Kariera

Jak zachować spokój, kiedy partner cię irytuje…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 sierpnia 2020
Fot. iStock/anzeletti
 

Nie udawajmy, że nam się to nie zdarzyło. Miłość nie ma tu nic do rzeczy. Bywa, że najwspanialszy partner, osoba nam najbliższa dosłownie doprowadza nas do szewskiej pasji. Tak jest i już. To jest impuls, kwestia złego dnia. Wyjść z domu, trzasnąć drzwiami, nie wrócić od razu, nie oglądać się za sobą. Krzyknąć, ulżyć sobie. Powiedzieć „stop”.Jeśli twój partner działa ci na nerwy, musisz nauczyć się pozytywnego podejścia do takich sytuacji. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci uniknąć przekraczania pewnych granic…

Jak zachować spokój, kiedy partner cię irytuje

1. Zrozum dlaczego jesteś zdenerwowany

Często przenosimy na bliskich frustrację z całego, trudnego dnia. Na przykład, jeśli ktoś zdenerwował cię dzisiaj w pracy, możesz wrócić do domu i wyładować tę złość na swoim partnerze. I sprowokuje cię nawet jego westchnienie albo spojrzenie.

Musisz zdać sobie sprawę z tego, skąd bierze się twoja frustracja, i nigdy nie wyładowywać jej na bliskich. Gniew jest jak najbardziej naturalną emocją, ale trzeba umieć nim zarządzać tak, by nikogo nie krzywdzić.

2. Nie zachowuj się jak dziecko

Jeśli twój partner zostawia brudne ubrania na podłodze w łazience obok kosza, zamiast w środku, po prostu powiedziesz mu, jak ci to przeszkadza. Nigdy nie unikaj rozmowy z nimi, nie wychodź w złości ani nie pogarszaj sytuacji milczeniem. Zachowuj się jak dorosły i przejdź do sedna sprawy. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, dlaczego denerwują partnera, dopóki druga osoba im tego nie wyjaśni.

3. Rozmawiaj  

Jednym z powodów, dla których tak wielu parom się „nie udaje”, jest brak dobrej komunikacji. Jeśli twój partner ma małe nawyki, które doprowadzają cię do szaleństwa, musisz mówić o tym otwarcie. Nie chodzi jednak o to, by wykrzyczeć sobie natychmiast o wszystkich „złych” rzeczach. Chodzi o to, by na bieżąco utrzymywać komunikację. Mówić o frustracji w pracy, problemach  z dziećmi i tym, co możecie zrobić, żeby funkcjonować lepiej jako para.

4. Dbaj o siebie

Jeśli twój partner cię irytuje, może to być spowodowane tym, że nie miałeś czasu, aby o siebie zadbać. Możesz mieć tendencję do robienia z „igły widły”. Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, nie dotrzymujesz terminów i czujesz, że życie cię omija, najdrobniejsze rzeczy mogą cię irytować.

Umów się do kosmetyczki lub na wieczór z przyjaciółmi. Wystarczy odrobina odpoczynku i relaksu i zdziwisz się, o ile lepiej się poczujesz. Rzeczy, które wydają się przeszkadzać, gdy jesteś zestresowany, prawdopodobnie przestaną cię drażnić, gdy będziesz zrelaksowany.

5. Zajmij się swoim zdrowiem psychicznym

Niektóre rzeczy mogą cię irytować, ponieważ u ich podłoża leżą zaburzenie lękowe. Czy wiesz, że  może sprawić, że będziesz smutny, zirytowany i zrzędliwy ? Jeśli czujesz, że jesteś na emocjonalnej krawędzi, warto udać się do terapeuty.

6. Idź na spacer

Odetchnij świeżym powietrzem, zmień perspektywę. Popatrz na zielone… i pomyśl o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne.


Na podstawie: powerofpositivity


Kariera

11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
14 sierpnia 2020
11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!, toksyczny partner
Fot. iStock – 11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!

Relacje mogą dodawać ci skrzydeł lub ciągnąć na samo dno. Niestety, zazwyczaj w naszym życiu pojawia się nieco więcej relacji nacechowanych toksycznością niż tych zdrowe, dobrych i budujących. Dlatego to takie ważne, aby w porę dostrzec, że twój potencjalny lub aktualny partnera, kipi aż toksycznością.  Nad wszystkim można pracować, jednak w przypadku toksycznego związku romantycznego, często jedyną drogą jest ta w przeciwnym kierunku. Byle  w porę.

Kiedy jesteś zakochana i stąpasz lekko, kilka centymetrów nad chodnikiem, nie trudno przeoczyć sygnały alarmowe i wszystkie negatywne aspekty związku.  Możemy znieść bardzo wiele. Wciąż wierzymy, liczymy na to i czekamy, aż coś lub On/a się zmieni. Lata mijają, ale jedyna zmiana jaka się wydarza, to ta na gorsze… Problem w tym, że toksyczny partner prawdopodobnie pozostanie już na zawsze toksycznym partnerem. Jedyna szansa, to sytuacja, w której  zobaczy swój błąd i zmieni się na lepsze.

11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!

Najbardziej rażące oznaki toksycznego partnera, których nigdy nie powinieneś ignorować. Aby pomóc ci określić, czy w twoim związku jest potrzebna zmiana, przyjrzyjmy się 11 cechom, po których rozpoznasz Pana Toksycznego.

# 1 Traktuje cię jak dziecko albo wroga, kiedy rozmawiacie

Regularnie rozmawia z tobą, jak z kimś gorszym, głupszym, nieporadnym. Odnosisz wrażenie, jakby cię co najmniej nie lubił. To nie tylko irytujące, gdy ktoś do ciebie mówi, regularnie używając sarkazmu lub zachowuje się protekcjonalnie. Zdecydowanie nie jest to zachowanie, które powinno cię spotykać ze strony kogoś bliskiego, twojego partnera.

Jeśli wcześniej już mu o tym mówiłaś, a on nadal to robi,  to jeden z kluczowych objawów toksyczności w związku.

# 2 Gaslighting wobec ciebie, to chleb powszedni

Gaslighting to forma manipulacji. To także rodzaj przemocy emocjonalnej. Chociaż musimy uważać, aby nie łączyć toksyczności z nadużyciami – to nie zawsze dokładnie to samo, choć w wielu przypadkach idzie w parze.

Gaslighting ma miejsce, gdy ktoś sprawia, że ​​kwestionujesz samego siebie, w większości przypadków, własne zdrowie psychiczne. Na przykład twój chłopak może coś powiedzieć, a kiedy sobie to później przypomnisz, będzie udawać, że nigdy tego nie powiedział. Wtedy wątpisz, czy to słyszałeś, czy nie.

Z biegiem czasu ta forma manipulacji może być bardzo szkodliwa. Przeczytaj:

Gaslighting – najbardziej toksyczna manipulacja. Nie daj sobie wmówić, że jesteś wariatką

# 3 Kontroluje cię

Jednym z głównych objawów toksycznego partnera jest ktoś, kto regularnie cię kontroluje. Jesteś dorosłą osobą i masz własną wolę. Nie potrzebujesz nikogo, kto powie ci, co możesz, a czego nie możesz zrobić. Kiedy mężczyzna próbuje cię kontrolować, nie pozwól na to!

# 4 Jest bardzo zazdrosny

Bądźmy szczerzy, miło jest, gdy ktoś okazjonalnie jest trochę zazdrosny. Jednak granica jest bardzo cienka i ustalmy raz na zawsze, że to nie jest miłe, gdy jego zazdrość powstrzymuje cię przed robieniem czegokolwiek. W związku nie ma miejsca na skrajną zazdrość. Ta prowadzi do kontrolowania.

# 5 Regularnie kłamie

Kłamstwo. to kłamstwo., Kropka. Kłamstwo oznacza, że ​​oszukujesz swojego partnera i jest to jeden z największych objawów toksycznego partnera. Jeśli twój facet zawsze kłamie na temat tzw. małych rzeczy, nie wiesz, że nie kłamie też o rzeczach nieco większych czy monstrualnie wielkich. Kłamstwa osłabiają zaufanie i uniemożliwiają uwierzenie w cokolwiek, co powie.

# 6 Ciągle chodzisz na paluszkach

 To nie jest zabawne, gdy nigdy nie jesteś pewien, w jakim nastroju jest twój facet i musisz chodzić wokół niego na paluszkach, żeby przypadkiem nie trafisz na jego furię albo dąsy. Jest toksyczny, ponieważ nie możesz się zrelaksować i nie możesz pozwolić na rozwój swojego związku.

# 7 Twoje potrzeby są zawsze na drugim miejscu

Twoje potrzeby są równie ważne jak potrzeby twojego chłopaka, więc jeśli jego zawsze są zaspokajane, a twoje nie, powinieneś się zacząć martwić. Oznacza to, że nigdy nie będziesz szczęśliwy i zawsze będzie ci brakować tego, czego potrzebujesz. To jeden z wyraźnych objawów toksycznego związku.

# 8 Nie szanuje cię

Możesz okazywać komuś brak szacunku na wiele sposobów. Może to być brak poszanowania granic, popisywanie się przed innymi, gdy są w pobliżu lub nietraktowanie poważnie tego, co mówi.

Jeśli ciągle czujesz brak szacunku, jest to duży problem, którym należy się zająć. Niestety, oznacza to, że też jesteś w toksycznym związku. Miłość nikogo nie lekceważy.

# 9 Nie wspiera cię

Twój facet powinien być twoim największym kibicem. Jeśli on nigdy nie stoi za tobą murem, nie wspiera cię, to czy w ogóle go to obchodzi? To zdecydowanie jeden z objawów Pana Toksycznego i należy to postrzegać jako czerwoną flagę ostrzegawczą. Twój facet powinien cię wspierać, motywować i bronić za wszelką cenę.

# 10 Flirtuje z innymi… przy tobie

To kolejna z oznak braku szacunku, ale flirtowanie z innymi przy tobie, jest toksyczne na wielu poziomach. Jeśli to robi, powinnaś z nim poważnie porozmawiać. I rozważyć, czy związek ma przyszłość?

 # 11 Unika zobowiązań 

I wcale nie chodzi o to, żeby po miesiącu znajomości klęczał z pierścionkiem i snuła wizję białego domku z płotkiem, kota i dwójki dzieci. O nie. Ale jeśli wasz związek utknął w miejscu, a on za nic na świecie nie chce się przesunąć o milimetr do przodu – pora na rozmowę.

Być może szukacie, czegoś innego, a może to kwestia tego, że relacja jest toksyczna i ma jedynie służyć zaspokajaniu jego potrzeb? Puść to, jeśli cierpisz.

Co robić, by nie dać się zranić? Można próbować pracować nad związkiem, ale jeśli Pan Toksyczny nie będzie chciał nawet zobaczyć, w czym tkwi problem – lepiej brać nogi za pas, póki na to pora.


Na podstawie: www.lovepanky.com

Zobacz także

Jak zmienić pracę? Jak poradzić sobie z mobbingiem? Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim? Sesja Q&A z Doradcą Kariery – GoWomen

Realizuj cele, spełniaj marzenia i unikaj tych pułapek - oddalają cię od sukcesu

Realizuj cele, spełniaj marzenia i unikaj tych pułapek – oddalają cię od sukcesu

Marzy ci się własny biznes – sprawdź, jaki kolor pomoże ci odnieść sukces