Lifestyle Patronaty Seks Zdrowie

„ZDROWIE INTYMNE”, co powinniśmy o nim wiedzieć?

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
11 lipca 2016
 

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią edukacyjnej „Zdrowie intymne” wydawnictwa Medical Media Solutions, której jesteśmy Partnerem. Specjalnie dla naszych czytelników publikacja „Zdrowie intymne”, która ukazała się 11 lipca wraz z gazetą „Nasze Miasto” u nas dostępna jest do pobrania online:

11 lipca Okładka Zdrowie IntymnePublikację otwiera wywiad z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem – Konsultantem Krajowym ds. Seksuologii, który wyjaśnia jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa seksualność. Profesor omawia zaburzenia z którymi spotyka się najczęściej w swojej praktyce, w szczególności wyjaśnia czym są zaburzenia erekcji u mężczyzn i jak można je skutecznie leczyć.

Aktywność seksualna wiąże się z licznymi zagrożeniami. Wśród nich są m.in. kłykciny kończyste (tzw. brodawki płciowe), które stanowią jedne z najczęstszych rozpoznań stawianych przez lekarzy zajmujących się zakaźnymi chorobami narządów moczowo-płciowych. O skali problemu i możliwościach leczenia w warunkach domowych rozmawiamy z prof. Sławomirem Majewskim – Kierownikiem Kliniki Dermatologii i Wenerologii WUM. W edukacyjnym artykule Igora Grzesiaka – Członka Zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, przypominamy jak ważna w wakacje jest profilaktyka zakażeń HIV, jakie są drogi zakażenia oraz jak i gdzie możemy wykonać odpowiednie badania.

W tej edycji kampanii najwięcej miejsca poświęcamy nowotworom kobiecym. O raku jajnika i raku szyjki macicy mówi się coraz częściej. Oba nowotwory są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet w Polsce. Każdego roku z ich powodu umiera w naszym kraju ponad 4 tysiące kobiet. Jednak wciąż w społeczeństwie pokutują liczne błędne przekonania na ich temat. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr n. med. Agnieszką Gąsowska-Bodnar – specjalistą ginekologii onkologicznej z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, która przybliża możliwości profilaktyki i leczenia. Ida Karpińska – Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, która sama wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, tłumaczy dlaczego kobiety chore na nowotwory ginekologiczne tak bardzo potrzebują odpowiedniego wsparcia i w jaki sposób mogą odzyskać wiarę w pokonanie raka.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Korą, która jest jedną z najbardziej znanych polskich gwiazd. W ostatnim czasie przeżyła trudne chwile związane z walką z rakiem jajnika, jednakże obecnie żyje tak jak zawsze chciała i realizuje się na wielu nowych polach. Niedawno ukazała się książka jej męża – Kamila Sipowicza pt. „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”, do której Kora stworzyła ilustracje. Jak sama wskazuje, książka jest napisana lekkim, dowcipnym stylem oraz jest świetną pozycją na wakacje, a po jej przeczytaniu zapewne wiele osób zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia.

Z rakiem piersi zmaga się wiele kobiet w Polsce. O skali problemu, właściwej diagnostyce i o tym, jak walczyć o życie rozmawiamy z Elżbietą Kozik – Prezes organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Nowotwory piersi i narządów rodnych stanowią niemal połowę wszystkich zachorowań na raka wśród kobiet. Wysoka umieralność spowodowana jest niską wykrywalnością choroby we wczesnym stadium – 70% chorych trafia do onkologa, gdy nowotwór jest już zaawansowany. Dla wczesnego wykrycia nowotworu kluczowe znaczenie ma profilaktyka, a badanie genetyczne to jeden z bardzo ważnych jej elementów – mówi Magdalena Sikora, genetyk Zdrowegeny.pl.

Ważną kwestią kampanii jest również zyskująca na popularności ginekologia estetyczna. Dzięki zastosowaniu nowych i małoinwazyjnych metod terapeutycznych lekarze mogą poprawić komfort życia związany z nieprawidłowym wyglądem, ale co ważniejsze również z nieprawidłową funkcją okolic intymnych. O najpopularniejszych metodach rozmawiamy z dr. med. Leszkiem Juszczykiem – Kierownikiem Oddziałów Położnictwa oraz Ginekologii i Patologii Ciąży Szpitala UJASTEK, Konsultantem Merytorycznym Szpitala TOPMED.

Polecamy również edukacyjny artykuł dotyczący leczenia niepłodności, w którym dr n. med. Tomasz Rokicki – specjalista ginekolog – położnik, dyrektor medyczny klinik leczenia niepłodności InviMed, przestrzega, że gdy starania o dziecko trwają dłużej niż rok to trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i wykonać badania, które pomogą ustalić przyczynę problemu.

Publikacja ukazała się na początku wakacji, które niestety bywają problematyczne pod względem zachowania właściwej higieny intymnej. Aleksandra Gołąb – redaktor medonet.pl, w praktycznym artykule, przekazuje wskazówki, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby długo wyczekiwany urlop minął bez przykrych niespodzianek. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, aby stosować odpowiednie żele do higieny intymnej, które pozwalają zachować fizjologiczną równowagę skóry i błon śluzowych miejsc intymnych.

Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować i być praktycznym poradnikiem, który będzie dostarczał rzetelnych informacji na temat zdrowia intymnego.

Zapraszamy do lektury: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/07/Zdrowie-intymne.pdf

 


Lifestyle Patronaty Seks Zdrowie

Zdrowie Kobiety – pamiętaj Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
15 września 2016
 

Dziś w Wasze ręce oddajemy czwartą edycją kampanii „Zdrowie Kobiety”. Znajdziecie ją wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

Celem 4 edycji tego projektu jest zwiększanie świadomości dotyczącej najczęstszych dolegliwości dotykających kobiety oraz budowanie nawyków dotyczących przeprowadzania regularnych badań i zapobiegania chorobom ginekologicznym, endokrynologicznym czy też onkologicznym, a także promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, dbania o swój wygląd.

Zdrowie-Kobiety

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr. hab. n. med. Mirosława Wielgosia – Prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na temat najistotniejszych kwestii i problemów, z którymi zmaga się obecnie polska i europejska ginekologia.

Twarzą kampanii została Karolina Gorczyca – aktorka młodego pokolenia, prywatnie matka i kobieta aktywna, prowadząca zdrowy tryb życia, dbająca na co dzień o rozwijanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat. W wywiadzie opowiedziała o roli sportu w jej życiu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach wykonywanych wspólnie ze swoją córką.

Kampania skupia się przede wszystkim na problemach dotykających głównie kobiety. W rozmowach przeprowadzonych z prof. dr. hab. n. med. Tomaszem Paszkowskim oraz prof. dr. hab. n. med.  Janem Kotarskim poruszony został szczegółowo temat wirusa brodawczaka ludzkiego, jego diagnostyki i metodach profilaktyki. Godnym polecenia jest również edukacyjny materiał na temat niecodziennych metod antykoncepcji przygotowany przy współpracy z prof. dr hab. n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest także problem mięśniaków macicy jako najczęstszej, dość poważnej choroby, dotykającej kobiety, o którym opowiedział prof. dr hab. n. med.  Grzegorz Jakiel. Mięśniaki macicy nie zawsze utrudniają kobiecie życie, jednakże często stanowią przyczynę niemożności zajścia w ciążę, dlatego też ważne jest regularne wykonywanie badań i stosowanie nowoczesnych metod profilaktyki, które są możliwe dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny.

Kolejnym, choć nieco wstydliwym i bagatelizowanym problemem są zaparcia. Dotyczą one aż 30 procent Polaków, z czego znaczną część stanowią kobiety. W rozmowie z prof. dr hab. n. med. Barbarą Skrzydło-Radomańską przedstawione zostaną najczęstsze przyczyny tej dolegliwości i metody jej zapobiegania.

Dzięki zaproszonym ekspertom publikacja ma wspierać, edukować oraz zachęcić do dyskusji na temat profilaktyki, konieczności wykonywania regularnych badań, diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia dolegliwości, które przede wszystkim dotykają kobiety.  Wydawca ma nadzieję, że publikacja wpłynie na zwiększenie świadomości wykonywania badań kontrolnych wśród pacjentek oraz ich najbliższych. Zapraszamy do lektury.

Specjalnie dla Was publikacja w wersji online:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/09/ZDROWIE_KOBIETY_final.pdf


Lifestyle Patronaty Seks Zdrowie

Bo dzieci są najważniejsze – startuje projekt ŚWIAT DZIECKA

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
21 kwietnia 2016

Dziś, 21 kwietnia w dzienniku MetroCafe ukazał się projekt pt. “Świat dziecka” z ramienia wydawnictwa Medical Media Solutions.

Partnerem medialnym jest portal Oh!me.

Rodzicielstwo, opieka i wychowywanie dziecka to ciąg, często nieprzewidywalnych zdarzeń, z których warto czerpać nie tylko radość, ale też naukę. Nie ma rodziców idealnych, wszystkowiedzących i wszystko umiejących. Są za to rodzice najlepsi na świecie dla swego dziecka. Pozwalający sobie na pomyłki, czasem zagubieni, przerażeni, bezradni.

Kolejna edycja tytułu dedykowana rodzicom na wiosnę, to dobry czas by przypomnieć o zagrożeniach jakie niosą za sobą kleszcze. Kampania Fundacji Aby Żyć: „Kleszczowe Zapalenie Mózgu. Szczepimy! Zapobiegamy!” ruszyła pełną parą. Na łamach publikacji znajdzie się wywiad z Beatą Sadowską, dziennikarką i Ambasadorką akcji, która opowiada dlaczego będzie propagować edukację na temat kleszczowego zapalenia mózgu.

Właściwa relacja lekarz–pacjent jest niezwykle ważna już w odniesieniu do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Prof. dr hab. n. med. Ewa Bernatowska – Kierownik Kliniki Immunologii w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w wywiadzie otwierającym publikację, wskazuje jak te relacje wpływają również na edukację rodziców na temat zdrowia ich dzieci.

Każdy rodzic pragnie ochraniać swoje dziecko przed zagrożeniami a szczepienia są najskuteczniejszą metodą profilaktyki chorób zakaźnych. Na pytania mamy dziewczynki, która w zeszłym roku z powodu meningokoków przeszła sepsę, odpowiada dr Łukasz Durajski z Instytutu Pomnik „Centrum Zdrowia Dziecka”.

Bardzo rzadko podejmowany przez media jest temat życia dzieci z wadami słuchu. Tymczasem słuch odgrywa ogromną rolę w życiu dziecka. Wraz z innymi zmysłami umożliwia poznawanie otaczającego świata, nabywanie nowych doświadczeń, orientowanie się w sytuacji. Dlatego w projekcie rozpoczynamy debatę na temat roli rehabilitacji całej rodziny, w której wychowują się dzieci z wadami słuchu. Poprzez wywiady z rodzinami, pokazujemy jak wielka jest potrzeba ich wspierania w walce o życie w świecie dźwięków, uświadamianie że świat jest przyjazny, że mają prawo dostępu do środowiska rówieśników, rozwoju zawodowego, spełniania swoich marzeń. Ten niezwykły i potrzebny temat wsparła również Dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, Dyrektor Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore”, dla której rehabilitacja dzieci z wadami słuchu nie ma żadnych tajemnic i chciałaby by procesy pożądanych zmian terapeutycznych u dzieci były systemowym priorytetem.

Każde dziecko ma prawo do zdrowia – to tytuł wywiadu, w którym Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, przypomina, że niezależnie od wieku, statusu materialnego czy miejsca zamieszkania – każde dziecko ma takie samo prawo do opieki zdrowotnej na możliwie najwyższym poziomie.

Na łamach Publikacji znajdziecie również artykuły poświęcone tematowi odporności dzieci na wiosnę. Aleksandra Gołąb w kilku krokach punktuje elementy właściwej profilaktyki. Przed nami majówka i zbliżające się wakacje, dlatego zapraszamy do wywiadu z Jakubem Poradą – dziennikarzem, podróżnikiem i autorem książek „Porada da radę” i „Polska da radę”, w których przekonuje, że podróżowanie daje możliwość lepszego zrozumienia Polski i świata; radość z nauki historii, geogra i oraz poznawania ludzi i języków obcych.

Specjalnie dla czytelników portalu publikacja dostępna również w postaci online ŚWIAT DZIECKA