Go to content

4 typy osobowości wampirów emocjonalnych

Fot. Pixabay / biznesbaranova / CC0 Public Domain

Gdy masz taką osobę w kręgu bliskich lub znajomych osób, nie możesz cieszyć się życiem. Twoje samopoczucie podlega wahaniom, a twoje podejście do rzeczywistości staje się coraz bardziej pesymistyczne. Jednym słowem, dobra energia ucieka z ciebie jak z przekłutego balonika. I zamieniasz się w kogoś, kogo nie znasz. Wszystko to za sprawą energetycznych wampirów.

Osobowość negatywna

Osoby tego typu mają tylko jeden, główny cel: sprawić, że poczujesz, że jesteś beznadziejny. Energetyczny wampir ma w nosie twoje zdanie, zawsze będzie przeciwny twoim pomysłom, nawet jeśli jest świadomy, że się myli.  Na koniec powie ci, że „chce dla ciebie jak najlepiej.”

Osobowość ofiary

Inaczej „ofiara” (losu). Narzeka na wszystko, ciągle wnosi skargi i zaraża cię swoimi nieuzasadnionymi lękami. Nigdy nie znajdzie czasu na to, by cię wysłuchać, jest zbyt zajęty mówieniem o swoich problemach i o tym, jak niesprawiedliwe i okrutne jest życie.

Osobowość nie-empatyczna

Nie wyszło ci? Twoja wina, sam do tego doprowadziłeś, a w ogóle to co mnie to obchodzi. Takie słowa z ust wampira energetycznego usłyszysz równie często co, poczujesz, że generalnie niewiele go obchodzą twoje uczucia. Emocjonalne wampiry nie będą próbowały zrozumieć jak to jest znaleźć się się w sytuacji i skórze drugiego.

Osobowość melancholijna i brutalna

Emocjonalne wampiry widzą, że szklanka jest w połowie pusta, a nie w połowie pełna. Zawsze będą szukać złej strony wszystkiego i zawsze będą niechętnie podejmować nowe działania.

Termin „wampir” mówi nam ponadto; ogólnie rzecz biorąc, są to ludzie, którzy, mając mało empatii dla innych, nie oznaczają się zbytnią wrażliwością, no i dopuszczają aktów przemocy wobec innych, bez powodu. Podstawowe stany emocjonalne, które im towarzyszą to gniew i duma.


Na podstawie: nospensees.fr