Go to content

7 sygnałów, że masz emocjonalny romans z kolegą z pracy

Fot. iStock/

Wbrew pozorom, to wcale nie zdarza się rzadko. Jesteś w związku i… jesteś emocjonalnie zaangażowany w relację z kimś z pracy. Spędzacie razem całe dnie, rozmawiacie, świetnie się dogadujecie. Lepiej niż z partnerką czy partnerem w domu. W pewnym momencie zaczynają się prawdziwe problemy, szczególnie jeśli jesteś w związku małżeńskim.

Poniżej kilka sygnałów ostrzegawczych, że sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów. Warto ochłonąć i pomyśleć o tym, ile możesz stracić.

Która z tych sytuacji dotyczy ciebie?

1. Omawiasz głęboko prywatne rzeczy

Zwierzasz się koleżance lub koledze z pracy z kłopotów w twoim związku / małżeństwa, skarżysz się na nieudane życie intymne, na brak emocjonalnego wsparcia lub intymności.

2. Czujesz, że nie byłoby źle, gdyby twój partner odszedł

W twojej wyobraźni tworzysz scenariusz, w których twój partner wyrzuca cię z domu. Czujesz się z tym „bezpiecznie”, ponieważ czujesz, że gdzieś ktoś na ciebie czeka.

3. Twoja koleżanka lub kolega otwarcie z tobą flirtuje

Robi osobiste komentarze lub dopuszcza się gestów o podtekście seksualnym. A ty na nie odpowiadasz.

4. Najpierw dzielisz się wszystkim, co ważne, ze swoim kolegą, koleżanką z pracy

Kiedy w twoim życiu dzieje się coś dobrego i chcesz się tym z kimś podzielić, pierwszą osobą, której o tym powiesz, jest zazwyczaj twój współmałżonek/partner. Prawda?…

5. Jesteś bardzo opiekuńczy w stosunku do tego, z kim masz emocjonalny romans

Kiedy inni krytykują, ty natychmiast stajesz w jego obronie.  Nawet jeśli popełni poważny błąd, robisz wszystko, aby zminimalizować szkody.

 6. Stajesz się zazdrosny

Nie podoba ci się, gdy on dobrze rozumie się z innymi współpracownikami. Starasz się to kontrolować.

7. Nie uważasz tego za „oszukiwanie”

Ponieważ nie łączy was nic fizycznego, powiedziałeś sobie: „Nie oszukuję, to nie jest zdradza.” Ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że emocjonalna więź jest silniejsza niż ta z partnerem.


Na podstawie: psychcentral.com