Kariera Lifestyle

Gdzie byś nie był, ONI już tam są. I na pewno „jakoś” będą ci przeszkadzać. 5 typów „Przeszkadzaczy”

Anika Zadylak
Anika Zadylak
2 lutego 2017
Fot. Gratisography/RYAN MCGUIRE / / CC0 Public Domain
 

Wstajesz rano w świetnym humorze. Szybki prysznic, kawa, małe śniadanie i w zasadzie jesteś już gotowy. Wychodzisz z domu, pokonujesz znajomą ci trasę i jak większość ludzi znajdujesz się w końcu w pracy. I nieważne czym się zajmujesz, czy pracujesz w biurze, sklepie czy innym miejscu, bo ONI znajdą się wszędzie. Typów „przeszkadzaczy”, bo o nich mowa, jest niezliczona ilość.

Nie zbędziesz ich szybką prośbą, że niestety musisz kończyć, bo masz multum roboty. Nie podziałają też wszelkie próby odcięcia się. Oni są właśnie po to, żeby irytować, zadawać miliony nikomu niepotrzebnych pytań i kraść cenny czas.

Jak rozpoznać najgroźniejsze typy i czy jest na nich jakiś sposób? Podobno na wszystko jest rada, więc spróbujmy ich najpierw odsłonić, a potem pokonać.

Kto pyta nie błądzi, za to do obłędu doprowadza

O wszystko.  Pytają ciągle – o godzinę, o plany na potem, o męża, siostrę i kochanka. Dziesięć razy o to samo, choć faktury, o które zagadnął, pewnie będą ci się śniły po nocach. I to przez najbliższy tydzień. Zaczynasz się zastanawiać, dlaczego tak jest i co z nim nie tak. Przyczyna może być prostsza, niż ci się wydaję. Trafiłeś na osobę, która ma spore problemy z pamięcią. I nie zdaje sobie sprawy, ani z tego faktu, ani też z tego, że zwyczajnie przeszkadza.

Wielu z nas zapomina, że należy dostarczać organizmowi niezbędne do funkcjonowania płyny. Jeśli tego nie robimy, zaczynają się kłopoty z koncentracją i skupieniem. Z naszej pamięci ulatuje większość istotnych faktów i na niczym nie możemy się też skupić.  Zaczynamy dopytywać, błądzić, oraz doprowadzać do szału –  koleżankę z biurka obok. Jeśli tam, gdzie zarabiasz jest taka osoba, kup jej butelkę wody. Przekaż jej również swoją wiedzę na temat zalet odpowiedniego nawadniana organizmu. Zobaczysz, że  nasz ” Pytajnik” od razu znajdzie odpowiedzi na większość swoich znaków zapytania.

Artysta, któremu nikt nie uzmysłowił, że jest zwykłym amatorem

Nuci, pogwizduje, jęczy, stęka i sialaluje. Może mieć swoje stanowisko pracy nawet dość daleko od twojego. Niestety, to niczego nie załatwia, bo słychać go zbyt wyraźnie. Jemu się wydaję, że odtwarza zasłyszaną gdzieś melodię lepiej od oryginału. W rzeczywistości jednak najczęściej to, co słyszysz, jest jednym, wielkim zawodzeniem. Nie dasz rady na dłuższą metę, choćbyś cały był wypełniony tylko cierpliwością. Nie staraj się go prosić czy przekonywać, żeby przestał lub trochę się wyciszył. Zawsze (niestety) odbierze to tylko na dwa sposoby – uzna cię za sztywniaka, któremu przeszkadza już nawet ludzki odruch. Bądź zostaniesz przyczyną jego depresji, bo oto właśnie zniszczyłeś jego marzenia o karierze solisty.

Najrozsądniej będzie… samemu uciec w świat dźwięków zakładając na uszy słuchawki. Polecam coś spokojnego, relaksującego. I ciężkiego do otworzenia. Żebyś się nie zapędził i sam nie został tym, przed kim właśnie się bronisz.

Spokojnie, przecież zdążymy, to tylko parę minut

Powód znajdą zawsze. I to nie jeden! Nazywani są potocznie kusicielami i nie ma to niczego wspólnego z zapraszaniem na randki czy podrywaniem. To ludzie, którzy starają się nie przepuścić żadnej okazji na kawkę, papieroska i pogawędkę. I owszem, kilkuminutowe przerwy między jednym a drugim zadaniem są bardzo potrzebne, a wręcz regenerujące. Jeżeli oczywiście nie są wymuszone i zatruwane bezmyślnym paplaniem Przeszkadzacza numer 3.

W tym przypadku niewielkie mamy pole manewru. Zostaje nam tylko delikatne zasugerowanie, że nie wszyscy potrzebują tak częstych przerw.  A jeśli nie podziała, pozostaje nam jedynie kryć się, gdzie tylko można. I ewentualnie modlić, żeby sobie znalazł inną ofiarę.

Konwersacja ponad wszystko. Szczególnie, po dziurki w nosie

Gaduła. Lubi rozmawiać, niezależnie od pory dnia czy humoru. Zaczepi, zagadnie, a gdy nie znajdzie „żywego” odbiorcy – obdzwania wszystkich w około.  Mylnie możemy ich odebrać, jako miłych i serdecznych. Kto zresztą lubi gburowatych milczków? Szybko się jednak zorientujesz, a nawet boleśnie zderzysz z prawdą, że te typy są nastawione tylko na nadawanie.

On mówi, ty i cała reszta słucha. A kogo to obchodzi, że nie masz na to ochoty? Na pewno nie tych, którzy mają wiecznie coś do powiedzenia. Taki model możesz jedynie przekupić. Nie martw się, nie będziesz musiał dzielić się swoją pensją. Spróbuj mu zasugerować, że jeśli teraz skupicie się na pracy, to potem będzie więcej czasu na plotki. Podbudowany wizją swojej fascynującej opowieści, weźmie się ochoczo do roboty. I kto wie, być może zauważy efekty twojego pomysłu.  I tak firma zyska wydajnego pracownika, a ty chwilę uprawnionego spokoju. Czego ci szczerze życzę.

Rasowy DJ, czyli słuchajcie tego, co lubię ja

Tacy działają szybko, bo pierwsze, co robią, to przejmują kontrolę nad odtwarzaniem muzyki. I jadą z koksem. I tak od poniedziałku z rana do piątku wieczorem chcąc – a w większości przypadków – nie chcąc właśnie, słuchasz tego, co ci zapodał.

I nie chodzi nawet o to, że nie podoba ci się dany utwór. Ale skupienie się na czymkolwiek, zwłaszcza czymś ważnym i wymagającym precyzji, przy ciągłym umc umc umc,  jest wręcz nieosiągalne. Najgorzej, że nawet jeśli przeżuci się na słuchawki, to są one tak głośne, że wystarczy moment na zorientowanie się, jaka playlista, jest przez niego preferowana.

Tu na szczęście, nie trzeba się gimnastykować. Albowiem oni zwyczajnie nie wiedzą, że to może przeszkadzać. Więc, gdy zwracasz im uwagę speszeni szybko wyciszają lub całkiem rezygnują z „umilania” wszystkim czasu.

Ewentualnie możesz zażartować, że skoro już się wszyscy rozbudzili dzięki niemu, to teraz szybko obowiązki. A wieczorem może klub i trochę tańca? Potem zawsze możesz się wykręcić, ale nie rób tego zbyt pochopnie. Bo na mniej oficjalnym gruncie biurowy Meloman, może się okazać całkiem interesującym kolegą.

 


Kariera Lifestyle

Anita Moorjani: „Czasami, by zacząć prawdziwie żyć, trzeba najpierw otrzeć się o śmierć”

Karolina Krause
Karolina Krause
2 lutego 2017
Fot. iStock / prudkov
 

Mówi się, że czasami, by docenić nasze życie najpierw musimy otrzeć się o śmierć. O tym jak wiele kryje się w tym prawdy przkonała się Anita Moorjani. Kobieta, która zajżała śmierci w oczy i dostała od losu drugie życie.

Zanim zdiagnozowono u niej raka, Anita przez wiele lat pracowała w korporacji. Ze względu na swoje hinduskie pochodzenie i brytyjskie wykształcenie, dorastała ucząc się jednocześnie kilku języków. Po 4 latach walki z chorobą w 2006 roku nastąpiło u niej gwałtowne pogorszenie.

Gdy przywieziono ją do szpitala, lekarze dawali jej 36 godzin życia. Jej organy stopniowo przestawały funkcjonować, a Anita straciła przytomność.

Wtedy wszystko stało się dla nie jasne. Choć teoretycznie pozostawała nieprzytomna, w dalszym ciągu była świadoma tego, co się wokół niej dzieje, a nawet tego , co się tysiące kilometrów stąd. Mogła bowiem usłyszeć zarówno rozmawiających ze sobą lekarzy, jak i zobaczyć swojego brata, szykującego się do wylotu z Indii.

Dziś ciężko jej opisać to, co przeżyła zwykłymi słowami. W jednym momencie zrozumiała wszystko to, czego doświadczała przez lata. Dlaczego zachorowała na raka, jaką rolę w jej życiu odgrywa każda z bliskich jej osób, i jaki jest sens naszego życia w ogóle.

To niezwykłe doświadczenie uświadomiło ją, że jak mówi: „niebo to nie miejsce, to stan umysłu”. I jak ważni w naszej codziennej drodze są ci, których kochamy.

Anita zapraszana jesteś dziś na kolejne konferencje, na których dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat zmagania się z  terminalną chorobą, śmierci i dychowości. A jej wypowiedzi stają się inspiracją, dla ludzi na całym świecie. Jest bowiem żywym przykładem tego, że wszyscy posiadamy wewnętrzną mądrość i siłę, by pokonać nawet te najbardziej niekorzystne sytuacje życiowe.

Moorjani prowadzi także swoją stronę, na której codziennie zamieszcza rady, dające nadzieję i motowyację:

„Jeśli jesteś chora, nie walczy z tym. Zanuż się w tej chorobie. Pokochaj to, gdzie jesteś teraz. Tylko wtedy, gdy spojrzymy na nasze problemy zdrowotne z punktu widzenia miłości możemy przezwyciężyć strach.”

„Po przez twoją chorobę, twój stara ci się coś powiedzieć. Pracuj nad tym, aby zrozumieć co, to jest i zacznij do tego dążyć.”

„Bądź całkowicie otwarta. [Medytuj, aby]d osiągnąć stan, w którym zobaczysz, że wszystkie możliwości leżą tuż przed twoimi stopami i nic ich nie blokuje.”

 

Cały wywiad z Anitą (w języku angielskim) możecie zobaczyć tutaj:


 

 
Źródło: powerofpositivity.comconsciouslifenews.com


Kariera Lifestyle

Zrób coś dla miłości – pokaż, jak kochasz siebie i podaj dalej pozytywną energię! 💗 Akcja „Pokaż, jak kochasz”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 lutego 2017
Fot. iStock / yuriyzhuravov

Dotychczas robiąc coś dla miłości, robiłyśmy przyjemne rzeczy dla obojga partnerów lub dla drugiej połówki. Dziś przypominamy sobie o pozytywnym egoizmie – i odwracamy nieco kota ogonem. Bo, żeby szczęście i miłość dawać innym – samemu trzeba być szczęśliwym i.. kochać siebie.

Babskie porządki – czyli żegnamy wieczorem frustrację!

Mamy dla was kilka propozycji zainspirowanych naszymi nagrodami. Gotowe?

1. Baba na gigancie – czyli uciekamy na jedno popołudnie, żeby zrobić coś z sobą i dla siebie. Do fryzjera, kosmetyczki, na pazury albo do kliniki medycyny estetycznej (zajrzyjcie koniecznie do Centrum Zdrowej Skóry – mają genialne peelingi i nie tylko!).

2. Wieczór miłości własnej – czyli zabarykaduj się w łazience. Obowiązkowy punkt programu to: świece (kadzidła?), pachnąca kąpiel lub baaardzo długi prysznic, balsam – to dla ciała. A dla twarzy full serwis – czyli porządne i rytualne oczyszczanie, peeling, serum i kremik. A może jeszcze maska, masaż… Najlepiej wszystko, co od dawna odwlekałaś 😉 . Może na te okazję warto zakupić coś ekstra? Serum albo krem, na który od dawna nieśmiało zerkasz na wystawie? Nie krępujcie się i pędźcie po kosmetyki Filorga Professional.

3. Lampką po łapkach – czyli wieczór z pazurem. Wybieramy odpowiedni film, a zamiast deski do prasowania rozstawiamy zestaw do manicure. Żadnego pośpiechu, szybkiego malowania czy zgryzania resztek starego lakieru (tak, wiemy, że się to zdarza – wiemy wszystko 😉 ). To ma być relaksujący wieczór z pazurem z efektem WOW. Wypróbujcie koniecznie manicure hybrydowy – wcale nie wymaga szalonych umiejętności! A jak hybryda, to oczywiście boski kolor – polecamy odcienie inspirowane ognistą salsą, energiczną sambą, czy eleganckim walcem, prosto od Semilac.

Dołącz do naszej akcji z nagrodami. I napisz, co ty robisz dla swojej miłości!

💗 A ty, co dzisiaj zrobiłeś dla miłości? 💗 

Nasza nowa akcja „Pokaż, jak kochasz” 

ZADANIE KONKURSOWE: Podczas trwania akcji, będziemy przygotowywać dla was „miłosne wyzwania”, aby zachęcić was do aktywności, możecie się nimi inspirować. Pod każdym wyzwaniem, w komentarzu, napisz co dziś zrobiłaś dla miłości – „Pokaż, jak kochasz”.
Wśród najpiękniejszych komentarzy wybierzemy laureatów naszej akcji. Liczy się jak zawsze wasza kreatywność i sumienność (jeśli będziecie dodawać komentarze regularnie).

Nagrody:

FF_Instax_logo_black_300dpi

1 x FUJIFILM INSTAX MINI 70 kolor ZŁOTY

mini70_GOLD_01mini70_image_034

logo CZS
1 x zabieg endermologii na całe ciało + kostium Endermowear, w którym wykonywany jest zabieg, przeprowadzony w Centrum Zdrowej Skóry

Logo-HIBOU

1 x szorty FRIZZLY Romantic Red (rozmiar do wyboru)

Zdjęcie nagrody

Hibou Frizzly to krótkie i niezobowiązująco wycięte spodenki wykonane z najwyższej jakości bawełny z odrobiną elastanu… Nasza klasyka!

Logo-TCHIBO

1 x zestaw składający się z dwóch kaw marki Tchibo Barista Caffè Crema

1

Barista Espresso to mocne palenie, intensywny smak bez cierpkości, z orzechową nutą i oddaniem w pełni słodyczy arabiki. Z kolei Barista Caffe Crema charakteryzuje się zrównoważonym, łagodnym, bardzo delikatnie gorzkawym smakiem o wyraźnej nucie owocowej. Obie nowości to obecnie jedne z najlepszych kaw w ofercie Tchibo, idealnie nadają się do ekspresów do kawy i są przepustką do raju dla koneserów.

A w skrócie: to będzie miłość od pierwszej filiżanki!

semilac_BT

3 x zestaw lakierów Semilac z najnowszej, karnawałowej kolekcji DanceFlow (zestaw składa się z 3 lakierów w kolorach: 185, 181, 179)

Kobiety uwielbiają taniec! Sobotnie wieczory spędzone na parkiecie, bale karnawałowe wśród roztańczonych par, czy codzienne podrygiwanie do muzyki w samochodzie – która z Pań tego nie zna?

Najnowsza kolekcja lakierów hybrydowych Semilac to prawdziwie kolorowe oblicze tańca.

179 181 185

Odcienie inspirowane ognistą salsą, energiczną sambą, czy eleganckim walcem porwą Cię do tańca, ale i wyrażą Twój charakter. Kolory z kolekcji DanceFlow sprawdzą się nie tylko w karnawale. Wykorzystane do modnych stylizacji french, czy baby boomer będą hitem nadchodzących miesięcy!

new-rl-logo-cmyk logoPLAZANET

2 x zestaw walentynkowy Lovely Lash Essentials

kosmetyczka-full

Perfekcyjnie dobrany zestaw, a w nim:

  • kultowa odżywka RevitaLash® ADVANCED 2,0 ml – 3 miesięce codziennej kuracji,
  • RevitaLash® Volumizing Primer 7,4 ml – jedwabiście niebieska baza, pielęgnuje i przygotowuje rzęsy do aplikacji tuszu
  • oraz piękna Kosmetyczka RevitaLash®!

3 x  RevitaLash ® ADVANCED 1ml  – ponad 7 tygodni codziennej kuracji.

Historia marki RevitaLash®
Wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy doktor postanowił ofiarować swojej żonie wyjątkowy prezent…

Dziś skuteczne i bezpieczne produkty marki RevitaLash ® z opatentowanym BioPeptin Complex®  cieszą miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie.

logo Alles

2 x Spodnium MONSERAT (r.38)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Spodnium MONSERAT to wyjątkowy i oryginalny kombinezon do spania – połączenie niezwykle modnej dzianiny w kolorze amarantowego różu z wygodą i komfortem. To idealna propozycja nie tylko do spania, ale również na wiosenne, słoneczne poranki w domowym zakątku. Elastyczna gumka w pasie umożliwia perfekcyjne dopasowanie do ciała, a oryginalny krój zadowoli nawet najbardziej wymagające upodobania.

5 x zestaw kosmetyków Filorga Professional (pięć kosmetyków w zestawie)

30ML-C-LIGHT-SERUM-OUVERT-TL-0915 (1) 30ML-AA-LIFT SERUM-TL-0915 (1) 30ML-RE-TIME SERUM-TL-0915
50ML-6HP-YOUTH CREAM-TL-0915 200ML-HUILE-DEMAQUILLANTE

Poziom_złote_Quality Missala

2 x zestaw próbek  zapachów włoskiej marki luksusowej Il Profvmo. Każdy zestaw w eleganckim opakowaniu (w każdym zestawie 10 próbek o pojemności 2 ml każda) od Perfumerii Quality.

IL PROFVMO Aria di Mare 100ml EDP IL PROFVMO Chocolat 100ml EDP IL PROFVMO Cannabis 100ml EDP
IL PROFVMO Vanille Bourbon 100ml EDP IL PROFVMO Fleur de Bambu 100ml EDP IL PROFVMO Musc Bleu 100ml EDP

Logo-FRIDGE

1 x Świeży, odżywczy krem do twarzy 1.9 serum bomb! marki Fridge by yDe (30g)

Nagroda krem-do-twarzy-1.9-serum-bomb_

Prawdziwa bomba witamin, minerałów i składników aktywnych, które penetrując w głąb skóry zapewniają jędrność i witalność.  Delikatnie rozświetla skórę.


Akcja trwa od 17.01.2017 – 14.02.2017. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 22.02.2017.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

„Drodzy nauczyciele. Obserwuję Was z boku ich oczami, oczami rodzica lub dziecka: ignorowanego, nie mającego nic złego na myśli”

Jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem. 5 kroków do lepszej samoświadomości i działania

Spraw, by dziecko po rozwodzie cierpiało jak najmniej. Zaskakująca reklama – zobaczcie koniecznie