Go to content

Do szkoły i domowego biura

Ktoś może zapytać: czy naprawdę w czasach internetu i chmury drukarki mają rację bytu? Otóż zdecydowanie tak i jest po temu co najmniej kilka powodów.

Przede wszystkim zdrowiej jest przeczytać tekst wydrukowany na kartce niż nieustannie wpatrywać się w ekran, a do notatek czasem warto dołączyć wydrukowaną mapę, wykres czy ilustrację. Dzieci ze starszych klas podstawówki, licealiści i studenci znają trud składania prezentacji z analogowych materiałów. Znacznie prościej jest złożyć taką pracę na komputerze i oddać ją po wydrukowaniu.

Warto też pamiętać, że dzisiejsze drukarki (w szczególności te od Epson) drukują nie tylko dokumenty na papierze A4, ale świetnie (i taniej niż w fotolabie) poradzą sobie ze zdjęciami na papierze fotograficznym.Urządzenia wielofunkcyjne integrują w jednej maszynie kilka bardzo istotnych funkcji (drukarka, skaner, kopiarka)a dzięki temu użytkownik ma pod ręką zawsze to, co jest mu najbardziej potrzebne.

Laser czy atrament

Współczesne piezoelektryczne drukarki atramentowe są zdecydowanie tańsze w eksploatacji od porównywalnych urządzeń laserowych. Seria Epson EcoTank posiada duże pojemniki, które można uzupełniać za pomocą niedrogich butelek z atramentem, co znacząco pozwala obniżyć koszty. Komplet tuszów dostarczanych wraz z drukarka wystarczy nawet na trzy lata, a zanim nastąpi konieczność uzupełnienia pojemników użytkownik wydrukuje tysiące stron. Niewymagająca nagrzewania głowica drukująca PrecisionCore słynie z szybkości, jakości, niezawodności i wydajności oraz trwałości przez cały okres eksploatacji. Dzięki tej technologii bardzo znacząco można obniżyć też zużycie prądu, a co za tym idzie rachunki, ale też wpływ na środowisko. Wybraliśmy 2 modele, które idealnie sprawdzą się w każdym domu.

Epson L3251 (L3256 wersja biała)

Idealna pomoc naukowa dla każdego ucznia i rodzica. Kompaktowa drukarka EcoTank typu 3 w 1 z funkcjami Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct ma wszystko, czego potrzeba, łącznie z przyciągającym wzrok panelem sterowania. To niezawodne urządzenie zamiast kartridży wykorzystuje zaawansowany system napełniania pojemników oraz proste w użyciu butelki z atramentem, które zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko rozlania i powstawania zanieczyszczeń. Dołączony zapas atramentu, który wystarczy nawet na trzy lata. Urządzenie ma niewielkie wymiary i łatwo ustawić je nawet na niewielkim biurku. Dodatkowo niewymagająca użycia ciepła, autorska technologia Heat-Free firmy Epson, stosowana w drukarkach atramentowych, zużywa nawet do 83% mniej energii, co pozwala znacząco zmniejszyć koszty prądu. Ambasadorem serii Epson EcoTank jest Usain Bolt, sprinter, olimpijczyk, który dumnie promuje rozwiązania proekologiczne.

Epson L8160

To coś dla miłośników fotografii (nawet 2300 wysokiej jakości zdjęć 10×15 na jednym zestawie butelek z atramentem), ale nie tylko. Także jako główne urządzenie w domu, gdzie cała rodzina dużo drukuje (szkoła, studia, praca zdalna). Dzięki pełnej obsłudze Wi-Fi, Wi-Fi Direct oraz łączności Ethernet można z łatwością zintegrować drukarkę z istniejącą już infrastrukturą domową. Można również drukować z kart SD i urządzeń pamięci masowej USB, korzystając z kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 10,9 cm. Równie łatwo można drukować z telefonu używając dedykowanej darmowej aplikacji Epson Smart Panel.

Mały projektor, wielki obraz

Coś po godzinach…Projektor multimedialny to urządzenie, które możemy wykorzystać na kilka różnych sposobów. W domowych warunkach posłuży, jako zamiennik telewizora – wyświetli filmy, seriale i ulubione programy. Możemy zabrać go również do pracy czy na ważne biznesowe spotkania, wykorzystując sprzęt do efektownej prezentacji danych. Projektor będzie też niezastąpiony latem. Dzięki niemu możemy zorganizować niezapomniany wieczór filmowy w ogrodzie.

EF – 12

Jeśli myślicie o tym, aby projektor stał się centrum domowej rozrywki i nauki i zastąpił tradycyjny TV to wybierzcie model Epson EF-12. Kompaktowy, lekki i łatwy w obsłudze projektor laserowy wyświetlający wyjątkowo jasne i kolorowe obrazy o wyraźnych detalach w rozmiarze do 150 cali. To sprzęt mobilny, który łatwo zabrać ze sobą wszędzie tam gdzie będzie potrzebny. Współczynnik kontrastu 2 500 000:1 zapewnia wyraźne odwzorowanie cieni i głębokie czernie. Dzięki funkcji Android TV z powodzeniem może zastąpić tradycyjny TV a opcja łączności bezprzewodowej pozwala przesyłać treści z telefonów, urządzeń do transmisji strumieniowej, laptopów, konsol do gier itp. Projektor wykorzystuje usługę Google Assistant, która ułatwia szybki dostęp do ulubionej rozrywki.

Dzięki niej możliwe jest także sterowanie urządzeniami z każdego miejsca w domu. Ten projektor to nie tylko zdumiewający obraz – to także świetny dźwięk. Wszystko za sprawą wbudowanego, wydajnego głośnika opracowanego przez Yamaha,  który zapewnia czyste i wyraziste brzmienie.