Go to content

Co tak naprawdę myślą faceci o naszym intymnym owłosieniu? Golić czy nie golić?

fot. iStock / PeopleImages

Odkąd przyszła do nas moda na gładkie kobiece ciała, trochę dałyśmy się zwariować goląc wszystko co popadnie, żeby było schludnie, pięknie i trochę po amerykańsku (w stylu gwiazd porno – nie ma co ukrywać). I kiedy idziemy do łóżka z facetem, często zastanawiamy się, czy ogolić swoją cipkę zupełnie na gładko, czy może jednak coś tam zostawić? Co on lubi najbardziej? 

Można się z tego śmiać, ale faktycznie dla wielu kobiet stanowi to nie lada dylemat, bo presja mody, jakiś dziwnych trendów dotyka każdą z nas.

Co zatem robić? Golić czy przycinać? Szczerze mówiąc wszystko zależy od preferencji. Wiesz, co faceci myślą o naszym intymnym owłosieniu?

#1

Mężczyźni mówią, że nie chcą widzieć „dzikiego lasu” między naszymi nogami, ale zadbane owłosienie. Warto zatem zadbać o boki bikini tak, by zostały schowane pod bielizną, a owłosienie – jeśli jest zbyt długie po prostu przyciąć nożyczkami.

#2

Okazuje się, że zaledwie około 5% mężczyzn lubi naturalny wygląd włosów łonowych.

#3

Wygląd tak naprawdę w sypialni nie ma znaczenia. Jasne, że faceci wolą kobiety, które mają zadbane swoje łonowe owłosienie lub całkowicie wygolone, okazuje się jednak, że podczas seksu nie ma to większego wpływu. 91% mężczyzn twierdzi, że bez względu na stan owłosienia naszej cipki i tak uprawiałoby dalej seks. Myślę, że pozostałymi 9% nie ma co się przejmować, ich strata.

#4

Wielu mężczyzn uważa, że idąc do łóżka z kobietą chcą, by wyglądała jak kobieta, a nie jak dziewczynka.

#5

Wśród facetów można często usłyszeć opinię, że trochę włosów dodaje nieco pikanterii i tajemnicy. „To jak rozpakowywanie prezentu” – mówią. Niektórzy mężczyźni uważają zadbane owłosienie za psotne lub niegrzeczne.

#6

Problem z owłosieniem dotyczy przede wszystkim seksu oralnego, nikt nie lubi włosów w buzi. Jeśli nie chcesz golić swojej cipki, przycinaj włosy łonowe krótko.

#7

Jeśli partner oczekuje od ciebie golenia się zupełnie na gładko, masz pełne prawo oczekiwać od niego tego samego.

#8

Okazuje się, że 15% mężczyzn nie ma zdania na temat tego, czy woli, gdy kobieta wygląda naturalnie czy gdy jest wygolona. Twierdzą, że to decyzja kobiety, bo najważniejsze, żeby ona czuła się komfortowo.

#9

Mężczyźni uważają, że to w jaki sposób dbamy o nasze owłosienie mówi wiele o nas samych. Ich zdaniem kobieta, która goli swoje strefy intymne jest seksowna, pewna swojej kobiecości. Ta, która zostawia trochę owłosienia uznawana jest za niegrzeczną, akceptującą fakt, że jest dorosłą kobietą.

Naturalny wygląd to sygnał, że albo nie dbamy o siebie albo mamy problem z byciem kobietą odpowiedzialną za własne życie. Zgadzacie się z męską opinią?

#10

Owłosienie zatrzymuje naturalne feromony naszego ciała, dlatego może sprawiać, że stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej.

#11

Około 38% mężczyzn nie czuje się komfortowo, gdy kobieta jest całkowicie ogolona, ponieważ taki wygląd kojarzy im się z małą dziewczynką.

Okazuje się, że faceci lubią nasze owłosienie zwłaszcza, gdy odpowiednio o nie dbamy i nie pozbawiamy się go zupełnie.


źródło: Thetalko