Lifestyle

Najstarsza joginka na świecie udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych

Karolina Krause
Karolina Krause
12 stycznia 2017
Najstarsza joginka na świecie
Fot. Screen z Youtube mkclz
 

Tao Porchon-Lynch, 98. letnia Hinduska, mieszkająca w Nowym Jorku, od ponad pół wieku udowadnia światu, że niemożliwe nie istnieje. Każdego ranka wstaje o 5. rano, by dawać lekcję jogi. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że robi to od ostatnich… 75 lat.

Przygodę z jogą zaczęła bardzo wcześnie, bo w wieku 8 lat. Gdy po raz pierwszy zobaczyła chłopców wykonujących te ćwiczenia, wydawało jej się, że to jakiś rodzaj zabawy. Wtedy ciotka wyjaśniła jej, że to właśnie joga i że to niezbyt odpowiednie zajęcie dla dam. Oczywiście Tao nie posłuchała cioci i z tej „zabawy” zrobiła sobie sposób na życie. Swoją postawą inspirując kolejne już pokolenia kobiet.

Fot. Screen z Facebooka

Fot. Screen z Facebooka

Zarówno jej kondycja fizyczna, jak i pogoda ducha, mogą imponować. Jednak tym, co najbardziej nas w niej zaskakuje, jest jej wewnętrzna siła i niezłomne przekonanie, że człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko, jeśli tylko mocno w to wierzy.

Wszystko jest możliwe, nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Tao i patrząc na nią, naprawdę można w to uwierzyć. – Każdego ranka kiedy wstajesz powiedz „To będzie najlepszy dzień mojego życia” i tak właśnie będzie. Radość z życia znajduje się głęboko w tobie. Żyj nią, pozwól sobie uwierzyć – dodaje Porchon-Lynch.

Zobaczcie same, jak niezwykłą kobietą jest Tao:


Lifestyle

„Czasami w życiu trzeba zaryzykować”. Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
12 stycznia 2017
Fot. iStock
 

Postanowienia noworoczne… Czy nie są one odzwierciedleniem nas samych, naszych marzeń, pragnień i celów. Przecież to to samo do czego chcemy podąrzać, gdzie chcemy dojść, co chemy osiągnąć. Są szlakiem, w kierunku, którego chcemy poprowadzić siebie i losy naszego bycia i funkcjonowania. Na zmiany, na marzenia i cele zawsze jest odpowiedni moment i czas, tylko z Nowym Rokiem jakoś łatwiej nam je sprecyfować, określić i ustalić sobie czas start zaczynamy.

Nowy Rok, nowa szansa, nowe 366 stron czystej księgi do zapisania. Dobrze znamy wszystkie te postanowienia, które w głowie układamy tylko dlatego, że tak wypada, że trzeba, bo inni też tak robią więc musimy i my. A potem, po upływie kilku tygodni, pogrążeni w biegu codziennych spraw, zapominamy o tym co postanowiliśmy z wybiciem godziny 24 w Nowy Rok. Tak często zapominamy o tym czego pragniemy, co chcielibyśmy osiągnąć, gdzie pojść. A to tylko dlatego, że nasze postanowienia były efektem niejako wymuszenia, a nie konkretnych, przemyślanych i przeanalizowanych celów. Często nie jesteśmy gotowi by coś zmienić, pójść inną drogą, aby dostrzec to czego pragniemy i co chcemy osiągnąć. Często pomijamy w tym wszystkim siebie, nasze marzenia i nasze pasje. Tak często zapominamy i odpuszczamy, brakuje nam siły, przekonania i wytrwałości. Z góry zakładamy, że to się nie uda, że to nie ma sensu. Tak często brakuje nam odwagi by zawalczyć o siebie  i to co nam w duszy gra. I stąd biorą się nasze niezrealizowane i odłożone w kąt postanowienia noworoczne….

Sylwester sześć lat temu…. Inna ja, w innym miejscu i czasie swojego życia, inne życie. Inni ludzie dookoła mnie. Moje życie i ja w kawałkach, niczym pomieszane i porozrzucane puzzle w pokoju dziecięcym. Brak pomysłu i sposobu, by to posprzątać i poukładać w całość. Brak mocy, by stworzyć z tego jeden spójny element, przedstawiający obraz mnie samej i tego co mnie otacza. Brak pomysłu na siebie, na drogę, którą chciałabym podąrzać dalej. Brak planów na jutrzejszy dzień, na najbliższy miesiąc, zbliżający się rok. Brak marzeń, brak celów i postanowień noworocznych, które chciałabym zrealizować i wprowadzić w życie. Brak pasji, brak we mnie mnie samej. Znajomi, którzy siędzą obok z przekonaniem opowiadają o tym czego dokonają z nadejściem Nowego Roku. W mojej głowie pustka, w mojej duszy pustka, we mnie samej też jakby cisza. Na głos padają tylko słowa, że ja nie robię postanowień noworocznych. A w sercu mimowolnie pojawia się ukłucie, że też chciałabym coś zmienić, mieć plany, mieć pasję, coś zrealizować. Jakieś na prędce wymyślone i wymuszone postanowienia noworoczne pojawiają się w mojej głowie. Jednak w lutym już o nich nie pamiętam, nie wiem co to było. Odeszły w zapomnienie, a ja żyje jak dawniej, nigdy nie wracając i nierealizując swoich ówczesnych postanowień.

Sylwester 2016/2017… Inna ja, inne miejsce i wskazówki zegara odmierzają inny czas mojego życia. Inni ludzie przy mnie i ze mną, inne otoczenie. Inny smak i zapach życia dookoło mnie się unosi. Zapach miłości, akceptacji, pewności i bezpieczeństwa. Zapach spokoju i smak przekonania, że jest tak jak powinno być, że jest dobrze tak jak jest. W mojej głowie i we mnie samej inne pragnienia i marzenia, inna wizja siebie i życia. Wizja marzeń i celów, szczytów do zdobycia i dróg do przebycia. Głowa pełna postanowień do realizacji. Postanowień, które nie są wymuszone witaniem Nowego Roku, ale efektem długich przemyśleń, poszukiwań i rozważań. Postanowień, które są skutkiem podjętych decyzji i wyboru dróg, na jakie chce wkroczyć. To moje marzenia, które chce spełnić i którym chce się oddać. To moje myśli w głowie i je w tym Roku przekuje w namacalne rzeczy, które jak już chwycę w dłoń to będę się ich trzymać.

Jedno postanowienie, w którym tak wiele się mieści: chce być szczęśliwa i spełniona. A to stanie się wówczas gdy będę żyła w zgodzie z samą sobą i z moimi wewnętrznymi potrzebami. Wtedy gdy będę czuła się spełniona, bo oddam się mojej pasji i życie będzie płynęło mi zgodnie z jej literami. Wtedy też spełni się moje marzenie, że będę robić to co kocham i lubię, a nie to co muszę i wypada robić.

Czasami w życiu trzeba zaryzykować, czasami trzeba podjąć wyzwanie i postawić wszystko na jedną kartę. Wiem i czuję, że w tym Roku jestem gotowa wkroczyć na drogę, której przez lata szukałam. Dzisiaj ją znalazłam i zaczynam nią małymi krokami podąrząć na przód. Nie jest ciemna i nieznana, a pojawiają się już pierwsze znaki, które mi ułatwiają przez nią przejść. Bo wiecie, z tymi postanowieniami noworocznym to jest tak, że one mają sens tylko wtedy, gdy je naprawdę czujemy i ich pragniemy. Tylko wtedy gdy jestesmy przekonani o ich słuszności i celowości. Tylko wtedy gdy one są od początku do końca nasze własne i wypływające z nas samych. I tylko wtedy, gdy będziemy mieć w sobie odwagę i siłę by zrobić pierwsze, małe kroki w ich stronę…..

 

                                                                                                       autorka:  Magdalena Joncel


Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 15.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody:

COLLAGEN

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

(COLLAGENSHOP.PL)

2 x  COLLAGEN NUTRI CLINIC

>W 100% naturalny produkt, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Przyjmowanie COLLAGENU zwiększa efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających w gabinetach kosmetycznych.​

AVENE

ZESTAW Serenage Krem na dzień_png ZESTAW Serenage Rewitalizujący balsam pod oczy_png

(www.eau-thermale-avene.pl)

2 x zestaw X- MASS

GABINET KOSMETYCZNY „Lakier do paznokci”

wilanow 2
(www.lakierdopaznokci.com)

2 x  komplet manicure i pedicure, czyli wykonanie zabiegów manicure i pedicure z dowolnie wybranym lakierem (lakier zwykły albo utwardzany w lampie) oraz kosmetyki  i lakiery niespodzianka, jako upominek.
wilanow 3
Odwiedźcie „Lakier do paznokci” na Facebooku

NOBLEMEDICA

royal-acerola acerolinki-naturalna-witamina-c-dla-dzieci.jpg

(WWW.NOBLEMEDICA.PL)

2 x zestaw ACEROLA plus ACEROLINKI

noble medica

Miraflores

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 1

(www.miraflores.pl)
1 x zestaw NATURIGIN, składający się z:
– dowolna organiczna farba do włosów,
– certyfikowany organiczny szampon do włosów
– certyfikowana organiczna odżywka do włosów

Farba Naturigin – Farba do włosów, do samodzielnej koloryzacji. Niezwykle trwała, o przyjemny zapachu i gładkiej konsystencji, pięknie nabłyszcza włosy i pozostawia je nie tylko trwale ufarbowane ale także i wypielęgnowane. Farba Naturigin nie zawiera agresywnych substancji chemicznych takich jak: Amoniak, Rezorcyna, PTD, SLS, Parabeny, jest polecana osobom z wrażliwą skórą głowy i uwrażliwionymi włosami.

W składzie farby znajduje się 12 certyfikowanych organicznych extraktów i olei roślinnych m.in: wyciągi z mandarynki, grejpfruta, słonecznika, cytryny, brzoskwini, moreli, winogron, jojoby. Zawiera również masło Shea, proteiny pszenicy, proteiny soi i Aloes. Farba Naturigin posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna veganom. Przeznaczona do każdego rodzaju włosów, pokrywa 100% siwych włosów, czas aplikacji to 30 min.

NATURIGIN SZAMPON – Łagodny organiczny szampon przywracający miękkość i blask włosom farbowanym dzięki organicznemu wyciągowi z aloesu, olejkom z lawendy i oliwek. Posiada certyfikowane przez ECOCERT składniki.

ODŻYWKA – Odżywka do włosów farbowanych zapewniająca gładkość, lekkość i odżywienie dzięki proteinom hydrolizowanego jedwabiu oraz wyciągowi z kwiatów rumianku, lawendy, mięty oraz olejkom z eukaliptusa i kokosa. Posiada certyfikat ECOCERT.
MIRAFLORES jest dystrybutorem marki Naturigin na Polskę.

Marka Wierzbicki & Schmidt

ws academy

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Te starannie wyselekcjonowane składniki wypełniają eliksiry i esencje czyli luksusowe szampony oraz odżywki, dzięki którym można cieszyć się profesjonalną pielęgnacją włosów w domowym zaciszu. Ich dobroczynną moc skrywa EUKALIPTUS & ROZMARYN, efektowna CZARNA ORCHIDEA, słodka i aromatyczna PACZULA WONNA oraz delikatna linia BEZZAPACHOWA dla osób wrażliwych.

1 x voucher na strzyżenie i koloryzację w wybranym salonie (lista salonów na http://wierzbicki-schmidt.pl/category/salony/ ).

12 x zestaw kosmetyków (esencja i eliksir) (więcej o kosmetykach na http://wierzbicki-schmidt.pl/kosmetyki/).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT 

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Davidoff

Davidoff jpeg bez spadow

Kawy Davidoff to mistrzowskie kompozycje. Wybitni sommelierzy łączą ziarna Arabiki pochodzące z najlepszych upraw świata w taki sposób, aby ich wyjątkowy aromat i delikatne niuanse smakowe tworzyły jedną wyśmienitą mieszankę kawy. To po prostu kawy, które czarują!

1 x zestaw Davidoff Cafe Creation Superieure Horizon, składający się z trzech kaw (rozpuszczalnej i mielonej).

Zdjęcie DAVIDOFF 2 Zdjęcie DAVIDOFF 1

Logo-DAVIDOFF

Wybranafirma.pl

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x  Kuracja „Zdrowe włosy”

Kolagen Naturalny Souvre Internationale jest wyjątkowym kosmetykiem, dzięki któremu kobiety mogą zapomnieć  o codziennych problemach skórnych. To białko występujące w postaci potrójnej helisy, które odgrywa bardzo ważną rolę w różnych strukturach ludzkiego ciała.

Kolagen ma znaczący wpływ na nawilżenie naszej skóry. Kosmetyki, które zawierają kolagen naturalny wygładzają skórę, a także pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności. Kolagen uzupełnia także niedobory aminokwasów w naszym organizmie.

Logo-WYBRANA FIRMA

Partnerów do współpracy, zainteresowanych promowaniem swoich usług w internecie wyszukujemy przede wszystkim poprzez rekomendacje. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl  dołoży wszelkich starań, aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]

Design 24

(www.design24.com.pl)

Firma ta powstała z myślą o osobach, dla których ważne jest piękno otaczających je przedmiotów i wygląd wnętrz.

1 x Krzesło Teddy Black (o wartości 529 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krzesło Teddy to fotelik wykonany na bazie krzesła PC018. Siedzisko tapicerowane i wyłożone wygodną pianką, która zwiększa komfort użytkowania do maksimum. Krzesło sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym jak i w miejscach użyteczności publicznej czyli restauracji, kawiarni czy hotelu. Krzesło w wersji Teddy Black posiada podstawę w kolorze czarnym.

1 x  Bollard lampa czarna ( o wartości 340 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lampa wykonana z sylikonu. Może służyć za pojedyncza lampę wiszącą, może być łączona po kilka sztuk, może służyć jak lampka nablatowa, a klosz dodatkowo jest ruchomy, można go układać w różnych pozycjach. Szeroka gama kolorystyczna i możliwości ,to jej niewątpliwe zalety.

Silky way

(www.silky-way.pl)

Firma ta oferuje oryginalne japońskie kosmetyki marki G&A, które dają szansę odnaleźć sekret wiecznej młodości.

1 x Serum Nawilżające z Koenzymem Q10 do Głębokich Zmarszczek – Organic Tea Moisture Essence Q. Pojemność 35 ml, cena: 298 zł. W skład wchodzi 26 aktywnych składników.

serum

1 x  zestaw kosmetyków składający się z :

KREM NA NOC – Uji Organic Catechin Cream. Pojemność  180 g, cena 199 zł. W skład wchodzą 33 aktywne składniki.
MASECZKA DO TWARZY – Ujino-Hana. Pojemność. 5 g , cena: 10 zł. W skład wchodzi 21 aktywnych składników.

krem4 maseczka3

logo_jap

Tulilo.pl

image001

1 x Miś Beniamin

miś Beniamin

Fot. Materiały prasowe

Może stać się pierwszym przyjacielem dziecka.

Dodatki w żywych kolorach i miły uśmiechnięty pyszczek zdradzają pokusę do dziecięcych figli. Podczas zabawy z przytulnym Misiem Beniaminem twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowo bezpiecznie. Wysokojakościowy Miś z pewnością przetrwa dzieciństwo Twojej pociechy i powróci po latach, kiedy pokocha go kolejne pokolenie. Miś Beniamin to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale również dla ukochanej osoby.

1 x Kot Figuś i 1 x Myszka Figusia

Myszka Figusia

Fot. Materiały prasowe

Kot Figuś

Fot. Materiały prasowe

Pastelowe, ciepłe kolory oraz delikatne, wyjątkowo mięciutkie zabawki to wyjątkowa Kolekcja Figusiowych Przytulanek. Milutki Kot lub Myszka może być pierwszą zabawką twojego maluszka, pierwszym przyjacielem, który rozweseli smutne dni i nie tylko. Już od pierwszych chwil życia malucha rozwiń jego horyzonty nowych doświadczeń. Zwierzątka o sympatycznym imieniu Figusie są wyjątkowo mięciutkie i delikatne. Zajmują pierwsze miejsce w kategorii „Mój najlepszy przyjaciel”.

1 x Piesek Arek

Miłość do maskotek rozkwita w każdym pokoleniu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Każdy chce obdarować malucha pierwszą przytulanką, nieistotne czy dużą czy małą. Dzięki takim gestom każdy dorosły chce dać maluchowi poczucie bezpieczeństwa i powoli oswoić dziecko z samodzielnym spaniem we własnym łóżeczku. Świetną przytulanką może okazać się wielki piesek, który przykuje uwagę każdego malca. Może na nim poleżeć albo z nim spokojnie zasnąć.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Większy Pies Arek został wykonany z niezwykle miłego w dotyku pluszu. Szybko podbije serce każdego dziecka.

1 x Owieczka Blanka

Owieczka Blanka

Fot. Materiały prasowe

Sympatyczna, zawsze uśmiechnięta owieczka Blanka doda uroku każdej małej dziewczynce. Kolorowa opaska, z małą, pakowną torebeczką w kwiaty podbije serca nie tylko młodych dam. Ma miłe i puszyste futerko, a jej wesoła mordka pozwala doświadczyć niezwykłych przygód. Zostać jej nowym przyjacielem i weź ją szybko na spacer.

1 x Miś Maksym

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Chcesz bliskiej osobie wyznać coś ważnego, a może przekonać swoje dziecko, co jest ważne? Poznaj słodką gromadkę misiów, które zrobią to za ciebie. Unikalny Miś Maksym, ubrany w pastelową koszulkę, bez słowa zdradzi twe najskrytsze myśli. W końcu miłość rozkwita od pokoleń, a w szczególności do tak słodkiego misia, jak Maksym.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 

 


Lifestyle

11 rzeczy, które robimy, nie zdając sobie sprawy z tego, że kieruje nami lęk

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 stycznia 2017
Fot. iStock/Mixmike
Następny

Lęk powoduje niekiedy irracjonalne reakcje i zachowania, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali. Lęk paraliżuje, sprawia, że trudno nam spojrzeć na pewne sprawy realnie, że nie przyznajemy się nawet sami przed sobą do nieradzenia sobie w najprostszych sytuacjach. Miejmy świadomość tego, jak zmieniamy się pod jego wpływem.

Czasem działamy zupełnie nieświadomie, odrzucając możliwość, że to nasz niepokój nas „blokuje” przed podjęciem ważnej decyzji, próbując znaleźć jakieś rozsądne wytłumaczenie dla podjętych (bądź zaniechanych) przez nas kroków. Pora stanąć oko w oko w tym, co naprawdę dzieje się w naszym sercu i umyśle.

Zastanów się, czy pod wpływem lęku, nie robisz jednej z tych 11 rzeczy.

Zobacz także

Czy pora roku naprawdę wpływa na nasz nastrój? Sprawdź, czy nie dopada cię SAD

5 rzeczy, które da ci tylko druga kobieta! Jestem kobietą – jestem z tego dumna. Ruszamy z nową akcją!

Kogo chcesz vs. kogo potrzebujesz w związku. Spójrzmy prawdzie w oczy