Go to content

Design w ulubionym pomieszczeniu ma wielkie znaczenie. Minimalizm zawsze będzie na czasie

Fot. Materiały prasowe

Niezależnie od tego, czy planujemy urządzić wielki salon, czy mniejszy pokój, warto przemyśleć, w jakim stylu widzimy dane pomieszczenie. Dzięki doprecyzowaniu oczekiwań, łatwiej jest zdecydować się na meble i dodatki, które będą ze sobą harmonijnie współgrały. Chodzi także o to, by swój plan wprowadzić w życie raz, ale na długi czas, dokonując ewentualnych drobnych korekt w wystroju wnętrza. Wysokiej klasy meble i dodatki posłużą latami, więc warto potraktować je, jako miłą dla oka inwestycję.

Szczególnie cenimy klimat minimalistyczny

Minimalizm we współczesnym wzornictwie jest wyjątkowo popularny. Można go łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka. Meble i dodatki, wykonano w oszczędnej formie, wiele z nich cechuje się jednolitą barwą, wykorzystywane są chętnie podstawowe kolory, specjalną rolę odgrywa biel i czerń oraz szarości. W przypadku wypoczynków minimalizm cechuje się stosunkowo niskim oparciem, szerokimi podłokietnikami, podstawami ze stali chromowanej lub drewna. Inne meble cechują się lekkością i wyjątkowo pasują do nowoczesnych wnętrz. Szczególnie cenimy sobie zestawienia łączące w sobie piękno i precyzję wykonania z funkcjonalnością danego przedmiotu.

Haga

To meble, które w doskonały sposób wpisują się w elegancki minimalizm. Urzekają one swoją delikatnością, a jednocześnie pozwalają wyposażyć funkcjonalną przestrzeń, która pozwoli na relaks i mile spędzony czas. Proste, geometryczne bryły wyróżnia od pozostałych, system bezuchwytowego otwierania drzwi. Meble wchodzące w skład kolekcji dostępnej w WAJNERT MEBLE, dostępne są w 4 kompozycjach kolorystycznych bieli, buku i orzecha. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oland

Charakterystyczną dla niego prostotę i minimalizm docenią miłośnicy przytulnych wnętrz, a uniwersalny design pozwoli odnaleźć mu się w rozmaitych przestrzeniach i wpisać w różnorodne style wyposażenia mieszkania czy domu. Trudno mu się oprzeć po wejściu do salonu – guziki na oparciach oraz obłe boki zapraszają, żeby się na nich rozgościć. Wybór jest tu rzeczywiście imponujący, ponieważ system Oland, można rozbudować w sumie aż do 15 współgrających ze sobą elementów. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Prosty, ale urzekający i pasujący do każdego wnętrza, minimalistyczny wygląd powoduje, że fotele, narożniki, pufy i sofy z kolekcji Oland, nawet z upływem lat będą pasowały do wnętrza, pozwalając na dowolną modyfikację dodatków czy barw ścian.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Poduszki Nature

To komplet czterech dwustronnych, uzupełniających się poduszek w odcieniu beżu i grafitu. Nature, to poduszki inspirowane naturą, które znalazły wielu miłośników. Motyw ważek, motyli, chrząszczy, a także napisy, pozwalają na zmianę wyglądu np. kanapy. Stonowane kolory niekoniecznie muszą grać pierwsze skrzypce w aranżacji pokoju, ale subtelnie będą ją dopełniać, np. tonując bardziej intensywne barwy wypoczynku. Dwustronność pozwala na szybkie dokonanie zmian wtedy, gdy mamy na nie ochotę. Poduszki nie tylko są zauważalną, ale i wygodną ozdobą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Stoliki Play

To kolejne urzekające przedmioty użytkowe, w minimalistycznym podejściu pozbawione ozdób, ale skupiające uwagę na samej ich postaci. Geometryczna, prosta forma o podstawowych kształtach, nadaje im wyjątkową szlachetność. Do funkcjonalności takiego mebla nikogo nie trzeba przekonywać, bowiem trudno sobie wyobrazić popołudniowy odpoczynek bez takiego stolika np. pod kubek z kawą i ulubioną książką. Komplet praktycznych stolików o dwóch średnicach blatów (50 cm — kolor drogowej szarości i 45 cm — kolor sygnalizacyjnej bieli lub wersja 50 cm — w kolorze niebiesko-liliowym i i 45 cm — różowo antycznym), będzie stanowił doskonałe zestawienie do sypialni lub salonu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warto inspirować się pomysłami WAJNERT MEBLE

Tutaj czeka wybór produktów perfekcyjnie pomyślanych, wśród których każdy znajdzie dla siebie ten najbardziej pasujący. Dobry design, komfort, funkcjonalność – to bardzo pojemne pojęcia, a każdy z nas ma ich własną, indywidualną definicję. Zwłaszcza gdy chodzi o wyposażenie własnego mieszkania czy domu. Podczas wyboru produktów codziennego użytku kierujemy się zróżnicowanymi kryteriami. Cenimy sobie mnogość wyboru, ale jednocześnie szukamy rozwiązań, na które mamy już wstępny pomysł. Liczy się jakość, ale najważniejsza jest optymalna wartość – czyli właściwa relacja jakości do ceny. Coraz częściej znaczenie ma miejsce produkcji i dobór materiałów, ponieważ cenimy odpowiedzialność i zwracamy uwagę na wartości producenta. Ważna jest również świadomość, że mebel został dobrze przemyślany i zaprojektowany z myślą o komforcie codziennego użytkowania. Wreszcie, wyposażenie domu musi nam się podobać. I to bardzo. W końcu otacza wszystko to, co kochamy najbardziej.


Wpis powstał we współpracy z WAJNERT MEBLE