Go to content

Czego nie należy robić, kiedy kończy się związek. Nigdy nie błagaj, by został

Kiedy zakochasz się z wzajemnością i kochasz swojego partnera całym sercem, wszystko wydaje się idealne. Z czasem rzeczywistość przejmuje kontrolę i widzisz prawdę o niej. Bywa, że bardzo rozczarowującą. Jeśli dochodzi do rozstania, emocje są tak silne, że potrafimy narobić naprawdę sporych głupstw. Są jednak takie rzeczy, których zdecydowanie powinniśmy unikać.

Kiedy kończy się związek…

Nie błagaj o miłość

To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Nie błagaj swojego partnera, by wrócił, to pokazuje, że jesteś słaba i podatna na zranienie. Później prawdopodobnie będziesz tego żałować i „znienawidzisz się” za to. Gdyby naprawdę chciał, wróciłby. Twoje błagania nic nie zmienią, nie wpłyną na jego decyzje.

Nie izoluj się

Nie bądź samotnikiem. Spotykaj się z przyjaciółmi, ciesz się imprezami, chodź do klubów, uprawiaj ulubiony sport, oddaj się swojemu hobby i spędzaj czas z rodziną. Te rzeczy pomogą ci odzyskać szczęście i poczucie równowagi. Zmień perspektywę: teraz jesteś wolny i samotny. Pozwól swojemu byłemu partnerowi zobaczyć cię szczęśliwą.

Nie walcz ze swoimi emocjami

Możesz być emocjonalnie rozbita i naturalne jest, że odczuwasz smutek. Smutek jest w porządku. Możesz nosić w sobie różne, mieszane emocje, takie jak gniew, frustracja, żal, strach, dezorientacja lub ulga. Zidentyfikuj swoje uczucia i postępuj mądrze, tłumienie emocji tylko przedłuży proces żałoby. Wypłacz się „raz, a dobrze”.  Skoro nie można ciągle śmiać się z tego samego żartu, po co wciąż płakać z powodu jednego zmartwienia?

Nie staraj się być jego przyjaciółką

Często mówi się, że były partner nie powinien być twoim przyjacielem, z wyjątkiem nadzwyczajnych przypadków. Kiedy wciąż jesteście blisko i dowiadujesz się, że twój były partner umawia się z kimś innym, może to być dla ciebie frustrujące. Przyjmij, że jest to zamknięty rozdział waszego życia, zacznij od nowa i spraw, by było warto ;).

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/nd3000

1/1 Nigdy nie błagaj, by został

Nie dzwoń w kółko

Dzwonienie, pisanie SMS-ów, wysyłanie e-maili i odwiedzanie byłego partnera wygląda trochę na desperacką próbę odzyskania go. Takie zachowanie zazwyczaj powoduje, że strona „atakowana” zamyka się w sobie i jeszcze bardziej próbuje się od ciebie odciąć.

Nie poświęcaj swoich standardów

Nie rezygnuj z tego, co masz, nie zmieniaj swojego życia o 180 stopni, nie wyrzucaj do kosza telefonów i adresów waszych wspólnych znajomych. I nie spiesz się z kolejnym związkiem, aby tylko pokazać „byłemu”, że możesz być szczęśliwa z kimś innym. To zdecydowanie zła motywacja do znalezienia nowej miłości. Upewnij się, że następna osoba, z którą będziesz, będzie kimś wartościowym.

Nie trzymaj pamiątek…

… jeśli patrzenie na nie sprawia ci ból. Znasz przecież powiedzenie „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Jeśli wspomnienia są dla ciebie wciąż wyjątkowo bolesne, zawiń te drobiazgi w w kolorowy papier i wyrzuć. To będzie miało dla ciebie symboliczne, oczyszczające znaczenie. A poza tym stworzysz sobie przestrzeń, otworzysz swój świat na coś nowego. Ale niekoniecznie na nowy związek.

Rozstanie rzadko kiedy przebiega bez emocji, zwłaszcza jeśli kochaliśmy bardzo i wiązaliśmy z tą relacją spore nadzieje. Rozstając się, nie zapominajmy jednak o nas samych, o naszym komforcie psychicznym i stwórzmy sobie odpowiednie warunki, by sobie z tą trudną sytuacją dobrze poradzić. Potem będzie już tylko lepiej.

 


Na podstawie: usefulgen.com