Związek

Mężczyzna niepewny siebie i zaborczy, czyli prosty przepis na katastrofę. Kilka sygnałów ostrzegawczych dla twojego związku

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Co różni wiecznego chłopca od mężczyzny? 9 cech dojrzałego faceta
Fot.Splitshire / Daniel Nanescu / CC0 Public Domain
 

Wchodzisz w relację i wydaje ci się, że wszystko dzieje się „zbyt szybko”? Słyszysz co chwila, że on nie może uwierzyć, że zgodziłaś się z nim być. A raczej, że zgodziłaś się być „z kimś takim jak on”. Przez moment czujesz się z tym świetnie, ale z czasem zaczyna ci to przeszkadzać, bo widzisz, że ta fascynacja zaczyna być obsesją, a ten mężczyzna nie ma w sobie za grosz pewności siebie. Jak więc może być pewny swoich emocji?

Powoli obserwujesz, jak jego zachwyt i miłość zaczynają przypominać apodyktyczną zaborczość. Nagle okazuje się, że pożytkujesz całą swoją energię na to, by go zapewnić o swoim uczuciu.

Męska niepewność siebie w połączeniu z niepohamowaną zazdrością to prosty przepis na katastrofę. Poznaj kilka sygnałów ostrzegawczych – miej się na baczności, jeśli on:

Nie ma innych przyjaciół ani zainteresowań

Nigdy nie wspomina przy tobie o żadnych znajomych i nie spędza czasu z nikim poza tobą. Poza pracą nie ma żadnych zainteresowań ani hobby. Nie chodzi na siłownię, nie uprawia żadnych sportów.

Myśli, że nadal masz jakieś uczucia w stosunku do swojego byłego partnera

Jest przekonany, że nawet jeśli rozwiodłaś się /rozstałaś lata temu i jedyne, co do niego czujesz to rozczarowanie i litość, wstręt, obrzydzenie i odrobina szczątkowej nienawiści, to nadal go kochasz.

Mówi ci, że od razu cię kocha

Bardzo wcześnie wyznaje swoją dozgonną miłość do ciebie. Mogłabyś unosić się w powietrzu ze szczęścia, pokrzykując: „On mnie kocha, kocha mnie, kocha mnie!” Ale zdrowa część ciebie podpowiada: „On mnie kocha? Chwileczkę? To jest nasza druga randka”.

Mówi ci, że jesteś wszystkim

Jesteś jego światem, centrum jego wszechświata, jego powodem i motywacją, by żyć. To zbyt wielka presja, by jej sprostać.

On potrzebuje ciągłych zapewnień

Często pyta, czy naprawdę go kochasz. Nawet jeśli go zapewniasz wiele razy, że uważasz, że dla ciebie jest bardzo atrakcyjny, on nadal nie wierzy w siebie.

Jest zazdrosny o twoich przyjaciół.

Jest zazdrosny o czas, który spędzasz z przyjaciółmi. Nie lubi, kiedy spotykasz się z ludźmi z twojej pracy ani gdy idziesz na zakupy z koleżankami. Często dzwoni i wysyła SMS-y, aby sprawdzić, gdzie jesteś.

Mówi jak bardzo zraniły go jego byłe partnerki

Uważa, że ​​w każdym poprzednim związku był niewinną ofiarą. Nikt go nie kochał. Wykorzystano go i zdradzono. To może być prawda i powód, dla którego jest tak niepewny siebie, lub jedynie urojenia w jego głowie spowodowane tą niepewnością. Jeśli masz ochotę natychmiast się nim zaopiekować, lepiej zwolnij trochę i poobserwuj rozwój wydarzeń.

Nęka cię na Facebooku i w innych mediach społecznościowych

Zawsze wie co i kiedy publikujesz. Komentuje, „lajkuje”, żeby tylko zaznaczyć swoją obecność

Sprawdza twój telefon

Patrzy przez twoje ramię, gdy dostajesz SMS-a. Może nonszalancko pytać, do kogo wysyłasz wiadomość, sprawia, że stale czujesz się winna, choć nie ma ku temu powodu.

Myśli, że jesteś nielojalna

Zasypuje cię swoimi podejrzeniami, że go zdradzasz. Może oskarżyć cię o flirt z kelnerem, romans z kolegą z pracy lub po prostu o to, że będąc z nim szukasz kogoś lepszego. To niekoniecznie dlatego, że ci nie ufa; bardziej chodzi o to, że czuje, że nie jest dla ciebie wystarczająco dobry, więc to tylko kwestia czasu, zanim znajdziesz kogoś lepszego.

Jego nastroje zależą od ciebie

Jeśli będziesz szczęśliwa i „kochana” w stosunku do niego, będzie w dobrym nastroju. Jeśli jesteś zestresowana, masz dużo na głowie i nie masz czasu, by stale zapewniać go, że jesteś w nim zakochana, będzie smutny i przygnębiony.

Jest zbyt wrażliwy na krytykę

Bo ma tak niską samoocenę, że nie jest w stanie przyjąć żadnych (jego zdaniem) negatywnych słów na swój temat. Wszystko obróci w atak przeciwko sobie. Nie licz na głęboką, poważną rozmowę.

Spotkałaś kiedyś takiego faceta? Jak zakończyła się ta znajomość?


Na podstawie: yourtango.com

 


Związek

Znaczenie koszmarów sennych – 9 najczęstszych symboli

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/Kharchenko_irina7
 

Koszmary senne zdarzają się każdemu. Czasem możesz mieć wrażenie, że są wyjątkowo realistyczne . Budzisz się z nich zlany potem, z bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Niektóre z taki „złych snów” mogą się nawet powtarzać. Czy jest w nich ukryty jakiś głębszy sens, jakaś wiadomość od podświadomości? Badania psychologiczne sugerują, że koszmary senne mogą być bardzo użyteczną wskazówką na temat twoich niezaspokojonych potrzeb i nierozwiązanych dotąd problemów. Poznajcie dziewięć najczęstszych symboli występujących w koszmarach, oraz ich możliwą interpretację.

Umarli

W niektórych przypadkach (np. gdy śnisz o babci, którą straciłaś w zeszłym roku), twój umysł naprawdę stara się przetworzyć twój żal. Innym razem (np. gdy czekasz na wyniki ważnych testów medycznych), możesz mieć problemy ze zwiększoną świadomością własnej śmiertelności. Specjaliści od snów uważają jednak, że takie sny mają uświadomić ci, że powinieneś z czymś się w swoim życiu pożegnać, coś „odpuścić” i pójść dalej.

Wypadające zęby

Szokująco duża liczba ludzi miała w życiu co najmniej jeden koszmar, w którym ich zęby zaczęły wypadać lub zostały usunięte siłą…  Zdaniem specjalistów ten motyw senny odnosi się to do braku poczucia bezpieczeństwa lub do jakiegoś konkretnego lęku. Być może, z jakiegoś powodu opuszczasz strefę komfortu. A może czujesz, że nie spełniasz jakiś oczekiwań?

Z drugiej strony, koszmary na temat utraty zębów mogą być również związane z brakiem pewności co do wyglądu fizycznego. Być może ostatnio czułeś się nieatrakcyjny, a może masz problemy z tym, jak się zmieniasz wraz z wiekiem?

Odejście partnera

Po pierwsze, ważne jest, aby spojrzeć na swój związek „z boku” i rozważyć, co może sprawić, że poczujesz się w nim mniej bezpiecznie. W niektórych przypadkach pochodzenie twoich lęków jest oczywiste (np. obawy związane z niewiernością). Innym razem zdajesz sobie sprawę z tego, że boisz się, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swojego partnera. Jeśli nie jesteś w związku, ale śnisz, że jesteś z partnerem, a następnie zostajesz porzucony, może to oznaczać, że boisz się, że nigdy nie poznasz właściwej osoby.

Zranienie

Twój koszmar może obejmować wszystko, od bolesnego cięcia nożownika po wypadek lub poważne oparzenia na skutek pożaru. We wszystkich tych przypadkach dominującą teorią jest to, że sny o urazach są zwykle związane z uczuciem słabości lub bezsilności w pewnym aspekcie twojego życia. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli śnisz o tym, że sobie coś złamałeś.

Uwięzienie, pułapka

Czasami ten koszmar odzwierciedla jedynie twoją fobię , tak jak sen o pająkach może odnosić się do twojego irracjonalnego strachu przed tymi owadami. Koszmary o tym, że jest się fizycznie uwięziony, mogą być oznaką, że czujesz się psychicznie „zablokowany” w jakiś sposób. Możesz czuć się uwięzionym w niespełnionym związku lub możesz czuć się ograniczony długiem, problemami w pracy, a może utknąłeś w miejscu i nie wiesz, co dalej?

Upadek

Tak jak marzenie o lataniu jest jednym z najprzyjemniejszych snów, tak sen o spadaniu jest jednym z tych najgorszych. Niezależnie od tego, czy spadniesz z krzesła, czy wypadniesz z samolotu, możesz obudzić się z mocno przyspieszonym biciem serca i głębokim poczuciem bezradności. Często źródłem tych koszmarów jest stopień niepokoju, jaki odczuwasz w swoim życiu na jawie, obawa, że nie masz nad niczym kontroli, poczucie, że jakieś negatywne wydarzenia lub konsekwencje są nieuniknione.

Bycie ściganym lub atakowanym

Możesz uciekać przed potworami, koszmarnymi postaciami z bajek, mordercami  czy ludźmi, których znasz osobiście i których się boisz (nawet podświadomie). Wszystkie te sny oznaczają strach przed konfrontacją – w pracy, z partnerem, z „toksyczną” matką… Próbujesz uniknąć konfliktu, ale w głębi duszy wiesz, że to jest coś, z czym musisz się zmierzyć.

Nagość

„Klasyczny” sen wygląda tak: nagle stajesz zupełnie nagi przed swoimi kolegami z klasy lub w autobusie pełnym ludzi. Albo w pracy, przed szefem. To koszmar, który może wydawać się śmieszny jako doświadczenie abstrakcyjne, ale kiedy go przeżywamy, jest bardzo upokarzający. Przesłaniem z tego rodzaju snów jest to, że obawiasz się bycia osądzanym przez innych i martwisz się o to, jak postrzegają cię inni.

Spóźnienie lub nieobecność na jakimś ważnym wydarzeniu

Może to być egzamin, ślub, rozmowa kwalifikacyjna, zabieg medyczny lub cokolwiek innego, co jest dla ciebie ważne. Taki koszmar pojawia się wtedy, gdy boisz się, że nie sprostasz jakimś ważnym obowiązkom czy oczekiwaniom. Jest efektem chronicznego poczucia niepokoju i napięcia emocjonalnego.

Zdarza wam się śnić koszmary? Czy pojawiają się w nich któreś z wymienionych motywów?


Na podstawie: thelawofattraction.com

 


Związek

Fizyczne oznaki niepokoju. Gdzie boli lęk i stres – emocjonalna mapa ciała

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 sierpnia 2018
Fot. iStock / fizkes

Niepokój nie mieszka jedynie w naszych głowach – może faktycznie żyć w naszych ciałach . Jeśli doświadczasz lęku, prawdopodobnie dobrze o tym wiesz. Ale dla niektórych może być zaskoczeniem, jak bardzo mocno, fizycznie możemy odczuwać lęk.

Fizyczne oznaki niepokoju

1. Zgrzytanie zębami, zaciskanie szczęki

Możesz to robić nawet nieświadomie we śnie. Budzisz się wówczas  niewyspany z bolącą szczęką i obolałą głową.

2. Ból w klatce piersiowej

Nasila się, gdy próbujesz głębiej odetchnąć. Wydaje ci się, że masz atak serca, ale to „tylko” nerwy. Czasem pomaga gorąca kąpiel, czasem wystarczy położyć się na 20 minut na brzuchu lub wypić zioła na uspokojenie, na przykład melisę.

3. Problemy z żołądkiem

Na pewno znacie choć jedną osobę, która cierpi z powodu bólu brzucha za każdym razem, gdy przeżywa sytuację stresową. W najgorszym przypadku, występują u niej nawet przewlekłe nudności i wymioty, co jest bardzo wyniszczające dla organizmu. Taki stan koniecznie wymaga konsultacji z lekarzem.

4. Wysypka

Tak zwana „pokrzywka” lub całe czerwone plamy pokrywające skórę na szyi i dekolt pojawiają się wtedy, gdy odczuwasz zdenerwowanie i niepokój? To wysypka „lękowa”, nie ma nic wspólnego z alergenami.

5. Bóle głowy i migreny

Lęk i poczucie paniki mogą być tak silne, że powodują ogromne migreny, takie, które mogą nawet doprowadzić do omdlenia.

6. Bóle pleców

Ból kręgosłupa czy pleców wynika ze stałego napięcia mięśni. Jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe lub stale jesteś zestresowany, wystarczy jeden głośniejszy dźwięk i natychmiast się „spinasz”.  Taka „gimnastyka” jest bardzo niezdrowa.

7. Ból związany z drapaniem

Kiedy zaczynasz się niepokoić, nieświadomie drapiesz się tak mocno, że potrafisz rozdrapać skórę do krwi. Rany bolą, a ty rozdrapujesz je na nowo.


Na podstawie: themighty.com


Zobacz także

Anatomia zdrady.

Mąż, żona, kochanek. Kto w tym układzie naprawdę kocha?

30 sposobów na to, by powiedzieć osobie, którą kochasz, że za nią tęsknisz

Nikogo się na da zatrzymać na siłę… Zgodziłabyś się na wolność w seksie?