Lifestyle Seks

Seks poprawia pamięć, więc lepiej o nim nie zapominaj

Redakcja
Redakcja
6 czerwca 2018
Fot. iStock / franckreporter
 

W ostatnim czasie nie po raz pierwszy odkryto związek między seksem a naszą pamięcią. Okazuje się, że osoby aktywne seksualnie mają większe szanse na lepszą pamięć. Także lepiej nie rezygnuj z seksu po 50-tce. 

Mark Allen, wykładowca w szkole psychologii na Uniwersytecie w Wollongong w Australii, przeprowadził badania na ponad sześciu tysiącach osób, z których wszystkie miały więcej niż 50 lat. Analizował ich zdrowie, dietę, aktywność fizyczną i aktywność seksualną. Dodatkowo uczestnicy badania przeszli także test pamięci – dwa razy w odstępie dwóch lat.

Na podstawie badań Allen doszedł do wniosku, że podczas gdy wszyscy dorośli w pewnym wieku wykazują oznaki utraty pamięci, to jednak ci mający bardziej seksualne i intymne relacje zdecydowanie lepiej wypadały w testach sprawdzających pamięć.

To pokazuje, że w krótkim czasie częsty seks może mieć pozytywny wpływ na retencję pamięci. Czy może jednak w dłuższej perspektywie spowolnić kłopoty z pamięcią – to wymaga bardziej zaawansowanych badań.

Co ciekawe, w 2016 roku badanie przeprowadzone przez zespół z McGill Uniwesytetu w Kanadzie wykazało, że kobiety, które uprawiają seks, mają lepsze wspomnienia.

Hm, to bardzo ciekawe.


 

źródło: Independent


Lifestyle Seks

Był cellulit i… już go nie ma. Nie wierzcie wszystkiemu, co widzicie na zdjęciach

Redakcja
Redakcja
6 czerwca 2018
Fot. Screen z Instagrama /II tk_line09
 

Karmimy się zdjęciami. Zresztą teraz cały świat jest sfotografowany. W sieć wrzucamy to, co jemy, co na siebie zakładamy, rzadko kiedy to, jak wyglądamy. Bo jak się porównywać z tymi wszystkimi pięknymi kobietami z cudownymi ciałami, skoro nasze ma tyle niedoskonałości. Na szczęście coraz więcej kobiet, które mają wpływ na to, jak postrzegamy nasze ciała, odkrywa prawdę nie wstydząc się pokazać w pełnym świetle, bez retuszy, poprawek. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile sztuczek zostało wykorzystanych, by przedstawić się w jak najbardziej korzystnej wersji. Za to coraz częściej pokazane zostaje, jak wykorzystanie światła może zmienić to, jak wyglądamy.

27-latka –  Tesia Kline z Alabamy podzieliła się na swoim Instagramie dwoma zdjęciami pokazując, jak oświetlenie zmieniło wygląd jej nóg.  Jej celem jest nakłonienie nas, abyśmy nie wierzyli w wszystkie obrazy, które widzimy, zwłaszcza te, na których widać pozornie „doskonałe” ciała.

Sometimes your “body goals” may not always be what they appear to be (especially on IG). Thank you, angles and lighting for helping me see that I’m still fcking FLAWESOME from every point of view!! And so are YOU 😉😉😉 Happy Hump Day, my loves 💋 Bottoms are from Amazon!!

Post udostępniony przez Tesia Kline (@tk_line09)

Jak sama mówi – był czas, kiedy miała obsesję na punkcie pozbywania się swoich „wad”. Tesie bardzo schudła, więc cellulit, rozstępy, luźna skóra były tym, z czym walczyła. Używała tony kremów i żeli, które nigdy nie przyniosły idealnego rezultatu. W końcu zdała sobie sprawę, że nawet jej absolutnie szczupłe ciało nie jest idealne. Zaczęła więc uczyć się, jak pokochać siebie i zaakceptować, jak budować pozytywny wizerunek własnego ciała. To dało jej pewność siebie  i wiarę w swoje możliwości, nie idealne ciało. Tesie podkreśla, że teraz skupia się na byciu zdrową, koniec z ostrą dietą i wycieńczającymi treningami. Ważne są dla niej – ona sama, jej ciało i zdrowie psychiczne. 27-latka zyskała coś jeszcze – dystans do siebie.  

You are the SAME PERSON no matter what angle or lighting you are caught in! 👏🏼👏🏼👏🏼 There is no image of you more or less worthy of being seen based on those things alone. – How many times have we tried to get the “perfect” picture??? We take them over and over again, with endless posing and then delete them all one by one, because why?? They’re not “good enough”? They’re not worthy of being seen by complete strangers?? – Bump that! You deserve to feel confident and BEAUTIFUL in every picture you take. – So here’s to the deleted folder 🚫📸❌ lol

Post udostępniony przez Tesia Kline (@tk_line09)


Lifestyle Seks

Co widzisz pierwsze na tym obrazku?

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. Fot. Screen z YouTube / 7-Second Riddles

Pierwsze wrażenie, pierwsze impulsy, decyzje podejmowane pod wpływem intuicji… Wszystko to prowadzi nas szczególnymi ścieżkami ku przeznaczeniu. „Tak widocznie miało być” mówimy, gdy realizujemy to, co podpowiada nam szósty zmysł. Spójrzcie przez chwilę na ten obrazek. Co waszym zdaniem wybija się na pierwszy plan? Co zauważyliście jako pierwsze?…

Jeśli najpierw zauważyłeś:

Syrenkę 

Jesteś optymistą, lubisz wychodzić – do ludzi i z domu, by chętnie spotkać się z innymi, by ich poznawać, ale przede wszystkim, by pokazać im siebie. Tego prawdziwego. Nie chcesz się zmieniać, dobrze ci z tym, jaki jesteś. Kochasz mocno i szczerze, nieco naiwnie. Zdarza się, że się w miłości pomylisz, rozczarujesz, ale dość szybko stajesz potem na nogi. Szkoda ci życia na smutki. Często oddajesz się marzeniom i planujesz – od razu na wielką skalę. Nie potrafisz ukrywać swoich emocji ani uczuć. Chciałbyś spotkać kogoś, kto zaakceptuje cię takim, jakim jesteś. W zamian za to, jesteś gotów kochać z całego serca. I wiernie.

Neptuna

Jesteś osobą cichą, introwertykiem o dość burzliwym życiu wewnętrznym. Choć emocje rozrywają cię od środka, masz olbrzymi problem z ich wyrażaniem. Miłość to dla ciebie cżęsto poświęcenie, czasem naprawdę zbyt duże. I cierpienie, bo  nierzadko wybierasz partnerów toksycznych, ale sam też nie jesteś „łatwy” w związku. Głównie dlatego, że masz problemy z komunikowaniem swoich potrzeb. Marzysz o kimś, kto zrozumie cię bez słów. Szukasz porozumienia dusz, tego, co wyjątkowe, magiczne. Ale wiążesz się z tymi, którzy borykają się z olbrzymimi problemami i liczą na to, że ich uratujesz. Niech ktoś uratuje w końu ciebie.


Na podstawie: 7-Second Riddles


Zobacz także

Najlepszy romans na całe życie, to ten z samym sobą. Ile jesteś w stanie zrobić, by poczuć, że sam dla siebie jesteś najważniejszy?

Najlepszy romans na całe życie, to ten z samym sobą. Ile jesteś w stanie zrobić, by poczuć, że sam dla siebie jesteś najważniejszy?

Piękne stopy „zaczynają się” na długo przed pomalowaniem paznokci. Akcja „14 dni dla mojego ciała” – wyzwanie #4

Znamy najlepszą metodę depilacji. Im szybciej ją wykonasz, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz