Lifestyle Seks Związek

„Monogamia jest głupia, niestety. Tak uważają faceci, choć nie mówimy tego wprost”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 sierpnia 2022
fot. Motortion/iStock
 

I nie wierzę, że jest inaczej. 90 proc facetów zdradziło albo chętnie by zdradziło swoją kobietę. I sorry, tak jest. A jak ktoś mówi, że tak nie jest, to albo jest wyjątkiem albo kłamie.

Mam 34 lata, od dziesięciu lat stałą partnerkę. Pracuje w gastronomii, dużo wyjeżdżam na szkolenia, eventy, często prowadzę imprezy. W mojej branży jest mnóstwo facetów. Większość z nich jest w stałych związkach, ale niemal każdy taki wyjazd to skok bok. My tego nie nazywamy zdradą– to zabawa, po prostu, sprawdzenie się i biologiczna siła, która nas pcha, żeby „zamoczyć”.

Zresztą to nawet nie chodzi nawet o sam seks…

Bo są tacy, którzy w ramach „wierności” powstrzymują się przed pójściem na całość. Chodzi o oglądanie, nakręcanie się, podryw, bajer. I tak, w tym kręcą nas najbardziej obce laski i raczej młode laski. Te przed trzydziestką. Grubo przed trzydziestką. Wczoraj dyskusja z kumplami. Akurat była z nami jedna kobieta, starsza, która próbowała nam wytłumaczyć, że to złe, nielojalne, jakbyśmy się czuli. I dopytywała dlaczego zdradzamy.

Facet, który jest szczęśliwy w związku nie skacze na boki?

Oczywiście, że skacze. A potem wraca do ukochanej laski i jest szczęśliwy dalej. Nie ma w tym żadnej filozofii.

Facet, który ma dobry seks z żoną nie skacze na boki? Oczywiście, że może skakać. Bo seks z jedną kobietą, nawet najlepszą, nie wystarcza. Bo nas kręcą inne laski, bo jest mnóstwo pięknych kobiet i szkoda życia, żeby tego wszystkiego nie doświadczać.

Facet zdradza, bo się zakochuje w kochance? Sorry, bardzo rzadko. Najczęściej serio nie chodzi o nic więcej poza adrenaliną i nakrętką.

Dlaczego facet, który wyrywa cię w klubie znika po seksie? Tak naprawdę to wielu z nas zniknęłoby zaraz po wytrysku. W tym właśnie momencie przestaje nas dana dziewczyna interesować. Gdy ty myślisz, czy on zadzwoni, on myśli tylko o tym, jak tu się wynieść. Cóż, jasne, nie zawsze ona myśli, czy on zadzwoni. Ale on prawie zawsze myśli, jak tu się wynieść.
No chyba, że dziewczyna okazuje się dziesięć na dziesięć– ale to się zdarza niezwykle rzadko.

Bawią mnie dyskusje o monogamii i jej braku…

Typowo kobiece dorabianie filozofii: „Skoro zdradza, to nie kocha”. Nie. Seks i miłość to dwie odrębne rzeczy. Podobnie, jak rodzina, domowe ognisko, cudowna żona i imprezy, czy wyjazdy.

Mój najbliższy współpracownik nigdy żony nie zdradził. W sensie: nie poszedł na całość. Za to niejeden raz się calowa z jakimiś laskami i jak się czegoś napije– chodzi, jak nakręcony, bo tylko o tym myśli. Zachowuje się jak człowiek w amoku.

Może to, co napisałem jest brutalne. Ale wy za dużo rozkminiacie, a życie jest jednak prostsze. Wielu z nas po powrocie do domu nie pamięta wyskoków. Nie chce nam się pisać z tamtymi kobietami, nie zastanawiamy się nad nimi. Do następnego razu.

I jeśli pokażesz ten tekst swojemu partnerowi, on ci powie, że to bzdury– wiadomo. Też bym tak powiedział swojej kobiecie.

Niestety, nas kręcą inne kobiety, myślimy o nich, uwielbiamy młodsze, fantazjujemy. Taka natura. Monogamia jest głupia, niestety.


Lifestyle Seks Związek

Ekonsultacja w okresie wakacyjnym

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022
 

Okres wakacji to niewątpliwie czas, w którym przygotowujemy się na odpoczynek i podróże. Aby wyjazd na wakacje był bezpieczny, należy się odpowiednio przygotować pod każdym względem, również medycznym i tu z pomocą pojawia się ekonsultacja, która ściśle jest powiązana z cyfryzacją sektora medycznego w Polsce.

Bezpieczny, wakacyjny wypoczynek bez względu na to, gdzie pojedziesz

Beztroska, która towarzyszy podczas wakacji, niestety może być zgubna, chwila nieuwagi i mamy nieszczęście, dlatego należy dokładnie się przygotować na wyjazd, który planujemy. Konieczność przewidywania różnych sytuacji wymusza na nas myślenie wielotorowe, ale właśnie takie myślenie może nas uchronić przed nieszczęściem na wakacjach, które czyha na nas dosłownie za rogiem.

Wraz ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce, wiele placówek medycznych zaprzestało prowadzenia konsultacji w trybie online, co niestety znacząco wpływa na komfort planowania wakacji, ale to nie jest przeszkoda, której nie da się przeskoczyć. Platforma medyczna haloDoctor nadal prowadzi konsultacje online, podczas których można skorzystać ze wszystkich świadczeń i specjalistów dostępnych na platformie medycznej. Ekonsultacja w okresie wakacyjnym jest doskonałym kołem ratunkowym, gdy wybieramy się w odludne miejsce, czy za granicę. Możliwość przeprowadzenia konsultacji z polskim lekarzem, jest nieoceniona, gdy w grę wchodzi właśnie wyjazd za granicę. Ekonsultacja z polskim lekarzem w takim przypadku pomaga też przede wszystkim psychicznie – strach przed niezrozumieniem lekarza, który posługuje się innym językiem już nie jest przeszkodą.

Pełna dostępność do specjalistów

Aby ekonsultacja mogła się odbyć, należy zarejestrować się na platformie haloDoctor. W wyszukiwarce wpisujemy specjalistę, do którego chcemy się umówić, wybieramy wygodny termin i godzinę oraz rodzaj konsultacji: czat, rozmowa telefoniczna bądź wideorozmowa. Dzięki tej wszechstronnej opcji konsultacja może odbyć się z każdego zakątka ziemi. Ekonsultacja jest odzwierciedleniem klasycznej wizyty w gabinecie, na którą również można się umówić dzięki haloDoctor. Podczas konsultacji lekarz może wystawić e-Receptę, e-Zwolnienie czy e-Skierowanie.

Ekonsultacja na platformie haloDoctor obejmuje wielu specjalistów, w zależności od potrzeby, możemy umówić się na spotkanie z: psychologiem, ginekologiem, dermatologiem, urologiem, endokrynologiem, lekarzem rodzinnym i z wieloma innymi specjalistami w każdej dziedzinie. Ekonsultacja to rozwiązanie, gdy dopadnie cię migrena, czy zabraknie leków antykoncepcyjnych, ponieważ ekonsultacja to wirtualne odzwierciedlenie wizyty w gabinecie.

Jak wygląda ekonsultacja?

Aby skorzystać z ekonsultacji, należy wykonać trzy proste kroki:

  • na platformie haloDoctor wybieramy specjalistę, który nas interesuje,
  • następnie należy wybrać termin ekonsultacji oraz dokonać opłaty,
  • ostatni krok to stawienie się na wizycie w wybranej przez siebie wcześniej opcji.

Nic trudnego, ekonsultacja jest przygotowana tak, aby dostęp do niej był jak najszybszy i najłatwiejszy dla każdej zainteresowanej osoby.

Popularne wakacyjne bolączki

Na wakacjach czyha na nas wiele zagrożeń mniejszych bądź większych, które mogą skutecznie zniwelować wakacyjne plany. Przede wszystkim zawsze należy mieć przygotowaną apteczkę pierwszej pomocy z odpowiednim wyposażeniem. Trzeba zawsze zwracać uwagę na jakość wyposażenia oraz daty ważności. Do apteczki trzeba dorzucić wszystkie leki, których potrzebujemy, gdy chorujemy przewlekle. Oczywiście, jeśli czegoś nie mamy albo nam zabraknie, zawsze jest ekonsultacja, z której możemy skorzystać w każdym momencie, ale jeśli czas nas nie goni, to należy przygotować się odpowiednio do wyjazdu. Bez względu na to, czy wylądujemy nad morzem, czy w górach, warto mieć w apteczce leki na biegunkę, alergię, elektrolity oraz leki przeciwbólowe. Zajmuje to niewiele miejsca, a czasem może to pomóc uratować nam nasze wakacje.


Lifestyle Seks Związek

Z okazji Światowego Dnia Roller Coastera Energylandia rusza z akcją „Wydłużamy wakacje” – bilety z rabatem aż o 20 zł!

Redakcja
Redakcja
25 sierpnia 2022

Mówi się, że sierpień jest jak niedziela wśród weekendów – niby wolne, ale już czuć oddech szkolnych ław i końca urlopu. Energylandia po raz kolejny stawia temu czoła i wydłuża wakacje aż o 2 miesiące, dając możliwość niesamowitej zabawy w jeszcze niższej cenie!  Jak to możliwe? Z okazji Światowego Dnia Roller Coastera, Energylandia przygotowała specjalną akcję „Wydłużamy wakacje”. Sprawdź szczegóły i ciesz się niesamowitą zabawą w promocyjnej cenie, w największym, rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce!

Światowy Dzień Roller Coastera!

Planujesz odwiedzić Energylandię jeszcze w wakacje? Właśnie 16 sierpnia przypadł dzień, który rozwiał wszystkie wątpliwości, gdyż w Energylandii obchodzone było kolejne, huczne święto! Światowy Dzień Roller Coastera to swojego rodzaju kolejne urodziny tego miejsca, gdyż tych niesamowitych instalacji jest aż 18 na terenie 70 hektarów, co czyni Energylandię Parkiem roller coasterów nr 1 w Europie! Temu dniu towarzyszyła nie tylko zabawa, okrzyki radości i śmiechy, ale także niesamowity dreszczyk emocji wywołany przez najwyższe i najszybsze roller coastery na świecie! Niesamowita Zadra wykonana niemal w całości z drewna, zaskakujący Game Expert Hyperion ze spadkiem większym niż maksymalna wysokość kolejki, flagowy w strefie Aqualantis Abyssus z podwójnym wyrzutem magnetycznym i osiągającym 100 km/h czy fenomenalny Speed, czyli jedyny w swoim rodzaju najwyższy i najszybszy na świecie wodny coaster znajdujący się w Strefie Ekstremalnej. Wszystkie te kolejki zadbały o emocje każdego wielbiciela adrenaliny, a roller coastery strefy Familijnej, Smoczego Grodu, czy Bajkolandii, takie jak Dragon RMF, Śmiej żelki Energuś, Frida, Boomerang, czy choćby Frutti Loop zapewniły rozrywkę nawet najmłodszym milusińskim! Poznaj wszystkie 18 roller coasterów i podaruj sobie niesamowite wspomnienia i emocje!

Aż do – 40 zł we wrześniu i październiku za bilety dwudniowe!

Wszyscy wiedzą, że wakacje kojarzą się z zabawą, uśmiechem i niesamowitymi przygodami! To wszystko jest kwintesencją Parku Rozrywki w Zatorze, który kolejny rok z rzędu nie przyjmuje końca wakacji, wydłużając je aż o dwa miesiące specjalną promocją! W dniach od 16 do 31 sierpnia wszystkie bilety drogą elektroniczną zakupić można będzie aż do 20 zł tańsze, a ich ceny wynosić będą:

– ulgowy do 140 cm 119 zł zamiast 129 zł

– ulgowy do 140 cm 2-dniowy 209 zł zamiast 229 zł.

– normalny od 140 cm 159 zł zamiast 179 zł.

– normalny od 140 cm 2- dniowy 279 zł Zamiast 319 zł.

Bilety zakupione podczas promocji wykorzystać będzie można w dniach od 1 września do 30 października, w godzinach zgodnych z kalendarzem otwarcia Parku.  Cena promocyjna dotyczy tylko biletów zakupionych drogą elektroniczną, poprzez stronę TUTAJ, a szczegółowy regulamin promocji odnaleźć możecie TUTAJ.

Największa ilość atrakcji w jeszcze niższej cenie! 

Energylandia cały czas stara się zaspokajać potrzeby swoich Gości, a także przygotowywać specjalne promocje, dzięki którym odwiedzający mogą cieszyć się wszystkimi atrakcjami w jeszcze niższych cenach!  Co jednak czekać będzie na Gości w specjalnej, niższej cenie? Energylandia to aż 70 hektarów niesamowitej zabawy, na których czekają najwyższe kolejki górskie, karuzele, zabawy i widowiska odpowiednie dla każdego Gościa, w każdym wieku!  To niesamowite miejsce posiada aż 6 niespotykanych stref zabawy, z których każda niesie za sobą jedyną w swoim rodzaju, bajkową historię! Miłośnicy emocji znajdą tu aż 18 niesamowitych roller coasterów, przynoszących dreszczyk adrenaliny! Dla dzieci dedykowanych jest aż 25 atrakcji odpowiednich już od 2 roku życia, dzięki którym czas spędzony w Energylandii będzie owocował w mnóstwo wspomnień, a Ci którzy szukają wyciszenia i spokoju, odnajdą swoje miejsce w specjalnej strefie relaksu, znajdującej się na terenie największego odkrytego aquaparku w Polsce, do którego każdy Gość ma wstęp w cenie jednego biletu!

Wykorzystaj ostatnie chwile wakacji, zaplanuj już dziś swój pobyt w największym, rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce i podaruj sobie niesamowite wspomnienia!


Zobacz także

Jak wychować dobrego człowieka. Przestań straszyć i nie wymuszaj pożądanych zachowań

O tym jak zwykli ludzie, robią całkiem niezwykłe rzeczy, czyli bajkowy świat fantazji, zrobiony… iPhone’em

W czym ukryte jest kobiece piękno? 10 walorów prawdziwej kobiecości