Go to content

Seks analny. 5 sygnałów, że już wystarczy [18+]

Fot. iStock/bee32

Artykuł dla osób pełnoletnich

Seks analny może dawać mnóstwo przyjemności zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Pod warunkiem jednak, że zachowujecie zdrowy rozsądek, umiar i… robicie to właściwie. Jeżeli popełniacie jakieś błędy lub korzystacie tylko z tej formy współżycia, szybko możesz odczuć negatywne skutki. Oto kilka sygnałów, świadczących o tym, że czas zrobić sobie przerwę i na kilka tygodni (jeśli nie ostatecznie) zrezygnować z seksu analnego.

Pojawia się krwawienie

Krew zawsze powinna wzbudzić wasz niepokój. Pojawia się, gdy zostanie przerwana ciągłość skóry. Może to być zwykłe zadrapanie, ale może również oznaczać poważną ranę. Jeśli krwawisz minimalnie, najprawdopodobniej doszło do drobnego zranienia. Być może nie zadbaliście o odpowiednie nawilżenie. To moment, żeby odpuścić, ponieważ w odbycie znajduje się mnóstwo bakterii, mogących wywołać poważne zakażenie.

Nie panujesz nad wypróżnieniami

To niestety bardzo zły znak. Seks analny, uprawiany we właściwy sposób, czyli sporadycznie, ostrożnie, delikatnie i z wyczuciem, nie powinien powodować takich skutków. Jeśli jednak zabrakło zdrowego rozsądku, skutki są jakie są. Powinniście definitywnie zakończyć przygodę z seksem analnym.

Pojawiły się szczeliny odbytu

To takie ranki, które pojawiają się, gdy pęknie wewnętrzna ściana odbytu. Mogą być spowodowane nie tylko seksem analnym, ale także zaparciami. Ponieważ dochodzi do krwawienia, pojawia się ryzyko zakażenia. Na ogół szczeliny goją się same w przeciągu kilku, kilkunastu tygodni. Lepiej jednak w tym okresie zadbać o odpowiednią, lekką dietę i unikać seksu analnego.

Pojawiły się hemoroidy

Hemoroidy to rozszerzone żyły otaczające lub znajdujące się wewnątrz odbytnicy. Powstają z różnych powodów. Są bolesne, swędzą, utrudniają siedzenie i seks analny. Ich podrażnienie zwiększa dolegliwości, dlatego lepiej zapomnieć o tego rodzaju zabawach.

Doszło do wypadnięcia odbytu

Wybacz te wszystkie drastyczne wizje, ale skoro kliknęłaś w tekst, z którego dowiesz się, czy nie przesadzasz z seksem analnym, najprawdopodobniej masz już jakieś niepokojące objawy i nie wiesz co robić. Jeżeli doszło u ciebie do wypadnięcia odbytu, zapomnij o seksie analnym. Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem, ponieważ taki stan może wymagać operacji.

Pamiętaj, najważniejszy jest umiar i wsłuchiwanie się w swój organizm. Bądź ostrożna i obserwuj, a nic złego nie powinno się stać.

Źródło: Your Tango