Seks

Kiedy mężczyzna będzie lepszym kochankiem? Badania podają odpowiedź

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. iStock / Todor Tsvetkov
 

Z seksem różnie bywa. Często jest „Fajnie, ale…”. I za tym „ale” kryje się trochę oczekiwań, że może dłużej, może bardziej, wolniej albo szybciej.

Drogie panie, chcecie mieć w łóżku idealnego kochanka? Pozwólcie mu się masturbować! Tu nic nie dzieje się przeciwko wam, wręcz przeciwnie masturbacja sprawia, że faceci są lepszymi kochankami.

Okazuje się, że mężczyźni, którzy masturbują się raz w tygodniu, są o 10% bardziej pewni swoich poczynań w sypialni niż ci, którzy nie znają swojego ciała, poza tym lepiej oceniają jakość swojego orgazmu. Jak mówią badania – mężczyźni, którzy częściej się samozadowalają są bardziej zrelaksowani podczas seksu ze swoją partnerką.

Im więcej mężczyzn odkryje, że ich własne ciała mogą dać im rozkosz na dziesiątki, jeśli nie setki sposobów, tym bardziej prawdopodobne jest, że te same doznania będą starali się wywołać u swoich kochanek.

Nie można zapominać, że regularne oddawanie się odrobinie własnej miłości łagodzi stres, pomaga lepiej spać i poprawia samoocenę.


źródło: The Sun

 


Seks

Jak często powinniśmy prać biustonosz? Okazuje się, że częściej niż myślimy

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. istock / Photoevent
 

Wszyscy wiedzą, że majtki i skarpetki powinno się zmieniać codziennie. Nijak nie da się ich założyć na drugi dzień. A jak jest z biustonoszem? Jak często powinniśmy go prać i zakładać zupełnie świeży?

Z odpowiedzą spieszy ekspert od bielizny Julia Luciani, która powiedziała: „Powinniśmy prać swoje biustonosze po każdym noszeniu, z czego wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy!”. Okazuje się, że nie chodzi tu jedynie o kwestię higieny, bo co prawda biustonosz gromadzi dość dużą porcję naszego potu, ale także brudu, zanieczyszczeń powietrza, które mogą negatywnie wpływać na jakość i elastyczność materiału.

Zaraz ktoś powie, że częste pranie także wpływa niekorzystanie na delikatne materiały. Zgadza się, dlatego biustonosze najlepiej prać w chłodnej wodzie, najlepiej umieścić je w specjalnej torbie do prania bielizny – jeśli chodzi o pralkę. Można je także prać ręcznie, byleby woda nie była za gorąca.

I co wy na to, by prać biustonosz po każdym noszeniu?


źródło: The Sun

 


Seks

Jeśli nie chcesz przez całe życie być ofiarą, naucz się jak prawdziwie wybaczać. Jest kilka sprawdzonych sposobów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 maja 2018
Fot. iStock / filadendron

Często mówimy: „Wybaczyłam, ale nie zapomniałam”. Czy aby na pewno? Chcemy tak myśleć, bo dzięki temu czujemy się lepsi. W końcu wybaczać potrafi tylko człowiek dojrzały. Tylko czy naprawdę potrafimy wybaczyć, poczuć w sercu spokój i przeszłości oddać to, co się wydarzyło? Wybaczanie nie jest łatwe, ale gdy ktoś nas zranił, to jedyna droga, by móc iść dalej, nie analizować bez końca tego, co się stało, nie rozdrapywać ran, tylko mądrze wyciągnąć wnioski.

Jak prawdziwie wybaczyć? Jeśli nie chcesz być przez całe życie ofiarą, spróbuj tych kilku sposobów:

1. Przede wszystkim przestań próbować wybaczyć aktywnie, tzn. wmawiać sobie i mówić głośno: „Wybaczam”.

2. Jeśli zraniły się jedynie słowa, zastanów się, dlaczego obawiałaś się, że mogą być prawdziwe? To jest lekcja, którą warto odrobić.

3. Temu, kto cię skrzywdził życz radości i dobrego samopoczucia – nie dlatego, że na to zasługuje, ale dlatego, że ty nie zasługujesz, by żyć wiecznie z ciężarem jego błędów.

4. Wyobraź sobie, co takiego mogłoby sprawić, żebyś zachowała się jak osoba. Gdy ktoś cię rani, a ty próbujesz zrozumieć ich sytuację zamiast próbować go zranić, to prawdziwa oznaka dojrzałości.

5. Jeśli tej osoby już nie ma w twoim życiu, zastanów się, czy jej nieobecność nie jest raczej formą ochrony, a nie kary.

6. Uświadom sobie, że ludzie nie zawsze pojawiają się, by nas kochać. Połowa z nich przychodzi do naszego życia, aby pokazać nam siebie.

7. Bądź szczera sama przed sobą odpowiadając sobie na pytanie, czy nie przyczyniłaś się do tego, co się wydarzyło.

8. Jeśli nie ponosisz odpowiedzialności za sytuację, w której zostałaś zraniona, zaakceptuj, że nie masz kontroli nad tym, jak inni się zachowują, ale możesz zmienić sposób, w jaki ty reagujesz.

9. Jeśli jesteś odpowiedzialny za krzywdzące zachowanie drugie osoby, wybacz sobie i obserwuj, jak twoja niechęć powoli znika.

10. Przestań próbować stworzyć bardziej sprawiedliwy świat, wywieszając jak flagę niesprawiedliwości, które cię spotkały. Pokazanie światu, jak bardzo cierpisz, nie sprawi, że wszystko samo się naprawi. Ta część należy do ciebie.

11. Przestań myśleć o tym, co straciłaś, skup się na tym, co zyskasz.

12. Nie ruszaj się, niech każda fala emocji przepływa przez ciebie. Pozwól się swojemu ciału oczyścić, a następnie w sobie znajdź odpowiedź, co robić dalej. Ona tam jest.

13. Mów, co czujesz. „Denerwuje mnie to, co mówisz”, „Nie radzę sobie z tym, jak się zachowujesz”. Niezdolność do wybaczania pochodzi z braku umiejętności naprawienia sytuacji, kiedy faktycznie mamy moc.

14. Nie musisz się ze wszystkimi przyjaźnić, zwłaszcza z tymi, którzy cię ranią.

15. Weź cały gniew, który wciąż przez ciebie przepływa i użyj go do budowania nowego życia. Jeśli chcesz się zemścić – zacznij dobrze żyć.


źródło: thougtcatalog.com

 


Zobacz także

10 potencjalnych sygnałów, że twój partner cię zdradza

10 potencjalnych sygnałów, że twój partner cię zdradza

3 sygnały świadczące o tym, że jesteście dopasowani seksualnie

Znajdziesz to niemal w każdym pornosie. Wy też to lubicie?