Go to content

Mężczyzna niepewny siebie i zaborczy, czyli prosty przepis na katastrofę. Kilka sygnałów ostrzegawczych dla twojego związku

Co różni wiecznego chłopca od mężczyzny? 9 cech dojrzałego faceta
Fot.Splitshire / Daniel Nanescu / CC0 Public Domain

Wchodzisz w relację i wydaje ci się, że wszystko dzieje się „zbyt szybko”? Słyszysz co chwila, że on nie może uwierzyć, że zgodziłaś się z nim być. A raczej, że zgodziłaś się być „z kimś takim jak on”. Przez moment czujesz się z tym świetnie, ale z czasem zaczyna ci to przeszkadzać, bo widzisz, że ta fascynacja zaczyna być obsesją, a ten mężczyzna nie ma w sobie za grosz pewności siebie. Jak więc może być pewny swoich emocji?

Powoli obserwujesz, jak jego zachwyt i miłość zaczynają przypominać apodyktyczną zaborczość. Nagle okazuje się, że pożytkujesz całą swoją energię na to, by go zapewnić o swoim uczuciu.

Męska niepewność siebie w połączeniu z niepohamowaną zazdrością to prosty przepis na katastrofę. Poznaj kilka sygnałów ostrzegawczych – miej się na baczności, jeśli on:

Nie ma innych przyjaciół ani zainteresowań

Nigdy nie wspomina przy tobie o żadnych znajomych i nie spędza czasu z nikim poza tobą. Poza pracą nie ma żadnych zainteresowań ani hobby. Nie chodzi na siłownię, nie uprawia żadnych sportów.

Myśli, że nadal masz jakieś uczucia w stosunku do swojego byłego partnera

Jest przekonany, że nawet jeśli rozwiodłaś się /rozstałaś lata temu i jedyne, co do niego czujesz to rozczarowanie i litość, wstręt, obrzydzenie i odrobina szczątkowej nienawiści, to nadal go kochasz.

Mówi ci, że od razu cię kocha

Bardzo wcześnie wyznaje swoją dozgonną miłość do ciebie. Mogłabyś unosić się w powietrzu ze szczęścia, pokrzykując: „On mnie kocha, kocha mnie, kocha mnie!” Ale zdrowa część ciebie podpowiada: „On mnie kocha? Chwileczkę? To jest nasza druga randka”.

Mówi ci, że jesteś wszystkim

Jesteś jego światem, centrum jego wszechświata, jego powodem i motywacją, by żyć. To zbyt wielka presja, by jej sprostać.

On potrzebuje ciągłych zapewnień

Często pyta, czy naprawdę go kochasz. Nawet jeśli go zapewniasz wiele razy, że uważasz, że dla ciebie jest bardzo atrakcyjny, on nadal nie wierzy w siebie.

Jest zazdrosny o twoich przyjaciół.

Jest zazdrosny o czas, który spędzasz z przyjaciółmi. Nie lubi, kiedy spotykasz się z ludźmi z twojej pracy ani gdy idziesz na zakupy z koleżankami. Często dzwoni i wysyła SMS-y, aby sprawdzić, gdzie jesteś.

Mówi jak bardzo zraniły go jego byłe partnerki

Uważa, że ​​w każdym poprzednim związku był niewinną ofiarą. Nikt go nie kochał. Wykorzystano go i zdradzono. To może być prawda i powód, dla którego jest tak niepewny siebie, lub jedynie urojenia w jego głowie spowodowane tą niepewnością. Jeśli masz ochotę natychmiast się nim zaopiekować, lepiej zwolnij trochę i poobserwuj rozwój wydarzeń.

Nęka cię na Facebooku i w innych mediach społecznościowych

Zawsze wie co i kiedy publikujesz. Komentuje, „lajkuje”, żeby tylko zaznaczyć swoją obecność

Sprawdza twój telefon

Patrzy przez twoje ramię, gdy dostajesz SMS-a. Może nonszalancko pytać, do kogo wysyłasz wiadomość, sprawia, że stale czujesz się winna, choć nie ma ku temu powodu.

Myśli, że jesteś nielojalna

Zasypuje cię swoimi podejrzeniami, że go zdradzasz. Może oskarżyć cię o flirt z kelnerem, romans z kolegą z pracy lub po prostu o to, że będąc z nim szukasz kogoś lepszego. To niekoniecznie dlatego, że ci nie ufa; bardziej chodzi o to, że czuje, że nie jest dla ciebie wystarczająco dobry, więc to tylko kwestia czasu, zanim znajdziesz kogoś lepszego.

Jego nastroje zależą od ciebie

Jeśli będziesz szczęśliwa i „kochana” w stosunku do niego, będzie w dobrym nastroju. Jeśli jesteś zestresowana, masz dużo na głowie i nie masz czasu, by stale zapewniać go, że jesteś w nim zakochana, będzie smutny i przygnębiony.

Jest zbyt wrażliwy na krytykę

Bo ma tak niską samoocenę, że nie jest w stanie przyjąć żadnych (jego zdaniem) negatywnych słów na swój temat. Wszystko obróci w atak przeciwko sobie. Nie licz na głęboką, poważną rozmowę.

Spotkałaś kiedyś takiego faceta? Jak zakończyła się ta znajomość?


Na podstawie: yourtango.com