Związek

Jak być lepszym mężem? Krótki poradnik dla panów

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
21 lutego 2018
Fot. iStock/Eva-Katalin
Następny

„Mężczyzna zapytał Boga: dlaczego wszystkie dziewczyny są takie cudowne i kochane, a żony takie okropne i zgorzkniałe?  Bóg mu odpowiedział: ja stworzyłem dziewczyny, a to wy tworzycie żony” – mniej więcej tak brzmiał tekst na jakimś rysunku, który kilka dni temu udostępniła moja znajoma na Facebooku. Pod zdjęciem roiło się od komentarzy kobiet. „Kwintesencja!”, „W sedno!”, „Dokładnie tak!” brzmiało większość z nich. I trudno się nie zgodzić – to, jakimi jesteśmy żonami, w dużej mierze zależy od was, drodzy panowie. Od tego, jaki macie stosunek do nas, do życia i do małżeństwa. Nie to żebym zaraz chciała całą winę zwalać na was, ale faktycznie niektórym przydałaby się chwila na refleksję. Także nie ma się co obrażać, tylko lepiej wziąć sobie kilka uwag do serca. Jeśli chcesz być lepszym mężem i mieć szczęśliwy związek, dobrze trafiłeś.

Doprecyzuj, czego chcesz od życia

Jeżeli jeszcze nie określiłeś swoich życiowych priorytetów, to najlepszy moment, żeby to zrobić. Określ też, jakie zachowanie są dla ciebie moralnie nieakceptowalne i trzymaj się tego. Łatwiej radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jeśli twardo stąpa się po ziemi i idzie wytyczonym wcześniej szlakiem. Dobrze, jeśli ty i twoja żona macie podobne priorytety i cele. A jeżeli nie, ona ma prawo o tym wiedzieć.

Poznaj siebie i ją…

…niekoniecznie od najlepszej strony. Wszyscy mamy jakieś wady. Świadomość, że one istnieją, naprawdę wiele ułatwia. Musisz pogodzić się z tym, że ani ty, ani ona nie jesteście doskonali. Dalej wszystko zależy od was – czy można przymknąć na coś oko, czy lepiej nad tym popracować.

Ucz się miłości

Sekretem udanego związku jest ciągła nauka. Ty pokazujesz jej, czym dla ciebie jest miłość, ona uczy cię swojego podejścia do sprawy. Kluczem jest otwartość na potrzeby drugiej strony. Nie można twierdzić, że moja wizja miłości i udanego związku jest jedyną słuszną. Jeśli oboje chcecie być naprawdę szczęśliwi, musicie się dotrzeć. Tylko nie zapomnijcie, że czas powoduje pewne zmiany – coś, co wypracujecie dzisiaj, może wymagać odświeżenia za kilka lat i jest to absolutnie normalne.

Naucz się mówić o emocjach

Większość z nas nie potrafi otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach. A już mężczyźni w szczególności. Jeśli chcesz skutecznie komunikować się ze swoją partnerką, musisz nauczyć się rozmawiać trochę jak kobieta. Nie chodzi o to, żeby się rozczulać nad wszystkim. Po prostu nie bądź oschły i czasem powiedz coś więcej niż tylko: „Dobrze, zrobimy jak chcesz” czy „Nie chcę o tym rozmawiać”.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Związek

„I obyś mnie w końcu znalazł, kochanie”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
21 lutego 2018
 

Kochanie, piszę do Ciebie, bo chciałbym, podziękować Ci za to, że jesteś. Każdego dnia, nie ważne czy świeci słońce, czy pada ulewny deszcz. Jesteś nawet wtedy, gdy huczą pioruny, a dobrze wiesz, jak bardzo się ich boję. Przytulasz mnie wtedy i udajemy, że świat na zewnątrz nie istnieje, że mamy tylko siebie. Na zawsze.

Uwielbiam, gdy wstajesz wcześniej i robisz mi kawę, choć wypijam ją, gdy całkiem już ostygnie. Lubię, gdy w niedziele przygotowujesz dla mnie śniadanie, nic wymyślnego, przecież wiesz, że uwielbiam nawet kanapki z serem- byle zrobione przez Ciebie.

Razem pijemy herbatę z cytryną i rozmawiamy o wszystkim. Spierasz się ze mną, że wcale nie mam racji, gdy wpieram Ci nowe teorie wyczytane w internetach. Układasz mi świat po swojemu, stanowczo, bez miejsca na negocjacje. A ja wolę go złagodzić, poprawić Cię, że kobiety nie są brzydkie, tylko nie w twoim guście, że sąsiad nie jest głupi, tylko ma misiowy rozumek a ludzie nie są źli tylko różni. Przecież wiesz, że nie jestem taka uparta, tylko lubię się z Tobą drażnić.

Kocham Twoje poczucie humoru, gdy potrafimy się śmiać z każdej małej głupoty, gdy potrafisz odczytać moje aluzje i śmiejesz się, gdy udaję dziecięcym głosem, że to niechcąco, nic się nie stało i o co ci chodzi.

Wiem, że bywają ciężkie chwile, gdy znów w siebie wątpię, bo nikt dotąd we mnie nie wierzył, gdy martwię się wszystkim, gdy płaczę bo jestem chora i będę już zawsze. Jesteś, choć czasem mi uciekasz do swojej samotni. Dziś już wiem, że to nie izolacja, że nauczyłeś się tak unikać konfliktów, ale to nadal mnie boli. Ta obojętność….

Czasem myślę, że kocham Cię bardziej. Że pragnę dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze, nawet wbrew Tobie. Mam w sobie tyle miłości, którą chciałabym wyjąć i dać Ci w prezencie.A nadal się boję, że ją odrzucisz. I boję się każdego dnia, że mogę Cię stracić.

Gotuję dla Ciebie wszystko, co lubisz, a ty oblizując palce prosisz o więcej. Tłumaczysz mi potem, że masz sześciopak tylko ukryty, że na wiosnę weźmiemy się za dietę i sporty, że będziemy jeździć na wycieczki rowerem, na basen, spacery. Kocham Cię misiu.

A póki co lubię zimę, za to, że mogę wieczorem przytulić się do Ciebie, obejrzeć film i pobyć razem w spokoju. Uwielbiam nasz spokój, tak mi go wcześniej brakowało, wśród tylu życiowych burz, a odkąd ty jesteś,wszystko jest jakby łatwiejsze, oczywiste i dobre.

Nawet cisza między nami nigdy nie boli. Pełno w nas muzyki, tańca, radości i śpiewów. Jest dobrze, i niech tak już zostanie.

Takiego sobie Ciebie wymarzyłam, I obyś mnie w końcu znalazł, kochanie. Czekam.

Twoja M***

Marta Iriam

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Związek

Vata, pitta lub kapha. Dieta ajurwedyjska i zalecenia dla 3 typów kształtu ciała

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2018
Następny

Ajurweda, czyli „wiedza o życiu”, to starożytny system medyczny Hindusów, oparty na medytacji, energii i naturze. Duży nacisk kładzie się tu na jedność umysłu, ciała i duszy. Według tej teorii, jeśli jeden obszar ciała jest chory, może rzutować na pozostałe. Na przykład stres odczuwany przez umysł może spowodować utratę włosów. 

Podążanie za wskazówkami ajurwedy pozwala zachować zdrową równowagę, a także zapewnia zdrowe i szczęśliwe życie. Założenia diety opierają się na zgodzie, aby jeść wszystko, ale pewnych rzeczy mniej, innych więcej. Dokładne wskazówki zależą przede wszystkim od jej typu urodzeniowego każdego z nas: vaty, pitty lub kaphy. Sprawdź, który typ ciała należy do ciebie i czym powinnaś się kierować stosując dietę.

Kolejna część artykułu na następnej stronie


 

źródło: www.womanandhome.comwww.poradnikzdrowie.pl

Zobacz także

Wychodzisz z toksycznego związku i boisz się, że nic dobrego już ciebie nie spotka? Masz prawo do szczęścia, co więcej – zasługujesz na nie

Jak jest z tą spermą? Łykać czy nie? [18+]

Co zrobić, kiedy czujesz, że zaangażowałaś się zbyt mocno w związek?