Lifestyle

Inauguracja kolejnej edycji „Razem Możemy Więcej” podczas Warsaw Fashion Street 2017

Redakcja
Redakcja
13 czerwca 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Marka Endo, od lat tworząca wyjątkowe kolekcje ubranek dziecięcych, znana jest także z tego, że angażuje się w pomoc najmłodszym potrzebującym. Już kolejny raz przygotowała akcję „Razem Możemy Więcej”, którą rozpocznie charytatywny pokaz mody dziecięcej podczas Warsaw Fashion Street.

Zaproszenie_z logotypami

Endo wraz z Fundacją Spełnionych Marzeń zaprasza dzieci na stoisko „Arts Studio Marzeń” podczas Warsaw Fashion Street. Pierwszego dnia festiwalu – 17 czerwca od godziny 12.00 do 20.00 na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Przewidziane są warsztaty plastyczne z artystami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malowanie buziek, warsztaty gliniarskie i tworzenia biżuterii. Chętni mogą kolorować rysunki, które potem ozdobią podarowane im koszulki. Uczestnicy tej zabawy otrzymają też ubranko dla misia Endo. Od godziny 13.00 do 17.00 w Endowej Fotobudce najmłodsi będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Drugiego dnia WFS o godzinie 14.00, w trakcie charytatywnego pokazu mody inaugurującego akcję „Razem Możemy Więcej”, zaprezentowane zostaną koszulki z nowym projektem grafiki Endo, które znajdą się w ofercie marki od września 2017 r. Całkowity zysk z ich sprzedaży przekazany zostanie na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. W koszulkach i ubrankach Endo z kolekcji Bukiet Lawendy na wybiegu wystąpią podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń, a towarzyszyć im będą gwiazdy m.in.: Magdalena Różczka, Agnieszka Włodarczyk, Szymon Majewski, Andżelika Piechowiak, Conrado Moreno, Tomasz Ciachorowski, Gabi Drzewiecka, Mateusz Damięcki, Mikołaj Roznerski. Pokaz poprowadzi Karina Kunkiewicz, zaś Majka Jeżowska wystąpi ze specjalnym koncertem dla dzieci.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Inicjatorkami akcji jest Magdalena Różczka oraz Aneta Kołaszewska, Dyrektor Artystyczna Endo. Dzięki sprzedanym koszulkom z ubiegłorocznej edycji akcji, Endo przekazało Fundacji Spełnionych Marzeń blisko 100 tysięcy złotych. Za te pieniądze podopieczni Fundacji wyjechali na turnusy rehabilitacyjne, a na oddziałach onkologicznych zostały zorganizowane zajęcia z arteterapii.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Endo od lat angażuje się w pomoc potrzebującym dzieciom i aktywnie wspiera Fundację Spełnionych Marzeń. Producent pięknych i wygodnych ubranek dla dzieci znany jest także z tego, że jako pierwszy w naszym kraju zaczął ozdabiać swoje produkty napisami w języku polskim. Świat Endo to przede wszystkim bycie razem – budowanie bliskości z dzieckiem i radość z każdej wspólnej chwili. Marka wyznacza trendy na dziecięcym rynku odzieżowym i otrzymuje liczne dowody uznania: jest honorowana nagrodami za najlepszą jakość ubranek dla dzieci i niemowląt oraz zdobywa certyfikaty i wyróżnienia od firm i instytucji oceniających jakość artykułów dziecięcych na rynku polskim.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warsaw Fashion Street to największe w Polsce wydarzenie modowe, którego organizatorką jest Dorota Wróblewska. Corocznie, podczas wydarzenia, warszawski Trakt Królewski zamienia się w najdłuższy w kraju wybieg. Tegoroczna, dwunasta edycja odbędzie się w dniach 17-18 czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji na: www.endo.pl.


Lifestyle

Kiedy rozpada ci się małżeństwo. Jak sobie radzić z trudnymi emocjami?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 czerwca 2017
Fot. iStock/martin-dm
 

Przychodzi wreszcie ten moment, kiedy nie masz już wątpliwości, że to koniec, kiedy zaczynasz rozumieć, że żadna walka o wasz związek nie przyniesie rezutatu, bo twoje małżeństwo, twój związek są skończone. Może jeszcze nie do końca formalnie, nie pod względem prawnym, ale na poziomie uczuć i emocjonalnej więzi, poczucia zobowiązania wobec siebie, miłości. Co się dzieje  twojej głowie?

Wszystko zależy od przyczyn zakończenia tej relacji, wiele od tego, kto zawinił i czy decyzja o rozstaniu była wspólna, czy to może jedno z was postanowiło odejść. Musisz być przygotowana na emocje, które cię zaskoczą, których się nie spodziewasz, jeśli wydaje ci się, że świetnie sobie radzisz i dobrze się trzymasz „jak na tak trudną” sytuację.

Co możesz czuć i jak sobie z tym poradzić

Rozczarowanie

Możesz czuć się rozczarowana sobą (bo źle wybrałaś życiowego partnera, bo popełniłaś w związku błędy, których nie dało się już naprawić, bo nie zawalczyłaś razem z partnerem o związek, a teraz jest już na to za późno). Możesz czuć rozczarowanie związane z postępowaniem partnera – tym, że cię zawiódł na całej linii, że oszukał, że wybrał kogoś innego. Że okazał się kimś innym, niż się spodziewałaś.

Rada: Zracjonalizuj sobie to rozstanie. Trzymaj się logicznych argumentów, które przemawiają za zakończeniem związku. Nie analizuj w nieskończoność – przyjmij tę trudną rzeczywistość i zaakceptuj ją, bez rozwodzenia się nad przyczynami.

Smutek

Rozstanie często wzbudza w nas poczucie porażki i smutku. Jak to się stało, że nam nie wyszło? Przecież na samym początku byliśmy tacy szczęśliwi? Koniec miłości nie jest wydarzeniem radosnym, więc i łzy pojawią się raczej nieuchronnie.

Rada: Nie tłum emocji i nie udawaj, że ich nie ma, że świetnie sobie radzisz. Przyjmij pomoc przyjaciół, bliskich osób. Pamiętaj, że żałoba po rozstaniu to naturalny i bardzo potrzebny etap w „porozstaniowej” rekonwalescencji i – jeśli czujesz taką potrzebę – płacz.

Złość

Uczucie gniewu, złości, wściekłości, negatywne emocje w stosunku do partnera są w twojej sytuacji czymś zupełnie naturalnym – szczególnie jeśli zostałaś oszukana, zdradzona, wykorzystana, porzucona „bepzardonowo” bez wyjaśnienia. Może pojawić się uczucie nienawiści, chęć zemsty, „złe” myśli.

Rada: Nie pozwól, by negatywne uczucia obróciły się przeciw tobie. Nie ignoruj ich, ale staraj się trzymać je pod kontrolą, żeby cię nie zniszczyły. To, co czujesz jego już nie dotknie, ale ciebie tak, i to dotkliwie. Znajdź swój sposób na pozbycie się złości i nienawiści – może sport, może nowe hobby (choćby tylko na chwilę). Cokolwiek, co pomoże ci „skanalizować” gniew.

Samotność i poczucie odrzucenia

Z twojego życia znika nagle osoba, która była jego centrum. W domu robi się pusto, prawdopodobnie z częścią waszych wspólnych znajomych również stracisz kontakt. Jeśli twój partner szuka nowej miłości (a może już ją znalazł), dochodzi poczucie odrzucenia, mimowolny spadek poczucia wartości. Samotność.

Rada: Niezależnie od tego czy byliście razem dwa miesiące, czy dwa lata, twoim zadaniem jest budowanie, trochę „od nowa” przekonania o tym, że jesteś ważną, wartościową, wspaniałą osobą. Nie zamykaj się w czeterch ścianach, nie rozdrapuj ciągle tej samej rany. Życie idzie do przodu, ty również nie powinnaś stać w miejscu. Zadzwoń do przyjaciół.

Poczucie straty

Niekoniecznie związane z odejściem dawniej (lub może jeszcze wciąż) ukochanej osoby, ale ze zmianami, które nieuchronnie pojawią się w twoim życiu. Coś się skończyło i nic już nie będzie takie samo. Nawet jeśli czułaś się nieszczęśliwa w swoim związku, owa „nieszczęśliwa” rutyna dawała ci jakieś poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa. Teraz możesz odczuwać pustkę i musisz nauczyć się żyć na nowo, bez tego wszystkiego, wokół czego kręciło się dotychczas twoje życie.

Rada: Przypomnij sobie kim byłaś, zanim związałaś się ze swoim partnerem. Miałaś marzenia, plany. Twoje życie wcale nie było „puste”. Wróć do tego, z czego zrezygnowałaś dla tego związku. „Zajmij” swoją głowę, by nie zostało w niej zbyt dużo miejsca na dołujące myśli i wspominanie tego, co było i już nie wróci. Rób plany na przyszłość.

Lęk

Może być całkowicie nieuzasadniony („już nigdy nie będę szczęśliwa, kochana, zakochana”), może wiązać się z niepewnością wynikającą ze zmiany w twojej sytuacji („czy dam radę- finansowo, emocjonalnie, czy poradzę sobie sama z dziećmi?”), może być w końcu trudnym do uzasadnienia niepokojem, utrudniającym spokojne, codzienne funkcjonowanie.

Rada: Znajdź bezpośrednią przyczynę twojego lęku. Boisz się, że nie poradzisz sobie finansowo – staraj się jak najlepiej zabezpieczyć, szukaj rozwiązań, które wzmocnią cię psychicznie. Boisz się, że nie poradzisz sobie emocjonalnie, logistycznie – poproś o pomoc – rodzinę, przyjaciół. Oni po to właśnie są, tuż obok ciebie.

Nie miej do siebie żalu za to, co czujesz. Nie przyspieszaj procesu emocjonalnej rekonwalescencji. Pamiętaj tylko o jednym: czas leczy rany, ale bywa, że trzeba mu w tym pomóc i pozwolić innym ludziom być przy tobie obecnym w trudnych chwilach.


Lifestyle

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. To przyjaciele sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsze – potwierdzone naukowo!

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
13 czerwca 2017
Fot. iStock/filadendron

Czułaś się kiedyś źle, bo jesteś szczęśliwsza, kiedy spędzasz czas z przyjaciółmi niż wtedy, gdy jesteś z rodziną? I przyznajesz ze spuszczoną głową, że choć raz w życiu wymigałaś się od spotkania z krewnymi, bo wolałaś wyjść z paczką? Możesz skończyć z wyrzutami sumienia, bo w ten sposób dbasz o swoje zdrowie i podnosisz swój poziom zadowolenia z życia. Według badań z Michigan State University to właśnie przyjaciele, a nie rodzina, sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i dłużej czujemy się młodzi.

Rodziny się nie wybiera, a przyjaciół owszem. Autor badania i profesor psychologii, Wiliam Chopik, twierdzi, że dobieramy ich sobie świadomie, w przeciwieństwie do rodziny, z którą nie zawsze się zgadzamy i mamy ochotę przebywać. Zdaniem profesora każdy ma przeciętnie pięciu bądź sześciu przyjaciół, jednak pod wpływem zdarzeń np. ślubu lub pojawienia się dziecka, mogą od nas odejść i z tego grona zostaje przy nas dwóch lub trzech. Przeprowadzono wiele badań dotyczących tego, jak ich obecność na nas wpływa.  

W jednym z nich wzięło udział blisko 300 tys. uczestników pochodzących z 90 krajów na świecie w wieku 15-99 lat. Okazało się, że ci, którzy wysoko cenili sobie kontakty z przyjaciółmi, byli szczęśliwsi i zdrowsi. Co ciekawsze, poziom zadowolenia z życia rósł z wiekiem. Dlatego warto otaczać się dobrymi ludźmi w każdym wieku i cieszyć się każdym dniem.

fot. iStock/ svetikd

fot. iStock/ svetikd

Pozytywny wpływ dobrych relacji z przyjaciółmi potwierdziły także inne dane. Ponad 308 tys. uczestników wzięło udział w badaniach, z których wynika, że ci, których łączą silne więzi z osobami niespokrewnionymi, zwiększyły swoje szanse przeżycia o 50 proc.

Dlaczego obcy ludzie lepiej wpływają na nas niż rodzina? Bo dobieramy ich sobie według własnych upodobań i tego, czego oczekujemy od relacji. Do nich mamy więcej śmiałości i możemy być szczerzy w tych relacjach. W przeciwieństwie do rodziny, którą musimy tolerować i znosić na spotkaniach rodzinnych. I nie zawsze możemy powiedzieć to, co sądzimy o ich wyborach, decyzjach i zachowaniu.


 

Źródło: theguardian.com


Zobacz także

5 znaków zodiaku, które są mężczyznami-dzieciuchami. Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii

Lekarz zbagatelizował jej objawy, dziś 24-latka przestrzega inne kobiety

Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz, pokazałam go z daleka przyjaciółce a potem siedziałyśmy wzdychając