Seks Związek

Seks z eks? Czemu nie? Podobno pomaga ostatecznie zakończyć związek

Redakcja
Redakcja
22 października 2018
Fot. iStock/Vasyl Dolmatov
 

Zasada mówi: jak już decydujesz się na zakończenie związku, nigdy nie odnawiaj kontaktów z eks, bo to tylko przedłuża ostateczną ostateczność. Mało kto wierzy, że z eks można się przyjaźnić – być może – po latach, ale nie od razu po tym, kiedy postanowiliście się rozstać.

Cień na te wszystkie teorie rzucają wyniki nowych badań, które mówią, że seks z eks, może być dobrym sposobem na to, by mniej boleśnie wyjść ze związku.

Naukowcy uważają, że ci, którzy spali z byłymi partnerami, rzadziej doświadczają depresji, co więcej – na co dzień towarzyszy im więcej pozytywnych uczuć.

Pójcie do łóżka z byłym partnerem, według badań, zmniejsza stres psychicznych związany z rozstaniem, a także pozwala na fizyczne zamknięcie tego, co się kończy.

W pierwszym badaniu wzięło udział 113 uczestników, którzy niedawno się rozstali z partnerem. Po dwóch miesiącach od tego zdarzenia wypełniali ankietę, w której pytano, czy próbowali nawiązać fizyczny kontakt z byłymi i w jakim stopniu są nadal emocjonalnie przywiązani do związku, który się zakończył.

W drugim badaniu 372 uczestników zostało poproszonych o podanie, ile razy próbowali uprawiać seks ze swoim byłym partnerem – zarówno z powodzeniem, jak i bez powodzenia.

Na podstawie wyników ankiet eksperci odkryli, że ci, którzy uprawiali seks z eks, po dwóch miesiącach od rozstania nie zgłaszali emocjonalnego przywiązania do byłego już związku, poszli dalej, zrobili krok do przodu i przestali się oglądać za siebie. Cóż, to nie pierwszy raz, kiedy badania sugerują, że seks z byłym partnerem może nie być tak szkodliwy emocjonalnie, jak kiedyś sądzono.

Czasami musimy wrócić, cofnąć się o krok, aby iść do przodu, a ponowne przyjrzenie się seksualnej stronie związku może czasami bardzo wyraźnie pokazać, że wyidealizowaliśmy go lub, że rozstanie wcale nie jest dla nas tak bolesne, jakby się na początku wydawało.


źródło: Daily Mail


Seks Związek

Cztery zaskakujące powody, dla których inna kobieta sypia z twoim mężem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 października 2018
Fot. iStock/fizkes
 

Myślisz: „Spała, bo jest ku*wą, chorą psychicznie, bo brak jej jakiejkolwiek moralności, jest po prostu głupia, narcystyczna, zrozpaczona i zdesperowana”. No okej, tylko czy tak jest czy może ty chciałabyś, żeby tak było. Najłatwiej jest skrytykować tę drugą, bo to przynosi ulgę, bo odsuwa twoje myśli od tego, że może twój mąż chciał? Może coś w waszym związku szwankuje, stąd skok w bok? Może ty coś zawaliłaś? To nie są przyjemne uczucia, więc lepiej winą za całe zło obarczyć tę głupią, co to z twoim mężem wylądowała w łóżku, a przepraszam – sama do niego wskoczyła. Tyle, że to nie tak. I czasami warto zmierzyć się z bolesną prawdą, by z tego, co spotyka nas w życiu, wyciągnąć wnioski i spróbować drugi raz nie wdepnąć w ten sam emocjonalny bajzel.

Cztery zaskakujące powody, dla których inna kobieta sypia z twoim mężem

Kobiety chcą i potrzebują uwagi, uznania i pasji

Od kobiety, która spała z cudzym mężem usłyszycie: „Nim go poznałam, czułam się martwa, wyzuta z uczuć i emocji, moje życie było szare, a ja przekonana, że tak już będzie wyglądać zawsze. Tymczasem zjawił się on i nagle wszystko się zmieniło. Ktoś mnie pożądał, pragnął, w końcu poczułam się jak kobieta i okazało się, że nadal jest we mnie spontaniczność, namiętność i ochota na seks”. Tak się dzieje, kiedy w życiu kobiety są jakieś braki – czy to w związku czy w ogóle, kiedy ona czuje się zamrożona, a wszystkie zapomniane emocje budzi w niej mężczyzna, który być może jest twoim mężem. Nie chcę jej usprawiedliwiać, chcę ci pokazać, że tak się dzieje, że taki jest mechanizm. Wszyscy mamy potrzeby, choć czasami o nich zapominamy, ale kiedy ktoś rozbudza je na nowo, nie chcemy go wypuścić, chcemy, by był, by trwał, nawet jeśli jest mężem innej kobiety.

To on daje sygnał, że jest mu źle w związku

Wbrew pozorom, mężczyźni mają wiele takich samych potrzeb jak kobiety. Oni też chcą uwagi, chcą być podziwiani, pożądani. Jeśli znajduje to w związku, nie będzie szukał, ale gdy jego potrzeby nie są zaspokojone, każda kobieta, która da mu choć odrobinę poczucia bycia męskim, seksownym, docenianym, ma szansę na romans z nim. To nie dzieje się przeciwko tobie, po prostu on też chce choć przez chwilę nie słyszeć, czego nie zrobił co zrobił źle, w czym znowu się nie sprawdził. Chce czuć się ważny i akceptowany takim, jakim jest.

Kiedy dochodzi do romansu, to najczęściej to nie ona jest problemem, bo gdyby nie ta kobieta, byłaby inna. Przestańmy obwiniać te drugie i demonizować ich obecność w naszym życiu. Lepiej zastanowić się, co możemy zrobić, żeby wspólnie naprawić relacje w związku, by go naprawić.

Wybór żonatego mężczyzny może być bezpieczniejszy niż prawdziwy związek

Mam znajomą, która boi się związków – tych z domem, codziennością, rutyną, dziećmi. Wszystkie obawy i wątpliwości wyniosła z dzieciństwa, z nieudanych relacji swoich rodziców. Dziś bezpieczny dla niej związek, to ten z żonatym facetem, bo on nigdy nie będzie chciał sformalizować romansu. Pojawia się na chwilę, daje namiastkę normalności, miłości i to jej wystarcza, w takim układzie ona czuje się bezpiecznie.

Podobnie z kobietami, które są po przejściach, po „złych” związkach, które wyczerpały je emocjonalnie. One nie chcą się angażować, nie chcę ci ukraść męża. Szukają raczej dreszczyku emocji, przyjemności, jeśli on chce im to dać, biorą.

Szansa na to, że twój partner porzuci się dla niej, jest nikła, jak to, że ta relacja przetrwa.

Niektóre kobiety wolą oddzielić swoje prawdziwe życie od tego erotycznego, a romans z żonatym facetem znacznie im to ułatwia. One nie chcą codziennego dramatu, chcą przestrzeni dla siebie, całkowitej niezależności.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy romans tworzy emocjonalną więź, nawet jeśli kochankowie tego nie chcą i być może pewnego dnia zaczną snuć fantazje o wspólnym życiu. Tak się zdarza. Jeśli on zostawi cię dla innej, pamiętaj – to jego wybór, a nie wina tej drugiej.

W romansie szukają dreszczyku emocji

Nie tylko kobiety, także mężczyźni, dla których seks w małżeńskim łóżku stał się uciążliwą rutyną.

Potrzeba skrytości, kombinowania, tajemniczości – jak się szybko spotkać, wygospodarować chwilę, może być olbrzymim wzywaniem w porównaniu do zaplanowania kolacji we dwoje w środę czy w czwartek wieczorem.

Często marzymy o seksie z kimś, kto nie jest naszym mężem czy żoną, a romans sprawia, że seks nabiera innego smaku, wymiaru, nawet jeśli w domu zostawiamy kogoś, kogo naprawdę kochamy. Bo to właśnie romans może być pełen zabawy, weekendowych wycieczek, seksu, prezentów, koncertów, sekretnego spotkania i wielu innych rzeczy. Dreszczyk emocji – podniecenia i lęku, jest tak odurzający, że nawet ci, którzy myśleli, że mają twarde moralne podstawy, ulegają mu. Niestety.

Ludzie ze sobą sypiają, bo mogą. Mają romanse, bo się na nie decydują nie myśląc o konsekwencjach. Ulegają chwili, emocjom, z którymi czasami może i długo walczą, ale w końcu klamka zapada i nie ma odwrotu. Kobieta, która sypia z twoim mężem, nie jest głupia, nie jest ku*wą, jest kobietą, która zdecydowała się na romans z żonatym facetem z jednego z powyższych powodów. Zamiast skupiać się na niej, zastanów się, co tym z tym zrobisz? Jak się czujesz? Gdzie tak naprawdę tkwi przyczyna tego, że twój partner zdecydował się na romans?


Seks Związek

25 rzeczy w związku, które są ważniejsze od seksu

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 października 2018
Fot. iStock / Nomad

Chęć intymności zanika, gdy związek nie jest już taki „nowy”. Ale każda para może mieć dobre, szczęśliwe i pozytywne relacje, nawet gdy te intymne chwile w sypialni stają się coraz rzadsze.

Jeśli pary skupiają się na ważniejszych rzeczach, mogą stworzyć relację, która pogłębia i wzmacnia ich wzajemne uczucia. Na przykład badanie z Journal of Marriage and Family wykazało, że pary, które komunikują się ze sobą i słuchają siebie nawzajem, mają bardziej satysfakcjonujący związek, który wieńczy to, co dzieje się w łóżku.

Jakie inne rzeczy są ważniejsze w związku niż fizyczna intymność?

„Wiesz, że jesteś zakochany, kiedy nie możesz zasnąć, ponieważ rzeczywistość jest w końcu lepsza niż twoje marzenia” – Dr. Seuss.

25 rzeczy w związku, które są ważniejsze od seksu

1. Wzajemny szacunek

Ty i twój partner jesteście dwiema różnymi osobami, ale rozumiecie, że wasze różnice w  gustach, preferencjach i opiniach są tym, co sprawia, że ​​jesteście razem tak zgrani. Nie narzucacie sobie nawzajem tego samego zdania. Zamiast tego szanujecie i doceniacie różnice.

2. Chcecie tego samego

Pomimo różnic, ty i twój partner zawsze jesteście po tej samej stronie, jeśli chodzi o wasz związek. Masz ten sam cel końcowy i chcesz tego samego: żyć razem harmonijnie przez wiele lat. Nawet jeśli w sypialni sypią się iskry, twój związek nie potrwa długo, jeśli nie będziecie iść razem pozostałymi ścieżkami.

3. Dobrze się ze sobą komunikujecie

Możesz wyrazić swoje opinie i uczucia wobec swojego partnera uczciwie i otwarcie. Nie tylko możesz wyrazić siebie w sypialni, ale także podczas codziennych rozmów.

4. Słuchacie siebie nawzajem

Dobra komunikacja oznacza również, że ty i twój partner słuchacie tego, co ma do powiedzenia druga strona. Jeśli jesteś zdenerwowany, możesz to powiedzieć do swojego partnera bez obawy, że zostaniesz osądzony, odrzucony, upomniany lub zraniony.

5. Wspieracie się nawzajem

Posiadanie świetnego partnera na całe życie oznacza, że ​​masz natychmiastowego sojusznika. Masz kogoś, z kim zawsze możesz się połączyć, gdy życie staje się trudne. Jesteście dla siebie największymi kibicami i zawsze jesteście pierwszymi, którzy wesprą każde przedsięwzięcie lub projekt, w który zaangażuje się twój partner.

Każdy z was ma różne role i obowiązki w rodzinie, ale wracacie do siebie, gdy nie jest się w stanie spełnić tego obowiązku.

6. Mówicie sobie komplementy

Jesteście hojni w serwowaniu szczerych komplementów wobec siebie nawzajem.

 7. Rozśmieszacie się nawzajem

Nie boisz się głupio wypaść przed swoim partnerem. Wręcz przeciwnie, śmiejecie się razem, nawet podczas tych niezręcznych chwil w łóżku. Kiedy pary razem się śmieją, życie staje się mniej stresujące.

Ekspert z University of Kansas przeanalizował dane 15 000 par w różnych badaniach, które trwały przez 30 lat. Dowiedział się, że pary, które się rozśmieszają, miały dłuższą, trwałą relajcę. Wiążą się i tworzą pozytywną atmosferę, gdy szukają zabawnych i pozytywnych rzeczy w swoim codziennym życiu.

8. Lubicie próbować czegoś nowego

Pary, które lubią próbować czegoś nowego w sypialni i poza nią, mają silniejszy związek. Ponieważ intymność może czasami stać się rutyną, próbujesz robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś, aby utrzymać związek w ekscytacji. Badanie opublikowane w Journal of Social and Personal Relationships wykazało, że pary, które próbują nowych rzeczy, nie nudzą się w związku.

9. Troszczycie się o dobre chwile

Nie tylko w łóżku. Dbają o to, by nadal dobrze się bawić i budować swoją intymność.

Nie ma znaczenia, czy są na romantycznych wakacjach w Paryżu, czy po prostu spędzają czas w swoim salonie. Wiedzą, jak dobrze się bawić.

10. Bardzo  lubicie się przytulać

Przytulacie się, kiedy jesteście razem. Uwielbiacie zbliżać się do swojego partnera i czujecie się swobodnie dotykając i obejmując publicznie.

11. Macie realistyczne oczekiwania

Rozumiesz, że to, czego potrzebujesz, nie może pochodzić od tylko jednej osoby. W ten sposób określasz realistyczne oczekiwania w związku i nie żądasz, aby twój partner wypełniał wszystko, abyś mógł mieć satysfakcjonujące życie.

Twój partner również wie, że nie jest jedynym, który może cię uszczęśliwić. Budujecie relacje z rodziną, przyjaciółmi.

12. Macie przyjaciół

Badania w American Psychological Association pokazują, że pary, które mieszają się z różnymi grupami przyjaciół, mają głębszy związek.

13. Ufacie sobie

Relacja pozbawiona zaufania może wywołać paranoję i podejrzenia, bez względu na to, jak wspaniale jest w łóżku. Nie wymyślasz bezpodstawnych oskarżeń za każdym razem, gdy twój partner nie od razu odpowiada na twoje wiadomości.

14. Jesteście lojalni wobec siebie

Zaufanie wiąże się oczywiście z lojalnością. Jeśli zgodzisz się na monogamiczny związek, sprawienie, że twoje zaangażowanie jest zarezerwowane tylko dla twojego partnera, jest cenniejsze niż twoja intymność w łóżku. Jeśli twój związek nie jest konwencjonalny, nadal oczekujecie, że będziecie wiernie przestrzegać wspólnych zasad.

15. Przebaczacie sobie nawzajem

To normalne, że napięcie, różnice i problemy pojawiają się w związku, ponieważ zawsze dostosowujesz się do swoich potrzeb. Ludzie nie są idealni i wszyscy popełniają błędy. Ale jeśli jesteś typem wybaczającym, twój związek będzie w stanie przetrwać wszelkie problemy.

16. Widzisz swoje błędy i uczysz się na nich

Przebaczenie jest niezbędne, jeśli chcesz się rozwijać w związku. Potrzeba dojrzałości, aby uczyć się na błędach i zobowiązać się do jej nie powtarzania.

17. Nie o wszystko walczycie

Zdajesz sobie sprawę, że nie każdy problem musi być zwalczany w twoim związku. Wolisz wybierać swoje bitwy, niż spierać się o wszystko.

18. Jesteś najlepszym przyjacielem swojego partnera

Nie zawsze będziesz mieć „odlot” w sypialni, ale masz coś cenniejszego. Najlepsi przyjaciele zwierzają się sobie nawzajem. Nie boją się być bezbronnymi i akceptować słabość innych.

19. Nie jesteś od siebie uzależnieni

Nawet jeśli twój partner jest twoim najlepszym przyjacielem, nie żyjesz całkowicie zależnym od niego życiem. Dajecie sobie nawzajem przestrzeń, a nawet rozważacie spędzanie czasu osobno w razie potrzeby.

20. Nie brakuje w was pasji

Pasja nie jest równoznaczna z intymnością w łóżku. Pasja to również zaangażowanie w rozwiązywanie problemów w związku, zwłaszcza, jeśli płyniecie pod prąd. Pasja to wasze wzajemne zaangażowanie w życie.

21. Jesteś wobec siebie troskliwi robicie sobie małe przyjemności

To nie musi być drogi prezent; może to być prosty gest. Na przykład zostawiasz ostatni kawałek ciasta, ponieważ chcesz, aby twój partner dostał ostatni kęs. Zostawiasz notatki na jej torbie lub wysyłasz wiadomości tylko po to, by dać jej znać, że o niej myślisz.

22. Jesteś bezpieczną przestrzenią swojego partnera

Bezpieczna przestrzeń to miejsce, w którym czujesz się kochana, akceptowana i która pozwala ci być sobą – bez względu na wszystko.

23. Ćwiczycie razem

Według magazynu „Prevention”, 94 procent par, które razem trenują, ma silniejszy związek i dobre życie erotyczne. Ćwiczenia zwiększają także energię i libido.

24. Nie przestajecie pytać o siebie nawzajem

Chociaż może się wydawać, że rozmawiasz z partnerem o tym, jak minął dzień, ten nawyk jest w rzeczywistości świetnym sposobem na budowanie pozytywnego związku między parami. Eksperci od relacji twierdzą, że dzielenie się takimi drobiazgami, może sprawiać, że pary stają się sobie bliższe.

25. Kochacie się

Nie da się tego opisać inaczej, niż stwierdzeniem, że to się „czuje” głęboko w sercu. Kiedy wszystko inne się sypie, ta miłość trzyma was razem, jak najmocniejszy filar.

*

Długa, trwała i pozytywna relacja potrzebuje więcej niż fizycznej intymności, aby przetrwać. Pary, które przekraczają fizyczny aspekt, stają się połączone ze względu na to, co dzielą razem poza sypialnią.

Czy z niecierpliwością czekacie na zestarzenie się razem? Czy bardziej zależy ci na emocjonalnym? To, co masz, to najlepsza rzecz w byciu w związku i na pewno czujesz się wspaniale.


źródło: powerofpositivity.com


Zobacz także

seks po 40

Seks po 40 – jak wejść na wyższy poziom satysfakcji?

Jak być lepszym mężem? Krótki poradnik dla panów

Żaden związek nie jest idealny i nigdy nie będzie. Można tylko uczynić go zdecydowanie lepszym, jeśli pewne rzeczy odpuścimy