Seks Związek

Jakie kobiety najczęściej maja orgazm? Wyniki badań uderzają w facetów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/Oleg_Ermak
 

Na słowo orgazm mało kto się dzisiaj czerwieni. Kobiety mają świadomość, że prawo do przyjemności czerpanej z seksu powinno być dla nich czymś zupełnie naturalnym. Teraz raczej trudno się przyznać, że orgazmu nie mamy, bo jak to możliwe? Przecież wszystkiego można się nauczyć, wszystko wypracować.

Przeprowadzone przez naukowców badania na 52 tysiącach osób różnej płci i różnej orientacji seksualnej pokazują jednak, że najmniej orgazmów mają kobiety heteroseksualne. Zaledwie 65% mówi o osiągnięciu satysfakcji podczas seksu, przy czym mężczyźni heteroseksualni aż w 95% deklarują, że zwykle lub zawsze mają orgazm.

89% homoseksualistów i 88% mężczyzn biseksualnych osiągają orgazm podczas seksu. To co przykuwa uwagę, to fakt, że kobiety bez względu na orientację rzadziej mają orgazm niż mężczyźni.

Największą przyjemność z seksu związaną ze szczytowaniem deklarują lesbijki – aż 86% mówi, że zwykle lub zawsze ma orgazm. Kobiety biseksualne w 66% deklarują osiągają pełne zadowolenie z seksu.

Naukowcy uważają, że te rozbieżności wynikają z czynników społeczno-kulturowych i ewolucyjnych. Ponadto uważa się, że lesbijki częściej osiągają orgazm od kobiet heteroseksualnych, ponieważ lepiej rozumieją anatomię kobiety jak i stymulację łechtaczkową. Przekuwają to na jeszcze jeden wniosek – fakt, że lesbijki są zdolne do orgazmu, świadczy o tym, że kobiety heteroseksualne także mogą orgazm osiągnąć. Podpowiadają, jak zadbać o lepszy seks dając kilka wskazówek:

– więcej seksu oralnego

– mówienie o tym, czego oczekujemy w łóżku

– chwalenie partnera za to, co robi podczas seksu

– podgrzewanie atmosfery pikantnymi wiadomościami w ciągu dnia

– próbowanie nowych pozycji

– stymulacja analna

Według autorów badania: „Kobiety częściej osiągną orgazm, jeśli ich ostatnie spotkanie seksualne oprócz samego stosunku pochwowego obejmowało głębokie pocałunki, ręczną stymulację narządów płciowych i / lub seks oralny.”


źródło: Independent

 


Seks Związek

Zdradził, czy nie zdradził? Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla twojego związku

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Zdradził, czy nie zdradził? Przecież „do niczego nie doszło”. Przecież ona tylko flirtowała. Nie odeszłaby od niego… W miłości i seksie pozwalamy sobie dziś na coraz więcej. Przekraczamy granice, nie bacząc na emocje i uczucia najbliższych. Coraz bardziej pociąga nas ryzyko, coraz mniej jesteśmy lojalni, uczciwi wobec partnera i związku. Niewierność emocjonalna, jak wykazują badania, potrafi relacji wyrządzić więcej krzywdy niż zdrada fizyczna. Jest też o tyle bardziej niebezpieczna, że czasem bardzo trudno ją zidentyfikować zawczasu, a granica przesuwa się niebezpiecznie. Emocjonalny romans boli i kosztuje zaufanie, czyli to, na czym opiera się dobry związek.

Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla par?

Jeśli jedno z partnerów jest zbyt blisko swojego przyjaciela przeciwnej płci

Zwłaszcza jeśli ów przyjaciel czy przyjaciółka jest szczególnie atrakcyjną osobą. Oczywiście, to nie jest jego, czy jej wina. Jednak jeśli istnieje naprawdę spora bliskość między takim przyjacielem a jednym z partnerów, druga strona relacji zazwyczaj czuje się niepewnie, a to prędzej czy później w znaczący sposób odbije się negatywnie na związku.

Jeśli jedno z partnerów flirtuje w „realu” lub w świecie wirtualnym

Wirtualne relacje z wieloma różnymi osobami naraz są łatwiejsze do utrzymania niż te, które mamy w rzeczywistości. Internet jest idealnym miejscem, by się emocjonalnie zaangażować w romans z nieznajomym. No i… nikt się nie dowie. Flirt „w realu”, dodatkowo w obecności partnera to już jawny wyraz braku szacunku dla niego i jego uczuć.

Jedno z partnerów obmawia drugiego z kimś innym

Jasne, że możesz rozmawiać o twoim związku z twoimi przyjaciółmi lub rodziną, to jest w porządku. To, co nie jest w porządku, to ciągłe narzekanie na twojego partnera i uskarżanie się, bez próby rozwiązania waszych problemów w pierwszej kolejności z nim, z osobą, której to dotyczy w takim samym stopniu co ciebie.

Tego typu podejście może być katastrofalne dla drugiej osoby, gdy tylko zda sobie sprawę z tego, że potajemnie zwierzałeś się „osobom trzecim”. Poczuje się ona zdradzona. I słusznie.

Jedno z partnerów „przekracza granicę” poznając kogoś nowego

Niewierność emocjonalna jest równie niebezpieczna jak zdrada fizyczna, ponieważ jest bardzo intensywnym doświadczeniem, choć „niewidzialnym”. Oczywiście, możesz kochać swojego partnera, ale gdy niektóre z twoich reakcji czy zachowań nie mieszczą się wgraniach lojalności, ryzykujesz utratą kogoś ważnego w swoim życiu.

Jeśli potrzebujesz kogoś nowego, aby wypełnić pustkę, w swoim związku, wkraczasz na terytorium emocjonalnej niewierności. I to może być najbardziej bolesna forma oszustwa dla twojego partnera.

Jedno z partnerów ma „sekretnego” przyjaciela

Może uważasz, że twój przyjaciel może zagrozić twojemu związkowi i nie chcesz, by partner o nim wiedział. Ta sytuacja jest niedopuszczalna, jeśli chcesz stworzyć dobry związek oparty na wzajemnym zaufaniu, lojalności i uczciwości. Nie możesz powiedzieć partnerowi, że jest ktoś inny, kto jest dla ciebie ważny, z kim dobrze się czujesz? Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Skąd biorą się twoje obawy?  Co jest prawdziwym źródłem lęku?

Jedno z partnerów zataja przed drugim swoją sytuację materialną

Zgodnie z wynikami badań ponad 60% mężczyzn i kobiet uważa, że „​​niewierność finansowa” jest tak samo godna potępienia jak fizyczna. Co więcej, jedna trzecia badanych uważa, że ​​niewierność finansowa może prowadzić do niewierności seksualnej. Raz utracone zaufanie prowadzi do rozpadu związku.


Na podstawie: relrules.com


Seks Związek

11 sygnałów świadczących o tym, że twój partner cię wykorzystuje i nawet o tym nie wiesz

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/MStudioImages

 To, czego wszyscy szukamy w związku, to uczciwość. Relacja oparta na szczerości i zaufaniu ma o wiele większą szansę przetrwać i stać się czymś naprawdę korzystnym dla obu stron. Komunikacja, chęć zrozumienia siebie nawzajem, troska… Wszystko to powoduje, że czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Kiedy jedna ze stron decyduje się na związek tylko po to, by czerpać z niego jakieś korzyści, relacja jest z góry skazana na niepowodzenia, choć oczywiście, może trwać, zanim osoba wykorzystywana zorientuje się, że padła ofiarą emocjonalnego oszusta.

Skąd wiedzieć, że twój partner cię wykorzystuje? Jest kilka sygnałów ostrzegawczych, na które koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę. Miej się na baczności, jeśli on:

1. Nie chce się zaangażować

Nie lubi rozmawiać o przyszłości, choć jesteście w związku już jakiś czas. Wykorzystuje to, że jesteście razem, ale nie dba o to, być czuła się komfortowo i pewnie.

2. Twoi znajomi nie mają do niego zaufania

Czasami najlepszą perspektywą jest ta, która pochodzi z zewnątrz. Twoja irracjonalna miłość może cię nieco „oślepiać”, ale twoi przyjaciele widzą lepiej i więcej. Jeśli mówią ci, że on wcale nie jest dla ciebie taki dobry, jak ci się zdaje, może powinnaś posłuchać ich rad.

3. Jest samolubny w sypialni

Nie obchodzi go, czy ta sfera życia przynosi ci satysfakcję. Nigdy nie pyta cię o to, co lubisz lub co czujesz, dąży jedynie do zaspokojenia swojej przyjemności.

4. Nie przedstawia ci swoich przyjaciół ani członków rodziny

Być może nie jesteś ważną częścią jego życia. Gdyby naprawdę cię cenił i doceniał ten związek, nie miałby problemu z przedstawieniem ciebie swoim przyjaciołom i rodzinie. Chciałby, żebyście się poznali.

5. Okazuje uczucia zależnie od twojej sytuacji materialnej

Dziwne „interesy”, pożyczanie pieniędzy, „naciąganie” na drogie zakupy… to jest zawsze powód do niepokoju. Jeśli w którymś momencie zaczniesz mieć problemy finansowe, on będzie pierwszym, który zakończy tę relację.

6. Zawsze prosi cię o jakieś przysługi

Traktuje cię tak, jakbyś był jego „nianią”. Prosi cię, abyś zrobiła dla niego to i to, skoro go kochasz.

7. Nie myśli o tym, jak się czujesz

Nie dba o reperkusje swojego działania. Po prostu robi, co chce, bez względu na to, jak się z tym poczujesz.  Wszystko, na czym mu zależy, to on sam i to, co może uzyskać.

8. Nie wyraża zbyt często swojej miłości ani uczuć

Pocałunki, uściski i bliskość… Coś, co jest naturalne w normalnym związku, jest u niego wymuszone. Nic dziwnego, skoro tak naprawdę tego nie czuje.

9. Jest pełen sprzeczności

W jednej chwili jest ciepły i otwarty, za chwilę zimny i zamknięty w sobie. Zaczynasz się gubić, obwiniasz samą siebie.

10. On nigdy się przed tobą nie otwiera

Jest bardzo skryty, trudno się z nim rozmawia na bardziej osobiste tematy. W rezultacie nie wiesz o nim zbyt wiele.

11. Kontaktuje się z tobą tylko wtedy, gdy czegoś chce

Sposób w jaki komunikuje się z tobą zależy wyłącznie od tego, co możesz mu zaoferować. Jeśli cię nie potrzebuje, znika. Dziwny związek, prawda?


Na podstawie: relrules.com

 


Zobacz także

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku: „Chorował na żylaki przełyku. Nie chciał transplantacji wątroby, bo musiałby przestać pić”

Zastanawiasz się czy od niego odejść? Najpierw odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań

Zastanawiasz się czy od niego odejść? Najpierw odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań

Co zabija związek na raty. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy