Go to content

Nie zawsze chodzi o seks. 4 formy niefizycznej zdrady

Fot. istock/skynesher

Zdrada nie zawsze przybiera jedną, fizyczną formę. Emocjonalne oszustwo jest czymś o wiele gorszym. Oczywiście, samo słowo kojarzy się nam najbardziej z zaangażowaniem się z kimś w relację erotyczną, ale przecież to nie jedyny sposób, w jaki możemy zawieść ukochaną osobę. To, co uważasz za nieszkodliwe i niewinne, może być naprawdę obraźliwe i krzywdzące dla twojego partnera. Możesz założyć, że to, co robisz, jest w porządku, ale twoja połówka to samo działanie uzna za akt zdrady.

4 formy niefizycznej zdrady, która boli równie mocno

Zdrada emocjonalna

Emocje łączące nas z osobami trzecimi są najbardziej niebezpieczne dla związku, ponieważ nie zawsze są… oczywiste. Możesz bardzo łatwo nawiązać emocjonalny romans z kimś, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niebezpiecznie jest wtedy, gdy zaczynasz powierzać swoje uczucia i emocje komuś innemu niż partner.

Zdrada wirtualna

Media społecznościowe ingerują w świat emocji. Znajomość online łatwo przeradza się w romans, nawet jeśli myślisz, że twoja wirtualna relacja jest niewinna i „czysta”. Wiadomości, których nie powinniśmy wysyłać, zdjęcia, których nie powinniśmy pokazywać… Rozmowy, które nie powinny mieć miejsca. Czujesz, kiedy przekraczasz granice.

Romantyczne spotkania

Seks nie jest potrzebny, by kogoś zdradzić. Miłosne wyznania, obietnice, pocałunki, czas spędzony wspólnie z kimś innym niż partner, gdy czujesz, że z tą osobą zaczyna cię łączyć romantyczne uczucie również jest zdradą. Oznacza to, że istnieją emocje, które mogą poważnie zagrozić  twojemu związkowi.

Zdrada „nie – zdrada”

Nie chodzi tu o uczucie, które łączy cię z innym człowiekiem, ale o sytuację, w której spędzasz czas zaniedbując partnera. Może chodzi o hobby, pracę, projekt, który pochłania cię za bardzo, twoje zainteresowania lub cokolwiek innego. Zdrada ma miejsce wtedy, gdy zaczynasz narażać jakość swojego związku i czas spędzony z partnerem. Zawsze dobrze jest mieć życie poza twoim związkiem. Ale nadal powinieneś nadać priorytet swojemu relacji z ukochaną osobą.


Na podstawie: relrules.com