Go to content

EzeeTabs: ekologiczne rozpuszczalne tabletki do czyszczenia zamiast dziesiątek butelek z płynem

Oto nowy innowacyjny na polskim rynku produkt do czyszczenia – holenderskie biodegradowalne tabletki do mycia różnych powierzchni: kuchni, łazienki, szkła, AGD czy butelek. Wystarczy rozpuścić je w dołączanej do zestawu butelce wielokrotnego użytku z ciepłą wodą z kranu. W ten sposób możemy zmniejszyć emisję CO2 w transporcie nawet o 97 proc.

Nie trzeba już zabierać do domu ciężkich plastikowych butelek jednorazowego użytku, które wylądują w worku na śmieci. Firma EzeeTabs wprowadziła do sprzedaży uniwersalny środek czyszczący. Wystarczy napełnić butelkę wielokrotnego użytku letnią wodą z kranu i rozpuścić w niej biodegradowalną tabletkę EzeeTabs do czyszczenia różnych powierzchni, maszyn lub butelek.

Tradycyjne środki czyszczące w zwykłych plastikowych opakowaniach zanieczyszczają środowisko w jeszcze większym stopniu niż wydaje się nam wszystkim. Dostarczanie ich do sprzedawców detalicznych zajmuje mnóstwo miejsca w ciężarówkach i waży tony, co oznacza, że ich transport generuje znaczną emisję dwutlenku węgla. Po zużyciu te liczne butelki przyczyniają się również do zwiększenia globalnej ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Na całym świecie zużywamy około milion plastikowych butelek na minutę! To średnio 156 plastikowych butelek na osobę rocznie. Naukowcy szacują, że jeśli nie zaczniemy zdecydowanie reagować, do 2050 r. w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Prawda jest też taka, że 91 proc. plastiku na świecie nie jest poddawane recyklingowi, mimo że jego rozkład trwa… 450 lat! Warto jeszcze dodać, że zgodnie z badaniami zespołu naukowców z Uniwersytetu w Newcastle, tygodniowo każdy człowiek zjada nawet 5 g plastiku. To w przybliżeniu tyle, ile potrzeba do… wyprodukowania karty płatniczej. Ilość ta przekłada się na spożycie 21 g plastiku miesięcznie i ok. 250 g w skali roku. To powinno pobudzić wyobraźnię nawet najbardziej zacietrzewionych ekologicznych sceptyków.

Marka EzeeTabs chce być częścią rozwiązania, a nie problemu. Dlatego wprowadza teraz w Polsce (po Holandii i Belgii) zrównoważone dla środowiska i w pełni nieszkodliwe dla zdrowia sposoby czyszczenia. Wszystko to po to, aby położyć kres globalnemu marnotrawieniu plastiku, powodowanemu przez stosy butelki ze środkami czyszczącymi. Wrzucając tylko jedną tabletkę do butelki wielokrotnego użytku, można w szybki i łatwy sposób zamienić ciepłą wodę z kranu w 750 ml środka czyszczącego do powierzchni, np. w kuchni lub łazience. W dodatku zachowa on swoją skuteczność przez dwa lata. Podsumowując, biodegradowalne tabletki w mgnieniu oka zamieniają zwykłą wodę z kranu w skuteczne środki czyszczące. Dzięki temu są łatwe w transporcie i przechowywaniu.

Ponownie wykorzystując nasze plastikowe butelki, zmniejszamy wagę transportowanej wody, redukujemy emisję CO2 o 97 proc. i pracujemy na rzecz czystszej planety z mniejszą ilością toksycznych odpadów. Nasze tabletki są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż płynne środki czyszczące ze szkodliwymi składnikami w plastikowych opakowaniach tylko
jednorazowego użytku. Jestem przekonany, że rynek produktów w 100% biodegradowalnych będzie rósł jeszcze szybciej w 2024 r. Dlatego wkrótce opracujemy „zielone” rozwiązanie dla tabletek do prania – mówi o swoich planach Bob Blankert, dyrektor generalny EzeeTabs.

Sam transport tych tabletek zmniejsza emisję CO2 o co najmniej 97 proc. Powód jest prosty – znacznie mniej ciężarówek musi pokonać długie trasy, aby dostarczyć taką samą liczbę produktów. Z jednego dużego opakowania tabletek EzeeTabs o wadze 5 kg można uzyskać łącznie 750 litrów środka czyszczącego, co odpowiada czterem paletom pełnym zwykłych butelek czyszczących o łącznej wadze 1000 kg. Taka kalkulacja wyjaśnia wszystko.

Moc biodegradowalnych składników

EzeeTabs ułatwia życie konsumentom. Nie ma już potrzeby przynoszenia do domu kolejnych ciężkich butelek ze środkami czyszczącymi. Jednocześnie oszczędza się miejsce do przechowywania. Przede wszystkim EzeeTabs są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne środki czyszczące w jednorazowych plastikowych butelkach. Co więcej, sam produkt
jest również bardziej zrównoważony pod względem wpływu na środowisko – wyjaśnia Bob Blankert.

Warto podkreślić, że tabletki mają niską wartość pH. Nie traktują czyszczonej powierzchni w agresywny sposób, a wszystkie zawarte w nim substancje ulegają biodegradacji. Co więcej, mogą się pochwalić taką samą skutecznością czyszczenia jak zwykłe środki czyszczące… a często nawet jeszcze większą.

Tabletki czyszczące są produkowane w Niemczech. Ten fakt sam w sobie zapewnia również niższą emisję CO2, bo nie muszą być one importowane do Polski z innych kontynentów. Tabletki mają charakter niezwykle uniwersalny. Asortyment obejmuje środki do czyszczenia powierzchni m.in.:

 • kuchni – usuwa tłuszcz i plamy z blatów czy zlewozmywaka, jednocześnie redukując odpady z tworzyw sztucznych;
 • łazienki – czyszczenie wanny, prysznica czy umywalki;
 • szkła – czyste lustra i szyby w oknach lub drzwiach;
 • butelek – nada się do wszystkich butelek, ale jest szczególnie odpowiedni do butelek wielokrotnego użytku, takich jak te od Sodastream;
 • maszyn – czyszczą, odtłuszczają i usuwają kamień ze zmywarek, pralek, czajników czy ekspresów do kawy.

Produkty EzeeTabs są już obecne w Polsce i dostępne tylko za pośrednictwem platformy Allegro, a wkrótce też Amazon. Ceny wahają się od 24,99 zł za środki do czyszczenia powierzchni (dwie tabletki odpowiadające dwóm butelkom o pojemności 750 ml) do 45 zł za środki do czyszczenia maszyn, takich jak ekspresy do kawy, zmywarki czy pralki (od dwóch do sześciu tabletek).

Koniec pewnej ery

EzeeTabs to rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm – szczególnie w branży hotelarskiej. Marka udostępnia w tej chwili swoje produkty w siedmiu europejskich krajach. Dzięki EzeeTabs chcemy pracować na rzecz lepszej, czystszej planety. Jeśli chodzi o otaczającą nas rzeczywistość to fakt, że całe półki supermarketów są wypełnione plastikowymi butelkami, może należeć do przeszłości. Każdy kto chce świadomie sprzątać w sposób ekologicznie, nie może się z nami nie zgodzić – podkreśla Bob Blankert. – W 1981 roku nasz niemiecki producent wynalazł jedną z pierwszych tabletek do zmywarek, jakie znamy dzisiaj. Od tego czasu sposób w który konsumenci zmywają naczynia, znacznie się zmienił. Mając na swoim koncie ponad 200 patentów w dziedzinie tabletek czyszczących, był idealnym partnerem do wspólnego opracowania i wprowadzenia na rynek tego produktu pod nazwą EzeeTabs – kontynuuje.

Oto cała oferta EzeeTabs:

 1. Uniwersalny środek czyszczący (2x5g) – cena 24,99 zł;
 2. Środek do czyszczenia kuchni (2x5g) – cena 24,99 zł;
 3. Środek do czyszczenia łazienki (2x5g) – cena 24,99 zł;
 4. Środek do czyszczenia szkła (2×1,6g) – cena 24,99 zł;
 5. Środek do czyszczenia butelek (8×2,8g) – cena 39,90 zł;
 6. Środek do czyszczenia ekspresów do kawy (6x6g) – cena 45 zł;
 7. Odkamieniacz do ekspresów do kawy (2x40g) – cena 45 zł;
 8. Odtłuszczacz do zmywarek (2x35g) – cena 45 zł;
 9. Odkamieniacz do zmywarek (2x35g) – cena 45 zł ;
 10. Środek do czyszczenia pralek (2x35g) – cena 45 zł.
 11. Butelka wielkrotnego użytku – cena 19,99 zł

https://ezeetabs.com/pl/