Psychologia Związek

On nie rozumie, co do niego mówisz. Czyli 7 powodów, dla których mężczyzni nas nie słuchają

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 października 2016
On nie rozumie, co do niego mówisz. Czyli 7 powodów, dla których mężczyzni nas nie słuchają
Fot. iStock/fcscafeine
 

Schowajcie do kieszeni stereotyp, że kobiety to gaduły, a mężczyźni „milczki”. Według naukowców, panowie wypowiadają dziennie tę samą liczbę słów, co panie. Treść „męskich” rozmów różni się od treści rozmów partnerek tych panów z koleżankami, co jest oczywiste. Statystycznie, kobiety najczęściej mówią o związkach, mężczyźni o sporcie i gadżetach. Problemem utrudniającym porozumienie nie jest jednak różnica zainteresowań. Większość ludzi, zarówno kobiet jak i mężczyzn, nie umie słuchać tak, by zrozumieć drugą stronę.

Ale jakie, typowo męskie zachowania i cechy sprawiają, że panowie nas nie słuchają? Panowie:

1. Nie rozumieją, czego właściwie chcą kobiety

Sztuka konwersacji wymaga nie tyle samego słuchania, co słuchania ze zrozumieniem. Jeśli rozmowa toczy się „na wysokich emocjach”, mężczyźni mają po prostu problemy z ich rozszyfrowaniem. Panowie o wiele częściej mówią wprost, jeśli czegoś potrzebują, czy pragną. Kobiety wolą najpierw opisać to, co czują. Dla przeciętnego faceta to już za dużo, można się pogubić. Poza tym, panie nie wyrażają bezpośrednio swoich potrzeb z powodu różnych obaw („co on sobie pomyśli?”, „a może go zranię?”) i wewnętrznych ograniczeń.

2. Nie potrafią sobie poradzić z emocjami

Panowie czują, że podczas ważnej rozmowy kobiety składają na nich cały swój emocjonalny ładunek. Przytłacza ich to. Zaczynają się czuć sfrustrowani, bo sami niosą niemały bagaż emocji, którego nie potrafią rozładować tak, jak ich partnerki. Słuchają, ale nie znajdują szybkiego rozwiązania, żeby zredukować jej cierpienie i stres. Wycofują się więc, żeby chronić samych siebie przed zalewem emocji, z którymi nie potrafią sobie poradzić.

3.  Nie są uważni na nasze potrzeby

Większość kobiet ma do czynienia z milionami spraw w ciągu doby. Są matkami, pracownikami ,właścicielkami firm, żonami, córkami, wypełniają setki innych ról. Czasami jedyne, czego chcą, to poczuć, że ich partner docenia ich pracę, bo wykonują ją najlepiej, jak potrafią. Dlatego dużo o niej mówią. Panowie wolą w domu zapomnieć o wszystkim co ich zajmowało w ciągu dnia, dlatego nie rozumieją tej potrzeby.

4. Kobiety nie chcą „naprawiania” (ani siebie, ani problemów, z którymi się borykają) przez swoich panów

A panowie kochają naprawiać, nawet jeśli tego nie potrafią. Więc jeśli ich partnerka przychodzi z problemem tylko po to, żeby o nim opowiedzieć, wyraźnie prosząc, by nie dawał jej gotowych rozwiązań – on się wyłącza. Przestaje się skupiać na tym, co ona mówi, by wrócić do tego, co rzeczywiście może naprawić.

5. Myślą o czymś innym

Wielozadaniowość nie jest cechą męską. Podzielność uwagi bywa dla panów bardzo trudna. Jeśli zajmuje ich jakiś konkretny, własny problem, coś, co jest dla nich ważne, ignorują otoczenie. Są po prostu w swojej własnej przestrzeni, w innym wymiarze.

6. Bywają egoistyczni

Kiedy widzą problem, emocje, smutek, czy łzy, salwują się ucieczką. Dużo lepiej byłoby im, gdyby w tym momencie ktoś zapytał o ich potrzeby i skierował rozmowę na to przyjemniejsze tory. Oczywiście, to nie jest cecha wszystkich mężczyzn, ale tych, o niższym stopniu dojrzałości. Badacze są jednak zgodni, że w kwestii empatii, górują kobiety. To one są o wiele częściej niż panowie, skłonne do wzięcia udziału w „trudnej” rozmowie.

7. Bywa, że nie potrafią rozmawiać

Lubią za to przyjmować „mentorskie tony”, żeby poczuć się „taaaacy mądrzy”przy swoich partnerkach. No i zaraz się denerwują, że się im przerywa. Aktywne słuchanie im nie idzie., co tylko prowadzi do frustracji obu stron i poczucia niezrozumienia. Przydałoby się trochę wiedzy z zakresu efektywnej komunikacji w związku. Nie, nie tylko panom. Nam wszystkim.

Do tanga trzeba dwojga. Miłość i dobre chęci jednej strony nie wystarczą, żeby nauczyć się rozmawiać z partnerem o tym, co dla nas ważne. Pamiętajmy jeszcze o jednym: mówić, żeby zostać wysłuchanym, to jedno. Rozmawiać i poczuć, że jest między nami porozumienie, to co innego.


Źródło: powerofpositivity.com


Psychologia Związek

Powiększanie piersi implantami – kiedy wykonać zabieg?

Redakcja
Redakcja
17 października 2016
Powiększanie piersi implantami - kiedy wykonać zabieg?
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Zabiegi powiększające piersi są najchętniej wybieranymi przez kobiety usługami medycznymi. Tendencja ta nie powinna dziwić – piersi od wieków są symbolem kobiecości. Każda przedstawicielka płci pięknej chce, aby jej piersi były idealne.

Decyzja o powiększeniu biustu nie jest jedynie spowodowana chęcią „upiększenia”. Wiele kobiet decyduje się na poddanie takiemu zabiegowi po przebytej mastektomii, w tym także kobiety, których piersi zmieniły wygląd w wyniku choroby, czynników genetycznych, starzenia się.

Brak zadowolenia z tej części ciała staje się niejednokrotnie dużym obciążeniem psychicznym – powoduje kompleksy, wpływa na obniżenie samooceny a w skrajnych przypadkach może powodować depresję.

Wiele osób publicznych przyznaje się do powiększenia piersi m.in. Ewa Chodakowska. Znana trenerka fitness nie ukrywa, że poddała się takiemu zabiegowi. Jak mówi, powiększenie piersi dodało jej pewności siebie jak i pozytywnie wpłynęło, na jakość życia.

Zdaniem specjalistów zabieg augmentacji powinno się wykonywać u kobiet w przedziale wiekowym 20 – 50 lat.

Piersi 20 – letniej kobiety w wyniku okresu dojrzewania są już dostatecznie wykształcone – uzyskały kształt, wielkość, a brodawki uzyskały ostateczną barwę oraz wygląd. Nie ma, zatem żadnych przesłanek, które przemawiałyby za tym, aby nie móc przeprowadzić zabiegu w tak młodym wieku.

Ważne!
Wykluczenie pacjentki z operacji może być spowodowane restrykcyjną dietą, jaką stosuje, a której wynikiem jest m.in. anemia. Innym powodem jest dojrzałość emocjonalna – lekarz w trakcie wywiadu lekarskiego przeprowadzanego z pacjentką może nabrać wątpliwości. Efektem jest zażądanie opinii psychologa jak i odmówienie wykonania zabiegu.

W przypadku młodych pacjentek poddających się zabiegowi rozróżnia się dwie grupy:

I. Dziewczęta tuż po osiągnięciu dojrzałości płciowej, u których piersi nie rozwinęły się wcale lub prawie wcale.

II. Młode matki, u których po okresie karmienia piersią, biust stracił jędrność (efekt ubytku tkanki gruczołowej, do którego często dochodzi na skutek karmienia).

W temacie pacjentek dojrzałych, cały proces wygląda zupełnie inaczej. Istotną rzeczą, jaką tutaj trzeba brać pod uwagę, jest to, że po ukończeniu 50 – go roku życia ryzyko zachorowania na nowotwór piersi zwiększa się. Zanim pacjentka zostanie zakwalifikowana do zabiegu, wpierw poddawana jest szczegółowym badaniom pod kątem profilaktyki onkologicznej.

Czynnikami, które powodują, że kobiety dojrzałe decydują się na zabieg powiększenia piersi, jest przede wszystkim utrata jędrności biustu, który w wyniku procesów starzenia staje się obwisły. Zabieg powiększenia piersi u pacjentek dojrzałych połączony jest zazwyczaj z plastyką piersi (wymodelowanie biustu i jego podniesienie), dzięki czemu odzyskuje kształt a także jędrność.

Metody

Istnieje wiele metod powiększania piersi, jednakże nadal najpopularniejszą jest powiększanie piersi przy użyciu wkładek silikonowych. Ten zabieg tak naprawdę jest operacją, którą przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Trwa zazwyczaj około 2 godziny.

Procedura zabiegu polega na wykonaniu cięcia skórnego (długość cięcia to 4 – 5 cm) pod pachą, wokół brodawki bądź w fałdzie podpiersiowym. Następnie wprowadza się implant (wypełniony silikonem bądź solą fizjologiczną), który umiejscawia się pod gruczołem piersiowym na mięśniu piersiowym większym lub pod mięśniem.

Rekonwalescencja jest długim procesem. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu odczuwalne jest uczucie ściągnięcia oraz ból w okolicy piersi (przez okres 2 – 5 dni zażywa się leki przeciwbólowe). Kilka godzin po implantacji wskazany jest ruch (m.in. chodzenie), jest to niezbędne w profilaktyce przeciwzakrzepowej. Przed wypisaniem ze szpitala zdjęte zostają dreny i zmieniony zostaje opatrunek. Szwy zdjęte zostają po 7 – 10 dniach. Obrzęk piersi po operacji jest stanem naturalnym, który może trwać kilka miesięcy. Przez kilka tygodni po zabiegu piersi wydają się być umieszczone nienaturalnie wysoko. Z czasem „opadają” do prawidłowej pozycji (proces opadania może zachodzić nierównomiernie). Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnego biustonosza uciskającego (4 – 8 tygodni). Przez pierwszy miesiąc po zabiegu niewskazane jest spanie na brzuchu.

Ponadto:

– do pracy można wrócić po 10 – 14 dniach (wszystko zależy od wykonywanej pracy). Czas powstrzymywania się od zajęć może trwać do 30 dni

– przez 6 tygodni nie należy podnosić rąk do góry (gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do przesunięcia się implantu)

– dźwiganie ciężkich rzeczy oraz ćwiczenia fizyczne należy zaprzestać na okres dwóch miesięcy

– należy zrezygnować z palenia papierosów (palenie wpływa na spowolnienie procesów gojenia się ran pooperacyjnych

– należy zrezygnować z opalania, na co najmniej dwa tygodnie

– blizny pooperacyjne należy chronić specjalnymi plastrami bądź smarować je kremami o wysokim filtrze ochronnym przez okres minimum 6 miesięcy

– pierwsza kontrola lekarska odbywa się po miesiącu, następna po trzech i kolejna po roku od przeprowadzenia zabiegu. Po 10 latach od założenia implantów przeprowadza się kolejną kontrolę a także robi USG. Potem, co 5 lat powinno się powtarzać badanie USG

Ważne! Po trzech miesiącach od operacji powiększenia piersi widać ostateczny rezultat, tu można obejrzeć zdjęcia: Zdjęcia „przed” i „po” – powiększanie piersi implantami anatomicznymi.


 

Źródła: spammagazine.pl, Coleman SR Structural fat grafiting


Psychologia Związek

Konkurs „Poczuj się piękna – jesteś taka”

Redakcja
Redakcja
17 października 2016
Fot. Materiały prasowe

Ile razy przeglądałaś oferty salonów kosmetycznych i urodowych klinik, i nagle, coś podszeptywało ci do ucha – „nie, ty, taka zwykła kobieta, chyba się tam nie wybierasz?”. Chyba każdej z nas zdarzyło się (pewnie nie jeden raz) odsuwać siebie na potem, na za jakiś czas, lepszy  moment. Nieustannie spadamy w dół naszej listy priorytetów. A przecież tak bardzo walczymy o swoją pewność siebie, równouprawnienie, szczęście, dlaczego nie pozwalamy sobie na dbałość o ciało? Dziś zapraszamy was do wspólnej zabawy. To małe wyzwanie, by pozwolić sobie pomarzyć o sobie, swojej cielesności, urodzie. Bez wyrzutów sumienia, strachu przed oceną. Przecież Klinika Piękna, nie gryzie – od dawna nie jest zarezerwowana dla celebrytów czy bogaczy. Warto pomyśleć o sobie, i w całym tym zabieganym życiu znaleźć dla siebie przestrzeń… marzyć, planować.

Pozwól sobie  na marzenia o sobie, swojej urodzie i napisz nam o tym. Kto wie, może są bliżej niż kiedykolwiek wcześniej? Poczuj się piękna – przecież jesteś taka!

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu: „Sprawdź dostępne zabiegi w Klinice Estetyki Ciała Beauty Duty i napisz, które z nich wydają Ci się najciekawsze, z którego najchętniej byś skorzystała i dlaczego?”
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

„Sprawdź dostępne zabiegi w Klinice Estetyki Ciała Beauty Duty i napisz, które z nich wydają Ci się najciekawsze, z którego najchętniej byś skorzystała i dlaczego?”. Podpowiedzi szukaj na stronie internetowej: beautyduty.pl

Nagrody:

3 x bon podarunkowy o wartości 200 zł do wykorzystania na dowolne zabiegi kosmetologiczne w Klinice Estetyki Ciała Beauty Duty w Warszawie.

Vectus porawiony

1a Wnętrze

legend

2a Wnetrze

Emerge porawiony

3a Wnetrze

Beograd 15.03.2009. Kozmeticki salon Celulite expert, tretman lica, celulit, Korolija Magdalena i Danijela Foto:Vesna Andjic

 

Geneo poprzwione

Klinika Estetyki Ciała Beauty Duty to miejsce wyjątkowe, w którym przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń oraz naturalnych technik takich jak Endermologia wykonujemy zabiegi odnawiające naturalne piękno i poprawiające wygląd zarówno kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Beauty Duty w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „obowiązek piękna” i właśnie w hołdzie temu hasłu powstała nasza klinika urody.

Jako eksperci w zakresie estetyki ludzkiego ciała, wierzymy, że piękno tkwi w każdym z nas, a rolą zespołu naszej kliniki jest jego pielęgnacja i odnowa. Naszym klientom zapewniamy niezwykłą atmosferę, najlepsze dostępne na rynku zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne oraz referencyjną jakość obsługi klienta przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Nasza klinika urody znajduje się w Warszawie – dokładnie w dzielnicy Targówek, przy ulicy Kondratowicza 18 lok. 411.

Konkurs trwa od 17.10.2016 do 30.10.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 07.11.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

O przebaczaniu w pięciu krokach

„To, że poprawiam nierówno rozwieszone pranie, ona uważa za akt skrytej agresji. No ludzie! Nie wiem, czy dłużej wytrzymam”