Go to content

„Mam 60. i chcę walczyć ze starzeniem się”. Kim Cattrall powraca w wielkim stylu!

Kim Catrall

Kim Cattrall powraca w wielkim stylu! Zyskała popularność dzięki „Seksowi w wielkim mieście”.  Teraz uwodzi u boku Roberta De Niro rolą Tigger w komedii „Wszystko o moim starym”. „Wszystko o moim starym” – w kinach od 23 czerwca. Z tej okazji przygotowaliśmy 8 ciekawostek z życia gwiazdy.

8 Ciekawostek z życia gwiazdy

1. Pochodzi z angielskiej robotniczej rodziny

Gwiazda „Wszystko o moim starym urodziła się na przedmieściach angielskiego Liverpoolu w ubogiej rodzinie. Jej rodzicami byli sekretarka Gladys Shane oraz inżynier budowlany Dennis Cattrall. Kiedy Kim miała trzy miesiące, jej rodzina przeprowadziła się do Kanady do Vancouver. W jednym z wywiadów Kim opowiadała: „Dzieciństwo mojej matki było szokujące i dramatyczne. Jej ojciec porzucił moją babcię, pozostawiając rodzinę w straszliwej biedzie. Z czasem zainspirowało mnie to do opowiadania historii o prawdziwych kobietach, które nie są Superwoman, ale potrzebują niezwykłych mocy, aby przetrwać, takich jak moja babcia”.

2.  Odmieniła myślenie o kobiecości

Na dużym ekranie Kim zadebiutowała w roku 1975 w filmie „Różyczka”, ale popularność zdobyła pod koniec lat 90 dzięki roli Samanthy Jones, najbarwniejszej postaci w serialu „Seks w wielkim mieście”. Co ciekawe, trzy razy odrzucała propozycje zagrania tej roli. Dlaczego? „Myślę, że chodziło o to, że skończyłem 40 lat i poczułem: „Nie wiem, czy mogę to zrobić”. W 1998 roku ludzie uważali, że kobieta po czterdziestce ma już za sobą bycie seksowną i silną”. Jej rola odmieniła to myślenie!

3. O co pokłóciła się z Sarah Jessicą Parker?

Dziś nie sposób już dojść, o co Samantha pokłóciła się z Sarah Jessicą. Podobno Kim i Sarah na planie serialu unikały się, traktowały jak powietrze, a także próbowały wymusić na scenarzystach, by pisali im jak najmniej wspólnych scen. Oliwy do ognia dolała informacja, jakoby Sarah Jessica Parker dostawała większą gażę niż Kim Cattrall. Kim zażądała podwyżki i renegocjowania kontraktu. Podobno właśnie dlatego nie zagrała w pierwszej części „I tak po prostu”.

4. Cudem uniknęła śmierci

Kim miała zarezerwowany lot Pan Am 103 z londyńskiego lotniska Heathrow do Nowego Jorku. Jednak w ostatniej chwili zmieniła zdanie i nie wsiadła na pokład. Powód? Zapomniała kupić matce prezentu na Boże Narodzenie. Przebookowała więc bilet na następny lot, by mieć czas na zakupy i przywieźć czajniczek z Harrodsa. Kiedy dotarła do Stanów, dowiedziała się, że poprzedni jej samolot eksplodował wraz z 259 pasażerami na pokładzie. Wszyscy zginęli.

5. Kobieta po przejściach

Kim przyznaje, że jej życie nie jest tylko sielanką. Jej ojciec chorował na demencję. Co więcej, w 2018 roku zmarł jej brat, który najpierw zaginął, a po kilku dniach znaleziono jego ciało. Okazało się, że popełnił samobójstwo. „Nikt nie może cię na to przygotować. Chorował na depresję, co skrzętnie ukrywał. Nasza rodzina nie wiedziała, z czym się zmagał. Kiedy ktoś odbiera sobie życie, pojawiają się pytania, czy można było temu zapobiec. I to cię prześladuje. Trzeba nauczyć się żyć z tą codzienną frustracją, żalem, wyrzutami sumienia”, mówiła w „Daily Mail”.

6. Miała trzech mężów

Po raz pierwszy Cattrall wyszła za mąż w 1977 roku, w wieku 21 lat, a jej wybrankiem był Larry Davies. Ich małżeństwo przetrwało niespełna dwa lata i zostało unieważnione. Potem przez siedem lat jej mężem był Andre J. Lyson, a następnie (również siedem lat!)  Mark Levinson. Aktualnie gwiazda „Wszystko o moim starym” spotyka się z Russellem Thomasem (pracuje w BBC). Jest z nim od… siedmiu lat. „Z Russem bardzo powoli rozwijaliśmy naszą znajomość. Mamy sporo złych doświadczeń w miłości z przeszłości, więc musimy być ostrożni”, wyznała. Do dziś tworzą szczęśliwą parę.

7.  Kim poszukiwała orgazmu

Aktorka wydała dwie książki: „Satysfakcja. Sztuka Kobiecego orgazmu” wraz z ex-mężem Markiem Levinsonem oraz „Inteligencja seksualna”. W wywiadach opowiadała, że jako młoda kobieta miała średnio udane życie seksualne. „Wszystko zmieniło się w moim życiu, kiedy osiągnęłam satysfakcję z uprawiania seksu. Przez wiele lat byłam tego pozbawiona, aż w końcu spotkałam partnera, który był czuły i potrafił słuchać”, mówiła, kiedy była już po 40.

8. Piękna kobieta nie w rozmiarze zero

„Kiedy po raz pierwszy przeprowadziłam się do Hollywood, powiedziano mi, że jestem utalentowana, ale muszę stracić na wadze. (…) Musiałam obciąć włosy i nosić coś innego niż dżinsy. Nagle zorientowałam się, że byłam na diecie. I ciągle myślałam: „Wow, to nie ma nic wspólnego z pracą. Tu liczy się tylko to, jak wyglądam”, mówiła. Gwiazda „Wszystko o moim starym” nigdy nie nosiła rozmiaru 36. Zawsze wyglądała kobieco i seksownie. Przez lata mówiła operacjom plastycznym „nie”. Ponieważ jednak Kim nie lubi ściemniać, dziś mówi otwarcie w „The Sunday Times”: „Mam teraz sześćdziesiątkę i chcę walczyć ze starzeniem się na wszelkie możliwe sposoby”. A wygląda wspaniale!

O FILMIE „Wszystko o moim starym”

Głównym bohaterem „Wszystkiego o moim starym” jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

„Wszystko o moim starym” wyreżyserowała Laura Terruso („Cześć, mam na imię Doris”, Wytańcz to”, „Dickinson”).

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/DTC45d502Ts

Film w kinach od 23 czerwca 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.