Go to content

Związek z młodszym mężczyzną – czy to jeszcze wzbudza społeczne emocje?

Związek z młodszym mężczyzną - czy to jeszcze wzbudza społeczne emocje?
Taormina, fot. iStock

Po wielu nieudanych związkach, krępujących randkach czy zawodach miłosnych, kobiety coraz częściej szukają bliskiej relacji i romantycznego ukojenia w ramionach młodszego mężczyzny. Różnica wieku staje się niedostrzegalna, gdy w grę wchodzi ekscytacja, pożądanie, ale i bliskość oraz opiekuńczość. Kobiety decydują się na spontaniczny romans z młodszym kochankiem, co często prowadzi do trwalszej relacji. Czy w obecnych czasach związek, w której występuje spora różnica wieku, jest pozytywnie postrzegany przez społeczeństwo? Jak ze wszystkim — to zależy.

Związek z młodszym mężczyzną — czy to wypada?

Powiedzmy to wprost — społeczeństwo jeszcze uczy się akceptacji i tolerancji wyborów innych osób, zapominając, że każdy prowadzi własne życie po swojemu. Ludzie łatwo wydają osądy: jeżeli w relację z młodszym mężczyzną o 20 lat angażuje się majętna kobieta, to partner pewnie jest z nią dla pieniędzy. Jeżeli bierze rozwód i związuje się z młodzieńcem — to przez niego rozpadło się małżeństwo. Ludzie bywają bardzo dociekliwi, niesubtelni, a nawet zazdrośni. Jednak często za zamkniętymi drzwiami, to właśnie w ich związkach brakuje dawnej radości i ciekawości.

Z perspektywy kobiety, będącej w relacji z dużą różnicą wieku często wygląda to całkowicie inaczej. Związek z młodszym mężczyzną o 6 lat czy nawet więcej, daje jej namiętność, której nie okazywali poprzedni partnerzy, podwyższa samoświadomość i poczucie wartości. Ponadto otwiera na nowe doznania zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Dlaczego kobiety decydują się na zawarcie relacji z młodszym partnerem?

Związek z młodszym mężczyzną pobudza wiele stref intymnych kobiet, począwszy od doznań sensualnych i fizycznych, aż po ekscytację i ciekawość świata, poczucie bycia zaopiekowanym, zwiększenia samoakceptacji i emocjonalnej bliskości.

Wybór młodszego kochanka wzmacnia wewnętrzną siłę, niezależność i zachwyt, co pomaga w budowaniu trwałej, miłosnej relacji. W kwestiach intymnych, starsze kobiety są pewnego rodzaju mentorkami dla młodszych mężczyzn. One wprowadzają w rytuały sztuki kochania, oni — pozwalają uwolnić uśpioną energię, namiętność i ogień pożądania w kobiecie. To, co nakręca romantyczną spiralę, jest wręcz natychmiastowym podniesieniem pewności siebie.

Kobiety, które są w stałym związku z młodszym partnerem lub spędziły z nim miłe chwile, potwierdzają, że relacja dodała lekkości w ich życiu, radości, namiętności, ale również przyczyniła się do zwiększenia ambicji i chęci samorozwoju.

Czy związek z młodszym mężczyzną o 20 lat ma sens według psychologów?

Zdaniem seksuologów i psychologów związek z młodszym mężczyzną daje satysfakcję obu stronom. Kobieta ma poczucie siły, równowagi i akceptacji, co wzmacnia równowagę w relacji.

Według ekspertów związek pomiędzy starszą kobietą i młodszym partnerem buduje relację opartą na ekscytacji, ciekawości świata i ambicji. Z kolei starszy mężczyzna nieco osłabia zapał kobiety i stabilizuję pożycie. O prawdziwości tego zdania przekonujemy się, gdy stereotypowa matka-Polka, angażuje się w spotkania z młodszym znajomym o 10 lat i nagle uczęszcza na zajęcia sportowe, podróżuje i robi ekstremalne wyczyny, na które wcześniej by się nie odważyła.

Jakie wyzwania czekają Cię, jeżeli Twoje serce skradł dużo młodszy partner?

Burza libido i ekscytacji młodszym partnerem nie zawsze idzie w parze ze stabilnością, której oczekują partnerki. W przypadku relacji, w której dojrzała kobieta związuje się z młodym mężczyzną, o 5, 10, 15, 20… lat, trzeba pamiętać, że kochankowie mogą szukać jedynie chwilowej przygody i zdobycia ciekawego doświadczenia. Co więcej, naturalnie mogą jeszcze nie być gotowi na podjęcie poważnych decyzji życiowych. Niestety, kobiety często w takim związkach odczuwają radość przeplataną z niestabilną sytuacją, brakiem zobowiązań i zabezpieczenia, czy gwarancji ze strony partnera.

Ponadto wiek nie działa na korzyść kobiet, które obawiają się zdrad ze strony młodszego partnera. Dochodzi także do podejrzeń i zazdrości o atrakcyjne rówieśniczki, co powoduje obniżenie pewności siebie.

Kobiety muszą również liczyć się z tym, że będą na wielu językach osób, dla których ta relacja będzie czymś nieakceptowalnym. Jeżeli cenisz swoją prywatność, warto przygotować się na różne plotki o Twojej osobie. Bycie z młodszym mężczyzną nie jest niczym złym, dlatego warto oddzielić opinie innych od własnych uczuć.

Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens?

Związek z młodszym mężczyzną nie jest standardem i nie należy do współczesnych kanonów polskiej rodziny. Nie oznacza to jednak, że jest to coś niedobrego. Cechą współczesnej, wzorcowej kobiety jest siła, którą pokazuje w dokonywaniu własnych wyborów. Każdy doświadcza różnych emocji na swój sposób, a związek z młodszym mężczyzną można potraktować jako eksperyment, który pokaże, do czego się dąży w życiu.