Go to content

Co by się stało, gdyby „usunąć” panów z polityki? Brytyjska kampania nie pozostawia złudzeń – chcemy więcej kobiet!

Rządźmy i trzymajmy się razem!

Brytyjska redakcja magazynu Elle, w ramach kampanii #More Woman (Więcej Kobiet) za pomocą pomysłowego wideo próbuje uświadomić nam ewidentne dysproporcje między liczbą kobiet i mężczyzn obecnych w polityce, mediach, rozrywce i wielu innych dziedzinach.

Zabieg jest prosty. Ze zdjęć prezentujących ważne, znaczące wydarzenia czy kadry z czołowych programów telewizyjnych usunięto mężczyzn. Rezultat przygnębia. Na fotografiach widzimy ledwie kilka wpływowych pań otoczonych smutną, pustą przestrzenią. Wniosek nasuwa się sam: obecność kobiet we wpływowych, liczących się środowiskach jest znikoma.

Celem kampanii #MoreWomen jest również podjęcie walki ze stereotypami i zmiana myślenia o wpływowych kobietach jako zwalczających się wzajemnie, bezwzględnych „karierowiczkach”.

Może warto pomyśleć o podobnej akcji w Polsce, gdzie obecność kobiet tam, gdzie decydują się najważniejsze sprawy jest ciągle niezauważalna. Przypomnijmy: na 16 stanowisk ministerialnych zaledwie pięć zajmują panie, a wśród posłów znajdziemy jedynie 23% kobiet.

Zobaczcie film.


Źródło: Huffington Post