Związek

Test „trzech dni”, czyli nie odzywaj się do niego przez 72 godziny i zobacz, co się wydarzy

Redakcja
Redakcja
27 czerwca 2018
Fot. iStock/domoyega
 

Poznajesz go, od razu czujesz, że świetnie się rozumiecie. Już wiesz, że moglibyście być świetną parą.  Dopiero co zaczynacie się spotykać, a twoja wyobraźnia już pracuje, podsuwając ci scenariusze, w których ty i on postanawiacie poznać swoich przyjaciół, przedstawiasz go rodzicom, a na końcu podejmujecie decyzję o wspólnym zamieszkaniu. Wiesz dobrze, że powinnaś wyhamować z tymi emocjami i planami na wspólną przyszłość, która równie dobrze może w ogóle nie nastąpić. Ale nie umiesz, angażujesz się „mimowolnie”. Po miesiącu jesteś zakochana. Starasz się okazywać mniej niż czujesz, ale powoli przejmujesz inicjatywę. Dzwonisz pierwsza, podajesz pomysły na wspólne wyjścia, odpisujesz natychmiast, gdy na ekranie twojego telefonu wyświetli się wiadomość od niego. I nagle wasza relacja staje się jednostronna.

I co się dzieje? On zaczyna się wycofywać. Powodów może być mnóstwo.  Zatrzymaj się na chwilę. Takie podejście do związku na jego początkowym etapie już jest bardzo niepokojące. Może nieświadomie, ale osaczasz tę drugą osobę, nie dajesz jej przestrzeni na to, by mogła zorientować się w swoich uczuciach. Narzucasz tempo, które może być dla niej o wiele za szybkie.

Test trzech dni

Ta próba nie polega na sprawdzaniu co on do ciebie czuje. Chodzi bardziej o ciebie, o twoje bezpieczeństwo. Zobacz, jak się z tym czujesz. Przeczekaj te trzy dni, nie inicjuj rozmów, nie wysyłaj wiadomości. Jest ciężko? Na początku nie będziesz umiała odwrócić od niego swoich myśli. Potem powinnaś zacząć zajmować je, nawet na siłę, czymś innym. Jeśli w ciągu tych trzech dni on spróbuje nawiązać z tobą kontakt, wytrzymaj. Odpowiedz po kilku godzinach, nie od razu. Tonuj emocje. Nie bój się, jeśli on kontaktu nie szuka. Zobacz, poradził sobie z twoją nieobecnością. A ty? Czy czujesz, że popadasz w uzależnienie od tej relacji? Jesteś już w tym momencie więzniem swoich wyobrażeń na wasz temat? Teraz jest czas by wyhamować z emocjami. Oddychaj głęboko, przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś. Czy wpadasz w pułapkę roszczeniowego myślenia? Czy naprawdę chodzi o niego, czy o to uczucie, że do kogoś należysz?…

Pamiętaj, tak naprawdę należymy jedynie do samych siebie. Jeśli całe swoje szczęście uzależniamy jedynie od drugiej osoby, nie tylko tracimy siebie, ale również nakładamy na nią ciężar, którego ona nie uniesie. Zatrzymaj się.


Związek

10 subtelnych symptomów, które mogą być objawami raka. Należy na nie zwrócić uwagę

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 czerwca 2018
Fot. iStock / kieferpix
 

Rak to choroba naszych czasów, coraz częściej się o tym przekonujemy, bo dotyka naszych znajomych, sąsiadów, najbliższych i… nas samych. Lekarze powtarzają – nowotwór wykryty w miarę wcześnie może nie być dla nas zbyt groźny, jednak my, w naszym zabieganiu, przegapiamy często objawy, nie dostrzegamy ich.

Oczywiście, że nie należy wpadać w panikę i teraz z każdą najmniejszą rzeczą, która nas niepokoi, odwiedzać lekarza. Ale czasami warto przyjrzeć się uważniej swojemu organizmowi, bo kto wie, może nasze ciało daje nam subtelne sygnały, na które powinniśmy jednak zareagować, zwłaszcza, gdy niepokojące objawy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie.

Zmęczenie

Jesteś nieustannie zmęczony, a twój stan trudno ci wyjaśnić? Kiedy zmęczenie nie pozwala ci funkcjonować zastanów się, czy dobrze sypiasz, czy może bierzesz jakieś leki, które wpływają na jakość snu. Spróbuj się zrelaksować, odpocząć i sprawdź czy wówczas zmęczenie minie.

Zmiany na skórze

Rak skóry nie zawsze wygląda brzydko i przerażająco. Czasami oznaką jest nawet mała różowa narośl, którą traktujemy jak wyprysk i próbujemy wycisnąć. Czerniak – najbardziej śmiertelny rodzaj nowotworu skóry nie musi być koniecznie pigmentowany, może także pojawiać się w dziwnych miejscach naszego ciała – w tym pod paznokciam.

Niewyjaśniona utrata masy ciała

Uważaj, gdy nagle zaczynasz chudnąć z niewyjaśnionych przyczyn. Warto to skonsultować z lekarzem. Utrata masy ciała ma miejsce najczęściej w przypadku raka trzustki, żołądka, przełyku i płuc.

Wysypka na piersiach

Monitoruj swoje piersi pod kątem zmian skórnych. Oczywiście guzy są najczęstszym objawem raka piersi, ale to nie jedyny objaw. Zmiany skórne na piersiach – w tym wysypki, podrażnienia, wgłębienia i łuskowate, czerwone lub pogrubione sutki – mogą również wskazywać na nowotwór.

Szybkie poczucie sytości

Od dłuższego czasu masz wrażenie, że zjadasz dwa kęsy posiłku i już jesteś najedzony? Może warto zajrzeć do lekarza, jeśli to uczucie nie ustępuje. Rak jajnika może być trudny do zdiagnozowania na wczesnym etapie. Jednak jednym z możliwych symptomów może być szybkie poczucie sytości.

Wzdęcia

Wzdęcia lub poczucie opuchniętego żołądka, może być objawem raka jajnika. Jeśli skarżysz się na ból miednicy lub brzucha, wzdęcia, trudności w jedzeniu, a wcześniej nie miałaś takich problemów – warto odwiedzić lekarza.

Brak apetytu

Ten objaw może być niepokojący, bo może być związany z zachorowaniem na raka okrężnicy, jajnika, żołądka lub trzustki. Jeśli masz wstręt do jedzenia przez dłuższy czas, zastanów się, czy znasz tego przyczynę?

Gorączka

Nie jest to częste, ale utrzymująca się gorączka może być wczesnym objawem niektórych nowotworów krwi. Niestety najczęściej jest to sygnał, że rak rozprzestrzenił się na inną część ciała niż tam, gdzie się rozpoczął. Gorączkę może wywoływać białaczka lub chłoniak.

Ból

Niczym niewyjaśnione i długotrwałe bóle mogą sygnalizować problem. Każdy ból nieproporcjonalny do naszej aktywności, jest czerwoną flagą. Jeśli dzisiaj pójdziesz na siłownię, a jutro będziesz mieć zakwasy – to normalne. Jeśli jednak bolą cię na przykład nogi i ten stan utrzymuje się bez konkretnej przyczyny, to warto wybrać się do lekarza.

Niedokrwistość

Niska liczba czerwonych krwinek może wskazywać na raka okrężnicy, zwłaszcza, gdy wiąże się z nią niedobór żelaza. To objawy raka okrężnicy lub odbytnicy.

Zmiany w łazience

Konkretnie chodzi o oddawanie moczu i wydalanie. Jeśli mocz ma inną barwę niż zazwyczaj, powinno nas to zaniepokoić. Podobnie, gdy w kale pojawia się krew, gdy mamy problem z biegunką i zaparciami dłużej niż kilka dni. Mogą to być objawy raka jelita grubego.

Pamiętaj: nie panikuj

Nie każdy z tych objawów jest stuprocentową oznaką raka, jednak gdy z pewnymi niedogodnościami naszego organizmu zmagamy się przez kilkanaście dni – nie jest to naturalne, nie szukajmy diagnozy u dr. Google, tylko udajmy się na wizytę do naszego lekarza.


źródło: Insider

 


Związek

Wybierz swój celtycki symbol i zobacz, co on oznacza

Redakcja
Redakcja
27 czerwca 2018
Fot. Screen z Facebooka /Goddess of Peace

Celtyckie węzły, zwane również  Icovellavna, wykorzystuje się do dekoracji i celów duchowych już od starożytności. Co ciekawe, można je odnaleźć nie tylko w sztuce Celtów, ale również w architekturze rzymskiej i bizantyjskiej oraz w sztuce koptyjskiej, sztuce islamskiej, średniowiecznej rosyjskiej sztuce oprawiania książek, sztuce etiopskiej i współczesnych dziełach sztuki europejskiej. Jako sigil, węzeł celtycki jest postrzegany jako symbol stworzony dla specyficznego celu, wyrażenie naszego magicznego życzenia. Przyjrzyj się obrazkowi i wybierz dla siebie jeden z tych sześciu symboli. Zobacz, co oznacza twój wybór.

1. Drzewo życia

Drzemie w tobie wielki potencjał. Jesteś jak dostojne drzewo, twoje korzenie są głęboko w ziemi, czyli pragniesz solidnych fundamentów w swoim życiu. Im więcej energii czerpiesz z Ziemi, tym bardziej dostrojony jesteś do otaczającego Cię świata, tym bardziej „żywy” będziesz się czuł. Dbaj o kręgosłup i talię.

2. Ogień

Wybrałeś celtycki węzeł reprezentujący Ogień i Feniksa. Jesteś bardzo ambitną osobą, pełną energii i pasji. Ogień płonie w tobie jasno, jak każdy zapalczywy człowiek powinieneś wiedzieć, że nie możesz nadużywać siły swojego ognia, ponieważ wypali się on zbyt szybko. Zamiast tego stopniowo go rozpalaj, a zobaczysz korzyści w swoim życiu.Im bardziej wyrażasz swoją pasję i kreatywność, tym bardziej spełnisz się w swoim życiu.

3. Wielki smok

Bądź jednością z całą naturą i światem, wewnątrz i na zewnątrz. Moc, którą posiadasz, jest niezmierzona i może przynieść wielką radość tobie i innym. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że prawdziwa siła leży w tobie i przychodzi naturalnie, zaczynasz czuć się gotowy, by zmienić rzeczy, które ci przeszkadzają. Wielki smok, mówi o związku z naturą i naszym naturalnym środowiskiem.

4. Pentagram

Wybrałeś wielki symbol ochrony i osobistej mocy. Nadszedł czas, abyś zrównoważył swoje życie, zarówno duchowe, jak i fizyczne, aby zjednoczyć te dwa, ważne aspekty. Poczuj, jak wewnętrzna siła pomaga ci odkryć twój prawdziwy potencjał.  Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, zadbaj o wątrobę.

5. Koci węzeł

Jeśli wybrałeś ten symbol, oznacza to, że działasz szybko i zręcznie. Jesteś osobą elastyczną, ale jednocześnie nie chcesz, aby przeszkadzały ci zewnętrzne wpływy, które mogą stać się uciążliwe i męczące. Masz wielką zdolność do prawidłowego rozpoznawania swojej życiowej ścieżki, nawet jeśli jej początkowo nie widzisz. Lubisz poczucie bezpieczeństwa. Im więcej znasz siebie, tym lepiej poznasz świat.

6. Boski Kwiat Słońca

Twoje serce jest otwartą księgą. Promieniujesz ciepłą i przyjazną energią. Troską o innych i pragnieniem bycia wsparciem dla wszystkich.  Kluczem do sukcesu jest poczucie zrelaksowania, wyluzowania. Podążaj za Słońcem, a nigdy nie zgubisz swojej drogi. Dbaj o swoje kolana. Naucz się głęboko oddychać. Masz w sobie siłę, by samodzielnie poradzić sobie ze złem, które cię spotyka.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Zobacz także

Kochany, nie po drodze nam. Nie kochasz lub ja nie kocham. Dlaczego tak trudno nam odejść?

5 toksycznych nawyków w związkach, które uważamy za „normalne” (i czym je zastąpić)

Najszczęśliwszy moment w twoim małżeństwie wciąż przed tobą