Go to content

Tego już nie „odzobaczysz”, czyli 10 rzeczy, o których musisz pamietać, zanim zaczniesz szpiegować swojego eks w internecie

Tego już nie "odzobaczysz", czyli 10 rzeczy, o których musisz pamietać, zanim zaczniesz szpiegować swojego eks w internecie
Fot. iStock/demaerre

Tak właściwie, po co ci to? Ten etap masz już za sobą, zamknęłaś go. Długo (albo wcale nie) zajęło ci zanim przecięłaś emocjonalną więź. Jeśli więc niemiłosiernie kusi cię, żeby dowiedzieć się „co u niego” i zaczynasz wystukiwać jego nazwisko w wyszukiwarkach portali społecznościowych – po prostu przestań. Masz ku temu co najmniej 10 powodów.

1. Twoja ciekawość jest naturalna…

…dopóki nie nabiera cech obsesji. Zastanów się, co właściwie tobą kieruje i ile czasu zabiera ci wyszukiwanie informacji o nim oraz przeglądanie zdjęć jego obecnej partnerki. Jak się czujesz, kiedy to wszystko czytasz, oglądasz?

2. Między wami już skończone

Ciekawość, czy wścibstwo to jedno, życie nierealnymi oczekiwaniami, to zupełnie co innego. Nie rób sobie złudzeń, nie fantazjuj o czymś, co nie ma już racji bytu i na co nie masz wpływu, bo sobie szkodzisz.

3. Może kiedyś dostaniecie jeszcze szansę na miłość

Ale raczej jeszcze nie teraz. Jest to możliwe jedynie w przypadku, gdy obie strony są na taką perspektywę otwarte, gdy minie trochę czasu. Do tego trzeba oddechu, świeżego spojrzenia, innej dojrzałości, a przede wszystkim szczerej chęci.

4.Ryzykujesz gorszym samopoczuciem

Nawet jeśli jesteście już dawno po rozwodzie, czy rozstaniu, widząc go w objęciach nowej partnerki możesz poczuć żal i wzniecić negatywne emocje. Jesteśmy tylko ludźmi.

5. Powinnaś żyć przede wszystkim własnym życiem

A nie podglądać cudze.

6. Wcale nie było tak wspaniale jak ci się teraz wydaje

Z jakiegoś powodu ten związek się skończył. Natomiast twoja wyobraźnia wyświetla obecnie tylko pozytywne jego aspekty.

7. Pociąg seksualny, wygląd to nie wszystko

Jego urok (na zdjęciach z wakacji) może na nowo zawrócić ci w głowie, pomieszać pojęcie pociągu seksualnego z miłością i przywiązaniem.

8.Chęć ponownego kontaktu jest często po prostu nostalgią za przeszłością.

Niczym więcej. Każdy lubi oglądać filmy, które przypominają nam o pewnych, dobrych okresach życia.

9. Ryzykujesz, że znowu zaangażujesz się emocjonalnie

Śledzenie i kontaktowanie się z byłym partnerem za pomocą portali społecznościowych prowadzi do (pozornie) intensywnej więzi emocjonalnej szybciej niż myślisz (ze względu na romantyczną historię zwiększa się prawdopodobieństwo flirtu między wami). „Jeśli jesteś  już w nowym związku, to tylko równia pochyła”- mówią eksperci.

10. Co raz zobaczone, nie da się „odzobaczyć”

W ludzkiej naturze leży porównywanie się z innymi ludźmi, a nawet porównanie naszego obecnego życie „online” z życiem naszych „ex.” To, co zobaczysz, może cię potem niebezpiecznie prześladować, męczyć, wracać do ciebie i mącić w twoim umyśle. Naprawdę chcesz to sobie fundować?


Zródło: Woman’s Day Magazine