Go to content

Mamy nadzieję, że wiesz o miłości te 7 rzeczy

fot. borchee/iStock

Marzymy o niej, dążymy, szukamy. Gotowi jesteśmy na wiele, żeby ją znaleźć i utrzymać. I dobrze, bo to naprawdę najbardziej wyjątkowe uczucie. 

1. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość jest dla ciebie – nawet jeśli jeszcze jej nie znalazłaś, nawet jeśli myślisz, że do końca życia będziesz sama. Nawet jeśli nie jesteś pewna, czy jesteś godna i zasługujesz na miłość, gdzieś jest miłość przeznaczona właśnie tobie i idealna.

2. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość to coś, co nigdy nie powinno boleć. Nigdy nie powinno łamać kości ani ranić ducha. Nie powinno sprawiać, że czujesz się słaba, mała lub jakby twoje serce i chęć życia były „za bardzo”. Miłość jest czymś, co leczy.

3. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość jest zawsze wyborem. Miłość jest czymś, co wybierasz – wybierasz człowieka, któremu chcesz oddać swoje serce, to twój wybór, by zawsze być przy nim. Decydujecie się budzić obok siebie każdego ranka i wlewać miłość w związek, który wy dwoje zbudowaliście i o niego dbacie.

4. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość należy cenić, ponieważ jest darem; to dar móc dzielić z kimś swoje życie. Możliwość poznania najskrytszych części czyjejś duszy to dar. To dar, że ktoś widzi twoje cienie i blaski i nadal cię kochał. To dar uczyć się u boku kogoś, wzrastać z nim, dzielić z nim szczęście i troski. Proszę, nie zmarnuj tego daru.

5. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość to coś, co powinno sprawiać, że czujesz się rozluźniona. To coś, co powinno sprawiać, że czujesz się swobodnie, jakbyś była mięciutka jak gąbka. Jakbyś stąpała po chmurce.

6. Mamy nadzieję, że wiesz, że miłość to coś, co się rozwija. Jest jak promienie słońca, wpadające rano przez okna, jak uczucie, które masz w sercu w świąteczny poranek, jak kwiaty, które zawsze rozkwitają na wiosnę. Jest czymś więcej niż radością, jaką czujesz w dniu ślubu, niż wspaniałe chwile, które uwieczniasz na zdjęciach. Rozwija się i wzrasta w cichych scenach życia — zły dzień w pracy, sobotni poranek na kanapie i wspólny spacer po okolicy. Miłość zakorzenia się w twoim sercu i rośnie z każdą mijającą minutą.

7. Miłość to cierpliwość, o której nigdy nie wiedziałaś, że ją masz. To odnalezienie się w tłumie z innym człowiekiem. To zastanawianie się, jak współistnieć w jednej przestrzeni – fizycznie i emocjonalnie. To nauka dzielenia się łazienką i nauka dzielenia się tym, co myślisz. To najwspanialszy ze wszystkich akt.