Dom i wnętrze Inspiracje

Złoto, lastryko i motywy roślinne, czyli czym będziemy się inspirować w najbliższych sezonach

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2019
Materiały prasowe
 

Natura, trójwymiarowe struktury, większa odwaga przy doborze kolorów i dodatków czy powrót do ceramicznych tradycji – najbliższe sezony zapowiadają wyjątkową różnorodność w urządzaniu wnętrz. O pomysłowych i ponadczasowych rozwiązaniach opowiadają eksperci Ceramiki Paradyż.

Aktualne trendy wnętrzarskie dzięki swojej różnorodności odpowiadają na potrzeby tradycjonalistów, jak i osób ceniących niepowtarzalne, spersonalizowane wnętrza. Ci pierwsi odnajdą inspirację w naturalnych kamieniach i drewnie, ci drudzy zachwycą się bardziej elementami dekoracyjnymi. – W aranżacjach różnych przestrzeni zauważamy z jednej strony naturalne barwy, z drugiej zaś metaliczne akcenty i florystyczne wzory jako elementy wykończenia. W nadchodzącym sezonie chętniej sięgniemy po biżuteryjne dodatki w kolorach różowego i żółtego złota, platyny, ale także ponadczasowej czerni. Takie rozwiązania można zaobserwować już zarówno w bateriach łazienkowych, jak i niewielkich elementach dekoracji pozostałych pomieszczeń. W przestrzeniach modne będą okrągłe kształty, co doskonale odzwierciedla choćby oferta producentów luster – mówi Justyna Regulska, menedżer ds. wdrożeń kolekcji w Ceramice Paradyż. Płytki ceramiczne z kolei przestały kojarzyć się już tylko wyłącznie z łazienką, stając się istotnym elementem w aranżowaniu różnych przestrzeni. Oto 7 najważniejszych trendów w branży, które będą inspirować przez najbliższe sezony.

Natura najlepszą inspiracją

Powrót do natury jest widoczny od kilku sezonów. Coraz częściej chcemy spędzać czas jak najbliżej przyrody, co przekłada się również na materiały wykończeniowe wybierane przy okazji remontów lub budowy domów. – Wśród płytek ceramicznych bezsprzecznie króluje moda na inspiracje naturą. Stąd popularność powierzchni przypominających kamień, marmury, trawertyny czy piaskowce – zaznacza Beata Dela, lider produktu Ceramiki Paradyż. Niezmiennie dużą popularnością cieszyć się będą powierzchnie przypominające drewno. Nowoczesne technologie produkcji płytek pozwalają na dokładne odwzorowanie koloru, ale także usłojenia różnych rodzajów drewna. – Płytka ma dziś oddziaływać w równym stopniu na nasz zmysł wzroku, jak i dotyku – dodaje Beata Dela.

Zabawa strukturą

Materiały prasowe

W najbliższym czasie ważną rolę odegrają również płytki strukturalne. Dzięki efektowi 3D ich powierzchnia, grając kontrastem i cieniem, wygląda inaczej w zależności od pory dnia czy oświetlenia. – Płytki strukturalne sprawdzą się właściwie we wszystkich wnętrzach. Ich powierzchnie o nieoczywistej, wielowarstwowej fakturze nadają wnętrzu głębi i wyrazistości – zaznacza Monika Wiśniewska, lider produktu Ceramiki Paradyż. Płytki strukturalne szczególnie pasują do minimalistycznych, oszczędnie urządzonych wnętrz, w których układają się w wyjątkowe dekoracyjne wzory.

Koniec minimalizmu?

Materiały prasowe

Minimalizm to przestronność i prostota, która sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu. Styl ten jest neutralny i pozwala nadać przestrzeni ascetycznego charakteru. – To jeszcze nie koniec tego trendu, ale można zauważyć, że do minimalistycznych rozwiązań coraz częściej wkradają się elementy blichtru, koloru i połysku – mówi Beata Dela. Klienci zamiast mocnych grafik wybierają metaliczny połysk płytek czy dekoracje. Stosowane są efekty lustra, cukru, brokatu, a jako dodatki wprowadzane są złote detale. Coraz więcej osób decyduje się na materiały, które dodają szyku i wrażenia luksusu. Takie rozwiązanie sprawdzi się dobrze w reprezentacyjnym holu, łazience czy salonie.

Kolor i motywy roślinne

Fot. Materiały prasowe

Neutralna kolorystyka płytek ceramicznych zostaje ożywiona poprzez naturalną zieleń, która nawiązuje do bardzo modnego trendu botanicznego i urban jungle. – Oprócz betonowych szarości, motywów roślinnych, naturalnych beżów i brązów producenci coraz śmielej zaczynają proponować kolory – zauważa Katarzyna Pardiak-Borowska, lider produktu Ceramiki Paradyż. Obecnie bardziej wyraziste barwy stosowane są głównie pod postacią mniejszych formatów płytek. Butelkowa zieleń czy granat to będą mocne akcenty 2019 roku. Do łask powrócą także pastelowe kolory w ciepłych odcieniach, które wprowadzą więcej pozytywnej energii do domu – dodaje Katarzyna Pardiak-Borowska.

Małe jest piękne

Płytki wielkoformatowe od kilku sezonów z sukcesem odnajdują się w przestrzeni łazienek i kuchni. W tym roku jednak eksperci zaczynają zauważać powrót do mniejszych formatów, które kojarzą się z motywami ceramicznymi z dawnych lat – Wiele wskazuje na to, że powoli powracamy do tradycyjnej ceramiki, małych formatów i motywów patchworkowych. To również rosnąca popularność kolorowych wzorów geometrycznych, kształtów typu cegiełka czy heksagon – opisuje Maria Majewska, lider innowacji produktowych Ceramiki Paradyż, po czym dodaje: – Takie detale świetnie przełamują monochromatyczne wnętrza, wpisując się praktycznie w każdy styl.

Materiały prasowe

Tkanina

Motywy tkanin na płytkach ceramicznych to duże zaskoczenie tego roku. Grafiki splotów tkaninowych projektowane na powierzchniach są coraz subtelniejsze i delikatniejsze. – Na rynku pojawiają się płytki w stonowanych kolorach z efektem przetarcia, w które często wkomponowane są dodatkowo delikatne metalizowane akcenty. Powierzchnia dzięki temu staje się nieoczywista, bardziej intrygująca. Zabieg postarzania z kolei pozwala na wprowadzenie we wnętrzach rustykalnego charakteru – opowiada Monika Wiśniewska.

Powrót lastryko

Materiały prasowe

Obok trendu lastryko (inaczej lastriko, terazzo) nie można dziś przejść obojętnie. Materiał kojarzący się nam głównie z parapetami czy schodami bloków z okresu PRL-u znów zyskuje na popularności. Jak jednak zaznacza Katarzyna Pardiak-Borowska, dzisiejsze lastryko jest znacznie bardziej różnorodne – Współczesne lastryko przeżywa drugą młodość i zaskakuje zróżnicowaną powierzchnią i kolorami. Widać, że coraz częściej motyw ten jest wykorzystywany przez projektantów w aranżacjach nowoczesnych przestrzeni. Możemy się zatem spodziewać, iż niebawem na rynku pojawi się coraz więcej kolekcji płytek ceramicznych wiernie odzwierciedlającej ten wzór, który doskonale sprawdzi się na podłodze holu i salonu, ściany w łazience czy też jako element dekoracyjny w kuchni.

Ceramika Paradyż od 30 lat napędza polskie wzornictwo, dostarczając Klientom na całym świecie produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości, co potwierdzają liczne nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego jak Red Dot Design Award, iF Design czy Dobry Wzór. – Jako lider na rynku płytek ceramicznych w Polsce obserwujemy na bieżąco światowe trendy we wnętrzach i potrzeby naszych klientów na rynkach lokalnych. Zgodne z nimi portfolio produktowe, które prezentujemy, daje możliwość kształtowania własnych pięknych przestrzeni  – stwierdza Michał Drożdż, dyrektor ds. strategii produktowej Ceramiki Paradyż – Przed nami kolejne, intensywne sezony i jesteśmy przekonani, że dzięki wykonanej pracy, już niebawem nasze nowe kolekcje pozytywnie wszystkich zaskoczą i zainspirują do tworzenia wyjątkowych wnętrz – dodaje Michał Drożdż.

Materiały prasowe

Materiały prasowe


Dom i wnętrze Inspiracje

Czy masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec swojego partnera? Rozwiąż nasz test

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
21 lutego 2019
Test dla par - czy masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec partnera?
Test dla par - czy masz zbyt wygórowane oczekiwania wobec partnera? | Fot. iStock / Pekic
 

„Bo ty ode mnie za dużo oczekujesz!”, „Nigdy cię nie zadowolę, bo nie jestem w stanie sprostać twoim wymaganiom!”’. On mówi, a ty w głowie powtarzasz „bla bla bla”. Już tyle razy to słyszałaś, a przecież wcale nie oczekujesz wiele, chodzi ci tylko o te najprostsze rzeczy. Czy aby na pewno? Czy nie jesteś jedną z tych partnerek, która nigdy nie stworzy szczęśliwego związku, bo obarcza partnera zbyt wygórowanymi oczekiwaniami, którym on nie jest w stanie sprostać? Rozwiąż nasz test dla par.

Nim zaczniesz zaprzeczać i wyłączać ten artykuł, zrób test i sprawdź, czy jesteś zbyt wymagającą partnerką.

Psycholodzy, którzy przygotowali ten test, podzielili go na cztery części. W każdej odpowiedz na pytanie, przyznając sobie punkty w skali od 1 (wcale) do 5 (bardzo mocno/bardzo często).

Test dla par – oczekiwania w związku

Część I

1. Często jestem zaabsorbowana pytaniem, czy mój partner jest dla mnie wystarczająco dobry.

2. Czasem czuję, że mój partner nie jest dla mnie wystarczająco dobry.

3. Mam obsesję na punkcie błędów popełnianych przez mojego partnera.

4. Kiedy partner mnie frustruje swoim zachowaniem, byciem, zastanawiam się nad zakończeniem związku.

5. Kiedy partner jest powodem mojej frustracji, zaczynam myśleć o nowych związkach.

6. Kiedy partner mnie rani, natychmiast budzi się we mnie ogrom nieufności.

7. Często czuję, że zasługuję na więcej niż daje mi mój związek.

8. W moim związku bywam wściekła, czego prawie nie doświadczam w codziennym życiu.

Część 2

1. Mam wysokie oczekiwania wobec mojego partnera.

2. Oczekuję, że mój partner mnie zrozumie bez konieczności szczegółowych wyjaśnień z mojej strony.

3. Nie mogę zrezygnować z moich oczekiwań wobec partnera w związku.

4. Oczekuję, że partner będzie dla mnie bardzo uważny.

Część 3

1. Czasami czuję, że nie jestem wystarczająco dobra dla mojego partnera.

2. Często absorbuje mnie pytanie, czy zasługuję na mojego partnera.

3. Czuję, że mój partner zasługuje na więcej niż to, co co dostaje w naszym związku.

Część 4

1. Nalegam na realizację moich potrzeb i pragnień w związku.

2. Zasługuję na partnera, który jest bardzo wrażliwy.

3. Myślę, że mój partner ma szczęście, że jest ze mną.

4. Nie pozwolę sobie na to, by otrzymać mniej w związku, niż na to zasługuję.

Teraz zlicz swoje punkty z każdej z czterech części

Test dla par – interpretacja

Część 1: Wymagania

Jeśli w tej części zdobyłam więcej niż 75% możliwych punktów, czyli powyżej 30 punktów, prawdopodobnie blisko ci do osobowości wymagającego narcyza. W relacjach, podobnie jak w życiu zachowujesz się, jakby świat coś tobie zawdzięczał, ponieważ jesteś o wiele lepsza od innych. Widzisz zawsze błędy partnera, ale nigdy swoich, odejdziesz, gdy tylko na horyzoncie pojawi się coś twoim zdaniem „lepszego”.

Część 2: Nadmierne oczekiwania

Ta część odnosi się do oczekiwań wobec zachowań partnera. Jeśli osiągnęłaś w tej częściej więcej niż 75% możliwych punktów, czyli więcej niż 15, masz ogromne oczekiwania wobec partnera, wymagając z jego strony uwagi i zrozumienia, być może więcej, niż na to zasługujesz .

Część 3: Ograniczone wymagania

Ta część testu sprawdza, czy uważasz, że twój partner zasługuje na więcej niż ty. Ci, którzy osiągają w tej części testu więcej niż 75% punktów (więcej niż 12 punktów), czują zahamowanie, jeśli chodzi o zdolność zaspokajania swoich potrzeb, życzeń i oczekiwań w związku. Termin „ograniczone” oznacza tutaj tych, którzy nie są w stanie powiedzieć, czego chcą i potrzebują od swoich partnerów.

Część 4: Asertywność

Mając w tej części ponad 75% punktów (powyżej 15) jest szansa na zbudowanie mocnego i zdrowego związku, w którym mówisz o swoich potrzebach, stawiasz granice. Ważna jest umiejętność stawania w obronie swoich praw w związku, co ty prawdopodobnie potrafisz.


źródło: PsychologyToday


Dom i wnętrze Inspiracje

Zestaw do hybryd – jaki wybrać na początek?

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2019
Zestaw do hybryd – jaki wybrać na początek?
Fot. Materiały prasowe – Zestaw do hybryd – jaki wybrać na początek?

Coraz więcej pań decyduje się na zastąpienie tradycyjnego manicure jego odpowiednikiem wykonanym przy użyciu lakierów hybrydowych. Nic dziwnego – hybrydy są trwałe, wytrzymałe, a przy ich pomocy można wykonać naprawdę niezwykłe stylizacje. Co więcej, rozpoczęcie przygody z paznokciami hybrydowymi wcale nie jest takie trudne! Specjalnie dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w manicure hybrydowym, producenci stworzyli zestawy do hybryd. Który z nich najlepiej wybrać?

Co powinien zawierać zestaw do manicure hybrydowego?

Zestaw do hybryd to rozwiązanie dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z tym rodzajem manicure. Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na szczegółowy research na temat tego, co musisz kupić przed zrobieniem pierwszego manicure hybrydowego, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Warto, byś przed pierwszą próbą z hybrydami odbyła odpowiednie szkolenie – np. w Akademii Semilac.

Zestaw do hybryd powinien być tak skonstruowany, by po jego zakupie można było wykonać pełny manicure hybrydowy – bez konieczności kupowania dodatkowych akcesoriów. Jakie elementy powinny więc składać się na zestaw do hybrydy? Przede wszystkim:

  • lampa do hybryd,
  • lakiery hybrydowe (wystarczy jeden kolor),
  • baza oraz top,
  • waciki bezpyłowe,
  • pilnik,
  • aceton lub zmywacz do hybryd,
  • nail cleaner,
  • blok polerski,
  • striper,
  • drewniany patyczek do odsunięcia skórek.

Lakiery hybrydowe w zestawie to najczęściej podstawowe odcienie – jeśli więc zależy Ci na robieniu później wielokolorowych stylizacji (np. monochromów lub paznokci z efektem ombre), to będziesz musiała dokupić dodatkowe produkty.

Jaki zestaw do hybryd wybrać na początek?

Zestaw do hybryd – jaki wybrać na początek?

Fot. Materiały prasowe

Standardowy zestaw do paznokci hybrydowych z lampą UV

Z tym zestawem z łatwością wykonasz i usuniesz hybrydy. Znajdziesz tutaj lampę UV 36 W, bazę i top 2w1 oraz różowy lakier hybrydowy. Poza tym aż 250 sztuk bezpyłowych wacików i całą resztę akcesoriów niezbędnych do wykonania pierwszych hybryd. To idealny zestaw na prezent urodzinowy!

Zestaw do manicure hybrydowego z lampą LED 24W

Ten zestaw zawiera aż 5 różnych kolorów lakierów hybrydowych. Dodatkowo w komplecie znalazła się designerska, a przy tym nieduża lampa UV LED 24W, która sprawdzi się przy utwardzaniu zarówno lakierów hybrydowych, jak i żeli UV. Stylowe pudełko sprawia, że zestaw można podarować jako prezent lub wygodnie zabrać ze sobą w podróż.

Zestaw do hybryd z lampą LED 48/24W

Lampa LED 24/48W z tego zestawu pozwala na utwardzanie wszystkich typów lakierów oraz żeli UV, a także dobór mocy czy czasu naświetlania. 5 lakierów hybrydowych umożliwia eksperymenty z kolorami. W zestawie znajdą się też wszystkie inne elementy niezbędne do wykonania manicure, m.in. baza, top, waciki bezpyłowe czy striper do ściągania hybryd.

Ile kosztuje zestaw do hybryd?

Ceny zestawów do hybryd (np. Semilaca) są zróżnicowane – wahają się od około 160 do 350 zł. Od czego zależą? Przede wszystkim od wyposażenia zestawu. Tańszy zestaw będzie miał na przykład mniej lakierów hybrydowych lub lampę o mniejszej mocy.

Czy warto kupić zestaw do manicure hybrydowego…

Zestaw do hybryd – jaki wybrać na początek?

Fot. Materiały prasowe

… a może lepiej skompletować go samodzielnie?

Zestaw do hybrydy dla początkujących sprawdzi się w przypadku osób, które zaczynają przygodę z hybrydami od zera. Będzie się świetnie nadawał np. na prezent urodzinowy, zwłaszcza że zazwyczaj zapakowany jest w stylowe pudełko. A co, jeśli ktoś już posiada na przykład lampę do paznokci? Czy są dostępne zestawy do hybryd bez lampy?

W takiej sytuacji warto rozważyć samodzielny zakup akcesoriów. Zajmie to zapewne nieco więcej czasu, ale wcale nie jest takie trudne! Jeśli nie wiesz, jak skompletować zestaw do hybryd, skorzystaj ze ściągi, którą zamieściliśmy powyżej. To rozwiązanie też ma swoje plusy – dla przykładu możesz samodzielnie dobrać kolory lakierów hybrydowych. W ten sposób masz gwarancję, że będą to odcienie, które na pewno przypadną do gustu tobie lub osobie obdarowanej!


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Obawiasz się smogu? 18 roślin domowych, które najlepiej, zdaniem ekspertów NASA, oczyszczają powietrze z toksyn

Obawiasz się smogu? 18 roślin domowych, które najlepiej, zdaniem ekspertów NASA, oczyszczają powietrze z toksyn

Meble wypoczynkowe, które idealnie dopasują się do twoich potrzeb

Czekają cię wiosenne porządki? Nie udawaj, że tych miejsc w twoim domu nie ma