Go to content

7 mało oczywistych rzeczy, które zabijają erekcję. Lepiej, by panowie ich unikali

Fot. iStock / lolostock

Udane życie seksualne zależy od różnych czynników. Dopasowanie temperamentów, obopólne chęci, atmosfera i wiele innych, warunkują satysfakcję z życia erotycznego. Czasem bywa, że same chęci i nastrój nie pomagają w przeżyciu upojnych chwil, co powoduje poczucie winy i w dłuższej perspektywie może zaciążyć na związku.

W trudniejszej sytuacji są mężczyźni, którzy chcą być postrzegani jako ci, co zawsze chcą i mogą stanąć na wysokości zadania. A czasem, mimo starań, niewiele są w stanie z siebie wykrzesać.

Problemy z erekcją to nie jedynie problem starszych panów

Wiadomo, im człowiek starszy, tym mniejszą cieszy się sprawnością, także tą seksualną. Na szczęście są farmaceutyki i różne przyrządy, które pomagają w rozpoczęciu erotycznych starań. Ale problemy dopadają także młodszych mężczyzn, którzy chcą gotowości na zawołanie. Jeśli problemy z erekcją wynikają z problemów ze zdrowiem, najczęściej leczenie przyczyn usuwa problem. Ale gdy ze zdrowiem faceta i formą psychiczną wszystko jest ok, a mimo to nie odpowiada tak, jakby miał ochotę na starania partnerki, przyczyn należy poszukać gdzie indziej.

8 nieoczywistych powodów problemu z erekcją

1. Alkohol

Alkohol w niewielkich ilościach rozluźnia i pomaga w przeżyciu upojnych chwil, ponieważ rozszerzenie naczyń tętniczych doprowadzających krew do penisa powoduje erekcję. Natomiast nadmiar hamuje ośrodkowy układ nerwowy i nawet uniemożliwia wzwód.

2. Nadwaga

Nadmierna masa ciała z wiąże się z 1,5-krotnym wzrostem ryzyka wystąpienia zaburzenia erekcji. Wynika to z destruktywnego wpływu towarzyszących jej chorób (cukrzyca, nadciśnienia tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej oraz choroby układu sercowo – naczyniowego) na utrzymanie erekcji.

3. Soja

Dieta oparta o produkty sojowe może być źródłem kłopotów w sypialni. A to za sprawą fitohormonów (roślinne hormony w działaniu podobne do hormonów kobiecych, estrogenów), które blokują wydzielanie testosteronu. W efekcie mogą pojawić się żeńskie cechy, np. wzrost piersi oraz problemy z popędem seksualnym.

4. Cukier

Dieta bogata w niezdrowy cukier podnosi poziom glukozy we krwi, zwiększając produkcję insuliny, a to ogranicza produkcję testosteronu. Mniej testosteronu, więcej problemów w sypialni.

5. Brak słońca

Słońce wzmaga libido, czego potwierdzeniem jest temperament mieszkańców gorących miejsc na świecie. Niedobór słońca przekłada się na niski poziom witaminy D w organizmie, co  wpływa negatywnie na obniżenie poziomu testosteronu i jakości erekcji. Wystarczy przebywać 30 min na słońcu, by odczuć poprawę.

6. Dzieci

Dzieci nie nastrajają klimatycznie do erotycznych gier. Badacze wykazali, że dziecko śpiące w sypialnie rodziców, powoduje obniżenie produkcji testosteronu u ojca o co najmniej 7% i przekłada się na obniżone libido. Dzieci śpiące we własnych pokojach wcale nie ułatwiają zadania, szczególnie gdy mają płytki sen i wędrują w nocy do sypialni rodziców.

7. Jedzenie z puszki

Do zapuszkowanych i zamkniętych w plastikowych opakowaniach pokarmów może przenikać szkodliwy związek — bisfenol A. Wpływa on na zaburzenia hormonalne, stymulując produkcję estrogenu. A to źle wpływa na potencję.


 

źródło: www.hellozdrowie.pl, polki.pl