Seks

Smycz erotyczna i obroża, czyli jak urozmaicić swoje życie seksualne [18+]

Redakcja
Redakcja
21 marca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Jak dodać związkowi ognia, gdy zaczyna dopadać Was rutyna? Najlepiej zacząć od… łóżka! Możliwości jest mnóstwo – testowanie nowych pozycji, odgrywanie ról, kosmetyki i zabawki erotyczne… My jednak proponujemy nieco bardziej pikantne rozwiązania – smycz erotyczna i obroża na szyję, czyli akcesoria do BDSM, to gadżety, które zdecydowanie podkręcą temperaturę w Waszej sypialni!

BDSM – co to znaczy?

Nazwa BDSM pochodzi od pierwszych liter czterech angielskich wyrazów – bondage (wiązanie), domination (dominacja), submission (poddanie), masochism (masochizm).

Określenie BDSM jest dość znane, ale w wielu osobach wzbudza negatywne odczucia. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy. Elementy dominacji czy wiązania w łóżku nie dla wszystkich są pożądane i dawniej uważano, że osoby, w których takie działania wzbudzają podniecenie, cierpią na zaburzenia psychiczne. Dziś wiadomo, że jest to całkowicie naturalne – w końcu każdy z nas jest inny i inne rzeczy mogą nam sprawiać przyjemność.

Warto podkreślić, że wszystkie działania BDSM opierają się na pełnej świadomości oraz zgodzie obojga partnerów i mają stymulować seksualnie każdą ze stron. Zanim więc postanowicie wprowadzić do swojej sypialni nowe rozwiązania, usiądźcie i szczerze porozmawiajcie o tym, czego oczekujecie od siebie nawzajem.

Akcesoria do BDSM – od czego zacząć?

Kajdanki erotyczne, obroża na szyję, pejcz czy lina do krępowania – co wypróbować najpierw? Odpowiedź brzmi – co tylko chcecie! To Wam te działania mają sprawić przyjemność. Nie musicie zaczynać od pełnego zestawu gadżetów BDSM. Obierzcie spokojne tempo, testujcie po jednej rzeczy naraz, sprawdzając, czy czujecie się komfortowo, a nie nienaturalnie. Możecie zacząć na przykład od seksownej maski na oczy (pozbawienie drugiej osoby zmysłu wzroku wyostrzy inne zmysły i tym samym pozwoli na intensyfikację doznań) lub nasutników (striptiz partnerki i pozostawienie na ciele jedynie błyszczących nasutników z pewnością podniecą partnera).

Gadżetem, który również dobrze nadaje się na początek przygody z BDSM jest smycz i obroża erotyczna. Dziewczyna w obroży wygląda wyjątkowo seksownie – ale z tego gadżetu mogą skorzystać również panowie! W końcu w BDSM ważne jest to, żeby dokonać podziału ról (na stronę uległą oraz dominującą), ale osoby odgrywające te role mogą się przecież zmieniać. Choć to zazwyczaj panie odgrywają rolę uległych, to wcale nie musi to być regułą.

Smycz erotyczna – jaka będzie najlepsza?

Wybór smyczy i obroży na szyję jest całkiem spory. Możecie zakupić te bardziej klasyczne, wykonane z ekologicznej skóry, lub też modele z łańcuszków – ich chokery wyglądają bardzo elegancko i można je nosić nawet do ubrań na co dzień. Inne kobiece gadżety, które świetnie sprawdzą się w połączeniu ze smyczą BDSM, to na przykład kajdanki erotyczne – one również dostępne są zarówno w wersji skórzanej, jak i metalowej.

Ciekawą propozycją jest też smycz połączona z kajdankami. Jeśli zawsze marzyliście o odegraniu fantazji z przywiązaniem partnerki lub partnera do łóżka – ten gadżet sprawdzi się idealnie! Kajdanki po pociągnięciu za smycz zacisną się na nadgarstkach, uniemożliwiając drugiej osobie ruchy rąk i tym samym czyniąc grę wstępną jeszcze bardziej podniecającą.

Jak jeszcze można wykorzystać obrożę dla człowieka? Może to być po prostu seksowny dodatek do ubioru. Obroża dopasowana do erotycznej bielizny z pewnością rozpali zmysły partnera.

Gadżety erotyczne to świetny sposób na wypędzenie rutyny z sypialni. Sprawdzają się, gdy jesteście ze sobą długo i Wasz seks zaczyna być przewidywalny, ale także wtedy, gdy po prostu lubicie próbować nowych rzeczy. Pamiętajcie, że seks ma być również dobrą zabawą – a testowanie nowych gadżetów z pewnością może ją zapewnić. Nie bójcie się więc wypróbowywać nowych rozwiązań – smycz i obroża erotyczna będą doskonałym sposobem na wprowadzenie do Waszej relacji większej ilości pikanterii.


Artykuł sponsorowany


Seks

Brak poczucia bezpieczeństwa w związku prowadzi do jego rozpadu. Kiedy zaczynamy czuć się niepewnie w relacji z partnerem?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 marca 2019
krytyka w związku
Fot. iStock / wundervisuals
 

Chyba nie ma na świecie osób, które ominęłoby poczucie niepewności w związku, przynajmniej raz każdy z nas poczuć choć lekkie ukłucie w sercu. Jednak, kiedy sytuacja niepewności w związku utrzymuje się przez dłuższy czas może to powodować poważne problem w miłości. Czy wiecie jakie zachowania powodują, że w relacji z partnerem czujemy się niepewni?

Zachowanie 1: Niewierność

Brak lojalności to jeden z głównych czynników braku zaufania i utraty wiary w siebie w związku. Wiele aktów niewierności bierze swój początek w niepewności. Zdarza się, że zdradzamy bo szukamy akceptacji gdzie indziej. Jednak koło się zamyka. Ofiara zdrady, osoba zdradzana bardzo często tracisz poczucie własnej wartości, sama staje się niepewna i zraniona.

Zachowanie 2: Jednostronne uczucie

Kiedy jeden z partnerów stale zabiega o drugiego, Ale jego starania nie są odwzajemnione, w  związek zakrada się poczucie niepewności. Bardziej zaangażowany partner zaczyna się zastanawiać, czy uczucia po drugiej stronie są tak samo silne. Czy ta miłość przetrwa? Czy warto tak starać się i dawać z siebie wszystko? Czy ta druga osoba naprawdę zasługuje na nasze zaangażowanie? A może to my nie jesteśmy jej warci?

Zachowanie 3: Zbyt bliska symbioza

Sytuacja ta ma miejsce wtedy, gdy dwoje partnerów nierozerwalnie „owija się” w swoje życia, można powiedzieć, że nie istnieje „indywidualnie”. Są ze sobą dosłownie cały czas, jeśli nie fizycznie, to chociaż wirtualnie. Co się stanie, jeżeli jedno z nich, choć na chwilę wyłamie się z tego mechanizmu? Najprawdopodobniej drugi z partnerów popadnie w panikę. Poczuje się zdradzony, niepewny, opuszczony. Przecież cały czas funkcjonował w zależności od swojego partnera. A może już powodem powyższego była niepewność jednej ze stron?

Zachowanie 4: Niekontrolowana zazdrość

Od czasu do czasu w związku dopuszczalna jest niewielka dawka zazdrości. Jednak emocja, która powoduje, że twój partner gniewa się, gdy wychodzisz, przegląda twoje wiadomości w telefonie ciągle pyta, gdzie byłeś i z kim rozmawiałeś, jest trochę przerażająca. Są to rodzaje relacji Z tendencjami prześladowczymi. Kiedy twój partner zmaga się z problemami z lękiem przed porzuceniem, musisz być cierpliwy, wyrozumiały, ale stanowczy. Zapewnij go, że naprawdę jesteś z nimi i dla niego. Będzie chciał stałej afirmacji, ponieważ ci nie wierzy.

Zachowanie 5: Ciągłe przepraszanie

Partner zmagający się z niepewnością nie mają pojęcia, dlaczego jesteś akurat z nim. Był podekscytowany na samym początku, gdy dowiedział się, że ktoś się nim interesuje, ale ten dreszcz szybko został zastąpiony paraliżującym strachem, że gdy naprawdę poznasz jego niedoskonałości, odejdziesz na zawsze. Wtedy zaczyna się gra w nieustanne starania się dla ciebie. Co oznacza, że stale będzie cię przepraszał.

Nie należy lekceważyć poczucia niepewności w związku. Prowadzi ono do wątpliwości, te natomiast przysparzają nam wielu problemów w komunikacji z partnerem. Obserwujmy uważnie swoje emocje i starajmy się kontrolować te, które mogą nam zaszkodzić.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Seks

Seks-horoskop: Znak zodiaku zdradza, co lubisz w łóżku…

Redakcja
Redakcja
21 marca 2019
Fot. iStock / lowball-jack | Seks-horoskop: Znak zodiaku zdradza, co lubisz w łóżku...
Następny

Jaki jest Twój znak zodiaku?” – chyba nie znam nikogo, kto zadałby to pytanie przed pójściem z kimś do łóżka – i nie można się dziwić. Zakrawa o szaleństwo. Ale jeśli nieśmiało zerkniemy w seks horoskop, możemy się zdziwić. Eksperci twierdzą, że gwiazdy mocno wpływają na nasze seksualne podboje. Przeczytaj  seks-horoskop

Dobra, dobra, może nie wierzymy w horoskopy, ale zawsze chętnie zerkamy co w trawie piszczy… Sprawdźcie, co astrolodzy mają do powiedzenia na temat chemii seksualnej.

Seks-horoskop: Cechy seksualne i mocne strony kochanków – ze względu na znak zodiaku

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli jesteś Strzelcem, nie powinieneś kochać swojego Raka. Ale uważajcie,  pewne cechy mogą sprawić, że niektórym parom będzie pod górkę…

Jak znaleźć idealnego partnera w łóżku i stworzyć większą intymność i zaufanie – podpowiada astrolog Valerie Mesa.

Baran

W Astrologii Mars jest planetą pasji i pożądania, a ta pasja z pewnością trafi do sypialni Barana urodzonego pod jego wpływem.

„Ci, którzy urodzili się pod znakiem Barana, są obdarzeni niesamowitą wytrzymałością i gorącą pasją przebiegającą przez ich żyły” – mówi Mesa. Wojownicza osobowość Barana jest agresywna i impulsywna.

Nie zdziw się, jeśli całkowicie cię pochłoną. 

„Wszystko, czego pragną, jest pilne, a ich spotkania seksualne są spontaniczne i pełne aktywności. W sypialni chcą całkowicie zdominować swojego partnera. Ich seks jest intensywnie namiętny i zwierzęcy” – dodaje Mesa.

Bez względu na płeć, Baran lubi przejąć kontrolę. 

„Mężczyzna Baran pragnie swojej partnerki w uległej pozycji seksualnej, a kobieta z Baran chce swojego kochanka tak, by w pełni go posiadać” – mówi astrolog.

Jedno jest pewne: Baran uwielbia pościg. Tylko upewnij się, że Baran nie czeka zbyt długo; może się zniechęcić.

Najlepsze seksualne dopasowanie: Waga i Strzelec

Bliźnięta

Bliźnięta, ciekawe świata i pełne ochoty na psoty, są oszustami zodiaku. Ich znakiem rządzi Merkury. Kochankowie spod tego znaku lubią dużą dawkę mentalnej stymulacji.

Szybkie i niespokojne, ich umysły są w ciągłych ruchu i stanie poszukiwania. Łatwo się rozpraszają, więc nie zdziw się, jeśli ciągle szukają różnych pozycji i seks gierek

Bliźnięta sprawiają, że ​​seks jest całkiem lekki i przyjemny.

„Dla Bliźniąt romans wydaje się zabawny, a seks nie jest traktowany zbyt poważnie. Bliźnięta chcą grać w grę miłosną, są pewni, że uwodzą cię w tym procesie”, mówi Mesa. W sypialni, zarówno mężczyzna jak i kobieta spod tego znaku, szukają emocji i eksperymentów.

„Ich idealny scenariusz składa się z długiej i wybujałej gry wstępnej, celowo opóźniającej stosunek płciowy” – mówi Mesa. Och, i uwielbiają poświntuszyć! Słowa są kluczową częścią ich techniki uwodzenia, wyjaśnia.

Najlepsze seksualne dopasowanie: Baran i Wodnik

Rak

Raki to psychiczni i emocjonalni empaci zodiaku.

Co to dokładnie znaczy? „Ci, którzy urodzili się pod znakiem Raka, są naturalnie otwarci i kierują się emocjami. Rządzony przez zmienny księżyc, ten znak żywiołu wody, jest chodzącym wirem rozmarzonej nostalgii i stłumionych odczuć”, mówi Mesa.

W przypadku Raka zakochanie polega na poważnym zaangażowaniu i głębokiej intymności emocjonalnej, więc nie zdziw się, jeśli w seksie nie szukają przypadkowości, szaleństwa czy zwierzęcej żądzy.

„Rak lubi czuć się bezpiecznie i potrzebny w związku – w przeciwnym razie łatwo się schowa się w swojej skorupie na zawsze. Ale, gdy bezpieczny, jest zmysłowy i głęboko erotyczny” – mówi astrolożka.

Rak całkowicie odda się swojemu partnerowi w sypialni.

Najlepsze seksualne dopasowanie: Ryby i Byk.

Lew

Podobnie jak jego siostrzany znak Barana, Lew jest pełen entuzjazmu i pasji. Ci, którzy urodzili się pod znakiem lwa, mają charyzmę i niesamowitą umiejętność bycia obecnym. Ich znakiem rządzi słońce – mówi Mesa.

„Lew nie rozłącza się ze swoim wewnętrznym dzieckiem, jego życie jest sceną, a ego odgrywa wiodącą rolę” – mówi Mesa. Twój Lew może oczekiwać się podziwu w sypialni – ale kiedy już zobaczysz, co potrafi, nie będziesz mu żałować pochwał.

„Ten znak żywiołu ognia nie chce niczego więcej, jak być kochanym, potrzebnym i podziwianym. Obnoszenie się zachwytami jest koniecznością w relacjach i oczekują, że ich partnerzy zrobią to samo” – mówi Mesa. Seks z Lwem jest daleki od nudy – jest filmowy.

Najlepsze seksualne dopasowanie: Baran i Skorpion

Byk

W przeciwieństwie do ognistego Barana, Byk jest cierpliwy i łagodny. Rządzony przez planetę Wenus, boginię miłości i piękna, lubi spędzać swój słodki czas oddając się przyjemnościom życia.

Jednak „nie daj się zwieść ich pogodnemu usposobieniu – Byk jest uparty i niewiarygodnie zdeterminowany. Zmysłowy i bezpośredni, ten znak żywiołu ziemi widzi świat swoimi pięcioma zmysłami i wyraża seksualność poprzez intensywny kontakt fizyczny”, mówi Mesa.

Będą cię zalewać miłością i namiętnością.

„Ich romantyzm wywodzi się z wpływu planety Wenus, a ich cielesne instynkty z ich żywiołu” – mówi Mesa.

Czego oczekiwać? „Kochanie się z Bykiem opiera się na całowaniu i dotykaniu. Surowy i ziemski Byk chce partnera, który lubi podgrzewać atmosferę tak samo, jak lubi się przytulać. Chcą, aby seks był celebrowany”.

Najlepsze seksualne dopasowanie: Rak i Koziorożec.

Panna

Panna ma swoje  nawyki. Nawet w łóżku może okazywać swoje umiłowanie do precyzji i „wyliczeń”. Ale mimo swoich dziwactw, Panna potrafi zaczarować sypialnie. W końcu jest perfekcjonistką…

„Znana z perfekcjonizmu Panna jest oddanym sługą zodiaku. Rządzony przez Merkurego umysł Panny metodyczny i analityczny; stąd ich ostra precyzja i dbałość o szczegóły” – mówi Mesa.

„Zakochana Panna w żywiole ziemi jest krytyczna i staroświecka, ale po dokładnym przeanalizowaniu partnera, gdy relacja wejdzie na wyższy poziom, nie zatrzyma się przed niczym. Zrobi wszystko by mu się podobać” – mówi Mesa.

Wskazówka? Weź prysznic. „W sypialni czyste otoczenie i higiena to absolutna konieczność dla Panny”. A może seks pod prysznicem, hę?

Najlepsze seksualne dopasowanie: Koziorożec i Skorpion

Czytaj dalej na następnej stronie
strona 1 z 2

Zobacz także

Lubisz eksperymenty i ostry seks? Super! O tym jednak zapomnij

Wstyd, blokady, a jednocześnie egoizm. Czy naprawdę jesteśmy kiepskimi kochankami?

Najlepszy kandydat na męża? Według Polek – ten z tatuażem!