Seks

Miłość, seks i prezerwatywa. Czy twój facet wie, jak jej używać?

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2017
Fot. iStock / djedzura
 

Miły wieczór w domowym zaciszu czy spontaniczna wycieczka na łąkę? Miejsce nie zawsze ma znaczenia, gdy najdzie was ochota na spontaniczną miłość, ale odpowiednie zabezpieczenie jak najbardziej. A skoro o tym mowa, jeśli kobieta nie bierze hormonów, to zazwyczaj facet ma przy sobie wepchniętą w kieszeń lub portfel prezerwatywę. Opcja całkiem przyjemna i bezpieczna, o ile on wie, jak obchodzić się z nią, by rzeczywiście spełniła swoją rolę.

Nie ma tu wielkiej filozofii, są za to małe (lecz ryzykowne) błędy

Każdy facet potaknie, gdyby zapytać go, czy wie, jak obchodzić się z prezerwatywą. Bo jaka to filozofia? Wyciągnąć z opakowania, nałożyć a na końcu pozbyć się jej wraz z zawartością. Tylko to co się dzieje, nim użyje kondomu, może wpłynąć na sens jego zastosowania.

Sprawdź, czy twój facet nie robi tych rzeczy:

1. Trzyma ją w portfelu/kieszeni

Czyli tam, gdzie narażona jest na wyższą temperaturę, tarcie, które może wpłynąć na jej trwałość. Najlepiej trzymać ja w odpowiednim opakowaniu, aby nie mieć później niemiłej niespodzianki.

2. Otwiera opakowanie zębami

Zamiast rozrywać ją w chwili pośpiechu, wystarczy palcami złapać za ząbkowane zakończenie opakowania, powinno pójść jak po maśle. Otwierając ją czymś ostrym, ryzykuje uszkodzeniem jej.

3. Nie myje rąk

Pomijając już kwestię higieny, ta czynność jest bardzo istotna, szczególnie gdy wcześniej w ruch idą substancje takie jak olejek do masażu lub inne zawierające tłuszcze. Dzięki myciu ( nie tylko rąk) twój facet usunie z ich związki, które mogłyby spowodować pęknięcie prezerwatywy.

seks

Fot. Pixabay / kerryank / CC0 Public Domain

4. Zakłada ją odwrotnie

Każdy może mieć chwilę zwątpienia, wyciągając prezerwatywę z opakowania, czy zakłada ją dobrze. Pokrótce- zrolowana część prezerwatywy musi znajdować się na zewnątrz. Opcjonalnie można w nią dmuchnąć,  aby lekko się rozwinęła, wówczas widać, która strona jest właściwa. Koniecznie końcówkę prezerwatywy podczas zakładania należy ścisnąć w palcach, aby pozbyć się z niej powietrza.

5. Nie zwraca uwagi na termin ważności

Prezerwatywy również go mają i lepiej, by partner do oporu nie wykorzystywał zapasów zakupionych w większej ilości jeszcze za kadencji poprzedniej dziewczyny. Prezerwatywy będące po terminie mogą być osłabione i pękać w trakcie intensywnego seksu.

6. Zakłada ją zbyt późno

Zwróć uwagę, by partner zakładał prezerwatywę przed a nie już w trakcie stosunku. Biologia tak nas zaprogramowała, że wystarczy kontakt z wydzielanym preejakulatem (nasienie w bardzo małej ilości, niezauważalne) podczas dni płodnych, by po dziewięciu miesiącach podziwiać tego efekty. Ryzyko naprawdę istnieje.


 

źródło: durex.pl

 


Seks

Zaplanuj pokój dziecięcy, by rósł z twoją pociechą

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2017
Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz
 

♦ Wybierajmy delikatne kolory pastelowe lub kolory neutralne jak szarości i beże. W pokoju dziewczynek dobrze sprawdza się subtelny różowy, waniliowy czy fiolet, a w chłopców błękit, szarość i zieleń.
♦ Pokój możemy ozdobić obrazkami, naklejkami, plakatami czy zdjęciami z wakacji, które będziemy mogli zmieniać, w zależności od wieku dziecka.
♦ 
W pojemnej szafie możemy wyznaczyć strefy i przeznaczyć miejsce np. na ubrania, bieliznę i zabawki.

Każdy rodzic chce by pokój jego dziecka był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie możemy jednak zapominać, że dziecko szybko rośnie, a jego potrzeby systematycznie się zmieniają. Dlatego podczas urządzania dziecięcego pokoju warto skorzystać z funkcjonalnych rozwiązań, które sprawią, że będzie on rósł wraz z nim.

Stonowane wnętrza dla niemowlaka

Nasze maleństwo w pierwszym etapie życia poza wygodnym łóżeczkiem niczego więcej tak naprawdę nie potrzebuje. Rodzicom natomiast przyda się wygodna komoda do przechowywania ubranek i akcesoriów oraz miejsce do ustawienia przewijaka. Przydatny jest też kącik do karmienia, w którym postawimy fotel z podłokietnikami, by mama mogła wygodnie karmić swoje maleństwo. W pokoju niemowlaka warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się małe lampki, które nie dają intensywnego światła.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W miarę możliwości unikajmy wszelkich zbędnych dodatków typu dywany, dodatkowe meble itp. Z czasem zdążymy zapełnić pokój naszego dziecka, ale na samym początku warto unikać nadmiaru rzeczy, na których może się niepotrzebnie zbierać kurz. Urządzając dziecięcy pokój myślmy perspektywicznie. Wystrój możemy zawsze zmienić, ale przy małym dziecku jest to nie lada wyzwanie. Stąd mądrze wybierzmy barwy ścian. Do pokoju malucha najlepiej wybrać kolory pastelowe, które będą tłem dla kolorowych zabawek i innych akcesoriów.

Bajkowy świat przedszkolaka

Aranżując pokój dziecięcy warto zdecydować się na pojemną szafę, nawet jeśli sądzimy, że maluch jej w tej chwili jeszcze nie potrzebuje. Dziecko powinno mieć osobny mebel na swoje ubrania, by od najmłodszych lat uczyło się dbania o porządek. Szafa to największy mebel w pokoju, dlatego powinna być ciekawa i kolorowa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wnętrze szafy na wymiar, można zaplanować w taki sposób, aby wydzielić w nim część na krótkie wiszące ubrania w postaci dwóch drążków umieszczonych w szafie jeden nad drugim oraz strefę półek i szuflad. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na półkach zamieszkały także zabawki czy książki, które z czasem ustąpią miejsca większej ilości ubrań. Natomiast górną część szafy możemy zagospodarować na pościele, ręczniki i inne akcesoria, do których dzieci nie muszą mieć dostępu. To również doskonałe miejsce na przechowywanie zabawek sezonowych – podkreśla Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Planując pokój dla przedszkolaka nie kupujmy małego łóżeczka, z którego szybko wyrośnie. Lepiej od razu zamówmy je w pełnym wymiarze, z szufladami na pościel i inne skarby, by później uniknąć kłopotu. Uzupełnieniem szafy i łóżka może być biurko i ciekawy regał wykonany na wymiar, który zamontujemy w dowolnie wybranym miejscu. Biurko nie tylko jest potrzebne do odrabiania lekcji, ale doskonale się sprawdza też do rysowania, układania puzzli i innych dziecięcych zabaw.

Indywidualny pokój nastolatka

Meble, które rosną razem z dzieckiem to ekonomiczne rozwiązanie, coraz chętniej wykorzystywane przez rodziców. To właśnie dzięki wcześniejszym, mądrze dokonanym zakupom, pokój nastolatka można szybko odmienić. Przykładowo drzwi szafy możemy zmienić na inne i wybrać wzór, który będzie dopasowany do gustu starszego dziecka – mówi Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w pokoju, możemy wyodrębnić w nim trzy podstawowe strefy – sypialnianą, do nauki oraz do relaksu i rozrywki. Warto też wydzielić specjalny kącik do przyjmowania gości, w którym możemy ustawić wygodne pufy ze stolikiem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wystrój powinien nawiązywać do osobowości nastolatka, nawet jeśli jego wybory nie do końca będą współgrały z naszym gustem. Dobrze sprawdza się też wykorzystanie jakiegoś motywu przewodniego, najlepiej związanego z zainteresowaniami nastolatka. Ważna jeszcze też kwestia wyboru koloru ścian, ale o tym nie decydujmy samodzielnie. Zapytajmy nasze dziecko, w jakim kolorze czuje się najlepiej i wspólnie pojedźmy do sklepu po farby.

Pokój dziecka powinien być jego azylem, miejscem w którym dobrze się czuje i chce chętnie przebywać. Stąd tak ważne jest, by wymyślona przez nas aranżacja pokoju dziecięcego nie zaburzyła panującego w nim klimatu, a wybrane przez nas meble, dzięki funkcjonalności i szybkiej możliwości przeobrażeń, sprawdziły się przez długie lata.


Źródło: infowire


Seks

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2017
Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród
Fot. iStock / emptyclouds

Nieduży ogród to rodzaj wnętrza, które podobnie jak małe mieszkanie, wymaga odpowiedniego dobrania dekoracji, oświetlenia, dodatków i kolorów, tak aby je optycznie powiększyć. Sprawdź, które rozwiązania sprawią, że Twój zielony zakątek wyda się większy.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Podziel ogród… wzdłuż i wszerz

Podzielenie ogrodu na strefy pozwoli uzyskać kilka dodatkowych metrów. Miejsce wypoczynku można odgrodzić wysoką, ozdobną kępą listowia lub drzewem, które nie zabierze tak dużo przestrzeni jak drewniane ogrodzenie czy żywopłot. Takie rozwiązanie stworzy wrażenie prywatności i sprzyja zabiegom optycznego powiększania powierzchni. Miejsce na hodowanie własnych warzyw, owoców i ziół również warto oddzielić od pozostałych części ogrodu. Praktycznym – i jednocześnie efektownym rozwiązaniem będzie ogród wertykalny, który pozwoli w maksymalny sposób wykorzystać powierzchnię w przydomowej przestrzeni.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. iStock / Zwilling330

Drewniane skrzynki, ustawione jedna na drugiej idealnie nadają się do uprawy pomidorów, a zwisające na murze doniczki wypełnione ziemią świetnie sprawdzą się w przypadku truskawek lub malin. Zielony zakątek można ponadto podzielić wzdłuż za pomocą innych rozwiązań – pionowe podziały w postaci podniesionych rabat, murków i piętrowych tarasów, urozmaicą przestrzeń ogrodu i zamienią ją w całkiem niemałą działkę.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Dopasuj oświetlenie i dekoracje

Jednym z kluczowych elementów wystroju i aranżacji małych ogrodów jest oświetlenie, które obecnie pełni już nie tylko funkcję użytkową, ale też ozdobną. Odpowiednio podświetlony ogród zyskuje zupełnie inną perspektywę, gdy jego poszczególne strefy wyodrębnia z ciemności światło, eksponując przy tym miejsca, które w rzeczywistości są niewielkie. Ciekawe dekoracje połączone z roślinami potrafią niesamowicie zmienić odbiór całego ogrodu, wyodrębniając przy tym ciekawy kształt danej rośliny lub nawet całkowicie zmienić postrzeganie jej koloru. Efekt iluzji spotęgujemy też stosując np. lustra. Ich płaszczyzny będą powielały kompozycje roślinne, powiększając całą przestrzeń. Aby osiągnąć zamierzone złudzenie optyczne, należy pamiętać o zamaskowaniu brzegów lustra.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Najprostszym sposobem są kolory!

Stosowanie niestandardowych, żywych kolorów na małej architekturze, dekoracjach i meblach ogrodowych to jeden z najprostszych sposobów na optyczne powiększenie przydomowej przestrzeni.

– Coraz częściej przy takich zabiegach triumfuje biel i żółcie, zarówno w intensywnych, jak i delikatnych odcieniach. Oba kolory doskonale współgrają z zielenią, a zastosowane, np. na płotach, meblach lub większych dekoracjach, optycznie powiększają ogród. Ponadto dobranie do nich jednego lub dwóch elementów w kontrastujących intensywnych barwach jeszcze bardziej podkreśli złudzenie, że ogród jest większy niż w rzeczywistości. Najlepsze będą kolory odważne, bardziej jaskrawe – np. czerwony, różowy lub pomarańczowy, które już teraz chętnie stosuje się w swoich zielonych zakątkach ch – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Powierzchnie pokryte konkretnymi kolorami pozwalają zmienić odbiór przestrzeni w ogrodzie, optycznie go powiększając lub odpowiednio zmniejszając. Takiemu zadaniu sprostają farby ogrodowe dla kobiet Altax Viva Garden!, które stosować można do drewna, metalu, betonu, kamienia a nawet terakoty i ceramiki. Paleta zawiera aż 29 barw, które można ze sobą łączyć i nieustannie przemalowywać w rytmie zmieniających się pór roku.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe

Co skłania polskie kobiety do przemalowywania swojego ogrodu?

Badania przeprowadzone przez IQS na zlecenie Altax Viva Garden![1] potwierdzają, że prawie połowa kobiet w Polsce (46%) za pomocą kolorów chce tchnąć życie do swojego ogrodu, na działkę, taras lub balkon. Dla 34% osób jest to po prostu wewnętrza potrzeba zmiany! Według respondentek zastosowanie kilku różnych barw jednocześnie pozwala na zmianę wystroju i aranżacji ogrodowej przestrzeni. Aż 61% przebadanych pań swój zielony zakątek przemalowuje kolorem ze względu na chęć odnawiania starych, zniszczonych rzeczy, a 53% w ten sposób zabezpiecza dekoracje przed zniszczeniem. Jedynie 11% robi to tylko z ciekawości.

Jak za pomocą kolorów powiększyć optycznie ogród

Fot. Materiały prasowe


[1] Badanie wielokrotnego wyboru przeprowadzone przez IQS metodą CAWI w styczniu 2017, n=200, próba reprezentatywna użytkowników Internetu, kobiety w wieku 25-60.

Źródło: infowire


Zobacz także

Życzę każdej kobiecie, żeby choć raz poszła do łóżka z dużo starszym facetem

Czego faceci chcą w łóżku? Punkt 9. może zaskoczyć

Jednominutowy test erekcji. Co czwarty mężczyzna ma problem z erekcją