Go to content

Co nas kręci w starszych, no dobra – dojrzałych facetach?

Co nas kręci w starszych, no dobra - dojrzałych facetach?
Fot. iStock / gradyreese

Tak wiem, na pytanie, czemu lubimy spotykać się ze starszymi facetami zaraz padnie – po pierwsze dla kasy, po drugie, a kto lubi?

Ale przychodzi taki moment, kiedy choćby część z nas zaczynają kręcić starsi faceci, a młodsi wzbudzają tylko pobłażliwy uśmiech. Wśród przyjaciółek mamy takie powiedzenie „szpak”. Przyplątało się kiedyś podczas babskiego wyjazdu i odkleić się nie chce. Bo „szpak” to ów starszy ciut pan, za którym nie sposób się nie obrócić. I nie mówię, że ma on być od razu 15 czy 20 lat starszy, ale już tak z dziesięć… I przystojny, i lekko szpakowaty… No więc ja należę do tej grupy kobiet, której podobają się starsi panowie. Są tacy, którzy miewają w sobie jakiś taki magnetyzm, któremu naprawdę trudno się oprzeć.

I kiedy ostatnio znowu rozpoczęłyśmy dyskusję o „szpakach” zaczęłyśmy zastanawiać się, co jest takiego w starszych facetach, że ich lubimy, że się nam podobają, i pociągają. Nie, żebyśmy od razu wskakiwały któremuś do łóżka, ale tak po prostu, po ludzku, czyli babsku.

Co nas kręci w starszych facetach?

Stabilizacja

Bo on już właściwie wszystko ma. Dom, samochód, pracę. Niczego już nie musi się dorabiać, w jego życiu więcej jest tego co pewne, niż tego co być może osiągalne.

Inteligencja

Jakoś wcześniej o tym nie myślimy, ale z wiekiem… Która by nie podpisała się pod stwierdzeniem, że jest w stanie zakochać się w mózgu faceta? A im starszy (choć tak wiem, to nie zawsze idzie w parze), tym bardziej doświadczony, lepiej zorientowany, znający swoje pasje, mający zainteresowania, o których tak pięknie potrafi mówić… Prawda? A dla nas kompan do rozmowy jest jak skarb.

Dystans do siebie

Nie obraża się, nie strzela focha, przyjmuje krytykę lekko i potrafi śmiać się z siebie. To naprawdę wielkie i z wiekiem doceniane przez kobiety umiejętności. Jeśli facet ma do siebie dystans, a tym samym roztacza wokół pewność siebie – jesteśmy skazane na jego urok.

Rozwój zawodowy

Ale ma już pewną pozycję. To pokazuje na ile go stać, w jaki sposób dąży do celu, ile wymaga od siebie, a tym samym od innych. Nie będziesz zastanawiać się, czy spocznie na laurach po pierwszej wypłacie, czy będzie chciał poprawiać jakość swojego życia.

Szarmancja

I to jest cudowne, bo choć od dawna nie wierzymy w księcia z bajki, to jednak odrobina rycerskości zawsze jest mile widziana. To, że pierwszą przepuści cię w drzwiach, że otworzy drzwi od auta, pomoże ściągnąć płaszcz, odsunie krzesło w restauracji. Niby nic, jakieś gesty, ale… robią różnicę…

Nie chce cię zmieniać

To już nie ten etap. On akceptuje siebie i akceptuje innych. Jeśli spotyka się z tobą, dobrze czuje się w twoim towarzystwie, to dlaczego miałby ciebie zmieniać? Przecież to kompletnie bez sensu.

Seksualne doświadczenie

Zna kobiece ciało, zna też swoje możliwości. To nie nerwowy i szybki seks nastolatków. Co to, to nie. Tu wszystko jest w punkt i w swoim czasie. Nie bez przyczyny mówi się, że kobiecie największą rozkosz jest w stanie dać doświadczony mężczyzna.

Potrafi rozmawiać

Bo już wie, że komunikowanie swoich emocji jest w związku mega ważne, że rozmowa i wypracowanie kompromisów to jedyna droga, żeby się w końcu nie pozabijać, albo rozstać. Nie zawsze przychodzi mu łatwo mówienie o uczuciach, ale stara się, bo mu zależy, tak naprawdę zależy. Nie zamiata problemów pod dywan udając, że ich w ogóle nie ma.

Jest atrakcyjny

No spójrzcie na George’a Clooney’a… Może któraś z was ma inny dojrzały obiekt westchnień. Kurcze starsi faceci potrafią być cholernie atrakcyjni, bo dbają o siebie, bo są świadomi swojego ciała. W ogóle są świadomi siebie, może to jest tak pociągające?

Czujesz się przy nim młodo

Na to nie ma mocnych. Choć w rzeczywistości rzadko o tym myślimy, to jednak trzeba to przyznać… przy starszym facecie, my choćby niewiele, ale jednak czujemy się młodsze, piękniejsze, jakieś takie bardziej atrakcyjne… Skąd to się bierze?

Daje poczucie bezpieczeństwa

Jak dla mnie – to jest kluczowe, bo czego kobieta szuka w związku? Właśnie poczucia bezpieczeństwa, a dojrzały facet może jej to dać. Bo on to, co chciał osiągnąć, to osiągnął, ma swoją niezachwianą pozycję, wie na co go stać, a na co nie. I bywa bardzo opiekuńczy wobec kobiety…

Eh… A z drugiej strony, jeśli by tak rozejrzeć w wokół siebie, to czy przypadkiem nie mamy tuż obok dojrzałego faceta po 40-tce, z którym trochę już lat spędziłyśmy i który staje się takim dojrzałym mężczyzną i rozkochuje nas w sobie na nowo? Lepiej tej okazji nie przegapić 😉

P.S. Tak wiem, teraz czas na tekst o tym, czy możliwy jest związek z młodszym facetem? No właśnie… Jest?