Go to content

Co robić, kiedy jesteś w związku, ale podoba ci się ktoś inny?

Co robić, kiedy jesteś w związku, ale podoba ci się ktoś inny?
Fot. istock/Mixmike

Nie ma znaczenia, jak długo jesteś w związku, jak bardzo jesteś dojrzała, jak mocno kochasz. Zdarza się, że będąc nawet w bardzo bliskiej, dobrej i szczęśliwej relacji z ukochaną osobą czujemy pociąg do kogoś innego. Co z tym zrobić? Czy w ogóle coś robić?

Co robić, kiedy jesteś w związku, ale podoba ci się ktoś inny?

Kiedy to „przyciąganie” jest czymś naturalnym i nieszkodliwym, a kiedy świadczy o „czymś więcej”? Jeśli znalazłaś się w sytuacji, w której zaczynasz się nad tym zastanawiać, zadaj sobie kilka, poniższych pytań.

Czy jestem szczęśliwa w moim związku?

Tak: Spokojnie. To „przyciąganie”, które czujesz do kogoś innego niż twój partner jest tylko nowym doświadczeniem. Nie musisz podejmować żadnych działań, wyolbrzymiać go, ani się go obawiać. Wystarczy, że jeszcze więcej uwagi i miłosnej energii poświęcisz swojemu związkowi.

Nie: To, że „czujesz miętę” do innego mężczyzny może oznaczać, że twoje uczucia się zmieniają. Pomyśl o tym, dlaczego nie jesteś szczęśliwa. Czy nadal chcesz być ze swoim partnerem? Jeśli tak, staraj się pracować nad tymi aspektami twojego związku, które sprawiają, że nie odczuwasz już satysfakcji z tej relacji. Jeśli nie, zastanów się, czy jesteś gotowa, by ją zerwać.

Czy jestem seksualnie spełniona w moim związku?

Tak: Jeśli masz dobry seks, ale nadal pociągają cię inni mężczyźni, prawdopodobnie brak ci lepszego porozumienia z partnerem na płaszczyźnie emocjonalnej lub intelektualnej. Staraj się pielęgnować waszą bliskość poprzez odnajdywanie wspólnych zainteresowań i doświadczeń „z poza sypialni”.

Nie: Jeśli oglądasz się za kimś innym, ponieważ myślisz, że ta osoba dałaby ci spełnienie w łóżku, pamiętaj – nie ma gwarancji, że tak właśnie będzie. Jeśli twój obecny związek jest dobry (z wyjątkiem seksu) staraj się pracować nad tym właśnie aspektem waszej relacji. Jeśli postępów nie widać, a wasze upodobania są nie do pogodzenia, zastanów się, czy kiedykolwiek będziecie w stanie odczuwać zadowolenie z tej sfery wspólnego życia. Seks jest częścią zdrowego, szczęśliwego związku, każdy z nas zasługuje na partnera, który da mu poczucie spełnienia).

Czy to zauroczenie jest warte tego, by ryzykować mój związek?

Tak: Najpierw zakończ aktualny związek. Nie kłam, nie oszukuj. Bądź szczera.

Nie: Uważasz, że nie warto ryzykować, a mimo to nadal zmagasz się z pokusą „czegoś nowego, podniecającego, innego”. Pamiętaj, że w większości wypadków mamy zdolność do idealizowania tego, czego nie znamy, a co wydaje nam się atrakcyjne. Ten facet z całą pewnością był już w jakimś związku, być może tak jak twój ukochany chodzi po domu w gaciach i najbardziej stara się tylko przez pierwsze kilka miesięcy znajomości.


Źródło: www.care2.com