Seks Zdrowie

Zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet. Dołącz do akcji, która łamie tabu wokół kobiecej seksualności!

Redakcja
Redakcja
15 września 2016
Joanna Keszka Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”
Fot. Screen z YouTube / BarbarellaPL – Joanna Keszka Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”
 

„KegelParty” – ogólnopolska akcja, która łamie tabu wokół kobiecego ciała, seksualności i zdrowia intymnego. Zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet! Jeśli jesteś kobietą, na pewno słyszałaś, że powinnaś dbać o mięśnie dna miednicy. Tylko czy wiesz, czym właściwie są te mięśnie i jak utrzymać je w dobrej formie? Przyjdź na KegelParty i podczas kobiecych warsztatów poznaj ćwiczenia Kegla oraz dowiedz więcej, jak dbać o swoje zdrowie intymne i seksualność. Spotkania będą odbywały się w całej Polsce, a informacji szukaj na stronach www.KegelParty.pl oraz www.Barbarella.pl. Zajęcia prowadzi Joanna Keszka, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie” i pomysłodawczyni akcji „KegelParty”.

„Zdrowe mięśnie Kegla dla wszystkich kobiet!” – Joanna Keszka

Marzy mi się świat, w którym kobiety znają i lubią swoje ciało, także, a może nawet szczególnie, od pasa w dół. Taki, w którym nie musimy czuć się niepewne i zawstydzone w kontakcie ze swoimi częściami intymnymi. Stworzyłam KegelParty, bo uważam, że dzielenie się wiedzą na temat mięśni Kegla to najlepszy sposób, aby zapewnić kobietom wsparcie w sprawach intymnych i seksualnych, pewność siebie, radość z tego kim jesteśmy i jak wyglądamy, oraz spokój i godne życie bez wstydu w każdym wieku. Kto wymyślił, że należy się wstydzić kobiecych spraw związanych z intymnością oraz seksualnością i jedynie cierpieć w milczeniu i niepewności? To niewiarygodne jak mało mówi się na temat zdrowia intymnego kobiet. Milczenie wokół mięśni dna miednicy to śmierdząca sprawa, a ja postanowiłam to naprawić.

KegelParty to pierwsza w Polsce akcja, której misją jest zmiana w podejściu do spraw intymnych, edukowanie w kwestiach tak rzadko omawianych na publicznym forum jak wpływ mięśni dna miednicy na zdrowie i życie seksualne kobiet. Chcę dotrzeć do kobiet w całym kraju i sprawić, że ćwiczenia Kegla staną się w Polsce tak powszechne jak mycie zębów i tak przyjemne jak jazda na rowerze w letniej sukience.

O ogólnopolskiej akcji KegelParty

KegelParty ma formę kobiecych warsztatów w całej Polsce, na których można uzyskać najważniejsze informacje: czym są mięśnie Kegla, jak o nie dbać, po jaką pomoc medyczną i jakie kulki gejszy można sięgać w trakcie treningu oraz w jaki sposób dla zdrowia i przyjemności w sypialni korzystać z mięśni, kiedy już są mocne! Będziemy pokazywać możliwości i dawać instrukcje. A wszystko to w przyjaznej, kobiecej atmosferze, bez nadęcia, z uśmiechem na ustach! Bo poznawanie kobiecego ciała w każdym aspekcie, szczególnie od pasa w dół, to wyjątkowy temat. Poruszanie go w dobrej, bezpiecznej przestrzeni dodaje siły, pozwala radzić sobie z fałszywym wstydem i krzywdzącymi przekonaniami na temat swojego ciała, pomaga lepiej rozumieć i akceptować siebie, przypomina, że bycie kobietą to wspaniała przygoda!

  • Dla kogo KegelParty: Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami, dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i lepszy seks.
  • Po co KegelParty: Bo przygoda z kulkami gejszy to mocne mięśnie dna miednicy. Wyćwiczone mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną kobiet i ich partnerów. Oprócz tego zapobiegają powszechnemu wśród kobiet w średnim i dojrzałym wieku wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, kiedy to mokra plama na spodniach pojawia się nawet przy kichaniu i głośnym śmiechu. Wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają też poród, oraz dojście do siebie po porodzie. Zapobiegają także opuszczaniu się kobiecych narządów rodnych.
  • Co przygotowałam na KegelParty: Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla oraz zestawy ćwiczeń. Jeśli nauczysz się zaciskania mięśni dna miednicy, możesz je trenować stojąc w kolejce po kawę, czekając na autobus na przystanku lub porządkując dokumenty w biurze. A twoje zdrowie i życie seksualne tylko na tym zyskają!
  • Kulki gejszy: Na miejscu pomagam dobrać najlepsze kulki dopochwowe z oferty LoveStore.Barbarella.pl <http://lovestore.barbarella.pl/katalog/kulki-gejszy>.

KegelParty, bo siła kobiet jest w mocnych mięśniach dna miednicy!

Mokra plama na bieliźnie w momencie, kiedy śmiejemy się głośno, podskakujemy czy podnosimy ciężary to nie jest zwykła przypadłość, chociaż wiele kobiet właśnie tak myśli. To sygnał, że mięśnie dna miednicy są osłabione i jeśli nie zrobimy nic, żeby je wzmocnić, będzie coraz gorzej…

Jeśli masz dzieci, intensywnie trenujesz jakiś sport, prowadzisz siedzący tryb życia, skończyłaś 30 lat albo więcej, na pewno wiesz, o czym piszę. O popuszczaniu – podczas podskoków z dziećmi na trampolinie, kiedy przebiegasz swój codzienny dystans, kiedy podnosisz z podłogi siatkę z zakupami, w trakcie dobrej komedii, kiedy śmiejesz się z dowcipu, podczas kaszlu, kiedy jesteś przeziębiona. To powszechna przypadłość, ale to nie oznacza, że jesteśmy na nią skazane! Każda z nas może mieć mięśnie dna miednicy w dobrej formie i to my mamy rządzić naszym pęcherzem a nie pęcherz nami. Wiele kobiet cierpi w milczeniu, z nikim nie rozmawiają na temat swojego „małego problemu”, który rządzi całym ich życiem. Jeśli skonsultują się z lekarzem dostaną informacje albo o specjalnych podpaskach, które są drogie i drenując kobiecy portfel, tylko tuszują problem, albo o operacji.

I nie zapominajmy o prawie kobiet do orgazmów!

Tak jak można wytrenować mięśnie brzucha, pośladków, czy bicepsy, tak samo za pomocą prawidłowych i regularnych ćwiczeń można wzmocnić mięśnie dna miednicy. Ta grupa mięśnia nazywana jest także mięśniami Kegla od nazwiska ginekologa, który w latach 40-tych XX w. stworzył system skurczy i rozkurczy pochwy, dzięki któremu zmniejszały się problemy pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Okazało się, że pacjentki nie tylko zaczęły lepiej kontrolować swój pęcherz, ale także odczuwać większą przyjemność w sypialni. Ich wrażenia podczas seksu intensyfikowały się, a orgazmy były częstsze i mocniejsze. I tak doktor Kegel odkrył dla świata Zachodu coś, co było znane od wieków na Wschodzie: regularne ćwiczenia pochwy poprawiają jakość życia seksualnego kobiet i ich partnerów. Nie bez powodu kulki waginalne wspomagające ćwiczenia Kegla nazywane są kulkami gejszy.
Na KegelParty będziemy rozmawiać nie tylko o zdrowiu, ale też o seksualności. Bo nic, co kobiece nie jest nam obce!

Chodzi o to, żeby rzucić światło na sprawy kobiet od pasa w dół 

Wiele osób uważa popuszczanie za „brzydki” temat. Najlepiej nie poruszać go w ogóle, a kobiety, które mają z tym problem skazać na siedzenie w domu i wstydzenie się w milczeniu, żeby broń boże nie urazić, niezwykle delikatnej jak się okazuje na tym tle, opinii społecznej. Kłopot w tym, że ten jakoby „brzydki temat” dotyczy wszystkich kobiet. Mięśnie dna miednicy to część naszego zdrowia intymnego i ważny element kobiecej seksualności.

Może właśnie dlatego, że jest to sprawa kobiet, powstał wokół niej mur milczenia. Tak jakby to, co kobiece, można było traktować z marszu z lekceważeniem. Gdyby sprawa dotyczyła mężczyzn, to możliwe, że zająłby się nią nawet minister zdrowia. Ale obecnie sytuacja wygląda tak, że minister Radziwiłł interesuje się środkami na potencję, a kobiety zostają same ze swoimi intymnymi problemami. Dla odmiany ja uważam, że jeśli temat dotyczy mnie i milionów kobiet, trzeba znaleźć sposób, żeby  o nim głośno rozmawiać i dzielić się informacjami. Każda kobieta zasługuje na to, żeby mieć dostęp do wiedzy na temat swojego ciała podanej w sposób praktyczny, przyjazny i bez fałszywego wstydu.

Do zobaczenia na KegelParty!

Joanna Keszka


Fot. Screen z YouTube / BarbarellaPL

Fot. Screen z YouTube / BarbarellaPL

Joanna Keszka – autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”. Prowadzi program TV pt. „Szkoła Seksu Joanny Keszka” na kanale Planete+. Ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, pisarka scenariuszy erotycznych i nieustraszona testerka wibratorów, redaktorka naczelna Barbarella.pl – „Najseksowniejszy portal dla kobiet”, prowadzi butik LoveStore.Barbarella.pl – „Pierwszy w Polsce LoveStore dla kobiet i dla par”.

 


Seks Zdrowie

Jeśli mówią ci, że jesteś zbyt wrażliwa…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 września 2016
Jeśli mówią ci, że jesteś zbyt wrażliwa...
Fot. iStock/martinwimmer
 

Miękkie serce to w dzisiejszych czasach znak odwagi, a nie słabości. Nigdy nie wątp w siebie tylko dlatego, że widzisz i czujesz więcej i bardziej intensywnie niż inni. Nie przekreślaj samej siebie dlatego, że w twoich oczach częściej niż w oczach twoich przyjaciół pojawiają się łzy. 

Więc jeśli mówią ci, że jesteś zbyt wrażliwa, pamiętaj proszę:

♥ Umiejętność wyrażania twoich emocji jest twoją siłą.

♥ Kochać i umieć wybaczać tym, którzy cię ranią to prawdziwy dar.

♥ Marzysz i masz głębokie przemyślenia o życiu – to moc, która pomoże ci zaprowadzić w nim zmiany.

♥ Odczuwasz emocje, energię i cierpienie wokół ciebie dlatego, że jesteś uważna.

♥ Nie jesteś szalona, naiwna ani rozbita życiowo. Jesteś normalna. 

iStock_92276555_MEDIUM

Fot. iStock/cscafeine

Masz wrodzony dar, ale musisz nauczyć się chronić siebie, aby pozostać silną, dlatego:

Ogranicz czas spędzony z ludźmi, którzy odbierają ci energię, omijaj takie sytuacje, na skutek których możesz zostać zraniona.

Znajdź czas by zadbać o siebie, podaruj sobie chwile samotności: są potrzebne, by się wyciszyć, odciąć, zrelaksować.

Pamiętaj, wcale nie musisz się zmieniać, ani stawać się „twardsza”.

Twoja wrażliwość sprawia, że jesteś kimś wyjątkowym.

Fot. iStock/SeanShot

Fot. iStock/SeanShot


Źródło: powerofpositivity.com

 


Seks Zdrowie

Mądrzy ludzie nie popełniają tych sześciu błędów dwa razy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 września 2016
Madrzy ludzie ni epopełniają tych błędwó dwa razy
Fot. iStock/mauro grigollo

Że człowiek uczy się ba błędach, wie każdy. Że woli na cudzych niż własnych – to jego wybór. Tyle w teorii, a jak wygląda to w praktyce? Różnie. Gdyby każdy z nas potrafił wyciągnąć wnioski ze błędów jakie popełnił, ba albo najpierw te błędy chociaż dostrzegł – byłoby super.

Rzeczywistość bywa jednak okrutna, bo nie dosyć, że swoich własnych błędów nie widzimy, to jeszcze potrafimy dwa razy i więcej wpakować się do tej samej rzeki.

Gdybyśmy byli bardziej uważni, stalibyśmy się o te lekcje wyciągane z popełnianych błędów mądrzejsi.

Jakich błędów nie popełniają dwa razy mądrzy ludzie?

Nie szukają szczęścia w rzeczach materialnych

Wiedzą, że to co nabyte jest tylko rzeczą. Kolejny samochód, sukienka, nowe buty to tylko ułuda szczęścia, które chcemy sobie zbudować z rzeczy, które nas otaczają – namacalnych rzeczy, jakby to, co posiadamy, było synonimem szczęścia, jakby z tej perspektywy nasze szczęście definiowali inni. A to tak nie działa. To, co materialne, daje szczęście tylko chwilowe. Jeśli nie potrafimy czerpać radości  życia z wyjątkowych chwil, stwarzać sobie okazji do bycia szczęśliwym w taki ulotny sposób, to materialnymi rzeczami z pewnością nie uda się go nam osiągnąć.

Nie próbują zmieniać nikogo na siłę

Kto raz spróbował zmieniać kogoś i zobaczył, jak dużym błędem to jest, już nigdy go nie popełni. Bo nikogo na siłę zmienić się nie da, choćbyśmy nie wiem jak, chcieli dla niego dobrze. Każdy sam pracuje na to kim jest i jaki jest. To tylko nasze wyobrażenie o tym, że może mieć lepiej, inaczej każe nam namawiać do zmian, których ktoś wcale nie musi chcieć, ani przyjąć. Różnimy się, wybieramy swoje własne ścieżki życia. Ten, kto jest mądry nie będzie próbował nikogo z tej ścieżki zawrócić.

Nie narzekają

Jeśli narzekanie im się zdarza – to tylko raz. Dlaczego? Przecież my uwielbiamy narzekać, mówić jak nam źle, i jakie fatalne mamy życie. Mądrzy ludzie wiedzą, że z narzekania nic nie wynika, narzekanie nie jest niczym budującym, wręcz przeciwnie, pogrąża nas jeszcze bardziej w zniechęceniu i bezradności. Więc mądrzy ludzie nie narzekają, tylko szukają pomysłu, jak uczynić swoje życie lepszym, jak poprawić to, co ich uwiera, co sprawia, że nie czują się komfortowo.

Nie chcą zadowalać wszystkich

Bo wiedzą, że się nie da. Nawet jeśli próbowali, to zauważyli, że próba zadowolenia każdego to droga donikąd, że nie jest to możliwe, bo zawsze znajdzie ktoś, komu coś się nie spodoba, kto nas skrytykuje, kto powie, że nie dostrzega naszych starań. A przecież w życiu chodzi o to, żeby czuć się dobrze samemu ze sobą, żeby być uczciwym wobec siebie. Pogodzenie się z tym, że nie wszystkim dogodzimy jest też umiejętnością, która buduje naszą pewność siebie nie opierającą się na opiniach innych ludzi.

Nie ufają bezgranicznie

Jasne, że każdy z nas chce mieć kogoś, komu będzie mógł zaufać bez reszty, autorytet, za którym podąży i który będzie wyznaczał rytm jego rozwoju. Jednak takie ślepe zaufanie często prowadzi do zniewolenia nas samych, do niedostrzegania tego, czego MY w życiu chcemy naprawdę, wartości, jakimi dotychczas się kierowaliśmy. Mądrzy ludzie słuchają autorytetów, ale filtrują tę relację przez własne przekonania, emocje i poglądy. Nie dają się ślepo przez nikogo prowadzić.

Nie działają wbrew własnym przekonaniom

Jeśli podejmujemy jakąś ważną dla nas decyzję, warto spytać siebie, czy jest to zgodne z moimi wartościami, z moim sumieniem. Każdy z nas popełnia błąd idąc za głosem tłumu, za trendami, za tym, co mówią wszyscy. Różnica polega na tym, że ci, którzy potrafią sami przed sobą przyznać się błędu, drugi raz go nie popełnią. Nie będą się bać iść pod prąd, mówić: nie zgadzam się, nie chcę, mi to nie odpowiada. Bo jeśli raz pogrzebali własne wartości słuchając innych, wiedzą, że cena jest dla nich samych zbyt wysoka. Drugi raz do tej samej rzeki nie wejdą.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. I zgadzam się też z tym, że przyznanie się do nich nie jest niczym przyjemnym, ani prostym. Jeśli jednak własne błędy potraktujemy, jak kolejną życiową lekcję, jak dowód na to, że idziemy do przodu – zaczniemy je traktować jak kolejny stopień do stawania się lepszym, jak szczeble drabiny własnego rozwoju.


inspiracja: przewodnikduchowy.pl

 


Zobacz także

7 mitów na temat brzucha, które utrudniają schudnięcie

Chorobliwa zazdrość, paranoje? Poznaj 16 zaburzeń, w wyniku których człowiek traci kontakt z rzeczywistością

„U państwa dziecka wykryliśmy guza”. Chcesz wiedzieć, co się wtedy czuje? Opowiem ci