Go to content

Przestań myśleć o swoim byłym. To tylko niszczy ci życie

Fot. iStock

Rozstaliście się. Nieważne już z czyjego powodu i z jakiej przyczyny. Ważne, że przeżywasz stratę, pewien rodzaj żałoby, która na pewnym etapie prowadzi do ogromnej tęsknoty i, jak się nagle okazuje, nieustannym myśleniu o twoim byłym. Rozważasz, czy dobrze się stało, analizujesz każde słowo, gest. Zastanawiasz się, czy może to był jednak błąd, może warto było dać wam jeszcze jedną szansę. Pytanie tylko jak długo zamierzasz w tym trwać i czy potrafisz się wyrwać z tej obsesji?

Koniec oznacza naprawdę koniec. Zamknięcie drzwi, których ty nie możesz domknąć, a co negatywnie zaczyna wpływać na twoje życie i często próbę wejścia w nowy związek, bo nieustannie nowo poznanych facetów porównujesz z nim.

Jeśli nie możesz przestać o nim myśleć, pamiętaj o tych trzech ważnych rzeczach:

Rozstaliście się z jakiegoś konkretnego powodu

Czas zaciera bolesne wspomnienia, chcemy pamiętać tylko te dobre chwile. Ale przecież gdyby było tak cudownie, bylibyście nadal razem. A jednak nie jesteście.

Spróbuj spojrzeć na swój były związek jak na błogosławieństwo, bo doprowadził cię do miejsca, w którym dzisiaj jesteś. Dzięki niemu dowiedziałaś się czego chcesz, a na co nie jesteś w stanie w związku się zgodzić. Uczysz się na własnych błędach, a to wielka wartość.

Bądź szczera i otwarta wobec swojego partnera

Jeśli coś ci przeszkadza, najlepiej jest zawsze o tym mówić. Kiedy tłamsimy w sobie nasze uczucia i zatrzymujemy je, tracimy proporcję i równowagę w oglądzie całej sytuacji. Może zdarzyć się tak, że twój mózg pewne sytuacje odbierze jako o wiele gorsze niż są w rzeczywistości.

Powiedzenie partnerowi, jak się czujesz, nie tylko złagodzi twoje zmartwienia, ale także otworzy przestrzeń do świetnej komunikacji między wami. Dzielenie się tym, co czujecie pomaga lepiej się zrozumieć i zbliża do siebie.

Skoncentruj się na swoim związku, a nie na związku byłego

Zrób dokładnie to, co zrobił twój partner dawno temu: puść go. Spraw, by zniknął z twojego mózgu raz na zawsze! Kiedy uwolnisz się od myśli, że twój były umawia się z innymi kobietami, układa sobie życie, zaczniesz w końcu skupiać się na sobie i twoich relacjach. On jest twoją przeszłością, a ty żyjesz tu i teraz.

Z całą pewnością nie raz słyszałaś, że trzymanie się przeszłości jest niezdrowe. Ta mentalność dotyczy nie tylko trzymania się przeszłości, ale także przeszłości byłego partnera. Nie ma nic dobrego z obsesji na jego punkcie. Wywoła to tylko niepotrzebne dramaty i problemy w twoim nowym związku, które mogą doprowadzić do tego, że odepchniesz od siebie naprawdę fajnego faceta. Zamknij tamten rozdział twojego życia i już nigdy go nie otwieraj.