Go to content

Nigdy nie pozwól mu odejść, jeśli potrafi dla ciebie zrobić te 7, najważniejszych rzeczy

Fot. iStock/franckreporter

To oczywiste, że żaden związek nie jest doskonały. My nie jesteśmy doskonali. Z wiekiem zaczynamy jednak rozumieć, że udana relacja nie jest doskonałym związkiem dwojga idealnie dobranych partnerów, ale połączonych dobrą miłością ludzi, którzy chcą tego samego, patrzą w tym samym kierunku. I nie krzywdzą się, bo się szanują. Twój partner nie „uratuje” twojego życia, bo nie jest za nie odpowiedzialny. Ale sprawi, że łatwiej ci będzie o siebie walczyć, pokonywać problemy i trudności, z którymi w pojedynkę radzić sobie źle.  

Więc, skoro kochasz, nie pozwól mu odejść, jeśli on:

 1. Potrafi cię uspokoić, kiedy jesteś zła, pocieszyć, kiedy jesteś smutna

Jasne, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje emocje. Ale jeśli jego obecność sprawia, że jeszcze bardziej gwałtownie eksplodujesz złością, a jego słowa drażnią, zamiast pomóc ci dojść do ładu ze swoimi uczuciami i reakcjami – nie świadczy to dobrze o waszej relacji. Twój partner powinien znać cię na tyle, by wiedzieć co powoduje twoją złość, z czym sobie nie radzisz, kiedy odpuścić i pozwolić ci na samotność.

2. Nie stara się ciebie kontrolować

Opiekuńczy, kochający partner rozumie, że oboje potrzebujecie pewnej przestrzeni  w związku, nie jest zaborczy i nie robi ci wyrzutów, jeśli czujesz potrzebę, by spędzić trochę czasu z inną, bliską osobą.

3. Ufa ci

Problemy z zaufaniem, ciągły lęk przed zdradą czy kłamstwem, irracjonalne podejrzenia, to wszystko bardzo szkodzi relacji i uczuciu, jakim się darzycie. Nie proś go o telefon, żeby zajrzeć do jego wiadomości i służbowych e-maili. I nie pozwól, by on przeglądał twoją skrzynkę pocztową. Nie masz nic do ukrycia, jemu powinno to wystarczyć. Dobry partner wie, że bez zaufania nie ma udanego związku.

4. Zachęca cię do rozwoju i podejmowania wyzwań

Nie tych, ponad twoje siły, ale tych, na które cię stać, i które pozwoliłyby ci stać się lepszą. On chce dla ciebie jak najlepiej, dlatego nigdy nie popchnie cię w kierunku rozwiązań i decyzji, które są dla ciebie krzywdzące, zbyt ryzykowne, niebezpieczne. Ale zawsze powie ci, że powinnaś się rozwijać, a w życiu zawodowym i osobistym, dążyć do uczucia szczęścia i satysfakcji.

5. Wierzy w ciebie, w twój talent i możliwości

A to oznacza, że nie umniejsza twoich osiągnięć, nie krytykuje i nie ciągnie cię „ w dół”. Dobry partner nie konkuruje z tobą na żadnym polu, ale cieszy się z twoich sukcesów i jest dla ciebie wsparciem.

6. Kocha cię bezwarunkowo

Czyli akceptuje. Kocha każdą część ciebie, dobrą i złą, zna twoje mocne strony i słabości i nie próbuje cię na siłę zmieniać. Nie oczekuje perfekcji, bo jesteś dla niego więcej niż „wystarczająca”. W najlepszy, możliwy sposób.

7. Pokazuje ci nowe rzeczy w życiu

Dobry partner uczy cię nowych rzeczy, potrafi cię zaciekawić i być wspaniałym kompanem do rozmowy. Jeśli ma jakąś pasję, potrafi opowiedzieć ci o niej tak, żebyś poczuła, jak bardzo jest dla niego ważna. A przede wszystkim, chce się z tobą dzielić tym, co dla niego istotne, interesujące, zaskakujące. I jest ciekawy twojej opinii.


Na podstawie: powerofpositivity.com