Go to content

Speed dating – czy w kilka minut możesz poznać swoją drugą połówkę?

Fot. Materiały prasowe

W dobie cyfrowego życia i pogoni za karierą nie każdy ma czas na poznawanie nowych osób w tradycyjny sposób. Coraz więcej jest singli, którzy chcieliby kogoś poznać, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać – i kiedy.

Wiele osób decyduje się na randki z osobami poznanymi przez Internet. Istnieje jednak inna alternatywa – szybkie randki, tzw. „speed dating”. Czym są szybkie randki i czy da się tak znaleźć miłość?

Czym są szybkie randki?

Jak czytamy na stronie organizatora szybkich randek MiniRandki.pl, speed dating jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa – krótkimi spotkaniami z potencjalnymi partnerami. Szybkie randki organizowane są zwykle w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Katowice, jako duże wydarzenie obejmujące pewną ilość osób (najczęściej od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu). Uczestników początkowo dobiera się w pary, które mają kilka minut – zwykle od 5 do 8 – na krótką rozmowę i szybkie poznanie się. Po tym czasie organizator daje znak, np. dzwonkiem, i pary mieszają się. W ten sposób każda osoba może krótko porozmawiać z każdym z potencjalnych partnerów, którzy dobierani są na podstawie np. wieku. Jeśli spotkanie przebiegnie po Twojej myśli, a druga osoba zrobi na Tobie dobre pierwsze wrażenie – możesz odznaczyć na liście osób, które chciałbyś bliżej poznać. Na koniec wydarzenia wręczasz swoją listę organizatorowi. Jeśli osoby z Twojej listy odznaczyły Ciebie na swojej – dostajecie wzajemnie swoje kontakty.

Dlaczego wybrać szybkie randki?

Wydaje się, że szybkie randki mają same zalety. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu – dla zabieganych młodych ludzi jest to naprawdę ważne. W krótkim czasie możesz poznać wiele osób – przy tradycyjnym randkowaniu zajęłoby Ci to dużo więcej czasu. Nawet, jeśli nie znajdziesz swojej drugiej połówki, wciąż możesz poznać wiele osób w krótkim czasie – kto wie, może zyskasz nowych przyjaciół? Kolejnym plusem szybkich randek jest to, że dużą w nich rolę odgrywa pierwsze wrażenie – a niektórzy uważają, że właśnie to się najbardziej liczy przy poznawaniu drugiej połówki. Naukowcy twierdzą nawet, że wystarczy 30 sekund, by uznać kogoś za swojego potencjalnego partnera.

Może więc warto spróbować i dać sobie szansę na nową miłość, na którą nigdy nie jest przecież za późno? Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana, sprawdź opinie uczestniczek imprez speed dating dostępne na stronie https://minirandki.pl/speed-dating-opinie/. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany