Go to content

O czym myślisz, gdy myślisz o seksie? – pyta Gillian Anderson. I pyta na serio

Gillian Andreson wiele lat funkcjonowała w naszej świadomości jako rudowłosa agentka Scully z hitowego serialu „Z archiwum X”. Wszystko zmieniła jej rola w produkcji Netlixa „Sex education”, w której to wcieliła się w rolę terapeutki seksualnej. Postanowiła wykorzystać sukces tego serialu i swój własny i pójść o krok dalej. Chce stworzyć książkę, w której opisze fantazje seksualne kobiet. Może do niej napisać każda z nas.

„My, kobiety, wiemy, że seks jest o czymś więcej niż tylko o samym seksie. A jednak tak wiele z nas na ten temat nie rozmawia. Nasze najskrytsze, najbardziej intymne obawy i fantazje pozostają w zamknięciu, aż znajdzie się ktoś, kto będzie miał do nich pasujący klucz” – mówi w opublikowanym na Instagramie filmie. I ona ten klucz chce kobietom podać na tacy.

Gillian Andreson chce poznać nasze fantazje, sekretne pragnienia, rzeczy, o których nie rozmawiamy, albo mówimy tylko w bardzo wąskim gronie. Czeka na listy od każdej z nas – bez znaczenia, czy jesteśmy młode czy stare, czy sypiamy z kobietami czy z mężczyznami.

Skąd taki pomysł? To nic bardzo nowego. Aktorkę zainspirowała książka, bestseller z lat 70. „My secret garden: women’s sexual fantasies”. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis pt. „Mój tajemny ogród”. Trafiła na tę pozycję w trakcie przygotowań do „Sex education”. „Jej szczerość mną wstrząsnęła. To było niezwykle intymne i bardzo surowe. Zdawały się pochodzić prosto z tajemniczego serca najskrytszej kobiecej tęsknoty” – pisze aktorka.