Go to content

Miłość, seks i prezerwatywa. Czy twój facet wie, jak jej używać?

Fot. iStock / djedzura

Miły wieczór w domowym zaciszu czy spontaniczna wycieczka na łąkę? Miejsce nie zawsze ma znaczenia, gdy najdzie was ochota na spontaniczną miłość, ale odpowiednie zabezpieczenie jak najbardziej. A skoro o tym mowa, jeśli kobieta nie bierze hormonów, to zazwyczaj facet ma przy sobie wepchniętą w kieszeń lub portfel prezerwatywę. Opcja całkiem przyjemna i bezpieczna, o ile on wie, jak obchodzić się z nią, by rzeczywiście spełniła swoją rolę.

Nie ma tu wielkiej filozofii, są za to małe (lecz ryzykowne) błędy

Każdy facet potaknie, gdyby zapytać go, czy wie, jak obchodzić się z prezerwatywą. Bo jaka to filozofia? Wyciągnąć z opakowania, nałożyć a na końcu pozbyć się jej wraz z zawartością. Tylko to co się dzieje, nim użyje kondomu, może wpłynąć na sens jego zastosowania.

Sprawdź, czy twój facet nie robi tych rzeczy:

1. Trzyma ją w portfelu/kieszeni

Czyli tam, gdzie narażona jest na wyższą temperaturę, tarcie, które może wpłynąć na jej trwałość. Najlepiej trzymać ja w odpowiednim opakowaniu, aby nie mieć później niemiłej niespodzianki.

2. Otwiera opakowanie zębami

Zamiast rozrywać ją w chwili pośpiechu, wystarczy palcami złapać za ząbkowane zakończenie opakowania, powinno pójść jak po maśle. Otwierając ją czymś ostrym, ryzykuje uszkodzeniem jej.

3. Nie myje rąk

Pomijając już kwestię higieny, ta czynność jest bardzo istotna, szczególnie gdy wcześniej w ruch idą substancje takie jak olejek do masażu lub inne zawierające tłuszcze. Dzięki myciu ( nie tylko rąk) twój facet usunie z ich związki, które mogłyby spowodować pęknięcie prezerwatywy.

seks

Fot. Pixabay / kerryank / CC0 Public Domain

4. Zakłada ją odwrotnie

Każdy może mieć chwilę zwątpienia, wyciągając prezerwatywę z opakowania, czy zakłada ją dobrze. Pokrótce- zrolowana część prezerwatywy musi znajdować się na zewnątrz. Opcjonalnie można w nią dmuchnąć,  aby lekko się rozwinęła, wówczas widać, która strona jest właściwa. Koniecznie końcówkę prezerwatywy podczas zakładania należy ścisnąć w palcach, aby pozbyć się z niej powietrza.

5. Nie zwraca uwagi na termin ważności

Prezerwatywy również go mają i lepiej, by partner do oporu nie wykorzystywał zapasów zakupionych w większej ilości jeszcze za kadencji poprzedniej dziewczyny. Prezerwatywy będące po terminie mogą być osłabione i pękać w trakcie intensywnego seksu.

6. Zakłada ją zbyt późno

Zwróć uwagę, by partner zakładał prezerwatywę przed a nie już w trakcie stosunku. Biologia tak nas zaprogramowała, że wystarczy kontakt z wydzielanym preejakulatem (nasienie w bardzo małej ilości, niezauważalne) podczas dni płodnych, by po dziewięciu miesiącach podziwiać tego efekty. Ryzyko naprawdę istnieje.


 

źródło: durex.pl