Związek

7 sygnałów niewierności partnera. One powinny cię zaniepokoić

Redakcja
Redakcja
22 stycznia 2018
Fot. iStock/Marco_Piunti
 

Miłość bywa zaborcza i trudno sobie wyobrazić, że partnerzy bez mrugnięcia okiem zgadzają się na zdradę w związku. W tej kwestii jesteśmy egoistami i nie chcemy się dzielić z nikim najbliższą sercu osobą, więc gdy pojawia się podejrzenie niewierności, wyobraźnia szaleje. Choć chcielibyśmy mieć pewność, czasem boimy się prawdy i ignorujemy sygnały, które mogą świadczyć o problemach z wiernością. 

Powodów do zdrady może być wiele, od zwykłej nudy w związku, po wygaśnięcie uczucia. W wielu przypadkach partnerzy są tak zajęci własnymi sprawami, że nie zauważają zmian, jakie nastąpiły w drugiej osobie. A zdradzający zazwyczaj nie posypują głowy popiołem, przyznając się do grzechu, a raczej kończą relację na boku, gdy ryzyko odkrycia jej przez partnerkę jest zbyt wysokie. Lub kończą oficjalne związki, zostawiając partnerkę dla „tej drugiej’. Mając otwartą głowę, łatwiej wyłapać subtelne, niepokojące sygnały, które sugerują, że partner nie ma czystego sumienia.  Dzięki temu można albo podjąć środki naprawcze dla związku, albo rozstać się, nie marnując czasu.

7 sygnałów niewierności partnera

1. Nowy zapach lub ślady szminki

To klasyka, która wydaje się tak oczywista, że wręcz niemożliwa, żeby partner wracał do domu ze śladem innej kobiety. A jednak tak się dzieje. Najczęściej zostają ślady pudru czy szminki, włosy na ubraniu czy w samochodzie. To chyba najbardziej namacalne dowody, że coś jest na rzeczy.

2. Przesadna troska o wygląd

Jeśli facet w typie „tatuśka” z piwnym mięśniem nagle pobiegł na siłownię albo ten, któremu dotychczas wystarczyło mydło i antyperspirant sięga po inne kosmetyki, to może być podejrzane. Oczywiście nie można osądzać, że każda próba zmiany wizerunku na lepsze jest podyktowana zdradą, ale warto zadać sobie pytanie — skoro do tej pory dla ciebie tego nie chciał zrobić, to co go skłoniło do takiej zmiany?

3. Odmienne zachowanie

Nagła zmiana zachowania, nabranie szczególnych nawyków, manier, używanie innych słów, czy chęć do pokazywania się w innych miejscach, może zastanawiać. Lepiej, by to było podyktowane chęcią rozwoju osobistego i zmiany np. pracy na lepszą, niż nowej kobiety, dla której facet szczególnie się stara.

4. Wzrost pewności siebie

Gdy twój Miś Puchatek zmienia się w Don Juana i aż tryska pewnością siebie, warto się zastanowić, czy to twoja zasługa. Niestety, kochanka podbudowuje ego mężczyzny znacznie lepiej od żony. Po pierwsze, od żony facet niczego nowego o sobie się nie dowie, a po drugie, żonę ma większość jego kolegów, kochankę już nie.

5. Ciągła nieobecność

Obecność drugiej kobiety ma to do siebie, że zabiera czas, który facet powinien poświęcić tobie. Nagle zaczynają się wielogodzinne szkolenia, wypady z dawno niewidzianymi kumplami z podstawówki, czy nowe pasje, które stają się doskonałym alibi dla zdrajcy.

6. Pilnowanie haseł i dostępu do telefonu

Nie popieramy zaglądania do prywatnej korespondencji, ale nagła zmiana haseł do kont na platformach społecznościowych lub maila i wyciszanie, zabieranie ze sobą wszędzie telefonu, może wskazywać na to, że facet coś kombinuje. Tajemnice w związku nie są dobre.

7. Nagłe zainteresowanie seksem 

W przypadku, gdy twój partner nie był Casanovą w łóżku, a teraz zamienił się w demona seksu, to dobra zmiana. Ale czasem może świadczyć, że uczy się czegoś nowego, poza waszym łóżkiem. Ciesz się tym, szczególnie jeśli naprawdę nie daje ci on powodów do podejrzliwości.


 

źródło: krokdozdrowia.com


Związek

Poruszające słowa Adele na temat kobiet: „Uwielbiam je i potrzebuję ich coraz więcej”

Redakcja
Redakcja
22 stycznia 2018
By Kristopher Harris from Charlotte, NC (DSC04805) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
 

Adele nie raz podkreślała, że bardzo ważna jest dla niej sytuacja kobiet na całym świecie. Rzadko kiedy dzieli się swoją prywatnością, ale podkreśla, że chce nauczyć swojego syna przede wszystkim szacunku dla kobiet.

Podczas weekendu Adele uczestniczyła w Marszu Kobiet, które odbywało się w wielu miastach Stanów Zjednoczonych. Na swoim Instagramie artytska umieściła zdjęcie wraz z Cameron Diaz i Jennifer Lawrence, przy którym napisała:

Najbardziej wpływowymi ludźmi w moim życiu były zawsze kobiety. Moja rodzina, moje przyjaciółki, moje nauczycielki, moje koleżanki i moje idolki. Mam obsesję na punkcie wszystkich kobiet w moim życiu. Uwielbiam je i potrzebuję ich coraz więcej każdego dnia. Jestem wdzięczna za to, że jestem kobietą, nie zmienię tego dla świata. Mam nadzieję, że nie jestem jednak definiowana tylko przez moją płeć. Mam nadzieję, że jestem określona przez mój wkład dla świata, przez moją zdolność kochania i empatii. Chcę wychować mojego syna tak, żeby był dobrym człowiekiem obok dobrego człowieka, który kocha mnie za wszystko – za to kim jestem i kim nie jestem. Chcę tego, co najlepsze dla ludzi, myślę, że wszyscy tego chcemy.

Marsz Kobiet odbył się w sobotę w rocznicę objęcia władzy przez prezydenta Donalda Trumpa. Uczestniczyło w nich wiele osobistości, które nie zgadzały się na traktowanie kobiet przez obecnego prezydenta i protestowały przeciw ograniczaniu prawa dla kobiet.

Jak ten Marsz ma się do tych, które w ostatnim tygodniu odbyły się w Polsce i właściwie przeszły bez echa?


Związek

Zbyt wczesna menopauza zwiększa ryzyko chorób serca i udaru. Sugerują to badania

Redakcja
Redakcja
22 stycznia 2018
Fot. iStock/hobo_018

Menopauza przestała być traktowana jako zło największe, a postrzegana jest raczej jako kolejny etap dojrzałości. Większość kobiet przechodzi ją na przełomie czwartej i piątej dekady życia. Nie ma jednej ramy czasowej, która odpowiadałaby menopauzie wszystkich kobiet, ale bywają takie odstępstwa od normy, które naturalne nie są i niosą ze sobą pewne zagrożenia dla zdrowia. 

Trudny czas menopauzy 

Mimo że jest ona etapem naturalnym, nie należy do najprzyjemniejszego czasu w życiu. Zaczyna brakować hormonów, pojawiają się problemy z miesiączkowaniem, a niekiedy miesiączka zupełnie ustaje. Brakuje estrogenu, który chronił błony śluzowe pochwy, szyjki macicy, pęcherza czy cewki moczowej, więc dochodzi do zmniejszenia błony śluzowej. Kobiety dręczy suchość pochwy, infekcje pochwy i sromu, szyjki macicy i pęcherza moczowego, stosunki sprawiają bolesność. Pojawiają się często uderzenia gorąca, nocne poty, drażliwość, ataki płaczu, kołatanie serca, bóle głowy. O przedwczesnej menopauzie można powiedzieć, gdy wygaszenie czynności jajników następuje u kobiety przed 40 rokiem życia.

Większe ryzyko chorób serca i udaru mózgu

Przedwczesna menopauza niesie ze sobą nie tylko zmianę w postrzeganiu kobiecości, ale również zagrożenia dla zdrowia. Badania przeprowadzona przez Uniwersytet w Oksfordzie pokazują, że kobiety, które przeszły wczesną menopauzę przed ukończeniem 46. roku życia, miały podwyższone ryzyko chorób układu krążenia o 33 procent, oraz nawet o 42 procent wyższe ryzyko udaru mózgu. Wg naukowców ryzyko było równie duże, nawet jeśli kobiety stosowały hormonalną terapię zastępczą przepisaną przez lekarza, aby zapobiegać chorobom serca.

Ponadto badania wykazały, że wcześniej przebyte poronienia wiązały się z większym ryzykiem chorób serca, przy czym każde poronienie zwiększało ryzyko o 6%. Urodzenie martwego płodu wiązało się z większym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w ogóle (22%), a zwłaszcza udaru mózgu (44%). Usunięcie macicy wiązało się ze zwiększonym ryzykiem chorób układu krążenia (12%) i chorób serca (20%). Kobiety, którym usunięto jajniki, dwukrotnie częściej zapadały na choroby układu krążenia, w porównaniu do kobiet z dwoma jajnikami. Naukowcy nie potrafią jeszcze wytłumaczyć tych zależności.


 

źródło: www.telegraph.co.ukwww.medonet.pl


Zobacz także

Macron

Brigitte i Emmanuel Macron: historia miłości prezydenta Francji, który niezmiennie kocha kobietę starszą o 24 lata. Miłość wbrew wszystkiemu

Kto jest winny zdradzie? Tylko zdradzający. Ale to się wie po czterdziestce

Nie ma miłości na całe życie. Są spotkania. Spotkania z wielką miłością