Go to content

Trądzik to problem nie tylko młodych kobiet. Może pojawić się w każdym wieku. Poznaj skuteczny sposób na jego złagodzenie

trądzik
Fot. iStock / max-kegfire

Z kobiecej twarzy można wyczytać wiele: emocje — zarówno pozytywne i negatywne, jak i samopoczucie. Niestety, czasami na naszych twarzach pojawiają się niedoskonałości, które skutecznie potrafią popsuć humor i odebrać pewność siebie.

Twarz przyciąga spojrzenia

Gdy w lustrze dostrzegamy wypryski, jak najszybciej chcemy pozbyć się nieestetycznych defektów. Dawno już minął czas burzy hormonalnej i dojrzewania, więc kosmetyki stosowane przez nastolatki, nie muszą być skuteczne dla kobiet dojrzałych. My potrzebujemy innych, idealnie dopasowanych do naszych potrzeb rozwiązań.

Problemy z trądzikiem w wieku dojrzałym

To kłopot, który pojawia się aż u co czwartej kobiety po 30-tym roku życia! Najczęściej na jego powstanie i nasilenie wpływa wszechobecny stres, od którego trudno jest nam uciec. Kolejnymi czynnikami, które mają wpływ na stan cery, są stosowane diety, zaburzenia hormonalne o różnym podłożu, a także wpływ niektórych leków.

Gdy pojawiają się problemy z cerą, warto wybrać się do lekarza. Ich powodów może być wiele. Tylko specjalista ustali przyczynę problemu, zaleci leczenie i odpowiednią pielęgnację. Możesz spodziewać się, w zależności od nasilenia objawów, leczenia farmakologicznego, a także zrównoważonej pielęgnacji skóry trądzikowej.

Dermokosmetyki to podstawa pielęgnacji

W przypadku trądziku odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Dlatego warto wybierać produkty polecane przez dermatologów. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty wybierz dermokosmetyki z jednej linii, które zapewnią ci zrównoważoną i skuteczną pielęgnację. Omijaj specyfiki wysuszające i dodatkowo podrażniające skórę, najlepsze będą nawilżające i łagodzące podrażnienia. Nie myj twarzy zwykłymi mydłami oraz zrezygnuj ze stosowania preparatów myjących na bazie alkoholu. Pamiętaj także, że w dojrzałym wieku problemy pojawiają się także ze zmarszczkami, więc należy szukać pielęgnacji, która jednocześnie sprawdzi się w obu tych materiach.

TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène to odpowiedź na potrzeby dojrzałej skóry trądzikowej 

trądzik

Fot. Materiały prasowe

Emulsja TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène to wyjątkowy dermokosmetyk o potrójnym działaniu: zwalcza niedoskonałości, redukuje blizny i przebarwienia potrądzikowe, a jednocześnie działa przeciwstarzeniowo. Formuła TriAcnéal EXPERT oparta jest na innowacyjnych substancjach aktywnych, które stanowią o jej skuteczności:

  • Diolényl® — o udowodnionym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, zwalcza bakterie P. acnes., działając precyzyjnie na mieszki włosowo-łojowe dotknięte stanem zapalnym, w ilości dostosowanej do stopnia zaawansowania zmian skórnych.
  • X-pressin™ — niezwykle skuteczna substancja złuszczająca nowej generacji, zapobiega powstawaniu zaskórników i wygładza skórę. Jej skuteczność jest równoważna z działaniem kwasów AHA i BHA, przy niższych stężeniach i z zachowaniem fizjologicznego pH, co sprawia, że jest wyjątkowo dobrze tolerowana.
  • Retinaldehyd — prekursor kwasu retinowego, dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych. Zapewnia natychmiastowy efekt naprawczy, bez ryzyka podrażnień.
  • Wyjątkowo wysokie stężenie Wody Termalnej Avène (aż 60%)  dodatkowo koi i łagodzi podrażnienia.

Emulsja TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène o fizjologicznym pH jest wyjątkowo komfortowa w stosowaniu i ma przyjemny zapach. Wystarczy nakładać emulsję wieczorem na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Dbając o cerę trądzikową odpowiednimi dermokosmetykami, pamiętaj także o zdrowym trybie życia. Unikaj jedzenia wysoko przetworzonego, ostrych przypraw i soli, alkoholu oraz sytuacji stresowych. To zdecydowanie podziała nie tylko na ładny wygląd skóry, ale i zdrowie całego organizmu.


 

Wpis powstał we współpracy z Eau Thermale Avène