Go to content

„Słowa są zródłem nieporozumień”… Więc przyjrzyj się jego gestom

Fot. iStock / NiseriN

Miłość, przywiązanie, lęk, troska, gniew… O wszystkich tych emocjach możemy opowiadać i słuchać, ale o wiele bardziej przemawiają do nas czyny i zachowania, które z nich wynikają… Jeśli twój partner mówi ci, że cię kocha, ale zachowuje się tak, jakby bardziej cię nie lubił niż lubił i szanował, nie jesteś szczęśliwa, słowa nie wystarczą. Chcesz naprawdę czuć, że jesteś ważna, wyjątkowa. Czy wiesz jakie gesty twojego mężczyzny świadczą o jego uczuciu do ciebie?

1. Troska

W takich codziennych, zwykłych sprawach. Jeśli martwi się o to, jak wrócisz do domu po zmroku, jeśli opiekuje się tobą w lżejszej i cięższej chorobie, jeśli dzwoni zapytać, czy wszystko w porządku – jego uczucie jest żywe i prawdziwe. Miłość sprawia, że zależy nam na szczęściu i zdrowiu (fizycznym i psychicznym) bliskiej osoby. Chcemy, by była w dobrej formie, by się uśmiechała, cieszyła się życiem.

2. Aktywne słuchanie

Jeśli niejednokrotnie przekonujesz się, że twój partner pamięta szczegóły z jakiejś ważnej dla ciebie rozmowy oraz powraca do nich, by o coś dopytać lub po prostu pokazać ci, że to, co mówisz jest dla niego istotne.

3. Dzielenie się z tobą obowiązkami

Tymi wypływającymi ze wspólnego życia i tymi wypływającymi z miłości. Wspólne dbanie o dom, o dzieci, o to, by druga osoba mogła odpocząć, gdy jest u kresu sił to przejaw miłości prawdziwej, a nie wiosennego zauroczenia. Tam, gdzie zaczyna się prawdziwe życie, nieprzespane noce, rachunki do zapłacenia, ona się nie kończy, ona pokazuje swoją siłę.

4. Chęć przedstawienia cię bliskim

Znam wiele związków pozostających ” w ukryciu”, bo on „nie chce się z nią z nikim dzielić” lub boi się silniejszego zaangażowania. Przecież o wiele jest łatwiej zakończyć relację, o której nikt nie wiedział, prawda? Prawdziwa miłość jest dumna – również z tego, kogo kochamy. Jeśli naprawdę kochasz, chcesz, by świat się o tym dowiedział.

5. Chęć rozwiązywania problemów

Ktoś, kto ma wobec ciebie szczere uczucia, w konfliktowej sytuacji będzie szukał rozwiązań, kompromisów, zgody, złagodzenia, a nie zaostrzenia konfliktu. Bo zależy mu na waszym związku, na tobie. Chce by „było dobrze”. Osoba, która nie kocha, a jedynie trwa obok ciebie w nadziei, że w przyszłości znajdzie „kogoś lepszego”, tak naprawdę nie dba o to, jak się czujesz, co myślisz. Żyje w poczuciu „co będzie, to będzie”. Przecież jesteś dla niej tylko opcją.

Słowa mogą być mylące, mogą wprowadzać cię w błąd. Ale czyny otworzą ci oczy na drugą osobę. Może się zawiedziesz, może zrozumiesz, że twój związek nie ma przyszłości. A może właśnie ujrzysz, że ten, kto mówi mało robi dla ciebie niewypowiedzianie więcej…