Dom i wnętrze

Tego jeszcze nie było, ale jest bosko! Zobaczcie koniecznie najnowsze, choinkowe trendy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 grudnia 2016
choinkowe trendy
Fot. Screen z Instagram
 

Pamiętacie szał na białe albo różowe choinki? Tak, te pięknie wystylizowane w zagranicznych magazynach i programach perfekcyjnej Marthy Stewart albo świątecznych reklamach. Niby piękne, awangardowe, ale… sztuczne. Jeżeli masz ochotę na kolorowe drzewko wcale nie musisz kupować plastikowej choinki. Bo w tym roku Święta mogą być i kolorowe, i prawdziwe. Zobaczcie koniecznie PRAWDZIWE, kolorowe drzewka ze Stanów.

Na choinkowych plantacjach w Johnsontown (w Pensylwanii) oraz w San Martin (w Kalifornii) klienci mogą kupić kolorowe drzewko, wedle własnych upodobań. Ba! Zgodnie z tradycją obowiązującą za oceanem, samemu trzeba pojechać i ściąć swoje świąteczne drzewko. Barwienie żywych choinek, to tajemnica tamtejszych hodowców, ale zarzekają się, że upiększone choinki cieszą oko i dużo, dużo dłużej trzymają  się w nienaruszonym stanie jeszcze po Nowym Roku.

A wam, podoba się taka wersja? Zobaczcie koniecznie!

 

idk how to feel about this // #ChristmasTreeHunting #ColoredTree #BlueChristmasTree Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika G | K (@gk.picss)


Źródło: Countryliving, Instagram


Dom i wnętrze

7 rzeczy, które mówią faceci, kiedy myślą, że umierają. Czyli częściej niż myślisz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 grudnia 2016
Fot. iStock/elenaleonova
 

O męskim przeziębieniu powiedziano i napisano już pewnie wszystko. Dziś więc tylko przegląd dobrze wam znanych szlagierów. Jeśli kiedykolwiek byłyście świadkami przeziębienia bliskiego waszemu sercu mężczyzny, z łatwością znajdziecie tu coś dla siebie.

7 rzeczy, które mówią faceci, kiedy myślą, że umierają:

1. Ty nigdy nie byłaś taka chora

Więc po prostu nie rozumiesz, co on teraz przechodzi. Co więcej, nigdy nie czułaś się tak źle, jak on w tej chwili. Jest coś nobilitującego w tym wyjątkowym cierpieniu. No i dodatkowo, duch rywalizacji: nawet w tej dyscyplinie, on musi być lepszy.

2.  Ciągle choruję

A w rzeczywistości o wiele rzadziej niż ty, albo wasze dzieci. No, ale jak już zdarzy się ten katar…

3. Nie mogę wstać z łóżka

Zwykłe przeziębienia nie są na ogół związane z objawami takimi jak niepokojąco wysoka gorączka, ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, bóle ucha… Jeśli twój ukochany ma którykolwiek z nich, prawdopodobnie naprawdę jest chory na coś poważniejszego. Jeśli nie, dramatyzuje. Daj mu landrynkę i powiedz, że to doskonałe lekarstwo na jego chorobę.

4. Będzie coraz gorzej

Czarnowidztwo, ostentacyjne oglądanie swoich migdałków, teatralny kaszel i jeszcze dr Google. Nadchodzą dni, w których twoja cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę.

5. Nie mogę się ruszyć

Nieprawda, może.

6. Zaraziłem się od ciebie

No jasne, teraz trzeba znaleźć winnego, wzbudzić w nim poczucie winy i z czystym sumieniem oddać się wylegiwaniu :).

7. Nie ma mowy, mogę iść do pracy

OK, niech raz poczuje się naprawdę chory. Wbrew pozorom, mężczyźni rzadziej niż kobiety biorą zwolnienia lekarskie z pracy.

A teraz dramat na bok i oboje popracujcie nad odpornością. Spacer w sobotnie, zimowe przedpołudni,e to o wiele lepszy pomysł, niż zakupy w galerii handlowej…


Źródło: familyshare.com


Dom i wnętrze

7 oznak dojrzałości emocjonalnej

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
19 grudnia 2016
7 oznak dojrzałości emocjonalnej
Fot. iStock / Goami

Dojrzałość kojarzy na się z dorosłością, z osiągnięciem pewnego etapu życia, nabranymi doświadczeniami i minionymi latami. Ale nie tylko metryka i nasza cielesność pokazują poziom naszego rozwoju i przemiany, które w nas zaszły, ale także i to, w jaki sposób radzimy sobie i kontrolujemy nasze uczucia i emocje. Bo choć biologia mówi, że składamy się z tkanek i komórek, to psychologia powie, że człowiek to istota złożona z emocji. Jaka jest więc osoba dojrzała emocjonalnie i czym się charakteryzuje?

Potrafi się pożegnać

Z ludźmi, którzy nie pozwalają jej się rozwijać, gaszą jej energię życiową i są toksycznymi przyjaciółmi. Z przeszłością, która już za nią i choćby była trudna i bolesna, to jest już zamkniętym rozdziałem, do którego wracać nie trzeba. Z przeszłością, która jawi się jako piękniejsza od tego co teraz i tego, co dopiero będzie, do której chętnie wróciłaby i poczuła znowu te pozytywne emocje. Ale to niemożliwe, trzeba żyć tym, co teraz, uwolnić się od myśli, które przynoszą nam jedynie lęk i strach przed przyszłością. Dojrzały emocjonalnie człowiek wie, że trzeba się od tego odciąć, odpuścić, powiedzieć „żegnaj, do nie-widzenia” i zacząć pisanie nowego rozdziału.

Akceptują to, co w przeszłości

Nie roztrząsają każdego popełnionego błędu, każdej minionej sytuacji, utraconej przyjaźni czy byłego związku. Wyciągnęli swoje wnioski, zaakceptowali uczucia własne i innych, idą naprzód bez zbędnego bagażu emocjonalnego. Człowiek dojrzały emocjonalnie nie pozwala na to, by to, co minione wpływało na jego teraźniejszość i wie, że aby budować dobrą przyszłość, trzeba oczyścić się z bólu przeszłości, rozliczyć z własnymi uczuciami, nawet tymi najbardziej bolesnymi.

Znają swoje myśli i uczucia

Dojrzali emocjonalnie są świadomi swoich emocji, własnych myśli, potrafią je mądrze analizować i nie działają impulsywnie pod ich wpływem. Jeśli trzeba, są gotowi do przemyślenia, autorefleksji, zastanowienia się nad tym skąd wzięły się ich myśli i emocje, a nawet do zapisania ich. Cechuje ich mentalna jasność, dzięki której mogą rozwiązywać swoje problemy bez emocjonalnych burz. Ich świadomość dotyczy także tego, co mówią i odczuwają inni – wiedzą, że nie każda negatywna opinia i nie każde uczucia innych są ich odpowiedzialnością, potrafią przyjąć krytykę bez bólu i z szacunkiem.

Nie narzekają

Bo są świadomi tego, że narzekanie niczego nie zmieni na lepsze, a jedynie może na nich wpływać w zły sposób. Dojrzali emocjonalnie wiedzą, że powtarzanie negatywnych opinii na własny temat lub na temat swojego otoczenia może sprawić, że zmieni się ich myślenie o świecie i utracą w ten sposób część życiowej energii, dlatego są nastawieni na działanie i wprowadzanie zmian. Bo jeśli coś w życiu dojrzałych emocjonalnie osób nie działa i z czymś źle się czują, to chcą to ulepszyć, zmodyfikować, naprawić, albo zaakceptować – bo przecież nie na wszystko można mieć wpływ, nie wszystko można zmienić.

Znają granice empatii i pomocy innym

Nie pozwalają na to, by problemy innych, czyjeś negatywne emocje przytłoczyły ich i zdominowały ich życie.  Wiedzą, że egoizm to nic złego i czasami należy postawić siebie na pierwszym miejscu przed wszystkim i wszystkimi. Są dobrymi przyjaciółmi, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, pomagają innym, angażują się, ale wiedzą, gdzie postawić granice i kiedy należy powiedzieć „nie”. Asertywność nie jest dla nich problemem, udało im się znaleźć równowagę pomiędzy tym, co oddają innym i światu, a tym, co dostają od innych i świata dla siebie.

Pozwalają sobie na błędy bez poczucia winy

Dojrzały emocjonalnie człowiek, wie, że nie musi być perfekcyjny, że nawet popełniając błędy nie staje się automatycznie zły i bezwartościowy. Porażki i niepowodzenia są dla niego źródłem nauki i sposobem na to, by znaleźć właściwą drogę, którą należy iść dalej. Akceptuje swoje błędy, nie boi się własnych wad, nie obwinia za to, co mu nie wychodzi. Niepowodzenie jest dla niego dodatkową motywacją do rozwoju, ale nie dąży do ideału, bo wie, że nie to powinno być celem życia, że nie zawsze można i trzeba osiągnąć najwyższy poziom.

Ufają sobie i innym

Dojrzali nie boją się otworzyć emocjonalnie przed innymi i… sobą samym – czasami bywa to bardzo trudne. Ufają sobie i innym, nie oczekują, że nawiązanie relacji i bliskość z kimś będzie dla nich jedynie źródłem bólu i zmartwienia. Wiedzą też, że zamknięcie się na świat i innych ludzi jest dodatkowym ciężarem, który trzeba będzie dźwigać przez życie. Dojrzali emocjonalnie unikają noszenia balastu, który ich krępuje, świadomie wybierają swobodę i wolność.


Na podstawie: pieknoumyslu.com


Zobacz także

Podróże z architekturą: w poszukiwaniu inspiracji

Lampa solarna – czy sprawdzi się w twoim ogrodzie?

Lista wrześniowych prac w ogrodzie

Lista wrześniowych prac w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika