Go to content

Przyciągasz toksycznych facetów? Zacznij robić te 9 rzeczy, a skończą się twoje problemy

Fot. iStock/g-stockstudio

Nie każda z nas spotyka wymarzonego faceta na pierwszej randce. Czasem musi trochę czasu minąć, by nabrać pewności, że podejmujemy najlepszą decyzję. Piękny, a do tego mądry życiowo, czuły i inteligenty. Ale…? No właśnie. Niepewność gdzieś w tyle głowy może pozostać, szczególnie, gdy do tej pory popełniłaś zdecydowanie zbyt dużo niewłaściwych wyborów. 

Pamiętaj, nawet, gdy uważasz, że nie można mieć wszystkiego, nie oznacza to, że musisz brać pierwszą lepszą opcję. Przecież nie jesteś desperatką! A jednak stale popełniasz te same błędy i zakochujesz się w złych chłopcach, którzy mają bardzo brzydką duszę.

Jeśli trafił ci się facet obłędnie przystojny, być może zauważałaś u niego problemy z wiernością. Jeśli kolejnym razem umówiłaś się z pozoru grzecznym chłopcem, miał on nawyki, których nie byłaś w stanie zaakceptować.

Z nałogami, niewierni, bez szacunku dla ciebie — czyli w jednym zdaniu najgorszy sort kandydatów na stałego partnera. Niektórzy mężczyźni mają taki repertuar zachowań, które należy omijać z daleka. To faceci, dla których twoje szczęście wcale nie jest najważniejsze. Jeśli stale powtarzasz ten sam schemat, zastanów się, czy nie robisz którejś z tych rzeczy, które popychają cię w ramiona toksycznych partnerów.

9 rzeczy, które powinnaś robić, by skończyły się twoje problemy

1. Bądź w porządku dla partnerów

Mówiąc o toksycznych facetach niekiedy trzeba wziąć poprawkę na to, że nie zawsze wina leży po ich stronie. Tzn. oni najpewniej nie są najlepszą partią dla ciebie, ale to ty aktywujesz w nich opcję beznadziejnych zachowań. Być może sama postępujesz nie w porządku w stosunku do nich, a oni jedynie zbyt mocno odpowiadają na twoje zaczepki?

2. Zejdź na ziemię

Jeśli jesteś wyjątkowo przywiązana do marzeń z dzieciństwa o rycerzu na białym koniu, to marz dalej. Ale nie licz na to, że odczuwalny skurcz w żołądku na widok TEGO faceta (co tydzień innego) to twoje przeznaczenie. Gdy marzy ci się zły chłopiec, którego cudownie nawrócisz na drogę prawości, zejdź na ziemię. Toksyczni faceci wcale nie pragną się zmieniać. Skoro wierzysz w bajki, spodziewaj się twardego lądowania na tyłku, gdy zaślepiona marzeniami zderzysz się z twardą rzeczywistością.

3. Stawiaj realne wymagania

Bądź uczciwa wobec swoich wymagań w stosunku do facetów. Nie stawiaj za wysoko poprzeczki, bo normalni faceci mogą nie mieć sił i ochoty jej przeskakiwać. Natomiast toksyczny facet chętnie podejmie wyzwanie i pobawi się z tobą w kotka i myszkę.

4. Odpuść facetów z mroczną przeszłością

Pociągają cię mężczyźni z tajemniczą przeszłością, stojącą w opozycji do umiłowania prawa? Zapomnij o haśle „łobuz kocha najbardziej”, bo ten tajemniczy łobuz może mieć rzeczywiście wiele do ukrycia przed światem. No cóż, tak bywa, że ci z mroczną przeszłością, mają tak samo mroczną duszę.

5. Nie traktuj faceta z bagażem doświadczeń jak wyzwanie

W przypadku gdy preferujesz mężczyzn, którzy właśnie wyszli ze związku lub wciąż dochodzili do siebie po jego rozpadzie, traktujesz to jako wyzwanie. Czasem odnosiłaś sukces, a czasami nie. Kiedy się udawało, okazywało się, że znalazłaś się w związku z kimś, kto nie jest w stanie poradzić sobie ze swoim emocjonalnym bagażem w zdrowy sposób. I tak się rodzi rozczarowanie i toksyczne zachowania z obu stron.

6. Nie traktuj spokojnych mężczyzn jak nudziarzy 

Oglądasz się za złymi chłopcami, bo tylko z nimi czeka cię emocjonująca rozrywka? To błąd. Spokojny facet może nie zapewnić ci ekstremalnych doznań, ale stabilizacja życiowa to lepsza opcja, niż związek z facetem emocjonalnie nieogarniętym. Rozrywkę zapewnij sobie sama, spokój docenisz tym bardziej, gdy już się wyszalejesz.

7. Zastanów się, nad czym powinnaś sama popracować

Być może swoim zachowaniem prowokujesz to, że kręcą się wokół ciebie najmniej odpowiedni ludzie? Warto zastanowić się, na kogo trafiałaś do tej pory. Co łączy wszystkich toksycznych facetów, którzy pojawili się na twojej drodze? Czy mają jakieś wspólne cechy, których świadomość pozwoli ci lepiej wyznaczać własne granice?

8. Odrzuć wzorce wyniesione z przeszłości

W przypadku, gdy twój ojciec był uzależniony od alkoholu czy narkotyków, cechował się niestabilnością emocjonalną, a przy okazji powtarzał, że on cię kocha, a za całe zło odpowiadała sytuacja, a nie on, możesz mieć tendencję do rozgrzeszania z podobnego, toksycznego zachowania, własnych partnerów. Dopóki nie usiądziesz nad rozrachunkiem własnej przeszłości, trudno ci będzie zbudować przyszłość u boku zwykłego faceta.

9. Nie ignoruj jasnych sygnałów

Jeśli skupiasz się jedynie na dobrych informacjach i pozytywnych stronach swojego związku ze złym facetem, ryzykujesz. Jedynie przyglądając się dokładnie temu, co przedstawia ze sobą partner, masz szansę zweryfikować uczciwie sytuację. Nie bierz wszystkiego za pewnik, dopuść do głosu wątpliwości. Lepiej je rozwiać wcześniej, niż później żałować, że prawda okazała się bardziej brutalna, niż oczekiwania.


 

źródło: www.bolde.com, www.kroliczekdoswiadczalny.pl