Go to content

9 rzeczy, które da ci tylko miłość. Tylko ta „prawdziwa”

Kilka zwykłych pytań, dzięki którym twój związek będzie szczęśliwy
Fot. Flickr / @diffuser / CC BY

Czy istnieje coś takiego, jak „prawdziwa” miłość? Tak. Ale na próżno szukać jej wśród ideałów. Bo słowo „prawdziwa” zobowiązuje. Bo znaczy po prostu ludzka, taka na życie, taka, jakiej szukamy, gdy zrozumiemy jak cenna jest.

I tylko takie uczucie, które wyrasta na ogromie waszej wspólnej pracy nad związkiem ma w sobie tę magię. Ma siłę tworzenia bliską cudom, może dawać bliskość i pewność, jakiej nie da nikomu żadna polisa, i przede wszystkim to stan, który sprawia, że nigdy nie przestajesz się rozwijać.

Jest kilka rzeczy, która może człowiekowi dać tylko miłość. Bo tylko ona potrafi obudzić w nas pewne cechy.

1. Głębokie wsparcie

Takie, którego nie da się zmierzyć ani sumą pożyczonych pieniędzy, ani liczbą poklepywań po ramieniu, ani butelkami wypitego wspólnie wina. Głębokie wsparcie, to niewidzialne oparcie, które przykleja się do twojej głowy i serca. A gdy stajesz przed trudną decyzją, budzisz się bez sił – ogrzewa cię nieco i przypomina: „hej, cokolwiek by się nie stało, jestem tutaj”.

2. Bycie w pełni akceptowanym

Bez żadnych warunków, nie za coś. Po prostu.

To się po prostu czuje całym sobą. To, że nie musisz się czegoś wstydzić, naginać rzeczywistość, udawać kogoś, kim nie jesteś. Dążyć do staniu, w którym zasłużysz na uczucie, wsparcie, pomoc, pochwały i bliskość. Bycie akceptowanym w związku, to moment, w którym czujesz, że jesteś fajnym człowiekiem, we właściwym miejscu.

3. Pełne zaufanie

– Ale czy jesteś pewna, że on nie spotyka się z kimś innym? – pyta przez telefon przyjaciółka, bo przecież lepiej się zabezpieczyć na każdą okoliczność. I choć niektórzy tego nie zrozumieją, ty absolutnie nie masz żadnej potrzeby kontroli. Ufasz kompletnie i takie samo zaufanie otrzymujesz.

Jesteś pewna tej miłości i tego, że ona będzie w twoim życiu.

4. Dom

To coś, o czym często marzymy – i zbyt często nie tak, jak naprawdę powinniśmy… a czy można marzyć właściwie?

Jeśli kochasz kogoś szczerą miłością, nie musisz już marzyć o domu. Twój własny, nawet ten wynajmowany, przestarzały czy chwilowy jest domem, bo…

  • to miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie,
  • to miejsce, do którego zawsze chcesz wrócić,
  • to miejsce może być gdziekolwiek, za każdym razem gdzieś indziej, byleby były w nim odpowiednie osoby.

5. Zrozumienie

Mieć u swego boku osobę, która szczerze rozumie to, co dla ciebie ważne, nawet gdy sama może być innego zdania, to prawdziwy skarb. Czy nie zdarzyło ci się czuć źle tylko dlatego,że nie znalazłeś gdzieś zrozumienia? Dobra miłość jest tym zrozumieniem.

6. Poczucie bezpieczeństwa

Nie chodzi o finansowe zabezpieczenie czy pomoc w opiece nad dziećmi. To poczucie bezpieczeństwa, które pozwala ci spokojnie zasypiać i się budzić. Baza. Filar tak potrzebny do szukania rozwiązania całej reszty problemów.

To również pewność, że nawet gdy miedzy wami coś się przestanie układać, nie usłyszysz „do widzenia, dla mnie to za dużo zachodu”.

7. Empatia

Bo gdy bardzo kochasz myślisz nie tylko dużo o obiekcie swojej miłości, zaczynasz zauważać więcej. Otwierasz szeroko oczy i uszy na świat, na swoich sąsiadów i na tę smutną dziewczynę, która jechała z tobą rano tramwajem. Miłość daje ci tak wiele dobrego, że trudno byłoby to dobra zachować tylko dla siebie.

8. Opieka

Oczywista, szczera, tak bardzo naturalna. Nawet gdy się pokłócicie, nawet, gdy dopada się zmęczenie. To oczywiste, że pomożesz, zaparzysz gorącej herbaty, pójdziesz do apteki. Tak samo, jak to, że gdy padasz z nóg, ta sama pomoc, herbata i ciepły koc czekają na ciebie.

9. Masz z kim dzielić życie

Wbrew pozorom, to bardzo ważne. Mieć komu opowiedzieć przy śniadaniu, co chciałbyś zrobić. Mieć do kogo zadzwonić, gdy nie umiesz znaleźć odpowiedzi na pytanie. Mieć do kogo się przytulić, gdy coś cię złamało i mieć z kim się śmiać, gdy spotka cię coś dobrego.


Na podstawie: lovepanky.com