Lifestyle Związek

Przepis na dobrą relację. Choć trudno to zaakceptować, miłość powinna być wyborem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 września 2018
"Ona tak histerycznie szuka tej miłości... Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje"
Fot. iStock / Lise Gagne
 

Większość ludzi traktuje miłość jako coś, co im się przydarza, lub coś, w czym „są” i nie mają na to wpływu. Ale miłość – dobra, zdrowa, dojrzała miłość – nie jest bytem ani uczuciem. To nie jest motywacja ani inspiracja, ani bezradność. Miłość jest aktem. To decyzja. To jest celowe. Jest to wysiłek zewnętrzny i energia wkładana w relację każdego dnia. To wybór i zobowiązanie. Więc tak naprawdę, możesz kochać każdego. Teoretycznie wszystko zależy od twoich „chęci”.

Jeśli chcesz dobrej miłości, nie wybierasz jej w oparciu o atrakcyjność fizyczną. Nie wybierasz w oparciu o to, jak on w tym momencie „sprawia, że się czujesz”, bo to są impulsy, coś co minie.  Nie wybierzesz również w oparciu o konkretny zestaw zainteresowań i cech („musi kochać koty i pizzę hawajską”), bo to się po prostu nie sprawdzi.

Co więc jest ważne, by związek mógł się udać?
Zdrowie emocjonalne i dobre samopoczucie – bezpieczeństwo emocjonalne i stabilność, miłość własna, poczucie własnej wartości, uczciwość, przyjaźń – to sprawia, że nam miłość we dwoje wychodzi dobrze.

Jeśli chcesz zdrowego związku, wybierz partnera zdrowego emocjonalnie, ponieważ tylko taka osoba włoży prawdziwy wysiłek i miłość w budowanie waszej relacji. Wybieraj kogoś, kto:

  • potrafi kochać siebie,
  • zasługuje na twoją miłość,
  • zaspokoi twoje potrzeby.

To nie jest długa lista, ale zawiera wszystko to, co najważniejsze.

Zadaj sobie proste pytanie. Czy powinieneś kochać ludzi, którzy cię ranią lub nie okazują szacunku? Oczywiście, że nie. To nielogiczne. Kochaj ich „ z daleka”, możesz życzyć im wszystkiego najlepszego i szanować ich decyzje – ale niech nie będzie między wami intymności, ani twojego poczucia bezradności, uczuciowej zależności.

Bycie w dobrym związku – podobnie jak bycie dobrym rodzicem – jest bezinteresowne. Wybieraj dobrą osobę. A potem zainwestuj swoją miłość w tę relację, każdego dnia. I on też powinien to zrobić, a wtedy wasze potrzeby zostaną spełnione. Wtedy miłość, która była wyborem, zacznie być pragnieniem.


Na podstawie: medium.com


Lifestyle Związek

Cztery naturalne sposoby na problemy z cerą

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 września 2018
Cztery naturalne sposoby na problemy z cerą
Fot. iStock / nemchinowa
 

Nie wszystko stworzone dla urody musi być drogie lub naszpikowane chemią. Czasami rozwiązania są ukryte w prostych i naturalnych środkach zaradczych – i bardzo często o tym nie wiemy.

Dlaczego więc nie zacząć stosować niektórych z tych metod? Zobaczcie, cztery  naturalne środki kosmetyczne, które rozprawią się z rozszerzonymi porami, suchą skórą i pryszczami.

Cztery naturalne sposoby na problemy z cerą

Aloes na pory

Aloes jest dobry dla skóry, dla całej skóry. Sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała zdrowiej i nie będzie tak zmęczona, ale ma też jedno bardzo fajne zastosowanie.

Zatkane pory są czymś okropnym i wszyscy je nienawidzą. Sok z aloesu pomoże usunąć górną warstwę martwej skóry i nawilżyć twarz.

Przepis:

½ szklanki wody z 1 łyżką czerwonej herbaty, 1 łyżką soku z aloesu i 2 łyżkami wody różanej. Wszystko razem wymieszaj.

Ta mieszanka może stać niewzruszona przez kilka miesięcy. 😉 Nakładaj na skórę wacikiem.

Olej kokosowy  do nawilżenia

Czy zdarza ci się odczuwać swędzenie skóry, ponieważ jest zbyt sucha? Zima (a to już niedługo) to pora największego obciążenia twojej skóry. I bez względu na to, co robisz, aby ją chronić, suchość zawsze cię dopadnie. Brzmi znajomo? Aby tego uniknąć i zmiękczyć skórę, należy użyć kremu nawilżającego. Ale powinnaś również wiedzieć, że kokos, jojoba i migdały to świetny naturalny balsam.

Przepis:

¼ szklanki oleju kokosowego wymieszać z ½ szklanki oleju jojoby, ¼ szklanki słodkiego oleju migdałowego i 4 kapsułki Wit E (kupisz je w aptece za grosze).

Wymieszaj płynne składniki, a następnie wyciśnij kapsułki. Wstrząśnij płynem w butelce i nałóż na całe ciało. Od razu lepiej!

Soda oczyszczona do złuszczania

Złuszczanie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić dla naszej twarzy. Ale zwykle o tym zapominamy. Prawda jednak jest taka, że peeling nie zajmuje dużo czasu, a działa cuda. Skóra jest bardziej miękka i wygląda na młodszą.

Peelingi kuszą z półek każdej drogerii, ale wcale ich nie potrzebujesz. Czy wiesz, że ten naprawdę świetny masz już w kuchni?

Soda oczyszczona jest genialnym rozwiązaniem! Złuszcza martwą skórę z twarzy, otwiera pory i jest antyseptyczna! Nawet się nie zastanawiaj, tylko wypróbuj.

Przepis:

4 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżka wody.

Pozostaw na kilka minut i wymieszaj aż do uzyskania konsystencji papki.

Nałóż na twarz i masuj okrężnymi ruchami. Po 2-3 minutach spłucz wodą. Nie zapomnij o kremie nawilżającym po zabiegu.

Mięta na pryszcze

Mięta jest doskonałym składnikiem produktów kosmetycznych oraz posiłków i napojów. Niektórzy jej nie cierpią – inni nie mogą bez niej żyć. Jeśli kochasz mięte, to świetnie. Jeśli nie, powinnaś dać jej szansę, ponieważ mięta może pomóc w zmniejszeniu pryszcza. Jest to łatwe rozwiązanie, które nie powoduje wysuszenia skóry.

Przepis:

Zblenduj w robocie kuchennym świeże liście mięty i 1 łyżkę soku z cytryny. Użyj trybu pulsacyjnego.

Zastosuj miksturę miejscowo. Nałóż i pozostaw na ok. 15 minut. Możesz powtórzyć proces do dwóch razy dziennie, aż okropny pryszcz zniknie!


źródło: makeup-mania.net


Lifestyle Związek

Jeśli ktoś, kogo znasz, ma te osiem cech, może stać się twoim prawdziwym przyjacielem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 września 2018
Fot. iStock/inakiantonana

Najważniejsza w życiu jest przyjaźń – myślę, że wiele osób podpisze się pod tymi słowami. To przyjaciele sprawiają, że nasze życie jest znośne, że łatwiej nam pokonać trudności, zwalczyć nasze lęki. Inspirują, zachęcają do działania, nie wyobrażamy sobie bez nich naszego życia.

W rzeczywistości istnieje wiele naukowych dowodów pokazujących, jak duży wpływ na jakość naszego życia ma przyjaźń. To ona daje poczucie przynależności, większego szczęścia, zmniejsza stres, poprawia naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości, pomaga poradzić sobie z traumą, zachęcić do zmiany.

Wszystko super, ale ktoś się spyta: „Jak znaleźć takiego przyjaciela?”. Cóż, czasami trzeba mieć po prostu oczy szeroko otwarte i w zdawałoby się zwykłym znajomym dostrzec te cechy, które świadczą o tym, że przyjaźń z nim będzie dobra i wyjątkowa.

1. Energetyczny

Czujesz chemię, bardzo szybko rodzi się między wami więź, skraca dystans, czujecie to samo i w lot łapiecie, o co wam nawzajem chodzi. Czujesz się swobodnie przy tej osobie i masz wrażenie nieustannego przepływu energii.

2. Dający poczucie przynależności

Poznajesz kogoś, odkrywasz, że podzielacie wspólne wartości i zainteresowania. Być może lubicie podobnie spędzać wolny czas, czytacie te same książki, oglądacie podobne filmy. Macie te same przekonania dotyczące związku, wychowania dzieci. Jeśli tak, nie wpadaj w stereotyp, że prawdziwa przyjaźń to tylko ta, która trwa od dzieciństwa. W dorosłym życiu też można się zaprzyjaźnić.

3. Współczujący

Dobrzy przyjaciele okazują wiele empatii. Rozumieją twój ból, współczują i wspierają, ale tak samo cieszą się z twoich sukcesów. Są jak cheerleaderki zachęcające do podejmowania codziennych wyzwań.

4. Spostrzegawczy

Dobry przyjaciel słucha z zainteresowaniem i reaguje wspierająco na twoje myśli, uczucia i pomysły. Jest – to ładne określenie – dostrojeny do rozmowy, kiedy trzeba mówić – mówi, kiedy słuchać – słucha.

5. Otwarty

Może nie zawsze cię rozumie, może nie zawsze popiera twoje pomysły, ale nie zamyka się, nie mówi: „To głupie”, tylko rozmawia próbując dowiedzieć się, o co tobie w tym wszystkim chodzi. I nawet jeśli nie będzie się zgadzać, będziecie cię wspierać.

6. Autentyczny

Nikogo nie udaje, nie próbuje się przypodobać. Masz pewność, że go znasz, że wiesz, kim jest, nawet w swoim najdziwniejszych i najgorszych odsłonach. Znacie nawzajem swoje wady i zalety, i akceptujecie to, kim jesteście.

7. Godny zaufania

Zawsze możesz na nim polegać. Jest dla ciebie przewidywalny, wiesz, czego możesz się po nim spodziewać. Jeśli coś obiecuje – na pewno dotrzyma słowa. Zawsze możesz na niego liczyć

8. Z poczuciem humoru

Podobne poczucie humoru jest niezwykle ważne w przyjaźni. Kiedy możesz się z kimś śmiać, relaksujesz się, odsuwasz od siebie stres, łatwiej ci nabrać dystansu do problemów.

Często obśmiewamy rzeczy, które powodują napięcie lub dyskomfort, kiedy śmiejesz się z przyjacielem, dzielisz z nim podobne punkty bólu w swoim życiu, masz pewność, że rozumiecie się nawzajem.


Zobacz także

5 najciekawszych faktów na temat tatuaży

„Wróć do mnie”… jest tyle okazji do powrotu. Intuicja podpowiada mi, że zmiany nie przychodzą tak łatwo

Ludziom spod tego samego znaku zodiaku próbujemy przypisać podobne cechy.

To taka piękna miłość. W kobietach, spod którego znaku zodiaku faceci zakochują się najczęściej?