Dom i wnętrze Inspiracje

Już jest! Poradnik lepszego życia w domu

Redakcja
Redakcja
2 września 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Katalog IKEA inspiruje ludzi na całym świecie już od 70 lat. Do Polaków trafia po raz 25! Każda jego strona wypełniona jest interesującymi, przydatnymi poradami i pomysłami, często wskazującymi na małe rzeczy, które mogą mieć duży wpływ na codzienne życie. Ten kultowy poradnik od IKEA pełen jest inspiracji i rozwiązań jak uczynić dom bardziej funkcjonalnym, przytulnym, przyjaznym dla środowiska oraz dla nas samych. Dzięki temu stanie się wygodnym miejscem do nauki, pracy, a także chwil wytchnienia od zgiełku codzienności.

Nowa rzeczywistość i nowe wyzwania

Życie to szereg nowych początków. Czasem możemy je przewidzieć, jednak równie często w ogóle się ich nie spodziewamy. Dostosowywanie się do ciągłych zmian wymaga nowych, nieszablonowych sposobów myślenia. Właśnie dlatego tegoroczny Katalog IKEA przyjmuje formę poradnika, wypełnionego sprytnymi wskazówkami, praktycznymi pomysłami i drobnymi, niedrogimi rozwiązaniami. W końcu stworzenie lepszego do życia domu nie musi być wcale skomplikowane, kosztowne ani czasochłonne.

Czas spędzany w domu nigdy nie był tak ważny, jak dzisiaj. Nowy Katalog IKEA 2021 jest pełen konkretnych, prostych sposobów, jak szybko dostosować dom do różnych, pojawiających się na co dzień, nowych okoliczności. Wcale nie trzeba zmieniać wszystkiego na raz. Czasem wystarczy wprowadzać nowe rozwiązania krok po kroku, zarówno w domu, jak i w naszej codzienności, żeby osiągnąć wspaniałe efekty – mówi Katarzyna Goleń, Dyrektorka ds. Projektowania i Przestrzeni Komercyjnych IKEA Retail.

Dom przyjazny dla Planety i dla nas samych

Wybierając świadomie produkty z materiałów naturalnych, pozyskanych z recyklingu czy nadających się do powtórnego przetworzenia, możemy pomóc środowisku. Decydując się na jedno z licznych rozwiązań, tworzymy bardziej zrównoważony dom. Możemy na przykład ograniczyć zużycie plastiku jednorazowego użytku poprzez samodzielne pakowanie przekąsek i posiłków na wynos do pojemników 365+. Zasłony GUNRID, wykonane z butelek PET, pięknie wyglądają, a w dodatku oczyszczają powietrze.

Zestawy doniczek i stojaki do domowej hodowli warzyw czy roślin pozwolą nam cieszyć się zdrowymi, ekologicznymi uprawami przez cały rok. Wybierając łatwo dostępne systemy do segregowania odpadów np. HÅLLBAR czy baterie oszczędzające wodę i wiele innych rozwiązań dostępnych w IKEA, robimy kolejny krok w kierunku troski o planetę.

W Katalogu 2021 niemal na każdej stronie możemy znaleźć porady na co zwracać uwagę, by zatroszczyć się o naturę. Wiemy, jak ważne jest promowanie codziennych nawyków przyjaznych dla Ziemi i dla nas samych, wierzymy również w sprawczą moc biznesu w walce z kryzysem klimatycznym. IKEA ma ambicję by do 2030 stać się firmą działającą w modelu gospodarki o obiegu zamkniętym oraz pozytywnym dla klimatu.

Dom dobrze zorganizowany to więcej miejsca na chwile wytchnienia

Nowy sezon to również mnóstwo świetnych inspiracji na organizację naszego domu. Bez względu na wielkość mieszkania i portfela. Czasem wystarczy drobna zmiana jak przestawienie mebli, co znacznie ułatwią modele na kółkach. Pomocne może okazać się uporządkowanie jednego niewielkiego obszaru na raz. Urządzenie całego domu za jednym zamachem może być niezwykle trudne. Łatwiej do organizacji podejść „kawałek po kawałku”. Na początek dobrym startem jest odpowiednia komoda – wszyscy wiemy, że gromadzi się tam wiele drobiazgów! Systemy półek i koszy, czy zamontowanie małych szafek ściennych także pomoże schować bezpiecznie ulubione przedmioty, a nam pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy podczas poszukiwania kluczy czy okularów przeciwsłonecznych. Dzięki takim  pomysłom, możemy uniknąć stresu w domowym życiu  i zachować lepsze samopoczucie.

Bo dobry sen ma znaczenie

Nowy Katalog 2021 to również kontynuacja, stale obecnego w domowych poradach od IKEA, tematu zdrowego snu i relaksu. Na wielu stronach Poradnika znajdziemy nie tylko produkty skrojone na miarę dobrego wypoczynku, dopasowane do różnych potrzeb, ale również szereg wskazówek, dzięki którym będziemy mogli się komfortowo i porządnie wyspać. Przepis na dobry sen? Potrzebujemy czystego powietrza, ciszy, odpowiedniego oświetlenia i temperatury oraz wygodnego miejsca, które utuli nas do snu. Kluczowy jest dobrze dobrany materac. Pomocna będzie także np. ergonomiczna poduszka RUMSMALVA, która dostosowuje się do kształtu głowy i karku, albo miękka kołdra STRANDMOLKE, spod której, aż nie chce się rano wyjść.

A może warto pomyśleć o inteligentnych systemach regulacji oświetlenia, nagłośnienia czy nawet nasłonecznienia sypialni, które zadbają o komfort? Nie mówiąc o dodatkach
w ulubionych kolorach i wzorach. Wybór należy do nas. Słodkich snów!

Więcej porad, pomysłów i inspiracji znajdziemy w nowym Katalogu IKEA 2021. Zapraszamy do oglądania i czytania!

Katalog jest dostępny w wersji online pod linkiem: https://publications-pl-pl.ikea.com/ikea_catalogue

Historia pięknej przyjaźni!

Polska już od 60 lat zajmuje wyjątkowe miejsce na globalnej mapie IKEA. Byliśmy pierwszym krajem po Szwecji, z którym firma związała swoją przyszłość zamawiając krzesła w fabryce w Radomsku. Ciepło powitaliśmy nie tylko sklepy, ale również Katalog, który w tym roku pojawia się na naszym rynku już po raz 25!

Setki stron nowego Katalogu wypełniliśmy myślą, która stanowi podstawę asortymentu i oferty IKEA już od ponad 70 lat. Stale dbamy o to, aby wielu ludzi mogło sobie pozwolić na lepszy, piękniejszy, bardziej funkcjonalny dom. Zależy nam, by stał się również bardziej przyjazny dla planety oraz dla nas samych. Katalog jest bazą, podręcznikiem i skarbnicą sprytnych rozwiązań w przystępnych cenach, a w sklepach IKEA czeka jeszcze więcej nowości, wskazówek i porad. Serdecznie zapraszamy! – dodaje Kasia Broniarek, Dyrektorka ds. Komunikacji IKEA Retail w Polsce.


Artykuł powstał we współpracy z Ikea


Dom i wnętrze Inspiracje

Ultrakobieco i romantycznie – Westwing x Kera Till po raz drugi!

Redakcja
Redakcja
2 września 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Kera Till pociągnięciem pędzla rysuje fantastyczny świat, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Jej rysunki są takie, jak ona sama: ultra kobiece, otoczone pewną lekkością…i bardzo modne.

Hermès, Ladurée, Chanel, Cartier i legendarny nowojorski hotel The Carlyle − wszyscy uwielbiają ilustracje tej dziewczyny z Monachium.

Fot. Materiały prasowe

Jej niepowtarzalne rysunki zdobią książki, plakaty filmowe, t-shirty, artykuły papiernicze… a teraz także nasze poduszki i pościel. Projekty z ilustrowanymi rogalikami, tęczami, ustami i innymi motywami są świeże, pozytywne, a przede wszystkim: typowo w stylu Kery Till!

Od wielu lat marzyłam o zobaczeniu moich rysunków na tekstyliach. Chociaż zawsze cieszę się, kiedy moje rysunki są publikowane na papierze: w czasopismach, na kartkach i w książkach, to jednak pojawienie się moich prac na tkaninach miało zupełnie inny wymiar – Kera Till.

Fot. Materiały prasowe

Poszewki na poduszki oraz pościele stworzone w ramach drugiej współpracy Westwing x Kera Till są dostępne na WestwingNow.pl w cenach od 99,90 do 379,90 zł.


Artykuł powstał we współpracy z WestwingNow.pl


Dom i wnętrze Inspiracje

Moja filozofia 5S. Polecam skosztować! U mnie działa bez zarzutu

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
1 września 2020
Fot. iStock

Czy można w wieku dojrzałym wyglądać młodo, bez pomocy chirurgii kosmetycznej? Czuć pełnię sił witalnych i pasję do życia? Być mimo przeciwieństw szczęśliwym człowiekiem? Oczywiście. Życie jest łatwiejsze niż myślisz – wystarczy, że będziesz akceptował niemożliwe, obywał się bez tego co niezbędne, znosił to, co nie do zniesienia i przyjmował wszystko ze spokojem. Tak przynajmniej mówią stoicy i buddyjscy mnisi. Chociaż zalecenie brzmi jak umartwianie się, jest w tym wiele prawdy, bo możemy kontrolować nasze życie, kontrolując nasze poglądy i siebie.

Często mnie pytają o receptę na mój młody wygląd i dobrą formę, sugerując że zawarłam raczej pakt z diabłem, skoro nigdy nie poprawiałam ani twarzy, ani innych części ciała, tryskam energią i sił mi nie brakuje. Otóż mam na to sprawdzony przepis, sprawdzony od lat – swoją filozofię 5S. Polecam skosztować! U mnie działa bez zarzutu, niczym dobry napęd! Warunek jest tylko jeden: systematyczne stosowanie – poprawia nie tylko wygląd ale także jakość życia.

Na 5 S składa się pięć prostych elementów:

SEN – nie ma takiej imprezy, ani takiego towarzystwa, które zdoła mnie pozbawić snu od 23:00 . Nawet podczas dalekich podróży, akcesoria w postaci opaski na oczy i zauszników skutecznie odgradzają mnie od świata. Chodzę spać z kurami ( za wyjątkiem nocnego wejścia na Kazbek ) i przyjaciele już wiedzą, żeby nie dzwonić po 22:00 . Witam za to wczesny świt, gdy wszyscy domownicy śpią i wtedy ja z kotem biegamy po trawie…

SPORT – cóż, do 50 ki możesz, a po 50 ce musisz się ruszać, inaczej nie żyjesz. Najlepiej stworzyć z tego poranny rytuał jak prysznic czy picie kawy, potem wchodzi samo w krew. Skoro nawet mój kot robi zawsze po spaniu psa z głową w dół, biorę z niego przykład. Spaceruj, pracuj w ogródku, ale ruszaj się za wszelką cenę. Korzystaj z własnych nóg zamiast z windy i samochodu…Zmieniaj ćwiczenia, bo mięsnie i stawy nie lubią monokultury. Ja przeplatam biegi ćwiczeniami siłowymi i rozciąganiem. I żebyś nie wiem jaką miała dietę cud, bez ruchu nie da rady!

SEKS – cudowny lek na starość. Pod jego wpływem uwalniają się endorfiny, wpływające na lepszą kondycję mózgu oraz poprawiające nasz sen. Udowodniono, że seks pobudza tworzenie się neuronów! Czy może być przyjemniejsza profilaktyka przed demencją? Seks jest jak kuracja oczyszczająca, upiększa, odmładza, ożywia, pozbawia nas szkodliwych hormonów stresu i wzmacnia odporność! Razem czy w pojedynkę ale kochajcie się!

STOICYZM – praktykuję, żeby się nie przejmować. Co ma się zdarzyć, zdarzy się, więc odpuszczam martwienie na zapas. Zajmuję się tym na co mam wpływ i tym co jest teraz. Tylko to się liczy. To co nas niszczy i stresuje, to zbyt duże oczekiwania od życia i ludzi, które prowadzą do rozczarowań. Przyjmuj więc ze spokojem co ci niesie los i wykaż więcej życzliwości dla siebie i innych. Stoicyzm bowiem to pogoda ducha, niezależnie od tego co się robi, gdzie przebywa i jaka jest sytuacja życiowa.

SZAJBA – Przecież ludzie nie przestali się bawić dlatego że się starzeją, tylko starzeją się dlatego, że przestali się bawić! Przywołaj swoją pasję. Maluj, tańcz, śpiewaj, graj – rób to co kochasz, a o czym zapomniałaś z powodu codziennych obowiązków. Chociaż pisałam w szkole koleżankom wypracowania, prawdziwą frajdę z pisania znalazłam kilka lat temu pisząc książki. Tu mam swój flow, cudowny moment, gdy odpływam do opisywanych miejsc i jestem nieobecna w realu. Podróżowanie dalekie to także moja szajba – niewygody, trudy, nowe miejsca, nowi ludzie, nieoczekiwane sytuacje, przygoda…To pozwala resetować się, nie myśleć, czuć się bez wieku.

Na przestrzeni ostatnich stu lat zdołaliśmy dodać do każdego przeżywanego przez nas roku, średnio cztery miesiące życia. Co by się stało, gdyby to był aż rok? Zostało mi tylko 44 lata do setki, chcę aby to było życie najwyższej jakości. Czego i wam życzę!

– Kasia


Zobacz także

Polacy w pandemii przeprowadzają się na wieś

Polacy wyprowadzają się na wieś. To nowy sposób na życie w pandemii

Szczury - jakie niosą zagrożenie i jak usunąć je z domu

Szczury – jak się pozbyć niechcianych gości z domu?

Przenieś wiosnę z łąk do kuchni i salonu. Niech twój stół zakwitnie kolorami i świeżością