Go to content

Marzysz o pomieszczeniach z niezwykłym klimatem? Sprawdź, za co kochamy drewniane meble?

Fot. Materiały prasowe/Meble z kolekcji Epos

Drewniane meble kojarzą się z cechami, których wielu współczesnym produktom do wnętrz brakuje. Dziś przede wszystkim ma być szybko, tanio i w wielu wariantach do wyboru. Niegdyś meble, które nadawały ton każdemu pomieszczeniu wykonywane były ręcznie z prawdziwego drewna, które służyło i zdobiło dom latami.

Za co kochamy drewniane meble?

Meble drewniane idealnie sprawdzą i dopasują się do każdego wnętrza. To ich niewątpliwa zaleta, ponieważ wybór mebli pozwala na kształtowanie otaczającej nas przestrzeni  zgodnie z upodobaniami. Ich wyjątkowość można odnaleźć w różnych dostępnych stylach: rustykalnym, skandynawskim, prowansalskim i wielu innych, które doskonale oddadzą klimat jakim chcemy się otoczyć we własnych czterech ścianach. Zupełnie wyjątkowe i nietuzinkowe, drewniane meble tworzą wnętrza przytulne i klimatyczne. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe/Meble z kolekcji Rustyk Sosnowy

Meble drewniane posłużą przez wiele lat. Można je także odrestaurować

Mocne, trwałe i piękne drewniane meble są trudne do zniszczenia przez czas czy dzieci. Z powodu użycia naturalnego i twardego materiału są także bardziej masywne i stabilne, a więc zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom. W przeciwieństwie do lekkich mebli z płyty, trudno jest masywne meble uszkodzić czy nawet przewrócić. To cecha, która wybitnie odróżnia je od współczesnych “jednorazowych” mebli. Tanie meble z płyt drewnopodobnych wymieniane są co kilka lat, gdyż nie wytrzymują codziennej konfrontacji z wieloma czynnikami. W takiej sytuacji, nawet ich pozorna zaleta czyli niska cena w porównaniu z meblami drewnianymi znika, bowiem meble z drewna to inwestycja na lata, a więc w dłuższej perspektywie tylko raz wydane pieniądze. W dodatku dają wdzięczną możliwość odrestaurowania i odświeżenia wyglądu, więc gdy po latach przyjdzie czas na zmiany, zamiast pozbywać się szaf i komód, wystarczy je ręką fachowca, lub własnymi siłami ożywić –  papier ścierny, olej, wosk, ewentualnie lakier, wymarzony kolor farby do drewna.

Odpowiadają ludzkiej potrzebie bliskości z naturą

Moda na ekologię a raczej wpisane w naturę człowieka dążenie do bliskości z tym co proste i zdrowe sprawia, że meble drewniane pasują do tej filozofii. Dają możliwość chłonięcia prawdziwego drewna, jego koloru, różnorodności faktury a także zapachu, co odróżnia je od innych mebli. Jest coraz mocniej zauważalne dążenie do ucieczki przed tym co sztuczne i nie służy zdrowiu. Chętniej zmieniamy miejsce zamieszkania z miasta na wieś, w poszukiwaniu ciszy, spokoju oraz zdrowego jedzenia, często z własnego ogródka. To dążenie widoczne jest także przy wyborze mebli. Meble wykonane ze sztucznych materiałów, oraz lakierowane chemicznymi substancjami mogą posiadać wiele substancji uczulających. Drewno nie przedstawia tego problemu. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe/Meble z kolekcji Olsen

Łatwość pielęgnacji drewnianych mebli

Naturalne produkty doskonale przyjmują delikatne sposoby regularnego czyszczenia. Nie ma potrzeby by używać do tego tłustych środków ani silnych detergentów, które nie są obojętne dla zdrowia i przyrody. Poza tym sięganie po intensywnie działające środki grozi powstaniem plam i przebarwień na drewnianej powierzchni. Aby wyczyścić drewno wystarczy lekko zwilżona szmatka, która może być z dodatkiem dobrego płynu do tego rodzaju materiału. Po myciu należy przetrzeć meble na sucho, aby uniknąć negatywnego wpływu wilgoci także na zaimpregnowanym drewnie. Co ciekawe, drewno nie przyciąga kurzu, więc jest dobrym pomysłem na meble w pokoju osoby cierpiącej na alergię lub do pokoju dziecięcego. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe/Meble z kolekcji Maja

Unikatowe, ręcznie robione przedmioty i meble są wyjątkowo pożądane

Bez wątpienia natłok przedmiotów pochodzących z jednej taśmy produkcyjnej sprawia, że coraz częściej uciekamy przed ujednoliceniem przestrzeni w jakiej funkcjonujemy. Ręcznie wykonane meble mają status wyjątkowych, wręcz luksusowych. Wykonawca, artysta poświęcił czas oraz wykorzystał talent by stworzyć coś, co pozwala nam poczuć wyjątkowość w meblach.

Wybierając meble drewniane, warto zapoznać się z wyjątkową ofertą mebli dostępnych w sklepie SEART. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ dostępność wielu kolekcji zadowoli najbardziej wymagających klientów. Do dyspozycji są różnorodne koncepcje jak np. w kolekcji Charlotte, gdzie występuje bardzo bogata gama kolorystyczna oferowanych mebli. Ponadto, producenci mebli drewnianych są bardzo elastyczni i dopasowują się do indywidualnych potrzeb każdego klienta, więc nie trudno o satysfakcję i udane zakupy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe/Meble z kolekcji Rustyk Sosnowy

 


Wpis powstał we współpracy z firmą SEART