Randki Związek

Speed dating – czy w kilka minut możesz poznać swoją drugą połówkę?

Redakcja
Redakcja
16 maja 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W dobie cyfrowego życia i pogoni za karierą nie każdy ma czas na poznawanie nowych osób w tradycyjny sposób. Coraz więcej jest singli, którzy chcieliby kogoś poznać, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać – i kiedy.

Wiele osób decyduje się na randki z osobami poznanymi przez Internet. Istnieje jednak inna alternatywa – szybkie randki, tzw. „speed dating”. Czym są szybkie randki i czy da się tak znaleźć miłość?

Czym są szybkie randki?

Jak czytamy na stronie organizatora szybkich randek MiniRandki.pl, speed dating jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa – krótkimi spotkaniami z potencjalnymi partnerami. Szybkie randki organizowane są zwykle w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Katowice, jako duże wydarzenie obejmujące pewną ilość osób (najczęściej od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu). Uczestników początkowo dobiera się w pary, które mają kilka minut – zwykle od 5 do 8 – na krótką rozmowę i szybkie poznanie się. Po tym czasie organizator daje znak, np. dzwonkiem, i pary mieszają się. W ten sposób każda osoba może krótko porozmawiać z każdym z potencjalnych partnerów, którzy dobierani są na podstawie np. wieku. Jeśli spotkanie przebiegnie po Twojej myśli, a druga osoba zrobi na Tobie dobre pierwsze wrażenie – możesz odznaczyć na liście osób, które chciałbyś bliżej poznać. Na koniec wydarzenia wręczasz swoją listę organizatorowi. Jeśli osoby z Twojej listy odznaczyły Ciebie na swojej – dostajecie wzajemnie swoje kontakty.

Dlaczego wybrać szybkie randki?

Wydaje się, że szybkie randki mają same zalety. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu – dla zabieganych młodych ludzi jest to naprawdę ważne. W krótkim czasie możesz poznać wiele osób – przy tradycyjnym randkowaniu zajęłoby Ci to dużo więcej czasu. Nawet, jeśli nie znajdziesz swojej drugiej połówki, wciąż możesz poznać wiele osób w krótkim czasie – kto wie, może zyskasz nowych przyjaciół? Kolejnym plusem szybkich randek jest to, że dużą w nich rolę odgrywa pierwsze wrażenie – a niektórzy uważają, że właśnie to się najbardziej liczy przy poznawaniu drugiej połówki. Naukowcy twierdzą nawet, że wystarczy 30 sekund, by uznać kogoś za swojego potencjalnego partnera.

Może więc warto spróbować i dać sobie szansę na nową miłość, na którą nigdy nie jest przecież za późno? Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana, sprawdź opinie uczestniczek imprez speed dating dostępne na stronie https://minirandki.pl/speed-dating-opinie/. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany


Randki Związek

ABC rozwoju osobistego. Jak nie utknąć w miejscu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 maja 2019
Fot. iStock/portishead1
 

Jest prawdą niezaprzeczalną, że w ciągu całego życia zmieniamy się wiele razy. I że, o ile nie zawsze na wszystko mamy wpływ, to jednak większość naszych życiowych sukcesów i niepowodzeń jest konsekwencją osobistych wyborów i decyzji. Jeśli świadomie rezygnujesz z rozwoju osobistego, tracisz potrójnie. Nowe, ciekawe możliwości nie pojawią się przed tobą z taką łatwością, jak wtedy, gdy stale poszerzasz swoje horyzonty. Świat nie będzie dla ciebie tak przyjemnym, bezpiecznym miejscem jak byś chciał. A ty nie otworzysz się na innych wystarczająco, by dzielić się z nimi swoją energią.

Jak zatem nie utknąć w miejscu? Kieruj się poniższym kluczem:

Samoświadomość

Poznanie swoich mocnych stron, talentów i umiejętności jest pierwszym krokiem do uwolnienia potencjału oraz wewnętrznej siły niezbędnej do harmonijnego rozwoju. W czym jesteś dobry? Jakie doświadczenia przeszedłeś i czego się wówczas nauczyłeś?

Wdzięczność

Wdzięcznym można być za naprawdę wiele rzeczy. Jeśli zdecydujesz się ich poszukać, na pewno znajdziesz. Za co jesteś wdzięczny? Co sprawia że się uśmiechasz? Co doceniasz teraz w swoim życiu? Każdego dnia szukaj trzech rzeczy, za które będziesz wdzięczny.

Kontrola

W życiu jest tak wiele rzeczy, nad którymi nie mamy żadnej kontroli. Nie jesteśmy głównymi „menadżerami” wszechświata. Nasza kontrola leży w naszej postawie i naszym zachowaniu – naszych wyborach. Wybieraj mądrze.

Dyscyplina

Kluczem do sukcesu jest dyscyplina. Otaczają nas pokusy i przeszkody, które cały czas odwracają uwagę od naszych celów. Dyscyplina jest jak mięsień; im więcej pracujemy nad budowaniem tej umiejętności, tym lepiej rozwijamy nawyki, które przybliżają nas do osiągnięcia naszego największego sukcesu.

Zachęta

Wszyscy mamy swoje trudne chwile, a łagodne słowo, które oferuje nadzieję i wsparcie, może dosłownie uratować nam życie. Czy jesteś zachęcającym czy krytykiem? Czy akcentujesz problemy, czy może zachęcasz do szukania rozwiązań oraz do kreatywnego myślenia?

Skupienie

Co byś zrobił ze swoim czasem, gdybyś wiedział, że pozostało ci tylko sześć miesięcy życia? Skup cały swój czas, energię i zasoby na rzeczach i ludziach, którzy naprawdę mają dla ciebie największe znaczenie. Niejasne cele dają niejasne wyniki. Niewyraźne cele dają niewyraźne rezultaty. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, dokąd zmierzasz i co chcesz osiągnąć. Zapisz to. Następnie skup się.

Dawanie siebie innym

Dawanie innej osobie oraz świadomość, że ten nasz wkład ma trwały wpływ, kreuje prawdziwe szczęście i spokój umysłu. Za każdym razem, gdy dajesz, rozwijasz się; za każdym razem, gdy dajesz – otrzymujesz, a twoje dawanie ma moc rozjaśnienia świata.

Wsparcie

Pomyśl o ludziach, których podziwiasz, tych, którzy już są tam, gdzie i ty chciałbyś dotrzeć. Zapytaj ich, jak to zrobili. Spędzaj z nimi czas. Ucz się od nich. Uzyskaj ich pomoc. Korzystaj z miłości i wsparcia rodziny i przyjaciół. Proszenie o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości.

Radość

Doceń dar życia. Każda chwila jest cenna i krucha, a wielu z nas tego nie dostrzega. Śmiej się i uśmiechaj, baw się dobrze. Radość może obejmować: pyszną filiżankę kawy, czas z ludźmi, których kochasz, dobry trening albo spacer, przeczytanie czegoś wspaniałego, świadomość, że jesteśmy zdrowi.


Na podstawie: tinybuddha.com


Randki Związek

Walka na noże w szczytnym celu. VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy

Redakcja
Redakcja
15 maja 2019
VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

 „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”
– Albert Schweitzer

Tego dnia wszyscy zaproszeni do zabawy dziennikarze odkładają na bok swoje mikrofony reporterskie i długopisy, zakładają fartuchy i rywalizują o miano Najlepiej Gotującej Dziennikarskiej Drużyny. 13 maja, w warszawskiej restauracji Endorfina przy ulicy Foksal 2, odbyła się ósma już edycja Charytatywnych Kulinarnych Zawodów Dziennikarzy. Po raz kolejny znani i lubiani spotkali się, by szerzyć ideę pomagania przez gotowanie i zaprezentować swoje kulinarne talenty przed profesjonalnym Jury. Celem tegorocznej edycji było zebranie funduszy na operację zeza oczu 10-letniej Nikoli z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „DOM Przy Chełmżyńskiej” w Warszawie.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

Do walki, którą rozegrano w dwóch kategoriach – Danie Główne i Deser, stanęło sześć trzyosobowych drużyn. Każdy z zespołów miał do dyspozycji zestaw produktów obowiązkowych oraz pozostałych, dodatkowych, do użycia w dowolnej ilości i konfiguracji. W tym roku gotowali: Kamila Biedrzycka, Karol Gnat, Jerzy Petersburski Jr., Anna Jędrzejowska, Kamil Baleja, Radosław Mróz, Robert Sharif El Gendy, Beata Pawlikowska, Maja Popielarska, Marzena Rostkowska-Galant, Sergiusz Ryczel, Marek Smółka, Łukasz Suda, Łukasz Szelecki, Małgorzata Tomaszewska, Katarzyna Werner, Wojciech Zawioła oraz Katarzyna Zdanowicz.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

Kulinarne umiejętności Zawodników oceniło znakomite Jury w składzie: Ewa Wachowicz, Joanna Górska, Katarzyna Olubińska, Tadeusz Muller, Roman Osica i Marcin Cejrowski oraz Adrian Furgalski, a następnie nagrodziło najsmaczniejsze i najbardziej efektowne potrawy.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

Jak Oni gotują! Zwycięską drużyną w kategorii Danie Główne okazała się drużyna nr 6 w składzie: Maja Popielarska, Radosław Mróz i Marek Smółka, którzy skradli serca jury zupą chowder z trocią, szparagami i porem oraz ceviche z troci ze smoczym owocem i cukrowy groszkiem.

Bezkonkurencyjna w kategorii Deser okazała się drużyna nr 5 w składzie: Katarzyna Werner, Wojciech Zawioła i Sergiusz Ryczel. Urzekli jurorów klasyką gatunku – mistrzowskim omletem z truskawkami i gorzką czekoladą – potrawę, którą zachwalała sama Ewa Wachowicz.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

Pomaganie przez gotowanie. Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy to impreza wieńcząca pracę i starania Organizatorki i pomysłodawczyni – Moniki Roszak, którą od 2015 roku wspiera w działaniach jej przyjaciółka, Odeta Moro. Dzięki ofiarności Sponsorów, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć, pozyskane środki pozwolą na sfinansowanie operacji zeza i rehabilitacji wzroku 10-letniej Nikoli z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „DOM Przy Chełmżyńskiej” w Warszawie.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

Sponsorami VIII Charytatywnych Kulinarnych Zawodów Dziennikarzy były firmy: Philipiak Milano, JYSK, Cisowianka, Podlaska Chata, Wola, Appetita, Goplana, Hellena, Teekanne, Agro-Top, La Vie Skin oraz Jantoń. Wydarzenie odbyło się także dzięki wsparciu Kancelarii Prawnej Świeca & Wspólnicy.

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe

VIII Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy / Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Wybaczyć czy odpuścić?

Osiem sygnałów, że on nie jest tym jedynym, nawet jeśli bardzo tego pragniesz

12 pytań, które chcielibyście zadać terapeucie małżeńskiemu