Go to content

Poranek na 5! Jak nie tracić czasu na poranne szykowanie się do wyjścia?

Fot. iStock / piranka

Każdego ranka czujesz się niczym Bridget Jones, pośpiesznie zarzucając na siebie pierwsze lepsze ciuchy, cudem wygrzebane z dna szafy, przepełnionej zeszłosezonowymi ubraniami? A do tego potworny ból głowy i niewyspanie daje ci się we znaki i po raz kolejny zapominasz o ważnym spotkaniu? Nie pozostało ci nic innego tylko patrzeć pokornie na szefa, wzrokiem zranionej sarny, aż ten dosadnie da ci do zrozumienia, że podarte jeansy i koszula z plamą po porannej kawie niekoniecznie nadają się na biznesowe spotkanie. STOP. Zamiast użalać się nad sobą, weź się w garść! Czas wkroczyć do akcji i z niezdarnej Bridget Jones zmienić się w przebojową Carrie Bradshaw! 

Tyle ubrań!

Nikt nie powiedział, że jak nazwiemy cię Carrie to od razu w komplecie dostaniesz garderobę pełną ubrań od Versace i szpilek od Louboutina. Nie, nie, nie. Zacznij najpierw od uporządkowania swojej szafy — pod ręką pozostaw tylko te rzeczy, które zgodne są z bieżącą porą roku. A jeżeli okaże się, że większość jest tego samego koloru, dla ułatwienia posegreguj ubrania, rozdzielając je zgodnie z przeznaczeniem (praca, dom, wieczorne wyjścia).

O, znalazłaś bluzkę, która „zaginęła” kilka miesięcy temu, tuż po przyniesieniu jej ze sklepu? Szukaj dalej! Być może na dnie leżą też wymarzone szpilki od Louboutina! Przecież i one mogły się przypadkiem zawieruszyć!

Prawdziwa królowa jest tylko jedna, o ile… jest przygotowana

Każda przebojowa kobieta przygotowana jest na wszelką ewentualność! Idąc więc za słowami Coco Chanel – „Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia. Albo najgorszego wroga”. Dlatego zawsze miej w zanadrzu choć jedną rzecz, dzięki której swój casualowy strój szybko przeobrazisz w look godny królowej nocy!

Nie tylko w filmach zdarza się nagłe załamanie pogody

A już z pewnością nie staniesz się drugą Danutą Stenką, krocząc wieczorową porą w strugach deszczu wzdłuż mostu. Dlatego pamiętaj, zawsze sprawdzaj pogodę na następny dzień i dobieraj ubrania, dostosowując je do warunków panujących na zewnątrz. I zatankuj samochód — tak na      w razie czego.

Kochanie, jeszcze chwileczkę…

Ostatni raz udało ci się wypowiedzieć te słowa podczas urlopu? Nic straconego! Wystarczy, że poprzedniego dnia wieczorem przygotujesz sobie ubrania na następny dzień, a upragnione chwile we dwoje, nawet o poranku, staną się rzeczywistością!

Swoją drogą, Anja Rubik szykuje się przed wyjściem z domu w zaledwie 5 minut. A Ty? 

linia 2px

monika-chrzanowska-awatarMonika Chrzanowska

Projektantka wnętrz o wielu twarzach. Miłośniczka książek, pisania i gotowania. Niedoszła pianistka, a wieczorami ambitna malarka. Najbardziej na świecie kocha spontaniczne wyjazdy do Włoch i Hiszpanii i spędzać wieczory na nieodkrytych przez innych turystów plażach.