Związek

Które znaki zodiaku zdradzają najczęściej? Jest ich aż pięć

Redakcja
Redakcja
13 sierpnia 2018
Fot. iStock/Marco_Piunti
 

Na pytanie, kto zdradza, ostatnio usłyszałam odpowiedź, że wszyscy. Na szczęście nie jest to prawda. Co niektórzy próbują się pokusić o zdefiniowanie wspólnego mianownika dla zdradzających, ale to nigdy nie jest łatwe, bo wiadomo, że wszyscy się różnimy – temperamentem, osobowością. Astrologia ma w tym względzie także coś powiedzenia. 

 5 znaków zodiaku, które najczęściej w związkach zdradzają

Rak 

Rak jest pełen emocji, zawsze bardzo zaangażowany we wszystkie aspekty swojego życia. Jednakże, chociaż są jednymi z najbardziej lojalnych dla swojej rodziny i przyjaciół znaków, w ich związkach sytuacja może być nieco inna. Jeśli Rak nie otrzymuje takiego wsparcia emocjonalnego od partnera, jaki on sam daje, niewierność może przejąć nad nim kontrolę i spowodować, że będą zdradzał.

Ryby

Świat, w którym żyją Ryby, często pełen jest fantazji. Biorąc pod uwagę ich ogromny apetyt na seks i największą ze wszystkich znaków chęć do namiętnych i romantycznych spotkań, Ryby mogą chcieć urzeczywistnić swoje fantazje, a wtedy zdrada stanie się faktem.

Lew

Jeśli w związku Lew nie znajduje się w centrum uwagi, z pewnością zrobi wszystko, by tę uwagę zapewnić sobie gdzie indziej. Kiedy czuje się  nieszczęśliwy i ograniczony przez partnera, znajdzie kogoś, kto połechce jego ego zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.

Wodnik

Dla Wodnika najważniejsze jest doświadczanie nowych rzeczy. Dlatego dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że ma on tendencję do błądzenia, zwłaszcza, gdy jest w związku monogamicznym.
Chociaż zdradzając będzie miał wyrzuty sumienia, to jednak ta ekscytacja „nowością” sytuacji wygra walkę między głową a rozumem. Jest jednak sposób na Wodnika. Jeśli nie chcesz, by zdradzał, staraj się, by wasz związek był zawsze podsycany nowymi, bogatymi i inspirującymi doświadczeniami.

Koziorożec

Kiedy Koziorożec jest w związku z kimś, kto docenia jego ciężką pracę, to mało prawdopodobne, aby był niewierny. Jeśli jednak te potrzeby nie zostają zaspokojone, szybko się zniechęcają, są niezadowoleni i w efekcie zdradzają. To jedne z najjbardziej lojalnych znaków zodiaku, ale biorąc pod uwagę okoliczności, mogą szybko wylądować w łóżku z kimś, kto doceni wszystko to, co mają do zaoferowania.

I co wy na to? Można te teorie potraktować z przymrużeniem oka, w końcu to „tylko” horoskop. Ciekawe jednak, jakie są wasze doświadczenia…


źródło: Peacquaters


Związek

Co zrobić, kiedy on chce się rozstać, a ty pragniesz, by ta relacja trwała dalej. Nie pozwól złamać sobie serca

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 sierpnia 2018
Fot. iStock / NKS_Imagery
 

Powody, dla których się zakochujemy, są tak różne, że nie sposób poznać i opisać je wszystkie. Tak samo jest z rozstaniami, czasem nie da się ich w pełni zrozumieć ani wyjaśnić. Szczególnie trudno jest wtedy, gdy jedno z partnerów chce zakończyć związek, a drugie – nie. Jeśli jesteś po tej drugiej stronie, twój partner chce odejść, a ty pragniesz, by ta relacja trwała, nie wpadaj w panikę i nie rozpaczaj. Nie działaj pod wpływem emocji, nie daj się ponieść impulsom. Do miłości nikogo nie zmusisz i nie zatrzymasz go na siłę.

Musisz być świadoma sytuacji. Musisz przyjrzeć się powodom, które skłoniły drugą osobę do podjęcia tej decyzji.

Czy ten związek naprawdę się kończy?

Trwałe, stabilne relacje nie kończą się w jedną noc. Może zignorowałaś jakieś problemy w waszym związku, nieświadomie odepchnęłaś je na bok? Jeśli oboje byliście tak samo zaangażowani, warto podjąć próbę ratowania tej miłości. Jeśli twój partner oddalił się od ciebie emocjonalnie i nic nie wskazuje na to, by miał ochotę „wrócić”, lepiej nie marnować czasu. Żeby wiedzieć, na jakim etapie znajduje się relacja warto zrozumieć, że kiedy związek się kończy, szczególnie przejawia się to w jego głównych, trzech aspektach. Są nimi:

Kompromis:

Obejmuje on czas, zainteresowanie, słuchanie i dostępność. Jeśli każde z was żyje „swoim życiem”, albo życie drugiego nie wzbudza zainteresowania, jest to znak, który dowodzi, że związek się kończy.

Intymność:

Odnosi się do zaufania, komunikacji i wzajemnej akceptacji. Czy żaden z tych elementów nie zawodzi w waszej relacji?

Namiętność:

Oznacza zdrową seksualność, satysfakcjonującą dla obu partnerów. Obejmuje to także fizyczne okazywanie uczuć. Gdy jej brak, związek przechodzi poważny kryzys.

Jeśli spojrzysz na związek z dystansem i zdasz sobie sprawę, że trudności występują we wszystkich trzech aspektach , najlepszą opcją jest uznanie, że wszystko się skończyło.

Gdy tylko jeden z dwóch partnerów chce zakończyć związek

Czasami, chociaż miłość trwa i szukamy sposobów, aby ze sobą rozmawiać, druga osoba już podjęła decyzję. Nie możesz nic zrobić.

Powinnaś odpuścić, nawet jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć jego powodów lub jesteś pewna, że się myli. Nie można wymusić trwałości związku. W tym momencie czas się pożegnać. Nie myśl o tym, co stanie się za tydzień, rok, dwa lata. Koncentruj się na teraźniejszości. Czas skupić się tylko na sobie. Nie czuj się winna, nie przewiduj przyszłości, nie podejmuj decyzji. Po prostu zadbaj o siebie i rób rzeczy, które lubisz. Miłość powróci do twojego życia.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Związek

30 różnic pomiędzy miłością a uzależnieniem od partnera

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 sierpnia 2018
Nikt nie ma prawa wtrącać się w twoje małżeństwo. Nawet rodzice
Fot. iStock / Klubovy

Wydaje ci się, że kochasz go tak mocno, że nie potrafiłabyś bez niego żyć? Zatrzymaj się na chwilę, oprzytomniej. Relacje oparte na uzależnieniu od miłości mogą być odurzające. Z biegiem czasu jednak przeradzają się w prawdziwe dramaty, są coraz trudniejsze do utrzymania i sprawiają, że emocjonalne koszty rosną w zastraszającym tempie. Po obu stronach.

Zarówno miłość, jak i uzależnienie od miłości mogą być ekscytujące, mogą zmienić twoje życie. Początkowa faza romantycznej miłości, zarówno w „zdrowych” jak i złych związkach, może wywoływać radość i zmiany nastrojów, reakcje neurobiologiczne podobne do tych wywołanych przez narkotyki. Istnieją jednak wyraźne oznaki, które pomagają odróżnić uzależnienie od miłości od prawdziwej miłości. Przeczytaj, przemyśl, a jeśli trzeba, podejmij decyzję o wprowadzeniu koniecznych zmian.

30 różnic pomiędzy miłością a uzależnieniem od partnera

 • Związek jest oparty na potrzebie

Związek opiera się na naturalnym pożądaniu

 • Związek opiera się na uczuciu, że bez partnera jesteś „niekompletna”

Związek opiera się na poczuciu, że jesteś „wystarczająca” niezależnie od tego, czy będziecie razem

 •  Twój związek opiera się na twoim dążeniu do tego, by druga osoba stała się taka, jaka chcesz

Twój związek opiera się na akceptacji tego, kim jest ta druga osoba

 • Chemia jest najważniejszym priorytetem na początku

Chemia jest jednym z kilku priorytetów

 • Twoje życie staje się „uwiązane”, uwarunkowane tą relacją

Relacja zwiększa twoją chęć do osiągania indywidualnych celów

 • Zakochujesz się w uczuciu miłości

Zakochujesz się w  danej osobie,  w tym, jaka ona jest

 • Próbujesz w związku kogoś ratować lub chcesz być uratowaną

Pragniesz związku pomiędzy równymi sobie osobami, na równych zasadach

 • Nie ustanawiasz zdrowych granic

Nalegasz na zdrowe granice

 • Szukasz na zewnątrz kogoś innego, aby naprawić, wypełnić lub uzupełnić pustkę w tej relacji

Twoja miłość płynie z wnętrza, jej bazą jest poczucie wystarczalności

 • Możesz mieć zawsze gdzieś „obok” jedną lub więcej osób na wypadek, gdyby bieżący związek się zakończył

Skupiasz się na tej relacji nie myśląc o tym, z kim mogłabyś być, gdyby ten związek się zakończył

 • Znajdujesz zawsze emocjonalnie niedostępnych partnerów

Znajdujesz emocjonalnie dostępnych partnerów, którzy traktują cię dobrze

 • Idealizujesz drugą osobę, ale potem dewaluujesz ją w swoich własnych oczach

Masz w miarę stały pogląd na mocne i słabe strony swojego partnera

 • Możesz użyć nadmiernie uwodzicielskiego zachowania, aby przyciągnąć lub utrzymać partnera

Twoje życie seksualne jest wyrazem autentycznego związku z partnerem

 • Ukrywasz lub ignorujesz pewny aspekty waszej osobowości, jeśli obawiasz się, że mogą one zagrozić tej relacji

Akceptujesz nawet te aspekty osobowości swojego partnera, których nie lubisz, i dążysz do świadomości i przejrzystości w              waszym związku

 • Masz fantazje lub obsesyjne myślisz o związku, co pomaga uniknąć uczucia pustki

Twój partner jest obecny w twoich myślach

 • Używasz uczucia lub seksu jak narkotyku, wykorzystujesz je aby czuć się dobrze i uniknąć złych uczuć

Widzisz okazywanie uczuć i seks jako wyraz swojej miłości

 • Lekceważysz swoje potrzeby ze strachu przed tym, że on od ciebie odejdzie

Zajmujesz się zarówno swoimi potrzebami, jak i potrzebami twojego partnera, wiedząc, że oba te warunki muszą być spełnione w zdrowym związku

 • Ignorujesz lub tolerujesz zachowanie dysfunkcyjne, utratę poczucia własnej wartości i zachowania samosabotujące, aby uniknąć rozstania

Wiesz, że zdrowe relacje mogą być trudne lub bolesne i wiążą się z kompromisem, ale nie obejmują samosabotażu lub ryzykownych zachowań

 • Bombardujesz swojego partnera zabiegami o uczucia i uwagę, aby zrekompensować brak miłości, którego doświadczyłeś w dzieciństwie

Oferujesz i otrzymujesz miłość nie jako rekompensatę za to, czego nie dostałeś wcześniej w życiu, lecz jako wyraz swojego zdrowia emocjonalnego

 • Zaniedbujesz obowiązki życiowe, by realizować marzenia o związkach

Integrujesz swoje relacje z innymi obowiązkami w zdrowej równowadze

 • Zbyt szybko wchodzisz w relację, próbując natychmiast czuć się wyjątkowo blisko

 Budujesz relację, która pogłębia się z czasem

 • Szukasz związku lub partnera, aby poczuć się wartościowa

Twój związek jest wyrazem uczucia wystarczalności

 • Tolerujesz nadmierne zaburzenia, chaos lub ból w związkach z obawy przed samotnością

Nie tolerujesz nadmiernej dysfunkcji, chaosu lub bólu w związku

 • Nie zwracasz uwagi na znaki ostrzegawcze i czerwone flagi z obawy przed rozczarowaniem

 Jesteś w stanie zauważyć, że relacja staje się dla ciebie niebezpieczna

 • Często czujesz się zazdrosna, zaborcza

Możesz czasami być zazdrosna

 • Wierzysz, że możesz być szczęśliwy tylko wtedy, jeśli znajdziesz właściwą osobę

Bierzesz odpowiedzialność za dążenie do szczęścia bez względu na to, czy jesteś w związku czy nie

 • Rzadko bywasz singielką

Uważasz, że lepiej jest być singlem niż związać się z  nieodpowiednim partnerem

 • Często zakochujesz się zbyt szybko i często zmieniasz partnerów

Twoja miłość może rozwijać się szybko lub powoli, ale nie kapryśnie

 • Unikasz oceniania czy twój partner „sprawdzi się” w trwałym związku

Patrzysz głęboko i myślisz długoterminowo, wiedząc, że zasługujesz na zdrowy, trwały związek

 • Czujesz, że twoje życie nie byłoby warte życia bez partnera

Doceniasz i cieszysz się z wielu aspektów twojego życia


Na podstawie: psychcentral.com


Zobacz także

Seksowny nieznajomy, strój pielęgniarki i szybki numerek w plenerze. Przestań się wstydzić, życie jest za krótkie!

Jak osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

„Krążył jak sęp. Pierwszą rzeczą, jaką musiałam zrobić po powrocie do domu było… ściągnięcie majtek”